اسید هیومیک برای هویج

اسید هیومیک برای هویج

اسید هیومیک برای هویج

با توجه به فواید و کاربردهای بیشمار اسید هیومیک برای محصولات کشاورزی و باغی، این سوال پیش می آید آیا می توان اسید هیومیک  را برای هویج استفاده نمود؟ اگر جواب مثبت است، این کود چه تاثیراتی بر وزن ریشه هویج و کیفیت آن خواهد گذاشت؟

هویج به عنوان گیاه علفی، برای افزایش حجم ریشه و رنگ آن، نیاز بالایی به اسید هیومیک دارد؛ این ماده آلی را نه تنها میتوان به صورت ریشه ای در اختیار هویج قرار دارد، بلکه به شکل محلول پاشی نیز میتواند برای آن موثر واقع شود هر چند استفاده به شکل آبیاری ارجحیت دارد.

اینکه اسید هیومیک برای هویج چگونه بر افزایش ضخامت ریشه، بهبود طعم و رنگ آن تاثیر دارد، موضوعی است که در این مقاله از سایت آل کود بدان پرداخته شده است.

 

فهرست محتوا مقاله

۱. اهمیت استفاده از اسید هیومیک

۲. مزیت اسید هیومیک برای خاک کشت

۳. فواید اسید هیومیک

۴. مزیت استفاده از اسید هیومیک یک ماه قبل از برداشت

۵. خرید اسید هیومیک مایع شوک 

اهمیت استفاده از اسید هیومیک

اسید هیومیک از اولین مراحل کشت هویج تا زمان برداشت آن، بر میزان رشد و بهره وری محصول تاثیر به سزایی دارد. این کود بی نظیر، نه تنها در تقویت ریشه هویج کاربرد دارد، بلکه به افزایش مقاومت گیاه نیز در برابر عوامل آسیب زا و بیماری های ریشه ای منجر خواهد شد.

استفاده از اسید هیومیک  برای هویج از همان سال اول، منجر به تولید ریشه های توسعه یافته، عمیق و جذب کننده مواد غذایی به نحو عالی شده و در حجیم و ضخیم شدن آنها در مراحل و سال بعدی بسیار تاثیر گذار است.

اسید هیومیک هم چنین به سبب وجود پتاسیم و دیگر عناصر مهم در ساختار خود، و از طرفی افزایش کارایی و عملکرد کودهای مصرفی برای هویج، در پر رنگ شدن رنگ ریشه و افزایش طعم و کیفیت محصول نهایی، بر بازار پسندی هویج می افزاید.

نتیجه مصرف اسید هیومیک برای هویج، برابر با افزایش سود اقتصادی حاصل از فروش مرغوب ترین هویج ها میباشد.

 

کود مخصوص هویج

مزیت اسید هیومیک برای خاک کشت

اسید هیومیک برای خاک مزارع و باغات از ضروری ترین ترکیبات به شمار می آید که سبب افزایش ثمر بخشی و بازدهی در پایان فصل برداشت می گردد. این ماده حیرت انگیز، از چند طریق به افزایش باروری خاک کشت هویج و در نتیجه رشد بهتر گیاه کمک می نماید از جمله:

افزایش مواد آلی خاک

فقر مواد آلی در خاک کشور ما از معضلات بزرگ صنعت کشت و کار به شمار می آید که در چند سال اخیر به نگرانی بزرگی تبدیل شده بود. اما به دنبال تولید اسید هیومیک و مشاهده اثرات بی نظیر آن در حاصلخیزی خاک ها و جبران مواد آلی از دست رفته، محبوبیت این ماده ارگانیک چندین برابر شده است.

 اسید هیومیک هم چنین منجر به تحریک و افزایش تعداد میکروارگانیسم های مفید خاک می گردد که به سبب آن خاک بارور تر و حاصلخیز تر می شود.

بهبود ساختار خاک برای رشد

بهترین خاک جهت رشد هویج، خاک عمیق، متخلخل، سست و نرم می باشد که از زهکشی بسیار ایده آلی برخوردار است. ریشه هویج برای نفوذ بهتر درون خاک و ریشه دوانی و جذب عالی مواد غذایی، به اسید هیومیک نیاز مبرم دارد.

اسید هیومیک ساختار خاک هویج را پوک و اسفنجی نموده و منجر به نفوذ بهتر ریشه درون خاک می گردد؛ این ویژگی اسید هیومیک برای هویج، سبب منشعب شدن بیشتر ریشه هویج خواهد شد.

هویج در خاک دارای هوموس زیاد و سست، بالاترین رشد خود را تجربه خواهد کرد در نتیجه گیاه خود را از فواید این محصول ارگانیک محروم نسازید.

فواید اسید هیومیک 

  • افزایش توانایی گیاه در حفظ رطوبت

هویج در فصل رشد به رطوبت نیاز دارد  و حفظ آن بسیار اهمیت دارد. کم آبی سبب تند و بد شدن طعم هویج خواهد شد اما وجود رطوبت متعادل بر بهبود کیفیت آن بسیار تاثیر دارد؛ هم چنین وجود رطوبت بسیار بالا سبب کمرنگ شدن و کاهش طعم هویج می گردد.

 اسید هیومیک دفعات آبیاری هویج را کاهش داده و از تشنگی مکرر گیاه جلوگیری می نماید هم چنین در شرایط

تنش خشکی، با قابلیت حفظ رطوبت، از هویج حمایت میکند.

  • افزایش دسترسی ریشه به عناصر غذایی

هویج از آن دسته محصولاتی است که برای افزایش بازدهی در حجم وسیع، نیاز به استفاده از کودهای فسفر، ازت و پتاسیم دارد. وقتی اسید هیومیک به همراه این کودها به هویج داده میشود، جذب این مواد تقویتی را صد در صد کرده و حتی عناصری که از قبل در خاک وجود داشته اما گیاه قادر به استفاده از آنها نبوده را در دسترس ریشه هویج قرار می دهد.

نتیجه آن تبدیل هویج های نازک و ضعیف به هویج های ضخیم، پر رنگ با ارزش غذایی و اقتصادی بالا می گردد.

  • متعادل سازی عناصر درون خاک

گاهی اوقات ممکن است در عین حال که کوددهی را به موقع انجام داده اید، علائم کمبود عناصر را در هویج مشاهده نمایید. یکی از این دلایل بر جلوگیری از جذب یک عنصر توسط عنصر دیگر به سبب وجود مقادیر بالای آن می باشد که با استفاده از اسید هیومیک برای هویج، این مشکل نیز رفع خواهد شد.

اسید هیومیک عناصر خاک و ریشه را با ویژگی منحصر به فرد خود متعادل نموده و اجازه تداخل عملکرد را نمی دهد.

مزیت استفاده از اسید هیومیک یک ماه قبل از برداشت

اگر میخواهید محصول نهایی از ویژگی بازار پسندی بی نظیری برخوردار شده و برای سال بعد نیز هویج های عالی داشته باشید، استفاده از اسید هیومیک در آبیاری یک ماه پیش از برداشت را فراموش نکنید!

اسید هیومیک برای هویج

خرید اسید هیومیک مایع شوک

همانطور که در مطالب بالا مطالعه نمودید، اسید هیومیک کاربرد فوق العاده ای در کشت هویج داشته و خرید آن بر هر کشاورزی لازم است.

 بهترین گزینه برای نتیجه گیری تضمینی، کود اسید هیومیک شوک می باشد که به صورت مایع بوده و ساخت کشور آمریکا با بالاترین تکنولوژی نانو است. مایع بودن کود اسید هیومیک شوک، سرعت نفوذ و جذب آن را افزایش داده و عناصر غذایی به بهترین نحو و مقدار کافی جذب ریشه می شوند؛ در نتیجه بالاترین میزان رشد هویج را مشاهده خواهید نمود.

جهت سفارش این محصول شگفت انگیز، از بالای صفحه با ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366