بهترین کود برای افزایش تناژ یونجه

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

بهترین کود برای افزایش تناژ یونجه

 

 

کود شوک ۹۵ درصد برداشت را به زیر ۳۰ روز میرساند و ۳۰ الی ۴۰ درصد افزایش تناژ در یونجه به عمل میاورد.

برای تهیه و خرید کود شوک ۹۵ درصد بیست لیتری از بالای همین صفحه با مهندس شهرکی نسب در ارتباط باشید.

بهترین کود برای افزایش تناژ یونجه : یونجه به عنوان با کیفیت ترین و اصلی ترین علوفه دام شناخته می شود که سهم بزرگی در تغذیه مناسب دام ها دارد. کشت این گیاه با توجه به پر مصرف بودن و سازگاری بهتر با معده نشخوارکنندگان، در صنعت کشاورزی روز به روز بر کاشت و تولید آن افزوده می گردد. یونجه گیاه بسیار با ارزشی در کشاورزی به شمار می آید طوری که آن را ملکه نباتات علوفه ای می نامند الحق که چنین نامی در بین گیاهان علوفه ای برازنده آن می باشد زیرا نه تنها مقدار فراوانی از ذخایر غذایی از جمله: پروتئین، ویتامین، فیبر و کلسیم را در اختیار دام ها قرار می دهد، بلکه سبب حاصلخیزی خاک،  بالا رفتن ظرفیت آب نگهداری شده در خاک و تامین مقداری از نیتروژن خاک نیز می گردد.

 تولید مقدار فراوانی از یونجه در کنار طعم خوشایند برای نشخوارکنندگان در گرو توجه به کوددهی آن با بهترین کود  افزایش تناژ یونجه می باشد تا سبب تولید متراکم و افزایش عملکرد رشدی آن شویم. با ما تا انتها همراه باشید تا به معرفی بهترین کودی که میتواند مقدار و کیفیت اصلی یونجه را افزایش دهد، آشنا شوید.

ضرورت استفاده از بهترین کود برای افزایش تناژ یونجه :

یونجه نیز مانند هر گیاه دیگری بدون عامل کمکی نمی تواند به  تمامی مواد مغذی حضور یافته در خاک دسترسی یابد از طرفی با توجه به نیاز بالای صنعت کشاورزی و دامداری برای تامین خوراک، بایستی بهترین کود ممکن برای رشد سریع یونجه را به کار برد. ۳۳ میلیون هکتار از مزارع موجود در کل جهان به کشت یونجه اختصاص یافته و برداشت حداکثری برای تامین نیاز دامی میسر نمی گردد مگر با استفاده از بهترین گزینه برای کوددهی یونجه

به راستی چه کودی می تواند در تمامی مراحل رشدی یونجه مورد استفاده قرار گرفته و هیچ اختلالی در عملکرد دیگر کودها در صورت توصیه کارشناسان داشته باشد؟ پاسخ صریح و قطعی اسید هیومیک شوک مایع ۲۰ لیتری است. اما چرا؟ در ادامه مقاله به پاسخ سوال خود خواهید رسید.

نقش بی بدیل اسید هیومیک شوک مایع ۲۰ لیتری در افزایش تناژ یونجه

اسید هیومیک شوک

۱)کود اسید هیومیک به دلیل داشتن فسفر در ترکیب ساختاری خود و هم چنین افزایش جذب مواد غذایی توسط ریشه، ظرفیت عملکردی ریشه را بالا برده و حجم و عملکرد آن را توسعه می دهد در نتیجه منجر به برداشت یونجه بسیار با کیفیتی برای دام ها می گردد. این گیاه قادر به محصول دهی قریب به ۷ سال در خاک می باشد که طی سال های رشدی آن ریشه عمیق تر شده و برای داشتن ریشه های قدرتمند به اسید هیومیک نیاز مبرم دارد.

۲)اسید هیومیک شوک مایع بیست لیتری در تمامی مراحل کاشت تا برداشت یونجه می تواند مورد استفاده قرار گرفته و به افزایش باردهی محصول حداقل تا ۲۵ درصد بیشتر از سال گذشته کمک کند.

۳) رشد سالم یونجه به منظور اهمیت آن در تغذیه دام ها بسیار ضروری است؛ کاری که اسید هیومیک شوک در رشد و تولید یونجه می کند، افزایش مقاومت آن در مقابل بیماری ها و آفات شده در نتیجه رسیدن محصول سالمی به نشخوارکنندگان را تضمین می نماید. با سالم بودن تغذیه دام، شیر با کیفیتی نیز برای انسان تولید خواهد شد.

۴) اسید هیومیک شوک به دلیل پتاسیم بالایی که دارد سبب می شود تناژ یونجه افزایش یابد.

۵) کود اسید هیومیک شوک مایع بیست لیتری به دلیل رنگ تیره ای که دارد جذب انرژی خورشیدی توسط خاک و یونجه را افزایش داده و میزان فرآیند فتوسنتز را بالا می برد؛ در نهایت میزان سبزینگی برگ، پهنای آن و ضخامت ساقه های یونجه را افزایش داده و مقدار برداشت نهایی محصول و کیفیت آن را چند برابر می کند.

اسید هیومیک نسبت ساقه به برگ در یونجه را به نفع کیفیت یونجه تغییر می دهد زیرا ۵۰ درصد پروتئین قسمت بالایی یونجه در برگ های آن تجمع یافته و این امر اهمیت برگ ها را می رساند زیرا یک سوم ماده خشک یونجه به برگ ها اختصاص دارد.

اسید هیومیک با تنظیم پی اچ خاک جذب عناصر مهمی مانند نیکل، منگنز، روی و کبالت را که در شرایط پی اچ پایین اتفاق می افتد را موجب می گردد.

نیاز و مصرف کودهای شیمیایی با استفاده از اسید هیومیک کاهش می یابد.

کودهای شیمیایی منجر به فقر و کاهش حاصلخیزی خاک شده و توازن عناصر غذایی در خاک را به هم می زنند لذا بهره گیری از مرغوب ترین کود یعنی اسید هیومیک را بایستی در اولویت قرار داد. اسید هیومیک شوک مایع بهترین انتخاب هر کشاورزی در راه رسیدن به تولیدات حداکثری و مرغوب می باشد که نبایستی از این ماده تقویتی غافل گردد.

رشد رویشی و زایشی یونجه با مصرف اسید هیومیک رشد چشمگیری پیدا می کند از آنجا که هدف از استفاده هر ماده تقویتی کمک به تامین خوراک دام می باشد، با اسید هیومیک می توانید از ذخیره علوفه خود مطمئن شوید؛ هم چنین ماندگاری این گیاه بدون کاهش کیفیت تنها با مصرف اسید هیومیک در طول فصل رشد آن مسیر می گردد.

بهترین کود برای افزایش تناژ یونجه

کوتاه اما مهم!

اسید هیومیک از خوابیدگی یونجه می کاهد. –

 منجر به کوتاه شدن زمان برداشت محصول می شود.-

 از خسارت سر خرطومی برگ یونجه می کاهد.  –

 توانایی گیاه برای تثبیت نیتروژن در خاک را افزایش می دهد.-

 هضم پذیری و کیفیت یونجه را افزایش می دهد.-

 -از رشد علف های هرز می کاهد و آنها را تضعیف می نماید.

بهترین کود برای افزایش تناژ یونجه

طریقه مصرف اسید هیومیک شوک مایع بیست لیتری :

شیوه مصرف اسید هیومیک شوک از دو طریق قابل اجرا می باشد. ۱) آبیاری ۲) محلول پاشی

بهترین دوره برای مصرف اسید هیومیک شوک چه زمانی است ؟

این کود امکان استفاده در تمام مراحل رشدی یونجه را دارد و عمدتا برای نتیجه بهتر، از همان ابتدا توصیه می گردد قبل از کاشت بذر نسبت به کود دهی و حاصلخیزی خاک اقدام نمایید تا بهترین شرایط برای رشد گیاه فراهم شود. پس از کاشت بذر در دوره های مختلف و با توجه به توصیه کارشناسان آل کود مجددا عمل کوددهی را تکرار کنید تا یونجه با کیفیت عالی و پر بار تری در پایان فصل برداشت داشته باشید.

راه تامین اسید هیومیک شوک مایع ۲۰ لیتری:

جهت سفارش این کود حیرت انگیز، کافی است از بالای همین صفحه با مدیر فروش در ارتباط باشید.

با تشکر از توجه شما آل کود

بهترین کود برای افزایش تناژ یونجه
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *