اسید هیومیک برای باغچه

اسید هیومیک برای باغچه

اسید هیومیک برای باغچه

کودی که برای باغچه بایستی انتخاب شود، بهتر است پاسخگوی نیاز انواع مختلف گیاهان و خاک باشد زیرا معمولا در باغچه ها گونه های مختلف سبزیجات، صیفی جات، انواع درختان میوه، درختچه های زینتی،گل ها و گیاهان آپارتمانی در یک محل کوچک کاشته میشوند. از این رو کوددهی مجزا برای هر یک از آنها،کاری دشوار و غیر منطقی می باشد لذا شرکت آل کود اقدام به واردات موثرترین کود باغچه و تمامی انواع گیاهان و درختان نموده است تا با استفاده از آن نیاز به مصرف دیگر کودهای شیمیایی به حداقل برسد.

این محصول دارای اثر چند برابری در مقایسه با کودهای حیوانی و شیمیایی می باشد. نام این محصول شگفت انگیز، اسید هیومیک شوک برای باغچه است که در ادامه این مقاله از سایت آل کود خواهید دانست چرا بهترین گزینه تقویتی خاک و گیاهان کاشته شده در باغچه، اسید هیومیک مایع است.

آنچه در این مقاله آمده است

۱.چرا باغچه ها بایستی کوددهی شوند؟

۲.دلیل انتخاب اسید هیومیک چیست؟

۳.زمان استفاده از اسید هیومیک

۴.اسید هیومیک مایع برای باغچه بهتر است یا پودری؟

چرا باغچه ها بایستی کوددهی شوند؟

باغچه ها محیط کوچک و زیبایی بخش به حیاط منزل هستند که با کاشت گل ها و گیاهان زیبایی فضای بیرون خانه دوچندان می گردد. درختان میوه و دیگر گیاهانی که در فضای باغچه پرورش داده میشوند، به خاک محدودی جهت تکمیل روند رشد و باردهی خود نسبت به انواع کاشته شده در باغ و مزرعه دسترسی دارند.

از سوی دیگر این خاک پس از گذشت زمان و تغذیه گیاهان کاشته شده، درصد بالایی از عناصر غذایی جهت باروری و حاصلخیزی خود را از دست داده و اگر به موقع با استفاده از کودهای مناسب در پی جبران آن نباشیم، بایستی به مرور زمان شاهد رویش گیاهان ضعیف، کوچک و کاهش طراوت آنها شد.

از این جهت با راهکار ساده استفاده از کود ارگانیک مناسب برای باغچه، آن را به بستر امنی برای پرورش محصولات مختلف و تولید انواع سالم آنها تبدیل کنید.

دلیل انتخاب اسید هیومیک چیست؟

  • اسید هیومیک از یک منشا کاملا منحصر به فرد طبیعی برخوردار بوده که دارای قدرت بی نهایت بیشتر از کودهای شیمیایی و حیوانی است. این ماده قهوه ای تیره از لئوناردیت و زغال سنگ خالص استخراج شده و بهترین گزینه کودی باغچه در طی چند دهه گذشته به شمار می آید.
  • افزودن اسید هیومیک به خاک باغچه سبب حاصلخیزی آن، افزایش مواد آلی بستر خاک، تحریک رشد و فعل و انفعالات میکروارگانیسم های مفید درون خاک شده و تا سالیان دراز آن را به بستر مطمئنی جهت کاشت و پرورش گیاهان باغچه ای تبدیل می نماید.
  • اسید هیومیک نه تنها خود دارای مواد معدنی ضروری جهت رشد محصولات باغچه نظیر پتاسیم، فسفر، نیتروژن و …به همراه فولویک اسید است، بلکه عناصری که در دل بستر باغچه حضور دارند اما ریشه گیاه قادر به استفاده از آنها نیست را کلاته نموده و کاری میکند گیاه بتواند از آنها استفاده نماید.

 با این کار درختان میوه و گیاهان موجود در باغچه بدون نیاز به افزودن کود اضافی، بالاترین عملکرد را از خود نشان خواهند داد.

  • استفاده از اسید هیومیک برای باغچه منجر به شکوفایی بهتر گیاهان، افزایش سرعت جوانه زنی بذرهای کاشته شده و بهبود شرایط خاک می گردد.
  • انتخاب اسید هیومیک برای باغچه تفاوت بین انسان های باهوش و افرادی است که میخواهند با صرف انرژی بیشتر به نتیجه برسند است زیرا با استفاده از تنها یک محصول ارگانیک، سطح کمی و کیفی محصول متحول خواهد شد و از مشاهده اثر آن پس از استفاده حیرت زده خواهید شد.
  • اسید هیومیک برای باغچه سبب تولید سبزیجات سرسبز،با کیفیت با طعم عالی می گردد و یک محصول ارگانیک و سالم را به شما عزیزان هدیه میدهد.
  • افزون اسید هیومیک به خاک باغچه یا محلول پاشی آن بر صیفی جات کاشته شده، در بهبود اندازه، رنگ و طعم آنها بسیار موثر خواهد بود به عبارتی شما را از پرورش محصول در فضای اندک باغچه هیجان زده خواهد نمود.

زمان استفاده از اسید هیومیک 

این محصول معجزه آسا را میتوانید هر زمان از سال در فصل بهار، تابستان و حتی پاییز که بخواهید برای باغچه خود مورد استفاده قرار دهید زیرا هیچ گونه ویژگی منفی و آسیب زا برای گیاه ندارد.

در حالت کلی استفاده از آن حداقل دو بار یکی در ابتدای بهار و دیگری در فصل تابستان توصیه میگردد اما پس از برداشت محصول انجام آبیاری زمین باغچه با اسید هیومیک نیز پیشنهاد فوق العاده کارشناسان آل کود برای شماست تا سال آینده نیز شاهد نتایج فراتر از سال برداشت محصول باشید.

مزیت اسید هیومیک 

مزایای این محصول استثنایی نه جنبه جنبه های فیزیکی خاک، شیمیایی و بیولوژیکی را در بر میگیرد، بلکه همان طور که در بالا اشاره شد، بر کیفیت محصولات، طراوت و سلامت گیاهان،رشد و تولید مقدار زیاد آنها را نیز در بر میگیرد. اسید هیومیک برای باغچه سبب ریشه زایی بهتر و پایداری آنها در خاک شده و جذب مواد مغذی و مقاومت آنها را در شرایط غیر قابل پیشبینی محیط افزایش میدهد.

اسید هیومیک مایع  بهتر است یا پودری؟

اسید هیومیک پودری را برای استفاده بایستی با آب ترکیب نمایید و به همراه آب آبیاری یا محلول پاشی برای گیاهان باغچه مورد استفاده قرار دهید اما استفاده از اسید هیومیک مایع برای باغچه اولویت دارد زیرا

دارای کاربرد بسیار آسان تر و قدرت جذب بیشتری نسبت به نوع پودری هیومیک اسید برای باغچه بوده و در سیستم آبیاری نیز به خوبی حل می گردد. هم چنین در سفارش اسید هیومیک مایع شوک دارای بسته بندی های کمتری نیز نسبت به پودری است که می توانید در صورتی که مصارف پایینی دارد آنها را از طریق سایت آل کود تهیه نمایید.

حجم های پایین اسید هیومیک مایع شوک برای باغچه عبارتند از ۲۵۰ سی سی و یک لیتری

شما عزیزان پس از مشاوره با کارشناسان آل کود میتوانید مقدار اسید هیومیک موردنیاز خود را برای باغچه تهیه نمایید.

بیشتر بخوانید : خرید اسید هیومیک

نتیجه گیری

باغچه و گل و گیاه آن زینت بخش فضای حیاط است که با استفاده از کودهای مناسب نه تنها میتوانید از زیبایی آن برای مدت زمان طولانی فیض ببرید، بلکه از برداشت محصولات خوراکی و میوه درختان نیز به وجد خواهید آمد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366