جلبک دریایی جنریت

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

جلبک دریایی جنریت

امروزه به دلیل محبوب شدن کودهای ارگانیک و گیاهی انواع مختلفی از آنها عرضه می شود که از جمله آن ها می توان به کود جلبک دریایی جنریت اشاره کرد؛ این کود به کشاورزان و باغداران در تولید محصولات زراعی و باغی سالم و با کیفیت کمک شایانی می نماید و به عنوان کود سبز و طبیعی، سبب می شود سود فراوانی را که حاصل زحمات کشاورزان می باشد به جیب بزنند. علی رغم اثرات مفید کود جلبک دریایی و کاربرد وسیع آن در پرورش گیاهان، اما هم چنان افرادی هستند که از کاربرد آن شناخت کافی نداشته و از استفاده آن اجتناب می کنند. در این مقاله سعی داریم شناخت شما را در مورد کود جلبک دریایی جنریت تکمیل کنیم تا در راستای تولید محصولات پر بار و مرغوب قدم ارزشمندی برداشته باشیم پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

آشنایی با ویژگی های کود جلبک دریایی جنریت 

بر اساس تحقیقات انجام شده در راستای تولید کود ارگانیک از جلبک دریایی، نشان داد که از ۱۲۰۰۰ گونه جلبک دریایی می توانند کود کشاورزی در راستای حاصلخیزی زمین های کشاورزی و باغات تولید کنند؛ کود حاصله به عنوان یک مایع آلی با پایداری بالا، مواد مغذی مختلفی مانند نیتروژن، فسفر، پتاسیم یا ان پی کا، عناصر کمیاب، آمینو اسید ها، هورمون های رشد اما طبیعی، آلژینات و عناصر ریز مغذی و کمیابی چون منیزیم، آهن و روی را در خود جای داده است که می توان بدون نگرانی از کاربرد آن در طیف گسترده ای از محصولات به کار برد.

کود جلبک دریایی به عنوان یک کودی که از منبع کاملا طبیعی تهیه می شود، دو مزیت اصلی دارد اول اینکه ارگانیک بوده و زمین های کشاورزی را از اثرات منفی استفاده بی رویه کودهای شیمیایی مصون می دارد و دوم اینکه از یک منبع پایدار بدون دغدغه ای از سریع تمام شدن و ایجاد خطر برای محیط زیست تامین می گردد؛ عمده کودهای جلبک دریایی از گیاهی به نام کلپ حاصل می شوند که به این زودی ها تمام شدنی نیست و می تواند انسان را به اصلاح خاک و آینده محیط زیست امیدوار نماید.

 

خرید جلبک دریایی

 

کود جلبک دریایی جنریت چیست؟

هم اکنون نگاه شما را به نوعی از کود جلبک ارگانیک فوق العاده جلب می نمایم که به عنوان کود جلبک دریایی مایع یک لیتری جنریت عرضه می شود که در صورت مصرف آن عملکرد درخشانی از خود به نمایش می گذارد که در ادامه مطالب بدان اشاره خواهیم نمود.

عصاره کود جلبک دریایی مایع یک لیتری از دل آب های سرد اقیانوس گرفته شده و عملکردی چند جانبه برای محصولات به همراه دارد و بر روی ریشه اصلی و فرعی، برگ، ساقه، میوه، جوانه و … تاثیر می گذارد. از کود جلبک دریایی جنریت مایع یک لیتری می توان برای مصارف مختلفی مانند گل ها و گیاهان آپارتمانی و زینتی، سبزیجات و صیفی جات، گندم، برنج، چغندر، سیب زمینی، ذرت، گوجه فرنگی، سویا و درختان میوه استفاده نمود.

چرا باید از کود جلبک دریایی جنریت استفاده کنیم؟

کود جلبک دریایی مایع یک لیتری فواید بی نظیری برای طیف متنوعی از محصولات زراعی و باغی دارد که اکنون به بیان آنها خواهیم پرداخت:

-کود جلبک دریایی مایع یک لیتری جنریت منجر به افزایش تعداد جوانه ها بر سطح گیاهان و جوانه زنی بیشتر درختان در فصل بهار و در نتیجه تولید بیشتر میوه خواهد شد.

-اگر مدتی پیش از برداشت محصول، کود جلبک دریایی مایع برای آن مصرف شود، ویژگی انبارداری و ماندگاری محصولاتی مانند میوه و سبزیجات افزایش پیدا خواهد کرد؛ معمولا این مدت ۱۰ روز قبل از برداشت محصول می باشد که البته با توجه به شرایط خاک و آب و هوا برای اطمینان بیشتر می توان از نظرات کارشناسان استفاده نمایید‌.

-با اسپری نمودن کود جلبک دریایی یک لیتری مایع به مدت ۱ الی دو روز پیش از بریدن گل ها، عمر شاخه گل بریده طولانی تر می شود از طرفی مصرف آن سبب تولید گل های بیشتر می گردد.

– با خرید کود جلبک دریایی و استفاده از آن برای گیاه، نه تنها به تقویت ریشه زایی گیاه کمک می کنید، بلکه سبب گسترش و سلامت ریشه اصلی، ریشه های فرعی و مویین و هم چنین محافظت از آن در برابر پوسیدگی ریشه ای خواهید شد؛ وقتی ریشه گیاه سالم، قوی و گسترش یافته باشد به همان اندازه مواد مغذی ضروری در اختیار محصول قرار می گیرد و تولید کمی و کیفی رشد چشمگیری پیدا می کند. به عنوان مثالی از تاثیر کود جلبک دریایی مایع وقتی قلمه ها درون مخلوطی از آب و کود جلبک دریایی قرار می گیرد، ریشه ها به خوبی شروع به رشد می نمایند.

-کود جلبک دریایی عناصر میکرو و مغذی گیاهان را به نحو احسن به شکل کاملا کلات شده در می آورد و در اختیار گیاهان قرار می دهد تا جذب عناصر به راحتی صورت گیرد و گیاه به خوبی رشد کند.

– دیگر مزیت مهم استفاده از کود جلبک دریایی، کاربرد آن به صورت مالچ می باشد وجود این ویژگی در ساختار کود جلبک دریایی سبب حفظ رطوبت خاک شده و از طریق افزایش دوره آبیاری، در مصرف آب باغات و زمین های کشاورزی صرفه جویی به عمل می آید. از سوی دیگر با افزودن این کود نیازی به وجین کردن نخواهید داشت زیرا با وجود آنکه گیاهی می باشد اما هیچ بذر علف هرزی درون خود جای نداده است.

 خرید کود جلبک دریایی جنریت :

وقتی کشاورزان از فواید کود جلبک دریایی آگاه می شوند نسبت به خرید آن اقدام می نمایند که بدون شک قدمی بزرگ در راستای حاصلخیزی و غنای خاک بر می دارند؛ در این راستا ممکن است عرضه کننده های مختلفی کود جلبک دریایی را به فروش برسانند که توصیه ای که لازم است داشته باشم این است که سعی کنید از منابع موثقی که کود اصل را عرضه می کنند خریداری کنید تا بعدا دچار مشکل نگردید.

فواید کود جلبک دریایی برای گیاهان حساس به شرایط محیطی:

کود جلبک دریایی جنریت علاوه بر اینکه سبب افزایش باردهی می شود و منجر به سودآوری اقتصادی کشاورز و باغدار می گردد، از محصولات تولید شده در برابر تنش های محیطی مانند سرما و گرمای بیش از حد محافظت می نماید و مقاومت آنها را بالا می برد در این صورت حتی در صورت رسیدن سرمای زودرس پاییزی چون مقاومت درختان و محصولات افزایش چشمگیری پیدا کرده، میزان خسارت بسیار کاهش خواهد یافت. عصاره جلبک دریایی میوه ها، گل ها و گیاهان آپارتمانی ، سبزیجات و صیفی جات را در برابر آفات و بیماری های گوناگون مقاوم می سازد و از این طریق از ابتلا آنها بسیار کاسته می شود.

با تشکر از توجه شما جهت افزایش سطح علمی و تجربی آل کود ما را از نظرات، پیشنهادات و بخصوص انتقادات سازنده خود بهره مند سازید.

آل کود

جلبک دریایی جنریت
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *