هیومیک اسید برای گل

هیومیک اسید برای گل

هیومیک اسید برای گل: گل ها یکی از زیباترین گیاهانی هستند که در مراسم های مختلف مانند ازدواج، جشن تولد، ترحیم، به عنوان هدیه عشاق به یکدیگر و … مورد استفاده قرار می گیرند. هم چنین علاقه مندان به گل و گیاه اقدام به کاشت و نگهداری آنها در خانه نموده و زیبایی منزل خود را دو چندان می نمایند. گل ها از ظریف ترین گیاهان موجود در طبیعت هستند که گزینش کود مناسب برای آنها چالش بزرگی برای نگهدارندگان گل و گیاه به شمار می آید؛ لذا انتخاب کود با ترکیب عالی و موثر در رشد و طراوت گلها بسیار اهمیت دارد از این رو کود هیومیک اسید برای گل پیشنهاد ویژه آل کود برای شماست.

هیومیک اسید برای گل به سبب منشا طبیعی، روش ساخت و مواد و عناصر موجود در آن نه تنها هیچ آسیبی به گل های زیبای شما نمی زند،بلکه سلامت برگ، ساقه و ریشه آن را تضمین می کند. اینکه اسید هیومیک برای گل دقیقا چه کاربردی دارد و چه فوایدی به گل ها میرساند، موضوعی است که در این مقاله از سایت آل کود بدان پرداخته شده است.

چرا گل ها برای رشد بهتر به کود احتیاج دارند؟

از پر مصرف ترین عناصر دخیل در نشاط گل ها سه عنصر فسفر، پتاسیم و ازت است که بایستی به میزان کافی در خاک وجود داشته باشد یا از طریق محلول پاشی در اختیار گیاه قرار گیرد. نه تنها وجود عناصر ماکرو در رشد گل ها اهمیت دارد، بلکه این گیاهان نبایستی دچار کمبود ریز مغذی های مانند آهن و کلسیم و …شوند.‌ زیرا در نبود مقادیر کافی آهن فتوسنتز با مشکل مواجه شده و برگ گیاهان سبز و شاداب نخواهند بود.

در صورت کمبود کلسیم نیز ساقه گیاهان خمیده شده و استحکام خود را از دست خواهد داد.لذا استفاده از کودی که بتواند این عناصر موجود در خاک را به خوبی در اختیار گیاه قرار دهد و از سوی دیگر با آبیاری یا محلول پاشی آن نیاز گیاه را تامین کند بسیار ضرورت دارد.

کود گل

مزایای هیومیک اسید برای گل ها چیست؟

  •  با بررسی اجرای گل نظیر ساقه، ریشه، برگ و کلاله پی می‌بریم ریشه تکیه گاه اصلی گیاه و عامل مهم رشد آن محسوب میشود. بدون ریشه، گیاه قوی قادر به زنده ماندن نخواهد بود زیرا هیچ ماده غذایی و آب در اختیار بخش های هوایی قرار نخواهد گرفت. یکی از وظایف اصلی هیومیک اسید برای گل، افشان نمودن و گستراندن ریشه و تامین فسفر مورد نیاز آن برای رشد بیشتر می‌باشد. بدون شک اسید هیومیک بهترین ماده تقویتی ریشه گلها به شمار می آید که قدرت جذب آن را بسیار بالا میبرد.
  • مزیت دیگر کود هیومیک اسید برای گلها تامین مجدد مواد آلی برای خاک گلدان می‌باشد زیرا به مرور زمان و استفاده گیاه از مواد موجود در خاک، ذخیره مواد آلی و عناصر معدنی کاهش می یابد. اسید هیومیک ماده تیره با منشا بقایای گیاهی و جانوری است که طی میلیون ها سال انباشته بوده و سرانجام استخراج شده است؛ با افزودن هیومیک اسید به خاک گل، مواد مغذی به ساختار خاک تزریق خواهد شد.
  • هیومیک اسید بهترین گزینه کودی با قیمت مناسب برای پرورش گل های زینتی مانند نیلوفر، ارکیده، آلاله، اورینتال، پیونی، رز و …می‌باشد که سلامت گل و طراوت آنها را با حفظ رطوبت خاک و جلوگیری از تاثیر خشکی خاک و همچنین تامین مواد مغذی لازم تضمین می نماید.
  • هیومیک اسید با قابلیت انحلال عالی در آب، برای گل مقدار طعام لازم به بخش های مختلف ریشه و گیاه میرساند و سبب رشد سریع‌تر و بهتر آنها می گردد.

بیشتر یخوانید: هیومیک اسید برای گل ارکیده

چرا از اسید هیومیک برای گل استفاده کنیم؟

برخلاف گیاهان زینتی و گل هایی که در فضای خارج منزل پرورش داده میشوند و از منابع نور، آب،اکسیژن و مواد غذایی با خیال راحت بهره میبرند، گل های داخل آپارتمان به میزان اندکی از این امکانات بهره مند می باشند به عبارتی پس از گذشت دو ماه از آوردن آنها به خانه، تمام منابع مغذی خاک مصرف شده و ارزش زیادی برای نگهداری گیاه نخواهد داشت. در چنین شرایطی تغذیه آن با اسید هیومیک یک  امر ضروری است.

فواید هیومیک اسید برای گل

∆هیومیک اسید یک ماده کودی ساده نیست که دارای تنها یک عملکرد باشد بلکه با اجرای نقش های متفاوت و تاثیر بر جوانب مختلف، گل های شما را به بهترین نحو تغذیه خواهد نمود.

∆این ماده ارگانیک بستر گلدان را تیره کرده و با این اتفاق نور خورشید نفوذ بیشتری در گیاه خواهد داشت.

∆اسید هیومیک همچنین میزان رسیدن اکسیژن به بخش های داخلی خاک را از طریق بهبود تخلخل پذیری آن و هوادهی عالی افزایش میدهد.

∆این ماده کودی پر ارزش توانایی حفظ رطوبت خاک گلدان را بسیار افزایش میدهد به نحوی که اگر آبیاری در زمان مقرر را فراموش کرده باشید در صورت استفاده از اسید هیومیک استرس جایی نخواهد داشت.

∆از دیگر فواید اسید هیومیک برای گل این است که عملکرد کودهای مصرفی دیگر را تقویت می نماید به گونه ای که از یک سو جذب مواد موجود در کود را افزایش داده و از طرفی مقدار عناصر خاک را متعادل خواهد نمود.زیرا تنها وجود کافی عنصر مهم نیست بلکه توازن مواد غذایی نیز امر مهمی است. نه اینکه وجود بالای یک عنصر در روند جذب دیگری اختلال ایجاد کند؛ لذاایجاد توازن نقش بسیار موثر کود هیومیک اسید برای گل است می‌باشد که از عهده هر کودی بر نمی آید.

برای مطالعه بیشتر: هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی

 شیوه استفاده از اسید هیومیک برای گل

این کود را میتوانید به صورت محلول پاشی یا آبیاری در طول مدت نگهداری گیاه استفاده نمایید و شاهد رشد بی نظیر گیاه خود شوید. مقدار استفاده از اسید هیومیک برای گل با توجه به ظرافت و بزرگی نوع گل متفاوت می‌باشد به گونه ای که برای گیاهان ظریف بایستی یک قاشق چای خوری را در یک لیتر آب حل نموده و آبیاری کنید اما برای گیاهی با جثه بزرگتر این مقدار را به یک قاشق غذاخوری در یک لیتر آب بالا ببرید.

حتی برای برخی از گلها ممکن است این مقدار به یک قاشق چای خوری در دو لیتر آب برسد لذا برای کسب اطلاعات دقیق از مصرف هیومیک اسید برای گل مورد نظر خود از بالای همین صفحه با کارشناسان آل کود در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366