اسید هیومیک برای فلفل دلمه ای

اسید هیومیک برای فلفل دلمه ای

اسید هیومیک برای فلفل دلمه ای

کاشت فلفل در سراسر جهان و به ویژه در کشور ما از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا مصرف خوراکی و تهیه ادویه از آن بسیار بالاست. یکی انواع فلفل ها که جزء سبزیجات بسیار پرطرفدار بوده و به عنوان افزودنی خوش طعم در غذاهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرد، فلفل دلمه ای می‌باشد.

چه اقدام به کاشت و پرورش فلفل دلمه ای در گلخانه کرده باشید یا چه باغچه و گلدان، شما در صورتی از تولید محصول به خود افتخار خواهید کرد و بسیار موفق خواهید شد که از ماده ارگانیک اسید هیومیک استفاده کرده باشید.

 با مصرف هیومیک برای فلفل دلمه ای،نه تنها مقدار محصول تولیدی افزایش خواهد یافت،بلکه جنبه صادراتی و کیفیتی فلفل دلمه ای نیز رشد چشمگیری پیدا خواهد نمود.

اینکه چرا استفاده از هیومیک برای فلفل دلمه ای پیشنهاد فوق العاده ای است و چگونه منجر به بهبود کمی و کیفی این محصول می گردد، موضوعی است که در این مقاله خواندنی از سایت آل کود مطالب مفیدی خدمت شما کشاورزان عزیز ارائه شده است.

نقش اسید هیومیک در تغذیه فلفل دلمه ای

  • هیومیک به عنوان ماده ای که منشا کاملا طبیعی داشته و دارای اثر و عملکرد بسیار بهتری در مقایسه با کودهای شیمیایی میباشد، امروزه به عنوان انتخاب اصلی کشاورزان و باغداران جهت اصلاح خاک و تولید حجم بالای محصول مبدل کشته است.

هیومیک ماده پیچیده با عناصر مختلف می‌باشد که هر یک از اجزای آن نقش منحصر به فرد ‌و مهمی برای گیاه ایفا می کنند.

این ماده بی نظیر دارای عناصر پتاسیم، نیتروژن، فسفر، مس،منگنز، کلسیم،گوگرد و اسید فولویک با درصدهای مختلف بوده که پس از استفاده برای فلفل دلمه ای، نتایج حیرت انگیز را برای آن رقم می‌زند.

  • هیومیک برای فلفل دلمه ای با تامین عناصر نیتروژن، فسفر و پتاسیم منجر به افزایش رشد گیاه، اندازه میوه و بهبود طعم و رنگ آن می گردد؛ همچنین به سبب دارا بودن اسید فولویک، عناصری که در خاک حضور دارند اما ریشه توانایی مصرف آنها را ندارد، تک به تک به داخل گیاه هدایت نموده و دیگر عنصری بدون استفاده در خاک باقی نمی ماند؛ بدین گونه نقش تغذیه اسید هیومیک برای فلفل دلمه ای به انجام می‌رسد.

البته هیومیک اسید با تاثیرات همه جانبه بر گیاه فلفل دلمه ای، در تغذیه آن و رشد و محصول دهی موثر می‌باشد به عبارتی همه کار میکند تا گیاه به بهترین نحو رشد نموده و محصول بازار پسندی تولید گردد.

کاربرد اسید هیومیک در رفع تنش شوری فلفل دلمه ای

شوری خاک و آب یکی از عوامل تهدید کننده جدی در کشت فلفل دلمه ای می‌باشد که به عنوان عامل محدود کننده، منجر به کاهش جذب عناصر معدنی و کاهش باردهی گیاه میگردد.

هیومیک را به عنوان برترین اصلاح کننده خاک های شور می دانند و دلیل آن هم در توانایی بالای این کود ارگانیک در شکستن پیوند میان یون های نمکی، کاهش خروج زودهنگام آب از خاک و حفظ بهتر رطوبت می‌باشد.

با مصرف هیومیک برای فلفل دلمه ای تحمل گیاه در تنش شوری افزایش یافته و اثرات نامطلوب نمک اضافی در خاک به حداقل می‌رسد.

نکته: برای رفع کامل شوری خاک بایستی مقدار مورد نیاز و کافی از هیومیک برای فلفل دلمه ای را استفاده نمایید تا این مشکل از خاک شما خداحافظی کند.

تاثیر اسید هیومیک بر ویژگی های فلفل دلمه ای

هیومیک به عنوان ماده استخراج شده از لئوناردیت خالص، تاثیر عالی بر ارتفاع رشد گیاه فلفل دلمه ای، تعداد برگهای رویشی، گلدهی گیاه، تعداد محصول و رنگ و وزن میوه دارد. با مصرف هیومیک برای فلفل دلمه ای، نه تنها تعداد مشتری دربازار ایران رشد چشمگیری خواهد داشت، بلکه محصول شما به عنوان فلفل دلمه ای صادراتی نیز به فروش خواهد رسید.

تاثیر اسید هیومیک بر پی اچ بستر فلفل دلمه ای

مناسب ترین پی اچ برای کشت فلفل دلمه ای، عددی بین ۵.۵ تا ۵.۷ می‌باشد که با افزودن هیومیک این پی اچ حفظ شده و اگر آهکی باشد کاهش یافته و اگر بیش از حد اسیدی باشد، در رنج نرمال و مطلوب برای رشد فلفل دلمه ای قرار خواهد گرفت.

استفاده از اسید هیومیک برای بذر مال فلفل دلمه ای

یک پیشنهاد فوق العاده برای بهبود جوانه زنی فلفل دلمه ای این است که بذر آن را در هیومیک آغشته نمایید. با این کار هم بذر زودتر جوانه خواهد زد و از یک سو از همان ابتدا گیاه قوی و مقاومی در برابر شرایط مختلف خواهد شد.

نقش عناصر موجود در اسید هیومیک برای فلفل دلمه ای

نیتروژن

نیتروژن موجود در هیومیک گیاه را ابتدای رشد بسیار یاری مینماید و منجر به افزایش ارتفاع و تولید برگ میشود؛ هیومیک برای فلفل دلمه ای هم چنین سبب سبزینگی بهتر گیاه شده و از پیری زودرس و زردی آن جلوگیری می نماید. هم چنین با تامین کافی عناصر نیتروژن، از بد فرمی فلفل دلمه ای نیز جلوگیری خواهد شد.

فسفر

فسفر به عنوان عضو بسیار مهم اسید هیومیک، گسترش ریشه و ریشه زایی را تضمین کرده و بسیار افزایش میدهد. این عنصر نقش پر اهمیتی در گلدهی، تبدیل گل به میوه و رشد فلفل دلمه ای دارد. هم چنین با وجود فسفر کافی در بستر کشت فلفل دلمه ای،تعداد تولید دانه و قطر گوشت فلفل دلمه ای نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

پتاسیم

فلفل دلمه ای برای درشتی و رنگ و طعم عالی به پتاسیم نیاز بالایی دارد. هیومیک برای فلفل دلمه ای میزان قابل توجهی پتاسیم را در اختیار گیاه قرار داده و منجر به بهبود خصوصیات کیفی آن می گردد. فلفل دلمه ای برای رشد سریع و تولید میوه بازار پسند به پتاسیم نیاز مبرم دارد.

در اثر کمبود پتاسیم به مرور زمان حاشیه برگ زرد و سوخته خواهد شد  هم چنین محصول نهایی بسیار کوچک خواهد بود لذا با مصرف هیومیک برای فلفل دلمه ای از بروز این علائک جلوگیری کنید.

بهترین اسید هیومیک برای فلفل دلمه ای در بازار کدام است؟

طبیعی است برای کسب نتیجه فوق العاده و جواب دادن زحمات خود به دنبال بهترین و مرغوب ترین نوع اسید هیومیک باشید. لازم به ذکر است اسید هیومیک شوک ساخت کشور آمریکا، بهترین اسید هیومیک موجود در بازار برای تمامی انواع گیاهان و محصولات است که توسط سایت معتبر و با سابقه آل کود عرضه می گردد.

جهت سفارش محصول از بالای همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366