افزایش باردهی میوه هلو

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

چگونه می توان به افزایش باردهی میوه هلو رسید؟ میوه هلو روی شاخه های سال قبل می روید. انواع مختلف با توجه به نیازهای اقلیمی خود به ویژه میزان واحدهای سرد متفاوت است. در آب و هوای گرمسیری هلو رشد نمی کند مگر اینکه در یک منطقه کوهستانی مرتفع واقع شده باشد و حتی در آن زمان نیز برداشت ضعیفی دارد. دلیل آن این است که دمای بالا در زمستان باعث ریزش گل ها و میوه ها می شود. هلو به سرماهای بهاره حساس است و تابستان های خشک را ترجیح می دهد. درختان هلو و بسیاری از درختان میوه دیگر زمانی بهترین عملکرد را دارند که در آفتاب کامل و در خاک حاصلخیز و با زهکشی مناسب رشد کنند. برای اینکه خاک به سطح حاصلخیزی مناسب برای رشد سالم برسد، هلوهای آبدار، کودها و سایر مواد افزودنی در زمان های مناسب باید اضافه شود.

کود مناسب برای تقویت درختان هلو

استفاده از کود تقویت کننده درخت هلو برای این درخت بسیار مهم و مفید است. نیازهای کوددهی باید با تجزیه و تحلیل بصری، تجزیه خاک و تجزیه شاخ و برگ تعیین شود. درختانی با 12 تا 18 اینچ رشد نهایی در سال به کود کمتری در خاک های سنگین نیاز دارند. نمونه شاخ و برگ برای تجزیه و تحلیل باید از اواخر جولای تا اواخر سپتامبر جمع آوری شود.

افزایش باردهی میوه هلو

  • نیتروژن

 این ماده غذایی باید به طور منظم برای درختان هلو غیر تحمل و متحمل استفاده شود. درختان میوه به نیتروژن کافی برای اطمینان از رشد انتهایی خوب (12 تا 18 اینچ در سال)، تولید میوه و اندازه میوه نیاز دارند. اگر درخت هلو در سالهای غیر متحمل نیتروژن کافی دریافت نکند، رشد آن ضعیف خواهد بود. مقدار نیتروژن مورد نیاز بر اساس سن درخت، قدرت کلی، بار محصول و رقابت علف های هرز تعیین می شود. نیتروژن اضافی می تواند باعث رشد بیش از حد رویشی (مانند جوانه های آب)، افزایش حساسیت به آسیب زمستانی و کاهش رنگ میوه و تشکیل جوانه گل شود.

بیشتر بخوانید: افزایش باردهی درخت سیب

نیتروژن را می توان در اوایل زمستان در خاک های سنگین یا در اوایل بهار قبل از تورم استفاده کرد. غنچه استفاده می شود. در خاک های شنی کارولینای شمالی، بهتر است از نیتروژن در بهار قبل یا در حین شکستن جوانه استفاده شود. استفاده از نیتروژن در تابستان توصیه نمی شود. برای باغ‌های روی خاک‌های پیمونت با حاصلخیزی بومی بالا، میزان نیتروژن پایین باید برای رشد درخت و تولید میوه کافی باشد. در خاک های شنی باید از میزان بالاتری استفاده شود. به دلیل احتمال زیاد یخ زدن یا یخ زدن بهاره در بسیاری از مناطق، استفاده از کود نیتروژن در کارولینای شمالی به شدت توصیه می شود.

افزایش باردهی میوه هلونیمی از کود در اواخر فوریه یا اوایل اسفند استفاده می شود. اگر یک محصول تنظیم شود، نیمه دیگر در اواخر آوریل یا اوایل اردیبهشت اعمال می شود. برای درختان روی خاک های شنی، کاربرد سوم نیتروژن ممکن است ضروری باشد. برای جلوگیری از آسیب زمستانی و کاهش کیفیت میوه، نیتروژن نباید بعد از 15 ژوئن اعمال شود. اگر رشد شاخه انتهایی خیلی شدید است (بیش از 12 تا 18 اینچ)، مقدار نیتروژن مصرفی را کاهش دهید. اگر رشد انتهایی ضعیف است (کمتر از 6 تا 8 اینچ)، مقدار نیتروژن را افزایش دهید.

  •  پتاسیم

اگر تجزیه خاک و برگ نشان دهنده کمبود باشد، می توان پتاسیم را در اواخر پاییز یا بهار اضافه کرد. اگرچه رایج ترین منبع پتاسیم، موریات پتاسیم است، اما سایر منابع پتاسیم به خوبی کار می کنند. هزینه ممکن است عامل تعیین کننده باشد. پتاسیم بیش از حد می تواند در جذب کلسیم و منیزیم اختلال ایجاد کند و بنابراین نامطلوب است. تجزیه و تحلیل خاک و برگ بهترین ابزار برای تعیین نیاز به اصلاح عیوب است.

افزایش باردهی میوه هلو کود دهی درخت هلو

درختان میوه برای رشد قوی و سالم نیاز به تغذیه مناسب دارند تا بتوانند سال به سال میوه های زیبا و خوشمزه تولید کنند. استفاده از بهترین کود برای درختان میوه بهترین راه برای اطمینان از این است که درختان شما دقیقاً آنچه را که نیاز دارند دریافت می کنند. مرحله اول: بدانید چه زمانی درخت هلو را کود دهید. زمان مناسب و نادرست برای کود دادن به درختان وجود دارد. درست قبل از شکستن جوانه، زمان مناسبی است. این زمانی است که درختان شما چرخه رشد سالانه خود را آغاز می کنند و بیشترین غذا را می خورند. می توانید تا یک ماه قبل از آن کود دهی کنید، یا اگر لحظه ایده آل را از دست نداده اید و درختان در حال شکوفه دادن هستند.

بیشتر بخوانید: تاثیر گوگرد مایع شوک بر آفات

 اندازه گیری نیاز به افزودن کود به درخت هلو

همه درختان میوه به کود یکساله نیاز ندارند و به یک اندازه به آن نیاز ندارند. این میزان از سال به سال بسته به عوامل مختلف متفاوت است، بنابراین حتما سالانه اندازه گیری کنید. اگر در اواخر تابستان یا پاییز کود داده نشود، زیرا رشد درختان جدید ممکن است در اثر سرما آسیب ببیند. اگر تا اواخر سال صبر کرده اید و همچنان می خواهید به درختان خود غذا بدهید، می توانید آنها را با کمپوست نرم کنید و با سنگ فسفات نرم آن را بپوشانید. با این حال، شما باید از تمام کودهای ازت اجتناب کنید.

افزایش باردهی میوه هلو
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *