واردات انواع کود -مرکبات -صیفی جات -میوه جات به افغانستان -کابل -هرات

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

واردات کود به افغانستان

جهت واردات کود به افغانستان از همکاران واجد شرایط در افغانستان و جهت صادرات انواع کود های شیمیایی به افغانستان از تولید کنندگان کود های شیمیایی در ایران دعوت به همکاری به عمل می آید.

نکته :چنانچه بدنبال فروش عمده و گرفتن نمایندگی فروش انواع کود شیمیایی ، مرکبات ، صیفی جات و…. چه در ایران چه در افغانستان هستید میتوانید با وبسایت قدرتمند آل کود تماس حاصل فرمائید و با بخش صادرات و واردات مشاوره داشته باشید.

واردات کود به افغانستان : کشور ایران معاملات وسیعی با سه کشور افغانستان ، تاجیکستان ، پاکستان و حتی هند و کشورهای دیگر دارد، از این رو سایت آلکود در صادرات و واردات کود به کشورهای مختلف اقدام کرده،در این پست شما با نحوه قوانین و شرایط مختلف برای واردات کود به کشور خودتان آشنا می شوید.

وزارت زراعت وظیفه دارد خطر ابتلا به آفات عجیب و غریب یا بیماریهایی که ممکن است صنایع کشاورزی و باغداری و محیط بی نظیر ما را تحت تأثیر قرار دهد ، کاهش دهد. در این صفحه اطلاعات مربوط به واردات کود فراهم می شود ، تا اطمینان حاصل شود که خطر ابتلا به آفات یا بیماری عجیب و غریب از طریق این کالا به طور مؤثر اداره می شود.

واردات کود به خاورمیانهکود چیست؟

پخش کود در مزارع سبز توسط دستگاه پخش تراکتورکود به عنوان یک تقویت کننده رشد ، مروج یا تنظیم کننده تعریف شده برای رشد گیاه تعریف می شود. کودهای وارداتی به افغانستان ، تاجیکستان ، پاکستان را می توان در سه گروه اصلی قرار داد:

کود شیمیایی ، محصولی است که حاصل فرایند تولید است.

کود معدنی ، که یک محصول طبیعی و غیر ارگانیک است که از خود زمین استخراج می شود.

کود آلی ، که ممکن است از آبزیان ، حیوانات زمینی ، پرندگان یا میکروبها تهیه شود.

 

واردات کود به افغانستانچرا این بخش به کود علاقه دارد؟

کود وارداتی که به آلودگی های خاک ، حیوان یا گیاه آلوده باشد می تواند برای آفات و بیماری های عجیب و غریب راهی به افغانستان ، تاجیکستان ، پاکستان بسازد.

از آنجا که کود مستقیماً در خاک استفاده می شود ، پتانسیل بالایی برای ایجاد آفت یا بیماری عجیب وجود دارد. برای رفع این خطر ، این اداره پروتکل های واردات و شرایط اجازه واردات کود را تهیه کرده است.

چه آلودگی هایی را می توان در کود یافت؟

محموله های وارداتی ممکن است با مواد خطر زیستی مانند:

  • حشرات زنده
  • دانه
  • خاک
  • ماده گیاهی (مانند برگ)
  • مواد حیوانی (مانند مدفوع و پرها).

عکس نمونه ای از کودهای وارداتی آلوده به دانه ها

کود وارداتی که آلودگی بذر را

نمونه ای از کودهای وارداتی آلوده به پرندگان پرنده

نشان می دهد کود وارداتی که آلودگی با پرها را نشان می دهد

نمونه ای از کودهای وارداتی آلوده به مواد گیاهی

کود وارداتی که آلودگی مواد گیاهی را نشان می دهد کودهای

نمونه ای از کودهای وارداتی آلوده به مدفوع پرنده

وارداتی که آلودگی به مدفوع پرنده را نشان می دهد

واردات کود به تاجیکستان

واردات کود به افغانستان یا تاجیکستان یا پاکستان

از آنجا که این آلاینده ها می توانند آفات و بیماریهای عجیب و غریب را به افغانستان ، تاجیکستان ، پاکستان معرفی کنند ، برای اکثر واردکنندگان مجوز قانونی برای ورود کودهای خاص به افغانستان ، تاجیکستان ، پاکستان وجود دارد.

چگونه می توان کود به افغانستان ، تاجیکستان ، پاکستان وارد کرد؟

کود می تواند بصورت موارد زیر وارد شود:

به عنوان فله در ماشین های سنگین یا ظروف نگه می دارد

در کیسه های کمتر از 100 کیلوگرم

در کیسه های 100 کیلوگرم یا بیشتر ، یا به عنوان یک مایع

هر یک از این روشهای واردات دارای پروتکل خاص واردات است که بر اساس ارزیابی ریسک مسیر کود از نقطه تولید تا ورود به افغانستان ، تاجیکستان ، پاکستان تهیه شده است. این اداره شرایط واردات را بر اساس پتانسیل آلودگی های زیست ایمنی برای ورود به مسیر کود اعمال می کند.

 

واردات کود به هندمجوزهای واردات کود به افغانستان ، تاجیکستان ، پاکستان

کود به عنوان کالای غیر قانونی ممنوع است. بیشتر کودها نیاز به مجوز واردات دارند و این مواد باید قبل از واردات تهیه شوند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مجوزهای واردات ، به سیستم شرایط واردات زیست امنیت (BICON) مراجعه کنید .

چه اتفاقی می افتد وقتی واردات کود در افغانستان ، تاجیکستان ، پاکستان رخ می دهد؟

این بخش هنگام فرود در افغانستان ، تاجیکستان ، پاکستان ، کود را مورد بازرسی قرار می دهد. این بازرسی باید در محل نگهبانی کشتی یا در یک سایت ثبت شده تأیید شده انجام شود. هزینه های مربوط به این سرویس اعمال می شود.

قبل از درخواست مجوز واردات ، واردكنندگان آینده باید اطمینان حاصل كنند كه در صورت لزوم ، این کود را برای بسته بندی نشده یا ذخیره در یك یا چند محل تأیید تنظیم شده در هر گمرک تخلیه ترتیب داده اند. سایتهای ترتیب پذیرفته شده برای دریافت کود باید طبقه بندی مناسبی داشته باشند و برای رسیدگی به حجم کالای وارداتی نیاز به ظرفیت انبارداری دارند.

مسئولیت من به عنوان وارد کننده چیست؟

نمونه ای از کودهای وارداتی بدون آلودگی

این به نفع وارد کننده است که اطمینان حاصل کند که محموله

ها از آلودگی زیست امنیت عاری هستند .

از واردکنندگان خواسته می شود كه سیستم های كنترل كیفیت را از نقطه نظر تولید تا نقطه واردات در افغانستان ، تاجیکستان ، پاکستان و در حین حمل و نگهداری محصول در خارج از كشور مستقر كنند. این سیستم ها باید پتانسیل آلودگی را برای ورود به مسیر کود از بین ببرند.

 

واردات کود به پاکستانبرای تسریع در روند ترخیص از امنیت زیستی ، به نفع وارد کننده است که اطمینان حاصل شود که محموله ها از مواد خطر بیولوژیکی عاری هستند.

چه اتفاقی می افتد اگر محموله با ماده خطر ایمنی زیست محیطی آلوده شود؟

اگر آلودگی هایی که خطرات قرنطینه ای دارند در محموله ها شناسایی شوند ، اقدامات بیشتر لازم خواهد بود. این ممکن است شامل موارد زیر باشد:

این اقدام با هزینه وارد کننده انجام می شود.

از کجا می توانم اطلاعات بیشتری پیدا کنم به واردات کود ، تا اطمینان حاصل شود که خطر ابتلا به آفات یا بیماری عجیب و غریب از طریق این کالا به طور مؤثر اداره می شود.

تشریفات برای واردات کود

نحوه واردات کود به افغانستان ، تاجیکستان ، پاکستان

اطلاعات موجود در اینجا بخشی از دوره آموزش صادرات واردات بصورت آنلاین است

نکاتی درباره واردکنندگان کود

در این پست ، دانش اساسی در مورد نحوه واردات کود مانند کود پلت مرغی توضیح داده شده است. این اطلاعات برای روشن کردن واردکنندگان است. ایده کلی برای واردات کالاهای کود از کشورهای خارج از کشور که تقریباً در همه کشورهای جهان قابل اجرا است. پس از خواندن این پست در مورد مراحل واردات و مراحل ترخیص کالا از گمرک واردات ، اطلاعات اولیه در مورد روش ها و تشریفات نحوه واردات محصولات مختلف از کشورهای خارجی را خواهید داشت. برخی از موارد این دسته در بعضی کشورها ممنوع یا محدود هستند. اگر شما کالایی را وارد می کنید ، باید اطلاعات دقیقی را از ادارات دولتی مربوط به کشور وارد کننده بدست آورید ، زیرا جزئیات مندرج در این پست فقط یک ایده مشترک در مورد واردات کود را ارائه می دهد.

ممكن است كشورهاي مختلف بعد از جهاني شدن تجارت با توافق نامه كلي تعرفه ها و تجارت ، GATT ، در كشورهاي مختلف الزامات خاص خود را براي واردات كود دارند. آزادسازی تجارت بیشتر در آینده نزدیک برای کشورهای WTO از طریق توافق نامه تسهیل تجارت TFA پیش بینی می شود که طی چند سال آینده معرفی شود.

 

واردات کود به خاورمیانهثبت نام دولت به عنوان وارد کننده

کود در بیشتر کشورها ، ثبت نام دولت برای تبدیل شدن به یک وارد کننده در کشور که تنها می تواند به عنوان وارد کننده فعالیت کند ، لازم است. دفتر تجارت خارجی كشور مربوطه مسئول صدور چنین مجوزی برای ورود به واردات است. به عنوان مثال در پاکستان ، شماره IEC (شماره کد صادرات واردات) از دفتر مدیر کل دفتر تجارت خارجی بدست می آید تا به عنوان وارد کننده و صادر کننده در پاکستان فعالیت کند. این فرایند برای وارد کردن یک فرایند یک زمانه است ، اما ممکن است طبق شرایط و ضوابط چنین دفتر تجارت خارجی یک کشور ، تجدید نیاز باشد. امروزه در بیشتر کشورها ، اطلاعات مربوط به چنین ثبت نام برای وارد کننده – صادر کننده با محل گمرک و بانک ذخیره مرتبط است ، زیرا فرایند واردات و صادرات بصورت آنلاین دیجیتالی می شود.

الزامات ویژه برای واردات کود چیست؟

فرایند و رسمیت برای واردات کود ممکن است از یکدیگر و در کشور به کشور دیگر متفاوت باشد. همچنین روش ها و تشریفات مختلف برای واردات هر یک از اقلام ممکن است در واردات کود متفاوت باشد. با این حال ، برخی از الزامات متداول برای واردات کود در کشورهای عمده در زیر توضیح داده شده است:

اجازه واردات را مستقیماً از طریق سازمانهای دولتی مجاز کنید

واردات کود به کشورهای افغانستان و تاجیکستان و پاکستان

برخی از واردات تحت کودهای معدنی یا شیمیایی و ازت از طریق مجوز واردات مستقیماً از طریق سازمانهای دولتی کشور واردکننده مجاز است. به عنوان مثال در افغانستان و تاجیکستان ، اوره مجاز به واردات از طریق شرکت بازرگانی دولتی است. کالاهایی که واردات یا صادرات آنها از طریق امتیازات انحصاری یا ویژه ای که به STE اعطا شده است اداره می شود ، ممکن است توسط STE طبق شرایطی که در ITC (HS) مشخص شده است ، وارد یا صادر کنید. با این وجود ، DGFT می تواند به شخص دیگری اجازه واردات یا صادرات هر یك از این كالاها را صادر كند. چنین STE باید چنین خرید یا فروشهایی را انجام دهند که شامل واردات یا صادرات باشد فقط مطابق با ملاحظات تجاری ، از جمله قیمت ، کیفیت ، در دسترس بودن ، بازاریابی گواهی مبدأ برای واردات کودهای کود

 

واردات کود به افغانستان

منبع مبدا کودهای وارداتی تقریباً در همه کشورها مورد نیاز است. بنابراین یک گواهی مبدأ صادر شده توسط مقامات مصوب لازم در کشور صادرکننده برای واردات کود ضروری است. گواهی مبدأ به تعیین منشا کالاهای وارداتی برای معافیت از عوارض و مالیات واردات کمک می کند. توافق نامه های یک جانبه ، چند جانبه و دو جانبه مختلف بین کشورها همچنین واردات و صادرات را با استثناء عوارض واردات امکان پذیر می کند که در گواهینامه مبدا اثبات اصلی کشور مبداء واردات کالاهای تحت کود است.

 

واردات کود به کشورهای فارسی زبانمراحل واردات کود

واردکننده و تأمین کننده پیش از حمل واقعی واردات ، شرایط و ضوابط مربوط به فروش واردات را به توافق می رسانند. قیمت گذاری ، مشخصات کیفی ، شرایط پرداخت ، تحویل شرایط ، نحوه حمل و نقل و سایر شرایط و ضوابط به توافق رسیده و در سفارش خرید ذکر شده و محموله وارداتی کودها بر این اساس انجام می شود.

همانطور که می دانید ، تحت هرگونه واردات کالا ، اسناد و مدارک لازم برای واردات و مراحل ترخیص کالا از گمرک در کشور واردکننده باید براساس سیاست تجارت تجاری کشور مربوطه واردکننده ، واسطه گمرک وارد کننده یا وارد کننده مستقیم انجام شود. برای واردات کودهای شیمیایی نیز ، اسناد ورودی را به همراه سند حمل کننده (قبض بارگیری / راه هوایی) ، فاکتور تجاری ، لیست بسته بندی ، گواهی مبدأ و سایر اسناد موردنیاز وارد کرده و مراحل واردات لازم جهت تحویل کالاهای وارداتی تحت کودها مانند کود گوجه فرنگی تکمیل می شود. . هم اکنون اطلاعات لازم بصورت آنلاین ثبت می شود و در زمان بازرسی ، ارزیابی یا تحویل واردات کالاها در محل گمرک مقصد اسناد لازم را تهیه می کند.

شرکای بین المللی کشورها اقدامات کیفی را با یکدیگر به اشتراک می گذارند و از بازرسی های چندگانه درمورد همان محصولات هم برای صادرات و هم برای واردات معاف هستند. با این حال ، طبق سیاست اکثر کشورهای توسعه یافته ، کالاهای وارداتی از کشورهای حداقل توسعه یافته (LDC) قبل از صادرات باید توسط آژانس های مجاز تأیید شوند. بنابراین هنگام واردات کود می توان جزئیات چنین اطلاعاتی را از سازمانهای دولتی لازم کشور وارد کننده بدست آورد.

 

واردات کود به تاجیکستاناخطار قبلی به کشور وارد کننده

در بعضی از کشورها ، قبل از ورود کالاها به مرز ورودی کشور وارد کننده ، باید اطلاع قبلی در مورد واردات کود ارائه شود.

در این مقاله ، مستندات ، فرآیند و تشریفات مربوط به واردات کودهای شیمیایی توضیح داده شده است. همانطور که در بالا توضیح داده شد ، این اطلاعات به طور کلی برای همه کشورها کاربرد دارد. این جزئیات در مورد چگونگی واردات کودهای کود داده می شود تا ایده اصلی برای آوردن کودهای کودی از کشور خارجی ارائه شود. واردکنندگان و صادرکنندگان کودهای شیمیایی نیازهای ویژه ای را برای هر کشور وارد کننده دنبال می کنند

امیدوارم که اطلاعات فوق در به دست آوردن دانش پایه در مورد اسناد ، مراحل و تشریفات در واردات کودها به شما کمک کند.

سه ماهه سوم سال جاری مالی افزایش ناگهانی در واردات از اوره و دی آمونیوم فسفات ( DAP )، کود به طور گسترده ای استفاده می شود، از فصل چهارم و افزایش قیمت مواد اولیه این امر مصرف کنندگان را وادار می کند برای کودهای نهایی به بازارهای خارج از کشور مراجعه کنند.

در حالی که واردات اوره نزدیک به یک سوم افزایش یافته است ، واردات DAP 66.4 10 درصد افزایش یافته است. سومین کود پرمصرف ، موریات پتاس (MOP) ، با این حال ، در حاشیه کاهش واردات در واردات در طول سه ماهه مشاهده شد.

اروویا ح جاگاش ، تحلیلگر تحقیقات در رتبه بندی مراقبت ، گفت: “این وضعیت به وجود آمده است که تولید کود از ابتدای سال به دلیل پاکسازی موجودی ، در انتظار پیش بینی مالیات کالاها و خدمات (GST) تسلیم شده است.”

قیمت گاز طبیعی که بیش از سه چهارم هزینه کود ، عمدتا اوره را تشکیل می دهد ، در طی سه ماهه اخیر 17 درصد افزایش به 2.89 دلار در هر واحد میلیون گرمایی انگلیس (mmBtu) نشان داد و قیمت آمونیاک نیز بیش از پیش تقویت شد.

رتبه بندی مراقبت های پزشکی در گزارشی گفت: تولید اوره داخلی ، که حدود 60 درصد از کل تولید کودهای کود را تشکیل می دهد ، در حالی که واردات 27.6 درصد افزایش یافته ، 1.6 درصد کاهش داشته است و این نشان می دهد که با افزایش واردات ، کاهش تولید محلی جبران می شود.

در این گزارش آمده است: تولید نیز به دلیل اثربخشی در عمل پوشش روبشی ادرار اوره کاهش یافته است.

سه ماهه سوم سال جاری مالی افزایش ناگهانی در واردات از اوره و دی آمونیوم فسفات ( DAP )، کود به طور گسترده ای استفاده می شود، عمدتا به دلیل به قبل از جوراب زنانه ساقه بلند پیش از فصل ربیع و افزایش قیمت مواد اولیه این امر مصرف کنندگان را وادار می کند برای کودهای نهایی به بازارهای خارج از کشور مراجعه کنند.

در حالی که واردات اوره نزدیک به یک سوم افزایش یافته است ، واردات DAP 66.4 درصد افزایش یافته است. سومین کود پرمصرف ، موریات پتاس (MOP) ، با این حال ، در حاشیه کاهش واردات در واردات در طول سه ماهه مشاهده شد.

اروویا ح جاگاش ، تحلیلگر تحقیقات در رتبه بندی مراقبت ، گفت: “این وضعیت به وجود آمده است که تولید کود از ابتدای سال به دلیل پاکسازی موجودی موجودی ، در انتظار پیش بینی مالیات کالاها و خدمات (GST) تسلیم شده است.”

قیمت گاز طبیعی که بیش از سه چهارم هزینه کود ، عمدتا اوره را تشکیل می دهد ، در طی سه ماهه اخیر 17 درصد افزایش به 2.89 دلار در هر واحد میلیون گرمایی انگلیس (mmBtu) نشان داد و قیمت آمونیاک نیز بیش از پیش تقویت شد.

رتبه بندی مراقبت های پزشکی در گزارشی گفت: تولید اوره داخلی ، که حدود 60 درصد از کل تولید کود را تشکیل می دهد ، در حالی که واردات 27.6 درصد افزایش یافته ، 1.6 درصد کاهش داشته است و این نشان می دهد که با افزایش واردات ، کاهش تولید محلی جبران می شود.

در این گزارش آمده است: تولید نیز به دلیل اثربخشی در عمل پوشش رویشی ادرار اوره کاهش یافته است.

واردات کود به خاورمیانهواردات / صادرات کود

این سیستم داده های سالانه در مورد واردات و صادرات انواع کودهای منتخب خاورمیانه و آسیا را ارائه می دهد. این داده ها مبتنی بر واردات و صادرات کالاهای تجاری خاورمیانه و آسیا است که ماهانه توسط وزارت بازرگانی ، بخش تجارت خارجی منتشر می شود. داده های گزارش شده در اینجا شامل واردات از 1995 تا 2012 و صادرات از 1990 تا 2012 برای 26 محصول و مواد اصلی کود است. برای تعاریف و لیست محصولات کود و ترکیب آنها به مستندات مراجعه کنید . این جداول شامل مقدار و ارزش کودهای وارداتی بر اساس سال ، کشور و محصول می باشد.

بسته به نوع استفاده نهایی و ماهیت دقیق مواد در فرمولهای شما ، واردات کود مانند کود خیار به خاورمیانه و آسیا ممکن است نیاز به تأیید سرویس بازرسی بهداشت حیوانات و گیاهان افغانستان ، پاکستان ، تاجیکستان یا آژانس حفاظت از محیط زیست افغانستان ، پاکستان ، تاجیکستان داشته باشد.

APHIS فرمولاسیون های وارداتی را که ادعا می کنند هرگونه خاصیت میکروبی و بیولوژیکی را تنظیم می کنند ، در حالی که EPA واردات محصولات تجاری برای فروش یا رهاسازی مزرعه را که دارای خاصیت کود شیمیایی و رشد گیاه هستند ، تنظیم می کند. از آنجا که وزارت بهداشت اکثر محصولات کود را تنظیم می کند ، توصیه می کنیم ابتدا با آن  تماس بگیرید

اگر یک محصول کود حاوی مواد میکروبی باشد ، واردکننده باید “درخواست اجازه برای انتقال آفات گیاهان زنده یا علفهای هرز مضر را ارسال کند .

اگر محصولی که برای فروش به عنوان ارگانیک در نظر گرفته شده است ، ابتدا باید توسط وزارت بهداشت قسمت  خدمات بازاریابی کشاورزی تأیید شود.

در صورت تأیید محصولات شما توسط آژانسهای نظارتی مناسب ، توجه داشته باشید که فقط شهروندان کشور مربوطه ممکن است درخواست مجوز برای واردات محصولات به همان کشور را داشته باشند.

واردات کود به افغانستان ، پاکستان ، تاجیکستان

در قسمت قبلی این سری ، دیدیم که در افغانستان ، پاکستان ، تاجیکستان

در سال 2014 حدود یک پنجم کود جهانی را مصرف کرده است. بیایید اکنون به واردات کود افغانستان ، پاکستان ، تاجیکستان

در سال 2016 و چگونگی تغییر آنها از یک سال پیش نگاهی بیندازیم.

واردات کود افغانستان ، پاکستان ، تاجیکستان

و چرا آنها سقوط می کنند

واردات افتاد

برای سال 2016 ، واردات کودهای نیتروژن افغانستان ، پاکستان ، تاجیکستان که فقط شامل ادرار برای اوره بود 27.0٪ به 4.9 میلیون تن کاهش یافت ، از 6.8 میلیون تن در سال 2015.

واردات فسفات در مقایسه با سال 2016 با 29.0 درصد کاهش نسبت به سال 2016 به 4.2 میلیون تن رسید ، از 5.9 میلیون تن در سال گذشته در سال 2015. این تعداد واردات کودهای فسفاتی تنها کودهای DAP (diammonium phosphate) را شامل می شود.

واردات کودهای آمیخته NPK (نیتروژن ، فسفر ، پتاسیم) نیز در سال 2016 روند کاهشی منفی داشته است. آنها 22.0٪ نسبت به سال گذشته به 0.50 میلیون تن در سال 2016 رسیدند ، از 0.60 میلیون تن در سال 2015.

پتاس بلند شد

افغانستان ، پاکستان ، تاجیکستان با توافق قرارداد خود برای کودهای پتاس به تعویق افتاد ، زیرا منتظر قیمت پتاس برای پایین آمدن بود. با این حال ، با تسویه حساب های قراردادی در اواخر نیمه دوم سال ، واردات پتاس افغانستان ، پاکستان ، تاجیکستان با 8.0 درصد نسبت به سال گذشته به 2.9 میلیون تن از 2.7 میلیون تن رسیده است. هر سه کشور افغانستان ، پاکستان ، تاجیکستان  پتاس خود را از شرکتهایی ایرانی مانند آل کود دریافت می کنند.

واردات کود به افغانستان

در مرحله بعدی ، نگاهی خواهیم داشت به واردات کودهای پاکستان

واردات کودهای پاکستان در دوره آشفتگی سیاسی:

تولید ناخالص داخلی و تجارت پاکستان

در سال 2016 ، تجارت زراعت یکی از مهمترین مشارکت کنندگان در تولید ناخالص داخلی کشور بود. بیایید نگاهی به واردات کود پاکستان در سال 2016 بیندازیم.

واردات کود به افغانستان افزایش می یابد

علیرغم بی ثباتی سیاسی ، واردات کود به پاکستان نسبت به سال گذشته در سال 2016 شاهد افزایش کلی بود. واردات کود اوره کود نیتروژن با 43.0 درصد نسبت به سال گذشته به 3.9 میلیون تن رسید ، از 2.7 میلیون تن در سال 2015.

کودهای فسفات شرکت نیز شاهد رشد 11.0 درصدی نسبت به سال گذشته به 3.9 میلیون تن از 3/5 میلیون تن بوده است. زیر چتر کودهای فسفات ، واردات کودهای DAP (diammonium fosphate) با 22.0٪ افزایش به 46/46 میلیون تن رسید. با این حال ، پاکستان یک کاربر سنگین کود MAP (monoammonium fosphate) است که نسبت به سال گذشته 22.0٪ به 2.7 میلیون تن افزایش یافته و از 2.3 میلیون تن افزایش یافته است. واردات TSP (سوپر فسفات سه گانه) با 18.0 درصد نسبت به سال گذشته به 0.71 میلیون تن رسید ، از 0.90 میلیون تن.

شرکت هایی  مانند آل کود در بازار پاکستان بسیار فعال هستند.

واردات پتاس نیز در سال 2016 با اندکی رشد مواجه بوده است که 1.0٪ نسبت به سال گذشته به 8.1 میلیون تن متریک رسیده است و از 8.0 میلیون تن افزایش یافته است.

برای به روزرسانی های بیشتر ، حتما از صفحه کودهای کشاورزی سایت ما بازدید کنید .

درایورهای بازار: نتایج مختلط از انتشار اطلاعات بزرگ اقتصادی و انتشار درآمدهای شرکت ها منجر به خوش بینی محتاطانه سرمایه گذاران شده است ، اما راهنمایی های آتی از سوی صندوق ذخیره فدرال و تحولات روابط تجاری افغانستان ، پاکستان ، تاجیکستان دوباره چشم انداز سرمایه گذاری را به هم ریخته است.

عملکرد: برندگان اخیر در ماه ژوئیه رهبری خود را تا حد زیادی تمدید کردند ، زیرا کلاه های بزرگ از کلاه های کوچک پیشی گرفتند ، سهام رشد نسبت به همتایان ارزش خود فراتر رفت و بخش های چرخه ای دفاعی را هدایت کردند. بازارهای بین المللی در یک ماه عملکرد منفی بدست آوردند که تنها دومین سال از وقوع سال بود زیرا بازارهای نوظهور (- 1.25٪) با رشد اقتصادی بین المللی (1.19٪) عقب مانده بودند.

واردات کود به پاکستان

برای نخستین بار از ماه ژانویه ، هر دو رشد و مقدار فعالیت بازخرید خالص را در طول ماه مشاهده کردند ، با ارزشی که فراتر از جریانهای رشد به طور نسبی است. بازار کود همچنان از محصولات کوچک فراتر می روند و در حالیکه تولیدکنندگان با وجود عملکرد همچنان شاهد ورود خالص هستند ، در مقایسه با جریان های سهام افغانستان ، پاکستان ، تاجیکستان هستند.

مشکل بعدی چیست: مشکلی که در پایان ماه ژوئیه رخ داد ، نه تنها با راهنمایی های “ضعیف تر از حد انتظار” ، بلکه ظهور دوباره تنش های تجاری بین کشور های خاورمیانه مرتبط است. خطرات کلان اقتصادی در رابطه با تجارت باعث ایجاد احساسات بازار در کوتاه مدت می شوند ، و ما می بینیم که خطرات ناشی از عواقب ناخواسته افزایش یافته است تا موقعیت خود را ترجیح دهند .

واردات کود به هندوستان
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *