اسید هیومیک برای درخت شلیل

اسید هیومیک برای درخت شلیل

اسید هیومیک برای درخت شلیل

شلیل از میوه های محبوب تابستانی است که شباهت بالایی به هلو دارد با این تفاوت که به علت وجود ژن مغلوب در ساختار ژنتیک این درخت، محصول حاصل بدون کرک بوده و طعم خوشایند تری دارد. پرورش درختان شلیل در نقاط مختلف کشور انجام میگیرد و باغداران در راستای تولید این محصول بایستی به نکات مراقبت از درخت شلیل مانند استفاده از کودهای مرغوب، مناسب و انجام آبیاری منظم توجه داشته باشند.

یکی از مهم ترین موارد تعیین کننده کیفیت میوه شلیل، استفاده از کودهای ارگانیک نظیر اسید هیومیک برای درخت شلیل است که بهره وری درخت و بازار پسند بودن آن را تضمین میکند.

ما در این مقاله از سایت آل کود با شما همراه هستیم تا با ارائه مطالب مهم و کاربردی، شما را از نقش و اثرات اسید هیومیک برای درخت شلیل آگاه سازیم. در این مقاله راز افزایش کمی و کیفی شلیل را خواهید دانست؛ هم چنین با عملکرد بی نظیر طلای سیاه طبیعت یا اسید هیومیک بر روی درخت شلیل نیز آشنا خواهید شد.

فهرست مطالب

۱.معرفی اسید هیومیک به عنوان کود آلی برای درخت

۲. نقش اسید هیومیک در جذب عناصر غذایی توسط درخت

۱.۲. جلوگیری از آبشویی عناصر غذایی

۲.۲. رشد و افزایش راندمان ریشه

۳. کاربرد اسید هیومیک بر درشتی میوه شلیل

۴. زمان استفاده از اسید هیومیک برای درخت

۵. آیا تمامی انواع اسید هیومیک های موجود در بازار برای درخت شلیل مناسب هستند؟

 

معرفی اسید هیومیک به عنوان کود آلی برای درخت شلیل

  • حتما تاکنون نام هوموس را در کشاورزی شنیده اید! هوموس یا گیاخاک، جزء آلی ساختار خاک جهت حاصلخیزی و تبدیل آن به بستر مناسب پرورش محصولات مختلف به شمار می آید. هیومیک اسید یکی از اجزای قدرتمند هوموس میباشد که دارای رنگ قهوه ای تیره بوده و ۸۰ درصد از مواد آلی خاک را به خود اختصاص داده است.

اسید هیومیک برای درخت شلیل، ترکیب پیچیده از اسید های آلی آروماتیک است که عناصر تقویتی مختلفی مانند: نیتروژن، فسفر، پتاسیم، گوگرد به همراه عناصر کم مصرف کلسیم، مس، منیزیم و اسید فولیک را نیز در خود جای داده است. هر یک از این عناصر نقش ویژه ای در باروری درخت شلیل بر عهده دارند.

خرید اسید هیومیک شوک برای درخت شلیل

نقش اسید هیومیک در جذب عناصر غذایی توسط درخت

جلوگیری از آبشویی عناصر غذایی

درخت شلیل برای رشد و تولید میوه به عناصر معدنی نیاز دارند اما به سبب آبیاری بیش از حد و مصرف نادرست کودهای شیمیایی، این عناصر به راحتی شسته شده و مواد مغذی برای جذب ریشه باقی نمی ماند. این اتفاق خود یک زنگ خطری برای باغدار می باشد تا مصرف کودهای شیمیایی را کاهش داده و به استفاده از کودهای ارگانیک روی بیاورد.

  • مصرف اسید هیومیک برای درخت شلیل، منجر به افزایش باردهی و حفظ تداوم تولید میوه مرغوب خواهد شد؛ شما باغداران عزیز می توانید از فواید این کود بی نظیر برخوردار شده و میزان برداشت میوه شلیل را حداقل دو تا سه برابر افزایش دهید.

رشد و افزایش راندمان ریشه

ریشه برای رشد و گسترش هر چه بهتر، به عنصر فسفر نیاز مبرم دارد؛ اسید هیومیک سرشار از فسفر بوده و پس از افزوده شدن به خاک، توسط ریشه جذب و منجر به ریشه زایی آن میگردد. درخت شلیل با وجود چنین ریشه قدرتمندی، توانایی بالایی در جذب و استفاده از مواد مغذی خواهد داشت. هم چنین از آنجایی که سلامت ریشه های درخت شلیل بسیار حائز اهمیت است، هیومیک اسید برای درخت شلیل، مقاومت آن را در برابر عوامل تهدید کننده ریشه افزایش داده و بسیاری از بیماری های ریشه ای را کنترل یا تاثیر آن را خنثی میکند.

 

بیشتر بخوانید : اسید هیومیک

 

کاربرد اسید هیومیک بر درشتی میوه شلیل

تاثیر آبیاری هیومیک اسید در درشت شدن میوه 

  • عامل مهم تعیین کننده در درشت و با کیفیت شدن میوه شلیل، آبیاری منظم و استفاده از کود سولوپتاس به همراه آب آبیاری می باشد؛ اگر بعد از به گل رفتن درخت شلیل، در طول فصل رشد، آب و عنصر پتاسیم در میزان کافی در اختیار گیاه قرار گیرد، اطمینان حاصل کنید که میوه درشت و خوش طعمی را برداشت خواهید نمود.

به منظور افزایش کارایی کود سولوپتاس و جذب موثر آن، بهتر است به همراه کود اسید هیومیک آبیاری شود. این امر تشکیل قندها درون سلول و رشد و بزرگ شدن آنها را بهتر خواهد نمود.

  • اگر عنصر پتاسیم به دلیل شرایط خاکی مانند بالا بودن پی اچ به میزان کافی در اختیار درخت قرار نگیرد، شاهد تولید میوه های کوچک و غیر قابل جذب برای مشتری خواهید بود لذا با مصرف اسید هیومیک برای درخت شلیل، محصول مشتری پسندی را پرورش دهید.

بهترین اسید هیومیک برای درخت شلیل

زمان استفاده از اسید هیومیک برای درخت

این کود طبیعی و معجزه بخش را میتوان در طول فصل زراعی چندین بار استفاده نمود بدون اینکه نگرانی از بابت جذب آن داشته باشیم. از جمله: در چالکود زمستانه، ابتدای فصل رشد، در طول دوره رشد درخت شلیل و به همراه کودهای تقویتی دیگر، پس از برداشت محصول و در چالکود پاییزه.

نکته” تعداد دفعات استفاده از اسید هیومیک بسته به شرایط خاک و درخت شما متفاوت می باشد.

آیا تمامی انواع اسید هیومیک های موجود در بازار برای درخت شلیل مناسب هستند؟

  • اکنون ممکن است سوال داشته باشید آیا هر نوع هیومیک اسید عملکرد بالایی داشته و برای درخت شلیل تاثیر گذار میباشد؟ با توجه به بازار گسترده محصولات تقلبی شما را با بهترین نوع اسید هیومیک با درصد خلوص ۹۵ درصد، کیفیت تضمینی و اصل آشنا می نمایم تا از یک منبع کاملا معتبر، به اسید هیومیک درجه یک دسترسی پیدا کنید.
  • لازم به ذکر است سه نوع اسید هیومیک پودری، مایع و گرانول در بازار عرضه میشود که اشکال مایع و پودری قابلیت انحلال در آب را دارند. اسید هیومیک مایع دارای قدرت جذب بیشتری نسبت به پودری بوده و به راحتی در دسترس خاک و ریشه قرار میگیرد. از بهترین نوع اسید هیومیک مایع، می توان کود شوک را نام برد که با غلظت باورنکردنی و غنی شده خود، عملکرد بی نظیری بر روی درختان میوه مانند شلیل دارد.

خرید کود اسید هیومیک شوک

شما باغداران عزیز به منظور تهیه بهترین اسید هیومیک موجود در جهان در حجم بیست لیتر، میتوانید از بالای همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366