کود پتاسیم بالا برای گلدهی

کود پتاسیم بالا برای گلدهی

کود پتاسیم بالا برای گلدهی یکی از کودهایی است که می‌توان آنرا در زمره بهترین و مفید ترین کودهای مورد استفاده در کشاورزی قرار داد. این کود با تاثیر بی‌نظیر و شگفت انگیز خود در دوره گلدهی، باعث کیفیت و رشد مطلوب محصول می‌شود.

معرفی کود پتاسیم بالا

 به تشکیل گل کمک می کند. عدد سه رقمی روی بسته بندی کود که به عنوان رتبه بندی N-P-K شناخته می شود، تعداد آنها نشان دهنده درصد مواد مغذی در مقایسه با پرکننده ها است. به عنوان مثال کود 10-10-10 حاوی 10 درصد از هر ماده غذایی است. مواد پرکننده مواد بی اثری هستند که وزن و حجم آنها مانند سنگ آهک، خاک اره، خاک رس در فرمول پودری یا آب در کودهای مایع اضافه می شود. کودهای گل معمولاً نسبت به سایر مواد دارای درصد فسفر بیشتری هستند. گل های سالم با سیستم ریشه ای قوی شروع می شوند و افزایش فسفات می تواند گل های شما را به خوبی شروع کند.

کود پتاسیم بالا برای گلدهینحوه استفاده از کود گلدار بهترین کود برای گلدهی و کود مخصوص طعم دهنده گل تولید کنندگان کود کودهای مصنوعی را با ترکیب مواد شیمیایی معدنی تولید می کنند. در حالی که فسفر عنصری است که بیشترین ارتباط را با رشد و تولید گل دارد، نیتروژن و پتاسیم همراه با مواد مغذی ثانویه و ریز مغذی ها همگی مهم هستند.

بیشتر بخوانید:  کود ۱۹۶۳ برای زردآلو

 اثر نیتروژن روی گیاه

عنصر اصلی اسیدهای آمینه است که اغلب به آنها “بلوک های سازنده زندگی” می گویند. نیتروژن رشد سبز قوی‌تری را تحریک می‌کند، که ساقه‌ها و برگ‌های سالم را فراهم می‌کند و در عین حال باعث تولید میوه و دانه می‌شود. نیتروژن همچنین به تحریک رشد ریشه کمک می کند و برای جذب سایر مواد مغذی ضروری است. از سوی دیگر، پتاسیم برای چندین زمینه رشد گیاه از جمله تحمل به خشکی، مقاومت به بیماری، مقاومت ساقه، بهبود بافت، رنگ و طعم میوه و فتوسنتز حیاتی است. برای تشکیل ترکیباتی مانند نیترات آمونیوم یا سولفات منیزیم. مزیت کودهای شیمیایی این است که گیاهان سریع رشد مانند گل های یکساله مواد مغذی را به سرعت جذب می کنند، مگر اینکه فرمول آن به عنوان کود آزاد کننده طراحی شده باشد.

معایب استفاده از این کود چیست؟

 معایب شامل خطر استفاده بیش از حد، که باعث سوختگی می شود، و فقدان هر گونه خاصیت بهبود خاک است. کمبود یک ماده مغذی می تواند باعث نارسایی گیاه از جمله توقف رشد گل شود. اما بیشتر خاک برای تولید گل کافی است، به خصوص زمانی که با مواد غنی و آلی و سایر نیازهای گیاه اصلاح شود. استفاده از کود گل یا کود مخصوصی که برای تولید جوانه ها و شکوفه ها طراحی شده است ممکن است در دراز مدت کمک کند اما احتمالاً ضروری نیست. اگر مطمئن نیستید، یک آزمایش خاک انجام دهید تا ببینید آیا خاک شما در هر یک از مواد مغذی ضروری کمبود دارد یا خیر. کودهای شیمیایی در طیف گسترده ای از فرمولاسیون ها از جمله گلوله، کنسانتره مایع و پودر وجود دارند. برخی از محصولات در بسته های از پیش اندازه گیری شده طراحی شده اند که جمع می شوند.

کود پتاسیم بالا برای گلدهی  کود برای تحریک گلدهی

این فرمول ها به باغبان اجازه می دهد تا کودهای لازم را برای ظروف، گیاهان آپارتمانی یا منظره اعمال کند. کودهای گیاهی، کودهای برگی، مواد مغذی مایعی هستند که گیاهان از طریق برگهای خود جذب می کنند. همه گل ها به این روش موثر تغذیه نمی شوند، زیرا موم ها و کرک های روی برگ ها به عنوان مانعی برای جذب مواد مغذی عمل می کنند. گیاهان گلدار نمی توانند تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را از طریق برگ های خود دریافت کنند. با استفاده از کودهای جوان می توانید به سرعت برخی از کمبودهای مواد مغذی را برطرف کنید.

اثر پتاسیم روی گیاه

پتاسیم یکی از مواد مغذی قابل جذب در برنامه های تغذیه برگی است، بنابراین برای رفع کمبود پتاسیم از کودهای برگی در باغ گل استفاده کنید. کودهای برگ می توانند از بهترین کودها برای گلدهی باشند. اگر گل های شما علائم کلروز مانند زرد شدن برگ ها را نشان می دهند، گیاهان شما ممکن است کمبود آهن داشته باشند. این وضعیت دیگری است که در آن نتایج سریع از کودهای برگی می تواند کمک کند.

کود پتاسیم بالا برای گلدهیکود طعم دهنده گل کودهای آلی

 کودهای آلی از موجودات زنده مانند کود حیوانی، امولسیون ماهی یا کپک برگ و چیزهای غیر زنده مانند سنگ فسفات یا سبزیجات به دست می آیند. کودهای ساخته شده از مواد آلی نه تنها مواد مغذی ضروری را برای گل ها فراهم می کنند بلکه سطح خاک را نیز بهبود می بخشند. باغبانانی که غذای خود را نمی خورند، هنوز از کودهای ارگانیک قدردانی می کنند. چونکه گیاهان را نمی سوزانند، سیستم ایمنی گیاهان را تقویت می کنند، برای حشرات مفید و حیوانات وحشی سمی نیستند، برای مدت طولانی در خاک فعال هستند. کودهای آلی همیشه بهترین کود برای گلدهی هستند، اما معایب کودهای آلی شامل هزینه، جذابیت آنها است. کودهای آلی یک مشکل یک شبه نیستند، بنابراین کمبود شدید مواد مغذی را به سرعت برطرف نمی کنند.

بیشتر بخوانید: درخت صنوبر

کود ساده: اگر آزمایش خاک کمبود یک ماده مغذی اصلی را نشان داد، می توانید یک کود ساده بخرید که فقط حاوی نیتروژن، فسفر یا پتاسیم است. به عنوان یک ماده مستقل کودهای ساده در آرایش می توانند شیمیایی یا ارگانیک باشند. نمونه ای از کود نیتروژن ساده می تواند یکی از عناصر اوره یا سولفات آمونیوم باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366