اسید هیومیک برای درخت انار

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

اسید هیومیک برای درخت انار

میوه انار یکی از خوشمزه ترن و مفید ترین میوه های سر درختی است که استفاده از آن به پاکسازی خون کمک شایانی مینماید. ارتفاع درخت بالغ انار به حدود ۶ متر میرسد و کشور ما بالاترین میزان کشت انار در جهان را در کارنامه ثبت کرده است.

 پوست میوه درخت انار بسته به نوع رقم کشت شده و نوع منطقه، به رنگ زرد و سرخ دیده میشود؛ هم چنین گل های سرخ رنگ زیبا و درشتی در فصل رشد شروع نمایان شدن میکند. در مسیر پرورش موفقیت آمیز انار، بدون شک موضوع تغذیه با کودهای مناسب بسیار اهمیت دارد زیرا بر میزان بهره وری درخت و تولید انار تاثیر مستقیم میگذارد.

 با توجه به اینکه در طی سالیان دراز بشر در راستای تولید فراوان محصولات زراعی و باغی در مصرف کودهای شیمیایی زیاده روی کرده است و همه از اثرات زیان بار کودهای شیمیایی خسته شده ایم، استفاده از کودهای آلی چاره ساز حل مشکلات تغذیه ای خاک و درختان میوه به شمار می آید؛ از مهم ترین و معروف ترین کودهای ارگانیک، کود اسید هیومیک میباشد که در این مقاله از سایت آل کود قصد داریم پیرامون اسید هیومیک برای درخت انار، مطالب مهمی خدمت شما باغداران عزیز ارائه دهیم.

فهرست محتوا مقاله

۱.کاربرد اسید هیومیک برای درخت انار

۲. اثرات مفید اسید هیومیک برای نهال درخت انار چیست؟

۳. اسید هیومیک برای درخت انار چه مزایایی دارد؟

۴. بهترین اسید هیومیک موجود در بازار کدام است؟

۵. بهترین اسید هیومیک موجود در بازار کدام است؟

 

کاربرد اسید هیومیک برای درخت انار

  • درخت انار در صورت رسیدگی های هوشمندانه باغدار، به حداکثر میزان تولید دست پیدا خواهند نمود؛ منظور از رسیدگی هوشمندانه، صرف هزینه های گزاف برای خرید و استفاده زیاد از کودهای شیمیایی نیست بلکه بهترین گزینه، مصرف اسید هیومیک برای درخت انار میباشد تا به نحو عالی از فواید این کود بی نظیر بهره مند گردند.
  • لازم به ذکر است با توجه به احتمال کمبود برخی از عناصر در آزمایش خاک باغات انار، کارشناسان کشاورزی استفاده از کودهای شیمیایی را توصیه نمایند؛ شما باغداران عزیز بایستی به همان میزان نیاز درخت انار کوددهی با کود شیمیایی را انجام دهید و نه بیشتر! هم چنین مصرف همزمان اسید هیومیک با کود های تقویتی شیمیایی، منجر به کاهش تولید پسماند این کودها و شوری خاک، بهبود جذب عناصر غذایی و جلوگیری از بر هم خوردن تعادل در میزان عناصر خاک و گیاه خواهد شد.

اثرات مفید اسید هیومیک برای نهال درخت انار چیست؟

اسید هیومیک برای نهال نقش مهره قوی از ماده تقویتی را ایفا میکند؛ زیرا نهال انار موجود بسیار ضعیفی است که نیاز به تغذیه با مواد طبیعی و توسعه ریشه دارد. به منظور افزایش سرعت رشد نهال، افزایش مقاومت آن نسبت به سرما و بیماری ها، بهترین گزینه استفاده از اسید هیومیک برای نهال انار به شکل آبیاری می باشد.

می توانید اسید هیومیک برای نهال را هم از ابتدای فصل بهار هر دو ماه یکبار استفاده نمایید و هم در زمان کاشت نهال آن را با روش صحیح چالکود کنید زیرا اسید هیومیک به دلیل منشا طبیعی خود، نه تنها هیچ آسیبی برای نهال انار ندارد، بلکه منجر به گسترش بهتر ریشه در شروع فصل رشد و آینده باردهی بالا پس از بلوغ زایشی می گردد.

اسید هیومیک برای درخت انار چه مزایایی دارد؟

هیومیک اسید با رنگ تیره خود، در کشاورزی طلای سیاه نام دارد! این ماده پر ارزش توانایی بالایی در اصلاح خاک، نجات میکروارگانیسم های مفید خاک از زوال، توسعه ریشه، افزایش جذب مواد غذایی و تولید میوه های با کیفیت و مشتری پسند دارد. اکنون به طور مفصل به بررسی مزیت های اسید هیومیک برای درخت انار میپردازیم:

■اسید هیومیک ریشه زایی درخت انار را بسیار افزایش میدهد؛ از آنجایی که این درختان نیازمند ریشه قوی و تنومند برای ماندگاری و تثبیت درون خاک هستند و هم چنین بیشترین درصد جذب عناصر غذایی از طریق ریشه ها به درخت انار میرسد، این ویژگی اسید هیومیک مزیت بزرگی برای درختان انار به شمار می آید.

■اسید هیومیک با تنظیم زمان باز و بسته شدن روزنه های برگی درخت انار و هم چنین افزایش جذب آمینواسید که نقش مهمی در افزایش مقاومت درخت انار نسبت به تنش های محیطی به ویژه سرمازدگی، کم آبی و … دارد، از ایجاد آسیب به آنها جلوگیری میکند.

درخت انار حساسیت بالایی در برابر سرما دارد به صورتی که با تداوم شرایط دمایی پایین تر از منفی ۱۲ درجه سانتی گراد، ریشه و بخش هوایی آن آسیب جدی خواهند دید لذا با مصرف اسید هیومیک برای درخت انار، مقاومت آن را بسیار افزایش دهید.

■مصرف اسید هیومیک به شکل آبیاری برای درختان انار، منجر به بالا رفتن درصد گلدهی، افزایش تبدیل گل به میوه و جلوگیری از ریزش زیاد میوه ها می گردد و این یعنی سالی پر بار برای باغات انار شما رقم خواهد خورد.

■اسید هیومیک علاوه بر افزایش تعداد میوه انار بر سر درخت، منجر به بهبود خصوصیات کمی آن برای فروش بهتر خواهد شد زیرا تاثیر زیادی در افزایش وزن انار، طعم و کیفیت آن می گردد.

■اسید هیومیک بستر خاک درخت انار را به طرز باور نکردنی از طریق: بهبود خواص فیزیکی و شیمیایی آن که شامل: تحریک فعالیت های میکروارگانیسم های مفید جهت تولید مواد مغذی و افزایش سوخت و ساز، افزایش هوادهی، بهبود تخلخل پذیری خاک و تامین مواد آلی اصلاح میکند.

■اسید هیومیک درخت انار را در شرایط کم آبی از طریق افزایش ظرفیت نگهداری آب اطراف ریشه و کمک به دسترسی ریشه به دورترین نقاط، از آسیب های احتمالی محافظت مینماید.

■اسید هیومیک برای درخت انار منجر به جذب بهتر عناصر ریز مغذی و پر مصرف خاک مانند: پتاسیم، آهن؛ فسفر، نیتروژن، منیزیم و ..می گردد در نتیجه درخت انار رشد قابل توجهی خواهد داشت.

■رنگ تیره اسید هیومیک در جذب انرژی خورشید توسط خاک بسیار تاثیر دارد به موجب آبیاری درخت انار با اسید هیومیک، جذب نور برای انجام بهتر فرآیند فتوسنتز و هم چنین میزان تولید کلروفیل در درخت انار افزایش می یابد.

بهترین اسید هیومیک موجود در بازار کدام است؟

بدون شک یافتن بهترین برند اسید هیومیک جهت مصارف باغی بسیار اهمیت دارد در این راستا با وجود اسید هیومیک شوک با درصد خلوص ۹۵ درصد و ساخت کشور آمریکا، تردیدی در انتخاب نخواهیم داشت.

اسید هیومیک برای درخت انار
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *