اسید هیومیک برای مرکبات

اسید هیومیک برای مرکبات

اسید هیومیک برای مرکبات

مرکبات از پر مصرف ترین محصولاتی هستند که پرورش آنها در کشور ما بسیار رواج دارد. به دلیل قیمت بالای نهال مرکبات و سود اقتصادی حاصل از محصولات درختان مرکبات پس از به بلوغ رسیدن آنها، استفاده از کودی که بتواند رشد نهال ها را سریع تر نموده و منجر به افزایش قدرت و بنیه آنها برای سال های بعد شود، بسیار اهمیت دارد.

 تاثیری که اسید هیومیک برای درختان مرکبات دارد، از هیچ کودی ساخته نیست. اسید هیومیک منجر به افزایش باردهی درختان مرکبات در تمام سالها شده و عمر مفید آنها را طولانی تر می کند. این ماده ارگانیک منجر به گسترش سلول های ریشه ای درختان مرکبات شده و عناصر غذایی اطراف ریشه را در دسترس درخت قرار میدهد در نتیجه محصول بسیار باکیفیت و خوش طعم می گردد.

 کاربرد اسید هیومیک برای مرکبات تنها به این مورد ختم نمیشود بلکه هزاران نقش مختلف بر روی درختان میوه جهت افزایش باردهی آنها ایفا میکند و سبب میشود باغدار با صرف هزینه کم به بهترین نتیجه دست یابد.

فهرست مطالب

۱.اسید هیومیک چگونه با تاثیر روی خاک درختان میوه، منجر به افزایش تولید محصول می گردد؟

۲.نقش اسید هیومیک در رشد و باردهی درختان میوه چست؟

۳.ماندگاری زیاد اسید هیومیک برای میوه چه فایده دارد؟

۴.بهترین زمان استفاده از کود هیومیک اسید برای میوه

۵.مقدار مصرف اسید هیومیک برای درختان میوه

اسید هیومیک چگونه با تاثیر روی خاک درختان میوه ، منجر به افزایش تولید محصول می گردد؟

  • خاک به عنوان بستر اصلی کاشت درخت مرکبات، به طور مستقیم بر رشد مرکبات و کمیت و کیفیت میوه آن تاثیر دارد. اگر خاک به هر شکلی نامناسب باشد، نمیتوان به درختان امید چندانی داشت. به عنوان مثال اگر مرکبات در بستر شور، قلیایی و تهی از مواد آلی کاشته شده باشد، به راستی چه انتظاری از درخت می توان داشت؟
  • وجود ماده شگفت آور اسید هیومیک و استفاده از آن برای درختان مرکبات، سرنوشت درختان میوه را از این رو به آن رو میکند زیرا به عنوان اصلی ترین ماده تیمار کننده خاک، شرایط جذب عناصر غذایی و باروری درختان را به طرز بی نقص فراهم میکند.
  • اسید هیومیک برای مرکبات منجر به کاهش و رفع شوری خاک، کاهش آهکی بودن بستر کشت،کاهش تجمع فلزات سنگین اطراف ریشه، افزایش تحرک میکروارگانیسم های تسریع کننده رشد مرکبات و تامین مواد آلی و هوموس خاک می گردد.

  • تعداد اثراتی که اسید هیومیک برای مرکبات دارد چنان بیشمار است که ما به ذکر تعدادی از آنها در این مقاله از سایت آل کود پرداخته ایم؛ و این امر دلالت بر فوق العاده بودن اسید هیومیک برای مرکبات دارد.

خرید بهترین اسید هیومیک برای مرکبات

نقش اسید هیومیک در رشد و باردهی درختان میوه چست؟

۱)یکی از پر رنگ ترین اثرات ماده هیومیک اسید برای درختان میوه ، بهبود راندمان و عملکرد ریشه در جذب هر چه بهتر مواد غذایی برای مرکبات است. اسید هیومیک برای مرکبات نه تنها تعدادی از عناصر غذایی مصرفی موجود در ساختار خود را در اختیار آنها قرار میدهد، بلکه اقدام به کلاته نمودن مواد مغذی برای ریشه میکند تا صد در صد در اختیار میوه و بخش های هوایی درخت قرار گیرد.

۲) اسید هیومیک برای مرکبات منجر به جذب بیشتر عنصر آهن می گردد؛ آهن از ملزومات بهبود طعم و کیفیت مرکبات به شمار می آید که کمبود آن مانع رسیده شدن میوه های مانند نارنگی، پرتقال، لیمو شیرین و… میگردد. دلیل ذکر این عنصر به صورت مجزا، به دلیل جذب اندک و سخت آن در نبود اسید هیومیک توسط درختان مرکبات می‌باشد.

۳) اسید هیومیک برای مرکبات از پیری زودرس و عدم باردهی آنها جلوگیری نموده و شادابی را به آنها هدیه میدهد.

۴) اسید هیومیک برای مرکبات ریشه آنها را در برابر عوامل بیماری زا تقویت کرده و منجر به کنترل بهتر بیماری های ریشه ای و خسارات میگردد.

۵) اگر درخت مرکبات به هر دلیلی دچار توقف رشد شده باشد، به سبب اثر اکسین یا سیتوکنین موجود در اسید هیومیک، درخت برای رشد و تولید مجدد محصول تحرک می گردد.

۶)اسید هیومیک برای مرکبات سبب اصلاح فیزیکی ساختار خاک، جنبه شیمیایی و بیولوژیکی آن می گردد و با تامین هوموس موردنیاز خاک، منجر به عملکرد بهتر ریشه و جذب بالای نور خورشید میشود.

۷) اسید هیومیک برای مرکبات بر میزان نفوذپذیری غشای درخت تاثیر گذاشته و آن را افزایش میدهد. همچنین بر روی باز و بسته شدن روزنه ها به سبب وجود پتاسیم در ساختار خود تاثیر گذاشته و از خروج آب اضافی از درخت جلوگیری میکند.

۸) استفاده از اسید هیومیک به همراه کودهای شیمیایی، روند جذب آنها را تسهیل نموده و از اثرات منفی آنها، عدم تعادل عناصر غذایی و تجمع پسماند کودهای شیمیایی ممانعت به عمل می آورد. به عبارتی اسید هیومیک برای درختان اجازه مسمومیت را به درختان نمی‌دهد.

ماندگاری زیاد اسید هیومیک برای درختان چه فایده دارد؟

برخلاف کودهای شیمیایی که بسیار راحت شسته شده و از دسترس خاک خارج میشود، اسید هیومیک دوام اثر بسیار بالایی داشته و سالیان طولانی خاک را از فواید خود بهره مند میسازد.

بهترین زمان استفاده از کود هیومیک اسید برای درختان

 

از آنجا که اسید هیومیک از منشأ طبیعی و آلی برخوردار بوده و ذره ای ماده شیمیایی در ساختار خود ندارد، میتوان در دوره های مختلف آبیاری از آن استفاده نمود. اما برای کسب نتیجه عالی بهتر است طبق برنامه منظم کوددهی شود. در حالت کلی در طول فصل میتوان سه مرتبه از اسید هیومیک برای درختان میوه استفاده نمود از جمله: ابتدای بهار، قبل از حجم گیری محصول و پس از برداشت میوه

مقدار مصرف اسید هیومیک 

بسته به سن درختان میوه ، میتوان مقدار موردنیاز این درختان به اسید هیومیک را تعیین نمود. لذا جهت سفارش محصول اسید هیومیک شوک برای درختان میوه و مقدار مصرف اسید هیومیک بر اساس سن درخت که با کارشناسان آل کود در میان میگذارید، با ما از بالای صفحه در ارتباط باشید.

نتیجه گیری

اگر داشتن درختان میوه پربار و پر از محصولات با کیفیت برایتان آرزو بود، دیگر با وجود اسید هیومیک به واقعیت تبدیل خواهد شد. اسید هیومیک برای درختان میوه سبب میشود باغدار مزد زحمات چند ساله خود را در مدت زمان کمی بدست آورده و از پرورش درختان میوه نهایت لذت را ببرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366