گوجه فرنگی گلخانه ای با کود شوک 10x

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

گوجه فرنگی یکی از محبوب ترین و خوشمزه ترین گیاهانی است که امروزه اکثر مردم آن را پرورش می دهند، اما برای داشتن یک گوجه فرنگی سالم و مرغوب باید از کودهای مناسب استفاده کرد. کود برای افزایش گلدهی گوجه فرنگی می تواند تاثیر بسیار ویژه ای در تولید محصولات به دست آمده داشته باشد، در واقع اگر کود مواد و املاح لازم را داشته باشد گوجه فرنگی می تواند تمام مواد مغذی خود را دریافت کرده و رشد مطلوبی داشته باشد. کوددهی اگر به درستی انجام شود می تواند اثرات شگفت انگیزی روی گیاه بگذارد. خاک مورد نظر نیز باید تمام مواد و املاح مورد نیاز خود را دریافت کند تا ریشه گوجه فرنگی افزایش یابد. در واقع اگر گوجه فرنگی ریشه با کیفیت تری داشته باشد، می تواند رشد بهتری داشته باشد و محصول بیشتری تولید کند. این شرایط با کود ده ایکس شوک می تواند برای گوجه فرنگی امکان پذیر شود. در ادامه با ما همراه باشید تا بدانید که افزایش باردهی گوجه فرنگی گلخانه ای با کود شوک 10x چگونه اتفاق می افتد.

نکات مهم کود برای افزایش گلدهی گوجه فرنگی

 کود افزایش گلدهی گوجه فرنگی باید با دقت انتخاب شود زیرا در صورت عدم انتخاب کود مناسب ممکن است باعث از بین رفتن محصول شود. کود مورد نظر شما باید دارای 3 عنصر مهم باشد. باید پتاسیم، فسفر و نیتروژن داشته باشد تا به رشد بهتر محصول کمک کند. همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد؛ قبل از انتخاب کود باید آزمایشات لازم را روی خاک انجام دهید تا کود مناسب با توجه به آن انتخاب شود تا کود با خاک و گیاه مورد نظر شما سازگاری کامل داشته باشد.

افزایش باردهی گوجه فرنگی گلخانه ای با کود شوک 10x زمان لقاح نیز بسیار مهم است که باید در نظر گرفته شود. گرفتن بنابراین پیشنهاد می کنیم قبل از کاشت نهال تا حد امکان کوددهی را انجام دهید تا محصول نیاز خود را به طور کامل دریافت کند. اگر می خواهید به نتیجه بهتری برسید، حتما لقاح را در مراحل مختلف انجام دهید.

بیشتر بخوانید: تاثیر کود کامل 10 ایکس شوک بر گرمک

نقش کوددهی در رشد گوجه فرنگی

کوددهی مناسب تاثیر بسزایی در مراحل رشد گیاه دارد. مثلاً اگر خاک فاقد فسفر، آهن، منیزیم، مس و … باشد، نمی تواند تمام مواد لازم را به گیاه برساند. بنابراین رشد ریشه و گوجه فرنگی مطلوب نخواهد بود. در هر صورت هنگام استفاده از کودهای طبیعی و شیمیایی باید مراقب باشید که در مصرف آنها به اعتدال اقدام کنید.

مثلا اگر از این کودها زیاد استفاده کنید رشد رویشی گیاه تحریک می شود و دیرتر گل می دهد. در نتیجه نباید انتظار افزایش عملکرد گوجه فرنگی را داشته باشید. یا در صورت استفاده کمتر از کود، مواد مغذی به طور کامل به محصول نمی رسد و گیاه دچار کمبود تغذیه ای یا سوء تغذیه می شود. به طور معمول، پرورش گوجه فرنگی سالم و باکیفیت زیاد سخت نیست و هر کسی می تواند به راحتی این کار را انجام دهد. البته اگر به یک سری نکات مهم توجه کنید و با توجه به آنها اقدامات لازم را انجام دهید.

افزایش باردهی گوجه فرنگی گلخانه ای با کود شوک 10x کود ۱۰xشوک برای گلدهی گوجه فرنگی

 10xشوک یک کود بسیار مغذی و مفید است که می تواند تاثیر مثبتی بر رشد گیاه داشته باشد. کود و کود ۱۰‌x به رشد ریشه و قسمت هوایی گیاه کمک زیادی می کند. این کود مغذی به گیاه و خاک کمک می کند تا تمام مواد مغذی و مواد مورد نیاز خود را به خوبی دریافت کند. کود ۱۰xشوک می تواند تمام بیماری ها و آفات موجود در خاک را از بین ببرد و در عوض فعالیت میکروب های مفید را افزایش دهد. کود 10x به صورت ویژه جذب نیتروژن، کلسیم، فسفر، آهن، پتاسیم، نیتروژن، آهن، بور و … را افزایش می دهد. از گیاه در واقع 10x شوک به تنظیم PH خاک و بهبود ساختار خاک کمک می کند. می توانید از کود 10xشوک در انواع مختلف استفاده کنید.

افزایش باردهی گوجه فرنگی گلخانه ای با کود شوک 10x برای خود مایع، پودر و گرانول تهیه کنید. کود ۱۰x اسید تمام نیازهای گیاه و خاک را با فواید فراوان خود تامین می کند و اجازه نمی دهد گیاه مورد حمله آفات و حشرات مضر قرار گیرد. رنگ این کود قهوه ای تیره است و همین امر باعث جذب بهتر نور خورشید و افزایش رشد گیاه شده است. این کود می تواند کمیت و کیفیت محصولات زراعی و باغی را به صورت بسیار ویژه ای افزایش دهد. در واقع با استفاده از کود ۱۰x شوک می توان جوانه زنی، گلدهی، کیفیت و سلامت گوجه فرنگی را افزایش داد. افزایش باردهی گوجه فرنگی گلخانه ای با کود شوک 10x باعث افزایش فعالیت میکروارگانیسم های مفید خاک شده و تمامی آلودگی ها و مشکلات موجود در خاک را از بین می برد.

بیشتر بخوانید: هیومیک اسید اصل

۱۰xشوک عناصر ریز مغذی مانند آهن را در خاک فراهم می کند و جذب این عناصر توسط گیاه را افزایش می دهد. اگر خاک زمین مورد نظر شما شور است می توانید با استفاده از کود ۱۰xشوک این شوری را کاملا از بین ببرید و خاک را کاملا حاصلخیز کنید. کود آلی و طبیعی ۱۰x شوک باعث افزایش مقاومت گیاه در برابر شوری و کم آبی می شود. این کود می تواند سیستم ریشه را به بهترین شکل ممکن تقویت کرده و جذب رطوبت را در آن افزایش دهد.

افزایش باردهی گوجه فرنگی گلخانه ای با کود شوک 10x
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *