اسید هیومیک برای درخت نارگیل

اسید هیومیک برای درخت نارگیل

اسید هیومیک برای درخت نارگیل : درخت بلند نارگیل رشد قائم داشته و بدون تولید انشعاب، پس از بلوغ کامل، میوه های آن به شکل خوشه ای شروع به نمایان شدن می کنند. علاوه بر زیبایی خاص درخت نارگیل، به عنوان مهم ترین درخت نخل شناخته شده و محصول آن ارزش اقتصادی زیادی دارد.

با اندکی دقت به درخت نارگیل و نوع میوه آن، در می یابیم تولید این محصول بدون مدیریت و استفاده از روش های کوددهی مناسب ممکن نخواهد بود؛ زیرا درخت به این بلندی و میوه های چنین درشتی، بایستی به منابع غذایی مطمئنی دسترسی داشته باشند.

از آنجایی که میزان تقاضای مردم جهان نسبت به میوه نارگیل افزایش یافته و محصولات حاصل از این درخت مانند روغن نارگیل، شامپو، وسایل آرایشی و …سود بسیار بالایی دارد، بسیار عالی است از نحوه رشد و باروری درخت نارگیل اطلاع داشته و نکات لازم برای ثمردهی فوق العاده این درخت را بدانیم.

یکی از اصلی ترین راه هایی که منجر به افزایش کیفی  کمی درخت نارگیل میشود، استفاده از اسید هیومیک برای درخت نارگیل است که در این مقاله از سایت آل کود بدان پرداخته شده است.

فهرست مطالب مقاله

۱.چرا اسید هیومیک برای درخت نارگیل ضروری است؟

۲. مزایای اسید هیومیک برای درخت نارگیل

۳. خرید اسید هیومیک برای درخت نارگیل

۴. مقدار مصرف اسید هیومیک شوک برای درخت نارگیل

۵.نتیجه گیری

چرا اسید هیومیک برای درخت نارگیل ضروری است؟

توانایی بالا در اصلاح و حاصلخیزی بافت خاک

با اینکه درخت نارگیل توانایی رشد در انواع خاک ها را دارد، اما خاک سبک ماسه ای، سالم و سرشار از مواد مغذی برای آن از اهمیت بالایی برخوردار است. کاشت درخت نارگیل در خاک غنی و دارای زهکشی بالا، سن باروری آن را کمتر و حتی به ۳ سال میرساند.

ممکن است منطقه زندگی شما برای پرورش درخت نارگیل مناسب باشد اما خاک آن سفت و نامطلوب باشد در چنین شرایطی آیا بایستی از پرورش این درخت پر ثمر صرف نظر کرد؟

لازم به ذکر است با وجود ماده حیرت انگیز اسید هیومیک، می توان پس از شخم زمین و آماده سازی آن، در زمان مناسب اسید هیومیک را با آب آبیاری استفاده کرده و بافت خاک را نرم، متخلخل تر با قدرت زهکشی مطلوبی نمود. هم چنین افزودن اسید هیومیک به خاک ماسه ای بستر کشت نارگیل، آن را در حفظ بهتر عناصر غذایی و داشتن مواد آلی یاری خواهد نمود.

حفظ رطوبت اطراف ریشه

درخت نارگیل در برابر شرایط کم آبی و خشکی مقاومت بسیار پایینی دارد لذا در آبیاری آن کوتاهی ننماید! لازم به ذکر است هیومیک اسید خود مقادیری از ریز مغذی های ضروری برای درخت نارگیل را نیز به همراه عنصر پتاسیم و اسید فولویک در ساختار خود جای داده که با مصرف آن، این عناصر در اختیار خاک و ریشه درخت قرار میگیرد.

زمان استفاده از اسید هیومیک برای درخت نارگیلمزایای اسید هیومیک برای درخت نارگیل

  • اسید هیومیک از مهم ترین مواد تقویتی جهت تنظیم رشد درخت نارگیل است که ارتفاع درخت نارگیل، قطر تنه، میزان رویش برگ و شاخه ها، ریشه زایی، اندازه و وزن میوه در اثر استفاده از آن، در میزان مطلوب و متناسب رشد خواهد نمود.
  • اسید هیومیک مقاومت درخت نارگیل را در برابر عوامل بیماری زای ریشه افزایش میدهد در نتیجه از ایجاد آسیب و شوک به درخت جلوگیری می نماید.
  • عناصر ریز مغذی در باردهی درخت نارگیل و طعم میوه بسیار دخیل هستند که بایستی به میزان کافی در اختیار درخت داده شود. کاری که اسید هیومیک پس از افزوده شدن به خاک انجام میدهد، هدایت ریز مغذی های درون خاک به سوی ریشه و از آنجا به اندام های هوایی برگ و شاخه است. در نتیجه کیفیت نارگیل تولید شده بسیار بالا خواهد رفت.

رفع شوری خاک باغ نارگیل توسط اسید هیومیک

درختان نارگیل تحمل خوبی در خاک شور دارند اما این شرایط برای آنها ایده آل نیست به ویژه اینکه نیاز بالایی به عناصر ریز مغذی داشته و خاک دارای نمک بالا مانع جذب این عناصر توسط ریشه می گردد. اسید هیومیک بهترین اصلاح کننده و رفع کننده شوری خاک می باشد که بایستی استفاده از آن را در دستور کار خود برای خاک های دارای درجه شوری بالا قرار دهید.

خرید اسید هیومیک برای درخت نارگیل

رونق باغات و زمین های زراعی در گرو استفاده بیش از پیش از کودهای ارگانیک و در راس آن اسید هیومیک است. ماده ای که جهان امروز به فنا نرفتن محصولات خود و درختان میوه را مدیون این ماده معجزه بخش میداند.

در خرید اسید هیومیک برای درخت نارگیل به چند نکته مهم توجه داشته باشید

اول اینکه به دلیل محبوبیت این کود در بین کشاورزان و باغداران، عده زیادی به عرضه انواع تقلبی اسید هیومیک در بازار نموده و شما عزیزان در صورت نداشتن آگاهی ممکن است هیچ اثری از مصرف آن بر درخت مشاهده نکنید.

از طرفی برخی شرکت ها مانند آل کود با سابقه حداقل ۱۵ ساله مفتخر به وارد و عرضه کودهای اصل مانند اسید هیومیک نموده و بهترین برند و بالاترین کیفیت را در خدمت باغداران قرار میدهد.

اسید هیومیک شوک با غلظت ۹۵ درصد و محصول کشور آمریکا، کارایی بیشتر از ۱۰ تن کود دامی داشته و می توان آن را در تمامی فصول استفاده نمود.

کاربرد اسید هیومیک برای نارگیل

مقدار مصرف اسید هیومیک شوک برای درخت نارگیل

ویژگی مایع اسید هیومیک شوک آن را قادر ساخته بتوان از این ماده به صورت آبیاری و محلول پاشی استفاده نمود.

در صورت استفاده از این ماده برای نهال های یک ساله درخت نارگیل، بهتر است ۵۰ سی سی اسید هیومیک شوک را در آب آبیاری حل نموده و استفاده کرد.

همچنین مقدار مصرف اسید هیومیک برای درختان ۲ تا ۴ ساله ۱۰۰ سی سی و برای درختان بالغ بزرگتر از ۵ سال، ۲۵۰ سی سی می باشد.

هم چنین به جهت طولانی بودن عمر باردهی درخت نارگیل، برای درختان بسیار کهن، مقدار مصرف اسید هیومیک شوک به ۵۰۰ سی سی افزایش خواهد داشت.

اسید هیومیک شوک مخصوص نارگیل

نتیجه گیری

نارگیل از میوه های جذاب دارای ارزش اقتصادی بالایی است که تولید آن در مقادیر بالا نیازمند استفاده از کودهای مناسب مانند اسید هیومیک میباشد.

این ماده به سبب ویژگی های شگفت انگیز خود، منجر به افزایش جذب و انتقال مواد غذایی به اندام های مصرفی درخت نارگیل شده و از ریزش میوه و علائم کمبود عناصر ضروری جلوگیری می نماید‌.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366