اسید هیومیک برای درخت بادام

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

اسید هیومیک برای درخت بادام

درخت بادام از ارزش اقتصادی و صادراتی بسیار بالایی برخوردار بوده و هر ساله توسط باغداران عزیز به شکل آبی یا دیم پرورش داده میشود.

آنچه که سبب میشود درخت بادام پس از بلوغ بالاترین بهره وری و تولید محصول را داشته و دچار کمبود مواد مغذی نگردد، استفاده از کودهای مناسب و میزان دسترسی ریشه درخت با عناصر موجود در کود میباشد.

 زیرا مسئله اصلی تنها کوددهی نیست بلکه تا زمانی که درخت بادام به منابع موجود در کودها دسترسی نداشته باشد، شرایط با عدم کوددهی برابر خواهد بود.

یکی از بهترین محصولاتی که منجر به افزایش جذب عناصر غذایی توسط درخت بادام شده و چندین عملکرد مفید و حیرت انگیز از خود نشان میدهد، اسید هیومیک برای درخت بادام است.

لذا به منظور بهره مندی از مزایای کم نظیر اسید هیومیک برای درخت بادام، این مقاله از سایت آل کود به این موضوع پرداخته شده است.

 

عناوین مقاله

 

۱. تاثیر اسید هیومیک در افزایش عمر باردهی درخت بادام

۲. زمان استفاده از اسید هیومیک برای بادام

۳. نقش اسید هیومیک در افزایش جذب عناصر غذایی برای درخت بادام

۴. عملکرد اسید هیومیک در کاهش بیماری های قارچی ریشه

مزایای استفاده از اسید هیومیک برای درخت بادام

تاثیر اسید هیومیک در افزایش عمر باردهی درخت بادام

کاهش اثرات زیان بار کودهای شیمیایی

در چند سال اخیر باغداران و کشاورزان در سراسر جهان به منظور افزایش سطح تولید محصول خود، مقدار زیادی از مواد شیمیایی را روانه خاک کرده و آن را آلوده نموده اند.

اثرات زیان آور کودهای شیمیایی زمانی خود را نشان داد که دیگر خاکها توانایی برای تولید بالای محصول نداشته و به شدت دچار فقر مواد آلی شدند.

آزمون هایی که از خاک گرفته شده نشان داد که میکروارگانیسم های زنده پس از مصرف بالای کودهای شیمیایی از بین رفته و خاک ها دیگر مانند گذشته حاصلخیز نشدند.

در صورت ادامه این روند نه تنها درختان میوه با کاهش باردهی مواجه میشوند، بلکه محصولات تولیدی دارای کمترین میزان کیفیت خواهد بود.

خوشبختانه با تولید ماده نجات بخش اسید هیومیک و افزودن آن به خاک زمین های کشاورزی و باغی، نور امید در بین همه مردم زنده شده و نوید بخش دوران حاصلخیزی قبل از استفاده از کودهای شیمیایی گشت.

افزایش حاصلخیزی خاک

اسید هیومیک پس از افزوده شدن به خاک، با تمام قدرت به اصلاح خاک پرداخته و در پی خنثی سازی اثرات منفی کودهای شیمیایی بر می آید.

استفاده از اسید هیومیک برای درخت بادام سبب می گردد میکروارگانیسم های مفید بار دیگر درون خاک ظاهر شده و تکثیر گردند.

به دنبال افزایش تحرک و فعل و انفعالات میکروارگانیسم های مفید، و همچنین افزایش مواد آلی در اثر مصرف هیومیک اسید برای درخت گردو، بستر کشت به خوبی حاصلخیز شده و تکیه گاه مطمئن درخت بادام شود.

با افزایش حاصلخیزی خاک، مواد آلی تا سالیان سال در دسترس درخت بادام قرار گرفته و تاثیر زیادی در افزایش عمر باردهی درخت بادام دارد‌.

رفع شوری خاک

اکثر نقاطی که درخت بادام کشت میشود، دارای خاک با درجه شوری بالا، آهکی و سنگی میباشد لذا اگر طول عمر ثمر دهی درخت بادام برایتان اهمیت دارد، بایستی استفاده از اسید هیومیک برای درخت بادام را جدی بگیرید!

اسید هیومیک در میان اصلاح کننده های خاک، رتبه اول را داشته و همیشه گزینه اصلی جهت شکسته شدن نمک خاک و کاهش قلیائیت خاک به شمار می آید.

استفاده از اسید هیومیک منجر به رفع شوری خاک شده و شرایط را برای ادامه فعالیت درخت بادام به بهترین نحو تغییر میدهد.

هم چنین با توجه به اینکه اسید هیومیک خود پی اچ پایینی دارد، افزودن آن به خاک های قلیایی منجر به کاهش پی اچ و آهکی بودن خاک می گردد در نتیجه عناصر غذایی که با وجود مقادیر بالای آهک توسط ریشه جذب نمیشدند، این بار با وجود اصلاح خاک آهکی توسط اسید هیومیک، به خوبی توسط ریشه جذب می گردند.

خرید بهترین اسید هیومیک برای درخت بادام

بیشتر بخوانید : بهترین کود برای رشد سریع درخت بادام

زمان استفاده از اسید هیومیک برای درخت بادام

با توجه به اینکه اسید هیومیک ماده فوق العاده ای بوده و هیچ ضرری برای درختان میوه و محصولات کشاورزی ندارد، استفاده از آن محدودیتی نداشته و طبق توصیه کارشناسان می تواند مصرف گردد.

اما به طور کلی هیومیک اسید بایستی در ۳ مرحله از فصل زراعی دراختیار درخت بادام قرار گیرد.

ابتدای بهار، زمانی که میوه به سمت حجم گرفتن و درشتی میرود و دیگری پس از برداشت محصول و خزان درخت میباشد.

استفاده موثر از اسید هیومیک منجر به افزایش باردهی درخت بادام، افزایش توانایی درخت در تبدیل شکوفه به میوه و حفظ میوه های سر درختی می گردد.

 به عبارتی اسید هیومیک برای درخت بادام، شما را در رسیدن به اهدافی که از کاشت درخت بادام در سر می پرورانده اید، بسیار یاری داده و مسیر را بر شما آسان می کند.

بیشتر بخوانید : کود ناسب درخت بادام

کاربرد اسید هیومیک شوک برای درخت بادام

نقش اسید هیومیک در افزایش جذب عناصر غذایی برای درخت بادام

تجربه ثابت کرده اگر میخواهید کود توصیه شده برای درختان میوه صد در صد جذب ریشه شود، آن کود را به همراه اسید هیومیک به کار ببرید.

استفاده از اسید هیومیک روند جذب را تسهیل کرده و با کلاته نمودن عناصر غذایی، ریشه را در جذب مواد مغذی یاری میدهد.

یکی از این عناصر ضروری فسفر میباشد که حرکت کندی در خاک دارد اما در حضور اسید هیومیک به نحو احسن در اختیار ریشه درخت بادام قرار میگیرد‌.

وجود مقادیر کافی فسفر در پر شدن مغز درخت بادام و افزایش کیفیت آن بسیار موثر میباشد.

عملکرد اسید هیومیک در کاهش بیماری های قارچی ریشه

یکی از تهدیدات جدی درخت بادام، عفونت قارچی است که به سبب آن درخت قهوه ای شده و دچار خمیدگی به سمت بالا می گردد.

یکی از گزینه های عالی برای درمان بیماری قارچی ریشه، استفاده از کود فسفیت پتاسیم میباشد که می توان آن را جهت عملکرد چند برابری به همراه اسید هیومیک به کار برد.

نتیجه گیری

در این مقاله از سایت آل کود به نقش و اهمیت اسید هیومیک برای درخت بادام پرداخته شد و دانستیم این ماده شگفت انگیز چگونه در افزایش کمی و کیفی بادام های تولیدی موثر میباشد.

استفاده از اسید هیومیک یکی از بزرگترین چالش های خاکی کشور یعنی شوری و آهکی بودن خاک را برطرف کرده و منجر به تداوم باردهی درختان میوه به ویژه بادام میگردد.

جهت خرید بهترین اسید هیومیک مخصوص درختان بادام از بالای همین صفحه با کارشناسان آل کود در ارتباط باشید.

خرید اسید هیومیک برای درخت بادام
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *