اسید هیومیک برای درخت شلیل

اسید هیومیک برای درخت شلیل

اسید هیومیک برای درخت شلیل

شلیل در خانواده هلو طبقه بندی می شود. میوه شلیل شبیه میوه هلو است با این تفاوت که میوه شلیل کوچکتر، صاف، معطرتر و رنگ قرمز بیشتری در سطح میوه دارد. میوه های شلیل ممکن است زرد یا سفید گوشت باشند. مصرف اسید هیومیک برای درخت شلیل برای توسعه باروری و رشد میوه شلیل به شدت موثر است، لذا سعی کنید تا حدالامکان از آن به میزان کافی در خاک استفاده کنید.

ما در این مقاله از سایت آل کود با شما همراه هستیم تا با ارائه مطالب مهم و کاربردی، شما را از نقش و اثرات اسید هیومیک برای درخت شلیل آگاه سازیم. در این مقاله راز افزایش کمی و کیفی شلیل را خواهید دانست؛ هم چنین با عملکرد بی نظیر طلای سیاه طبیعت یا اسید هیومیک بر روی درخت شلیل نیز آشنا خواهید شد.

فهرست مطالب

۱.معرفی اسید هیومیک به عنوان کود آلی برای درخت

۲. نقش اسید هیومیک در جذب عناصر غذایی توسط درخت

۱.۲. جلوگیری از آبشویی عناصر غذایی

۲.۲. رشد و افزایش راندمان ریشه

۳. کاربرد اسید هیومیک بر درشتی میوه شلیل

۴. زمان استفاده از اسید هیومیک برای درخت

۵. آیا تمامی انواع اسید هیومیک های موجود در بازار برای درخت شلیل مناسب هستند؟

 

کاربرد اسید هیومیک به عنوان کود آلی برای درخت شلیل

عواملی که باید قبل از کاشت شلیل در باغات خانگی در نظر بگیرید عبارتند از: استفاده از اسید هیومیک برای درخت شلیل، تنوع، فاصله، انتخاب محل مناسب، خاک با زهکشی مناسب و حاصلخیز، کاشت در عمق مناسب، آموزش و هرس، مدیریت آفات و بیماری حشرات و برداشت محصول. سعی کنید از درختان استاندارد پیوند شده روی پایه های نهال استفاده کنید. فاصله درختان شلیل به عادت رشد واریته، حاصلخیزی خاک و سیستم های تربیت درخت بستگی دارد. فاصله معمولی برای خاک های بسیار حاصلخیز، نسبتاً حاصل خیز و کم حاصل خیز به ترتیب 18 x 24، 14 x 20 و 12 x 20 است.

 یک سال قبل از کاشت و استفاده از اسید هیومیک برای درخت شلیل از محل نمونه برداری کنید و به آزمایشگاه های آزمایش خاک بفرستید. بر اساس نتایج آزمایش خاک، کود دامی و کمپوست خوب را اضافه کنید. درختان هلو و شلیل در انواع خاک ها خوب عمل می کنند. عمق ریشه زایی حدود 4 فوت و خاک با زهکشی خوب ترجیح داده می شود. از نقاط کم ارتفاعی که آب در ناحیه ریشه ایستاده است خودداری کنید.

زهکشی خاک را می توان با سیستم های بستر مرتفع بهبود بخشید. PH خاک 6 تا 6.5 ترجیح داده می شود. هنگامی که دما کاهش می یابد، هوای گرم بالا می رود و هوای سرد در نقاط پایین تر می نشیند و خطر آسیب یخ زدگی در نقاط کم ارتفاع بیشتر از مناطق مرتفع است. بادشکن در مناطق شهری که چندین ساختمان در همسایگی وجود دارد ممکن است ضروری نباشد اما در مناطق روستایی ضروری است. شلیل و سایر درختان میوه را در نزدیکی مناطق جنگلی نکارید زیرا زهکشی هوا ضعیف است و به راحتی توسط حیوانات وحشی آسیب می بیند.

خرید اسید هیومیک شوک برای درخت شلیل

 

 در اوایل بهار به محض اینکه بتوان کار کرد درخت بکارید و شروع به استفاده از اسید هیومیک برای درخت شلیل کنید. ریشه ها را روی خاک سست پخش کنید. به قرار دادن خاک بیشتر در اطراف ریشه ها و سفت کردن برای از بین بردن حفره های هوا ادامه دهید. باقیمانده سوراخ را با خاک سست پر کنید.

بیشتر بخوانید : اسید هیومیک

از آنجایی که گونه های شلیل روی پایه های پاکوتاه پیوند نمی زنند، پیوند باید بسیار نزدیک به خط خاک یا کمی پایین تر باشد. برای از بین بردن هوا و تماس خوب بین خاک و ریشه، گیاه را به خوبی آبیاری کنید. طول عمر درخت ممکن است بسته به آب و هوا و نحوه مراقبت از درخت متفاوت باشد. به عنوان مثال در مناطقی که دمای زمستان پایین است، بیماری ها و بسیاری از حشرات آفات شلیل وجود دارد.

  • آموزش و هرس

هرس عبارت است از حذف عاقلانه قسمت هایی از گیاه برای افزایش سودمندی آنها. این اطمینان را می دهد که تمام شاخه ها در معرض نور خورشید کامل قرار دارند و پوشش اسپری در تاج درخت یکنواخت است. هرس را می توان با استفاده از ابزارهای بسیار ساده مانند قیچی هرس برای برش های کوچک تا قطر ½ اینچ، قیچی حلقه ای برای برش های بین ½ تا 1 اینچ قطر و اره های هرس برای برش های بیش از 1 اینچ انجام داد.

درک عادات میوه دهی درختان میوه و مصرف کود اسید هیومیک برای درخت شلیل برای هرس هوشمندانه درختان بسیار مهم است. هلو و شلیل به طور کامل بر روی جوانه های جانبی شاخه های یک ساله میوه می دهند. هرس سنگین باید در طول فصل خواب قبل از متورم شدن جوانه ها انجام شود، یعنی از 1 فوریه تا 15 مارس. هرس سالانه با حذف جوانه‌های آبی که به سمت بالا رشد می‌کنند، چوب‌های رو به پایین، چوب‌های متقاطع و شاخه‌های باردهی بیش از حد انجام می‌شود. بیش از حد به درختان کود ندهید. با رنگ آمیزی تنه با رنگ لاتکس سفید در اواخر پاییز از آسیب به تنه زمستانی جلوگیری کنید. فاصله توصیه شده بین میوه ها در ساقه 6 تا 8 اینچ است.

بهترین اسید هیومیک برای درخت شلیل

  • مصرف کود

در حین مصرف اسید هیومیک برای درخت شلیل نمونه های خاک بردارید و آنها را به آزمایشگاه آزمایش خاک بفرستید و قبل از کاشت درخت مقادیر توصیه شده از مواد مغذی را اعمال کنید. می توانید در این حوزه از کارشناسان و افراد متخصص در این حوزه کمک بگیرید. هنگام کاشت، درختان هلو با اندازه استاندارد را با فاصله 15 تا 20 فوتی از هم قرار دهید. ریشه ها را شل کنید و سوراخی چند اینچ وسیع تر و عمیق تر از سیستم ریشه حفر کنید. کمی خاک در کف سوراخ بریزید و ریشه ها را روی آن پخش کنید. سوراخ را کاملاً پر کنید و آب کنید. حدود 6 هفته پس از کاشت، مقداری از کود 10-10-10 را با نیتروژن مخلوط کنید و به خاک اضافه نمایید. در سال دوم، درخت را با ¾ کود در بهار و ¾ دیگر در اوایل تابستان تغذیه کنید.

سخن پایانی

در بررسی استفاده از اسید هیومیک برای درخت شلیل صرف نظر از اینکه مصرف کننده شلیل را برای مصرف انتخاب می کند یا نهالستان را برای کاشت انتخاب می کند، انتخاب رقم بسیار مهم است. ارقام هلو و شلیل نیازی به گرده افشانی متقاطع ندارند و با گرده های خود محصولات رضایت بخشی ایجاد می کنند. بنابراین، اگر جوانه‌های گل یا گل‌ها در دمای پایین از بین نرفتند، می‌توان از یک درخت هلو یا شلیل انتظار داشت که محصولی را در منظره خانه تولید کند. می توانید از اسید هیومیک 20 لیتری شوک هم برای توسعه و افزایش میوه دهی آن استفاده کنید. استفاده از کود مناسب نقش موثری در رشد میوه دارد، پس سعی کنید به دفعات وبه مقدار مناسب کود اضافه کنید تا پرورش و رشد میوه بهبود یابد.

خرید کود اسید هیومیک شوک

شما باغداران عزیز به منظور تهیه بهترین اسید هیومیک موجود در جهان در حجم بیست لیتر، میتوانید از بالای همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366