کود k60 برای درخت زرد‌آلو 

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

زردآلو یک خوراکی شیرین، تابستانی و سالم است و پرورش خودتان یک تجربه ارزشمند است. برای کمک به رشد درخت زردآلو به طوری که میوه آن بتواند شکوفا شود، باید از کود استفاده کنید. نیازهای درخت شما بسته به محیط متفاوت خواهد بود. کود k60 برای درخت زرد‌آلو تمام مواد غذایی مورد نیاز برای رشد این درخت را دارد.

چرا از کود k60 برای درخت زرد‌آلو کنیم؟

درختان میوه بارور شده دارای تعادل مناسبی از مواد مغذی برای تضمین رشد سریع و تولید میوه فراوان هستند. نیازهای کوددهی درخت زردآلو شما به اسیدیته و کیفیت خاک بستگی دارد، اینکه آیا درخت خود را در داخل خانه یا خارج از خانه می روید، فصل، سن درخت و عوامل دیگر.

کود k60 برای درخت زرد‌آلو کود k60 برای درخت زرد‌آلو دارای پتاسیم، فسفر، نیتروژن است. به طور کلی، درختان زردآلو به تعادل سالم نیتروژن (N)، فسفر (P) و پتاسیم (K) نیاز دارند. هر یک از اینها هدف متفاوتی را دنبال می کند، با هدف اول رشد برگ و شاخه، دوم حمایت از رشد ریشه و شکوفه، و آخرین مقاومت تشویق کننده در برابر بیماری ها.

بیشتر بخوانید: نقش کود k60 برای درخت هلو 

شرایط مناسب رشد درخت زرد آلود چیست؟

درختان زردآلو به خاک مرطوب و با زهکشی خوب نیاز دارند و نسبت به آب یا خاک رس در زمین واکنش ضعیفی نشان می دهند. آنها همچنین در خاک غنی از مواد آلی بهترین رشد را دارند. افزودن کمپوست یا سایر مواد آلی مانند کود دامی به خوبی پوسیده یا برگ های خرد شده به خاک تمام این نیازهای رشد را با بهبود ساختار خاک، ایجاد سطوح رطوبت پایدارتر خاک و افزودن مواد مغذی مهم مانند نیتروژن و فسفر پوشش می دهد. برای بهترین نتایج، 3 تا 4 اینچ ماده آلی که در 8 تا 12 اینچ بالای خاک در زمان کاشت گنجانده شده است، پایه خوبی برای این درختان ایجاد می کند.

مقدار دقیق کود مورد نیاز درخت زردآلو بسته به اندازه آن متفاوت است. به ازای هر اینچ از قطر تنه درخت زردآلو، درخت به 0.10 پوند نیتروژن نیاز دارد. بنابراین، یک درخت زردآلو جوان که دارای تنه ای با قطر 3 اینچ است به 0.3 پوند نیتروژن نیاز دارد. باغبانان برای محاسبه مقدار کود کامل و متعادل برای استفاده، اولین عدد را در نسبت سه عددی روی برچسب کود، که درصد نیتروژن آن است، بررسی می کنند. به عنوان مثال، یک کود 10-15-10 به این معنی است که هر پوند از آن حاوی 10 درصد نیتروژن یا 0.10 پوند است. بنابراین، یک درخت زردآلو با قطر 3 اینچ به 0.3 پوند نیتروژن و در نتیجه 3 پوند کود 10-15-10 نیاز دارد.

کود k60 برای درخت زرد‌آلو بهترین راه برای نگهداری کود k60 برای درخت زرد‌آلو چیست؟

کود باید در مکان های خشک، خنک و سایه دار نگهداری شود. در ظرف را محکم ببندید تا رطوبت و بو وارد نشود. مهم است که کود را در کیسه اصلی خود نگه دارید تا بدانید کدام کود برای چه استفاده ای در نظر گرفته شده است.

تفاوت بی نکود k60 برای درخت زرد‌آلو و اصلاح خاک ارگانیک چیست؟

اصلاحات ارگانیک خاک می تواند شامل کنجاله خون، کنجاله سویا، کود مرغی کمپوست شده، کنجاله پنبه دانه و کنجاله پر و سایر کمپوست هایی باشد که همگی دارای نیتروژن بالایی هستند. کود مواد مصنوعی یا ارگانیک فرموله شده ویژه ای است که برای بهینه سازی رشد گیاه شما یا در این مورد درخت میوه طراحی شده است. بنابراین کود نوعی اصلاح کننده ارگانیک خاک است.

چه زمانی بهتر است استفاده از کود k60 برای درخت زرد‌آلو  شروع کنیم؟

برای دو سال اول پس از کاشت درخت زردآلو خود از کود استفاده نکنید. سپس در بهار شروع به کود دادن کنید، به خصوص اگر درخت به کندی رشد می کند، که کمتر از ده تا بیست اینچ در سال خواهد بود.

چقدر از کود k60 برای درخت زرد‌آلو استفاده کنیم؟

بهترین راه برای تعیین مقدار کود مورد نیاز درخت زردآلو، محاسبه آن بر اساس سن و اندازه درخت و مقدار نیتروژن کود است. درختان زردآلو به 0.10 پوند در سال سن نیاز دارند، یا به ازای هر اینچ قطر تنه با اندازه گیری 1 فوت بالاتر از سطح زمین. از 1 پوند نیتروژن در سال تجاوز نکنید.

کود k60 برای درخت زرد‌آلو آیا باید در ماه های سردتر به درختان زردآلو کود داد؟

نه، در واقع بهتر است افزودن کود را در ماه جولای تا بهار متوقف کنید و سپس استفاده از کود را تا تابستان ادامه دهید. دفعات استفاده مجدد به مقدار مواد مغذی کودی که انتخاب می کنید بستگی دارد.

چگونه کود k60 برای درخت زرد‌آلو مصرف کنیم؟

دو روش وجود دارد. اولی مستلزم این است که حدود دوازده اینچ از تنه شروع شود و سپس کود را به طور یکنواخت تا زمانی که به دورترین شاخه های درخت که خط قطره نامیده می شود، اعمال شود. روش دوم این است که سوراخ‌های کوچکی به عمق حدود شش اینچ و به فاصله یک فوت و نیم از هم حفر کنید و سپس کود را در هر یک از سوراخ‌ها برای حداکثر جذب بپاشید.

بیشتر بخوانید: اسید هیومیک برای درخت گلابی

نکات و هشدارهای برای استفاده از کود k60 برای درخت زرد‌آلو

کود در خط قطره درخت زردآلو، منطقه بلافاصله زیر شاخه های آن اعمال می شود. برای جلوگیری از سوختگی نیتروژن، کود هرگز نباید نواحی در معرض درخت زردآلو را لمس کند و درخت زردآلو باید بلافاصله آبیاری شود تا به انتقال مواد مغذی کود به سطح ریشه برای تغذیه فوری کمک کند. علاوه بر این، باغبان باید کود خود را به دقت اندازه گیری کنند، زیرا استفاده از کود بیشتر از حد لازم می تواند درخت زردآلو را بسوزاند و همچنین به رواناب های نیتروژن که محیط را آلوده می کند، کمک می کند.

کود k60 برای درخت زرد‌آلو 
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *