اسید هیومیک برای درخت انگور

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

اسید هیومیک برای درخت انگور

آیا برداشت انگورهای لذیذ و بازار پسند برایتان اهمیت دارد؟ آیا میخواهید حین فروش میوه انگور و بعد از تست، مشتری از کیفیت، طعم و ظاهر انگور باغات شما حیرت زده شود؟ پس برای رسیدن به این هدف دست یافتنی با استفاده از اسید هیومیک برای درخت انگور، با ما در این مقاله از سایت آل کود همراه باشید.

آنچه در این مقاله آمده است

۱.نقش اسید هیومیک برای درخت انگور

۲. نقش اسید هیومیک در حاصلخیزی خاک باغات انگور چیست؟

۱.۲.افزایش فعالیت موجودات زیر زمینی درون خاک

۲.۲.حذف سموم و فلزات سنگین درون خاک

۳.۲. غنی سازی خاک و افزایش هوموس آن

۳. کاربرد اسید هیومیک در میزان باردهی درخت انگور چیست؟

۱.۳. تاثیر اسید هیومیک در تامین مواد مغذی موردنیاز درخت انگور

۲.۳. افزایش جذب آهن به کمک اسید هیومیک برای درخت انگور

۳.۳. بهبود ریشه زایی درخت انگور و افزایش قدرت آن

۴.خرید اسید هیومیک

نقش اسید هیومیک برای درخت انگور

درختان انگور به خودی خود به باردهی و طعم عالی دست پیدا نمیکنند بلکه برای تبدیل تاکستان خود بایستی استفاده از یک برنامه تغذیه ای برای تامین عناصر ضروری درخت انگور و مواد آلی به ویژه اسید هیومیک برای درخت انگور را مهم تلقی کنید. اما نقش اسید هیومیک در باغات انگور چیست؟ چه ضرورتی دارد این ماده شگفت انگیز را برای درخت انگور استفاده کنیم؟ در ادامه مطالب به پاسخ تمامی این سوالات خواهید رسید.

نقش اسید هیومیک در حاصلخیزی خاک باغات انگور چیست؟

امروزه بزرگترین دغدغه و مسئله پیش روی باغداران انگور، کاهش مواد آلی و حاصلخیزی خاک میباشد که در پی مصرف مداوم کودهای شیمیایی به وجود آمده است. از موثرترین راه های اصلاح خاک و جبران عوارض منفی کودهای شیمیایی، افزودن کود طبیعی اسید هیومیک به بستر کشت درخت انگور میباشد؛ این ماده ارگانیک، از لحظه ورود خود به خاک، شروع به انجام اصلاحات مفید درون خاک می نماید تا بار دیگر شاهد حاصلخیزی خاک و شادابی درختان انگور شوید.

اسید هیومیک از چند طریق به بهبود حاصلخیزی خاک باغات انگور می پردازد از جمله:

افزایش فعالیت موجودات زیر زمینی درون خاک:

هر چه میکروارگانیسم های درون خاک فعالیت بالایی داشته باشند، به همان میزان متابولیسم گیاه و کیفیت خاک نیز بالا میرود‌. متاسفانه کودهای شیمیایی منجر به کاهش تعداد میکروارگانیسم های مفید خاک و نابودی آنها شده است که خود عامل مهمی در ضعف خاک به شمار می آید. با افزودن ماده حیات بخش هیومیک اسید برای درخت انگور، جمعیت این موجودات و فعالیت موثر آنها افزایش چشمگیری پیدا میکند.

حذف سموم و فلزات سنگین درون خاک:

سموم مختلف و فلزات خطرناک، از راه های مختلف مانند آب ناسالم، کود شیمیایی نا مرغوب، مصرف سموم و …به خاک منتقل شده و آن را بیمار میسازد در نتیجه حتی اگر محصولی از آن خاک برداشت شود، از کیفیت خوبی برخوردار نخواهد شد. با تداوم ماندگاری فلزات سنگین درون خاک، توان باردهی آن کاهش پیدا کرده و بسیار ضعیف خواهد شد.

با استفاده از کود مرغوب و معجزه بخش اسید هیومیک، این مواد مضر جایی برای ماندن نخواهند داشت؛ در اثر تولید شبکه توری شکل اسید هیومیک و محافظت از خاک و ریشه درخت انگور، مانع بزرگی سر راه سموم جهت خودنمایی ایجاد می گردد.

غنی سازی خاک و افزایش هوموس آن:

هوموس یا گیاخاک از اجزاء اصلی خاک حاصلخیز به شمار می آید که بایستی به مقدار کافی در خاک کشت درخت انگور وجود داشته باشد. اسید هیومیک منجر به بازگشت مواد آلی و هوموس به چرخه فعالیت خاک شده و آن را برای رشد درخت انگور آماده میکند.

با افزودن هیومیک اسید، منجر به آشکار شدن پتانسیل نهفته خاک جهت پرورش حیرت انگیز درخت انگور خواهید شد. به راستی طلای سیاه طبیعت ماده ای است که همیشه در آرزوی آن بودیم.

بیشتر بخوانید : اسید هیومیک

کاربرد اسید هیومیک در میزان باردهی درخت انگور چیست؟

تاثیر اسید هیومیک در تامین مواد مغذی موردنیاز درخت انگور:

درخت انگور برای ثمر دهی عالی و ادامه رشد خود، به عناصر پر مصرفی مانند نیتروژن، پتاسیم، فسفر و عناصر ریز مغذی ضروری از جمله: بور، روی، منگنز، کلسیم، آهن و …نیاز بالایی دارد. بهره مندی از عناصر غذایی، منجر به تولید انگور های خوش فرم و خوش طعم در حجم وسیع می گردد.

اسید هیومیک علاوه بر اینکه تعداد زیادی از عناصر مغذی به همراه فولویک اسید را در ساختمان خود جای داده، منجر به جذب بهتر آنها توسط خاک می گردد؛ هم چنین هیومیک اسید برای درخت انگور، روند جذب کودهای تقویتی توصیه شده را سهولت میبخشد.

افزایش جذب آهن به کمک اسید هیومیک برای درخت انگور:

یکی از عناصر فوق العاده مهمی که در بهبود کیفیت انگور نقش دارد، آهن است؛ اما متاسفانه به دلیل آهکی و شور بودن اکثر باغات ایران، درختان انگور نیز با کاهش آن روبرو هستند. اسید هیومیک از طریق تنظیم پی اچ خاک و کاهش قلیائیت آهن و هم چنین کلاته کردن این عنصر، منجر به جذب بهتر آهن توسط ریشه درخت انگور می گردد.

بهبود ریشه زایی درخت انگور و افزایش قدرت آن:

ریشه درخت انگور مانند هر گیاه دیگری، از مهم ترین اندام های آن به حساب می آید؛ به گونه ای که قدرت پایداری و استحکام ریشه و توانایی جذب مواد غذایی توسط آن، نقش بسیار مهمی بر میزان تولید انگور دارد. اما چرا؟

به دلیل وظیفه محوله به ریشه در جذب آب و عناصر معدنی! هر چه ریشه بتواند این وظیفه را با قدرت بیشتری انجام دهد، نه تنها منجر به افزایش رشد فیزیولوژیکی درخت انگور خواهد شد، بلکه سلامت گیاه نیز به وسیله بهبود توانایی ریشه در ترمیم بافت آسیب دیده دوچندان می گردد.

  • اسید هیومیک با افزایش رشد و ضخامت ریشه، آن را در جذب مواد مغذی یاری نموده و سبب افزایش مقاومت آن در برابر تنش های محیطی و بیماری های تهدید کننده ریشه می گردد. زیرا ریشه های کوچک هر چند رشد افقی و عمودی مناسبی دارند، اما بسیار حساس بوده و با کوچکترین تنش محیطی آسیب خواهند دید. پس با استفاده از اسید هیومیک برای درخت انگور، سالیان سال تاکستان عاری از بیماری، خسارت و سر شار از انگور را برای خود رقم بزنید.

خرید اسید هیومیک

همیشه برای خرید بهترین کیفیت از مواد آلی، بایستی به دنبال منبع موثق جهت تهیه آن باشیم. سایت آل کود با حداقل ۱۵ سال تجربه در واردات کود های اصل، مفتخر به عرضه بالاترین کیفیت از اسید هیومیک، به نام اسید هیومیک شوک است؛ جهت کسب اطلاعات کافی و خرید اسید هیومیک شوک از بالای صفحه با ما در ارتباط باشید.

اسید هیومیک برای درخت انگور
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *