خرید کود آهن

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

قیمت کود آهن خارجی

قیمت کود آهن خارجی : آهن یکی از مهم ترین عناصر ریز مغذی و کمبود آهن از چالش بر انگیز ترین مسائلی است که کشاورزان و باغداران در اکثر نقاط کشور با آن مواجه هستند. نیاز گیاهان زراعی و باغی به عنصر آهن پایین میباشد اما اکثر اوقات به دلیل بالا بودن پی اچ خاکهای کشت، همین مقدار کم نیز در دسترس آنها قرار نمیگیرد و چون گیاه حساسیت بالایی نسبت به کمبود عنصر ریز مغذی آهن همانند دیگر عناصر ضروری دارد، دچار کاهش رشد و سبزینگی و در نتیجه کاهش کیفیت محصولات میشود.

 از این رو بهترین راه حل بازگرداندن مواد از دست رفته به خاک و کمک به استفاده آن توسط گیاه میباشد یعنی خرید باکیفیت ترین کود آهن و مصرف با روش های صحیح به گونه ای که بالاترین درصد جذب را توسط ریشه گیاه داشته باشد. با توجه به نقش کود آهن در تامین این ریز مغذی پر ارزش، در این مقاله از سایت آل کود نگاهی به قیمت کود آهن خارجی به عنوان گزینه مناسب تامین آهن گیاهان پرداخته ایم.

فهرست محتوا مقاله:

۱. ضرورت خرید کود آهن

۲. خرید کود آهن خارجی

۲.۱. قیمت کود آهن خارجی

۳. مقایسه قیمت کود آهن خارجی و کیفیت آن با کود آهن  ایرانی

۴. عوامل موثر بر جذب آهن توسط گیاه

۵. تاثیر اسید هیومیک بر جذب آهن توسط گیاه

قیمت کود آهن خارجی

ضرورت خرید کود آهن

میزان موردنیاز آهن گیاهان مختلف بین ۶ تا ۱۰ مولار می باشد که اگر از این میزان کمتر شود، بایستی نسبت به رفع آن با خرید کود آهن خارجی اقدام شود. اما چرا خرید کود آهن ضرورت دارد؟

با توجه به مطالبی که در مقدمه ذکر شد، با کاهش میزان آهن درون گیاه، بسیاری از فعالیت های گیاهی نظیر فتوسنتز، تنفس سلولی، ساخت آنزیم ها، سبزینگی گیاه و ساخت رنگدانه ها و …مختل خواهد شد! دقت کرده اید برخی از برگ درختان به شدت زرد رنگ هستند؟ یکی از اصلی ترین دلایل به کمبود آهن بر میگردد.

از این رو جزء به جزء فعالیت های ذکر شده و سبز بودن رنگ برگها، با وجود آهن کافی، در رشد کامل گیاه نقش مهمی دارند.

خرید کود آهن خارجی

کود آهن بهترین گزینه برای در اختیار قرار دادن آهن از دست رفته به گیاه پس از کشت و برداشت محصول به شمار می آید. زیرا از خاک باغ ها و مزارع طی پرورش محصولات،  انرژی و میزان ذخایر بالایی از عناصری مانند آهن خارج میگردد که بایستی در زمان مناسب با استفاده از کود آهن با کیفیت، مقدار از دست رفته به خاک باز گردانیده شود تا بستر کشت برای سال های آینده نیز قادر به تولید محصولات خوش طعم و بازار پسند گردد.

قیمت کود آهن خارجی

در تامین کود آهن موردنیاز گیاهان توسط کود آهن خارجی، کشاورزان و باغداران اولین سوالی که به ذهنشان می آید، قیمت کود آهن خارجی میباشد. لازم به ذکر است قیمت کود آهن خارجی عرضه شده توسط سایت آل کود به دلیل عرضه مستقیم و بدون واسطه به دست مشتریان، بسیار مطلوب میباشد زیرا هیچ فردی قادر به بالا بردن قیمت کود آهن خارجی در صورت سفارش از سایت آل کود نخواهد بود؛ در چنین شرایطی کود آهن طبیعی با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در اختیار مشتریان قرار گرفته و برای آنها بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه خواهد بود.

مزیت دیگر استفاده از کود آهن خارجی موجود در سایت آل کود این است که به دلیل کیفیت بسیار فوق العاده این نوع آهن، تنها با یک الی دوبار استفاده در طول سال، علائم کمبود عنصر آهن رفع شده و آهن موردنیاز گیاه به بهترین نحو تامین خواهد شد بدون باقی ماندن هیچ پسماندی در خاک!

قیمت کود آهن خارجی

مقایسه قیمت کود آهن خارجی و کیفیت آن با کود آهن  ایرانی

بدون شک کیفیتی که کود آهن خارجی برخوردار است، کود آهن ایرانی ندارد! هم اکنون بسیاری از کشور های خارجی اقدام به تولید کود آهن با تکنولوژی بسیار پیشرفته می کنند تا به بهترین وجه نیاز گیاه را تامین نماید. قیمت کود آهن خارجی مقداری از کود آهن ایرانی بیشتر است اما دارای تاثیر گذاری فوق العاده و جذب سریع و بادوام  توسط ریشه گیاه میباشد.

کود آهن خارجی مقاومت بالایی در برابر آبشویی داشته و ماندگاری زیادی در خاک و ریشه گیاه دارد به گونه ای که برخی از انواع کود آهن خارجی مانند کود کلات آهن ۴.۸، تنها با یکبار استفاده، نیاز گیاه به آهن را تامین مینماید البته دفعات استفاده ممکن است طبق نظر کارشناس کشاورزی تقسیم شود اما تنها با یک بار هزینه، یک کود آهن تمام عیار خواهید داشت. اما کود آهن ایرانی نیاز به استفاده مکرر دارد زیرا به راحتی از دسترس گیاه خارج میشود.

هم چنین کود آهن خارجی به گونه ای ساخته شده که هم قابلیت محلول پاشی بر سطح برگ را دارد و هم از طریق آبیاری قابل استفاده میباشد‌.

عوامل موثر بر جذب آهن توسط گیاه:

■قلیایی یا اسیدی بودن خاک

■وجود یا عدم تهویه مناسب در خاک

■میزان مواد آلی موجود در خاک

■نوع آب آبیاری و کیفیت آن

■دفعات استفاده از کود های شیمیایی دیگر مانند کود فسفره

■میزان عنصر مس موجود در خاک

تاثیر اسید هیومیک بر جذب آهن توسط گیاه

یکی از نکات بسیار مهم پیرامون تاثیر پی اچ خاک در جذب عنصر آهن این است که هر یک از عناصر ریز مغذی به استثنای مولیبدین، با قلیایی شدن بستر خاک و افزایش پی اچ، در جذب توسط گیاه دچار مشکل خواهند شد. آهن نیز از آن دسته عناصر مغذی میباشد که هر چه پی اچ از قلیائیت به سمت اسیدیته برود، میزان حلالیت آن بسیار افزایش پیدا خواهد نمود.

 اما در کشور ما به دلایل مختلفی نظیر شوری خاک، کیفیت نامناسب آب آبیاری، مصرف بی رویه کودها و بالا بودن کلسیم کربنات، آهن توانایی زیادی برای جذب توسط ریشه گیاه نخواهد داشت. اکنون وظیفه ما به عنوان پرورش دهنده گیاهان چیست؟

فراهم نمودن شرایطی که بتواند منجر به افزایش جذب آهن توسط گیاه شود. با استفاده از اسید هیومیک شوک، خاک بستر کشت اصلاح شده و پی اچ آن جهت جذب آهن متعادل و اسیدیته می گردد.

نکته:

کشاورز و باغدار باهوش کسی است که با مدیریت خوب خود، کاری کند کلروز و زرد بودن برگها از گیاهان خداحافظی نماید و هر سال گیاه سالم و محصولات با کیفیتی را روانه بازار کند.

خرید بهترین کود آهن در سه بسته بندی یک لیتری پنج لیتری و بیست لیتری
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *