اسید هیومیک پودری جنریت

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

اسید هیومیک پودری جنریت: استفاده از ماده آلی اسید هیومیک در چند سال اخیر اثرات فوق العاده ای بر خاک و میزان تولید محصولات باغی، زراعی و گلخانه ای بر جای گذاشته است؛ اسید هیومیک سبب سهولت کار کشاورزان به سبب دوام اثر بالا و نتیجه صد در صد شده به نحوی که با تامین عناصر مورد نیاز گیاه از طریق کلاته نمودن مواد مغذی و در اختیار گذاشتن عناصر غذایی، سبب رشد و‌ بهره وری بالای درختان میوه و محصولات کشاورزی شده است و باغداران و کشاورزان دیگر نیاز به استفاده از کودهای شیمیایی و صرف هزینه های بالا ندارند.

در میان انواع اسید هیومیک سه دسته از این ماده قهوه ای معجزه بخش وجود دارد که عبارتند از: اسید هیومیک مایع، اسید هیومیک پودری و اسید هیومیک گرانول

با توجه به ارائه مطالب پیرامون اسید هیومیک گرانول و معرفی بهترین هیومیک اسید مایع در ایران تحت عنوان اسید هیومیک شوک، در این مقاله از سایت آل کود قصد داریم نگاه شما را به بررسی ویژگی ها و کاربرد اسید هیومیک پودری جنریت محصول آمریکا با بالاترین کیفیت از این نوع ماده آلی جلب نماییم. پس با ما در این مقاله مختصر و خواندنی همراه باشید.

کاربرد اسید هیومیک پودری جنریت در کشاورزی

 • این ماده بسیار باکیفیت با به روز ترین تکنولوژی و از زغال سنگ بسیار مرغوب لئوناردیت در کشور آمریکا تولید شده و افزون بر اسید هیومیک، با مقداری مواد مغذی نیز غنی شده است.
 • مزیت عالی این کود نسبت به انواع پودری هیومیک اسید این است به سبب کیفیت بسیار بالا، میتوان یک کیلو اسید هیومیک پودری جنریت را برای یک الی دو هکتار استفاده نمود.
 • همچنین لازم به ذکر است این کود در گستره وسیع قابل استفاده بوده و میتوان آن را برای افزایش رشد و بهره وری محصولات کشاورزی و باغی نظیر: کشت سیب زمینی، درختان مرکبات، دیگر انواع درختان میوه، زعفران، محصولات زراعی، گندم، گیاهان آپارتمانی و … استفاده نمود.

کاربرد اسید هیومیک پودری در کشاورزی

بیشتر بخوانید: اسید هیومیک پودری

ویژگی ها و نقش محصول در باغبانی و کشاورزی

اسید هیومیک پودری جنریت انتظاراتی را که کشاورزان و باغداران از هیومیک اسید را دارند برآورده می نماید و نقش های زیل گواه عملکرد بالای این محصول است:

 • اسید هیومیک پودری جنریت پس از افزودن شدن به خاک، چندین عملکرد ویژه را شروع می‌کند؛ ابتدا با آبیاری این محصول، رنگ خاک تیره شده و اشعه های نور خورشید تمایل زیادی به سمت خاک پیدا می کنند در نتیجه گیاه از مزایای نور خورشید بهره مند شده و فرایند فتوسنتز با کارایی بالایی انجام میگیرد. همانطور که میدانید محصولات فتوسنتز سبب افزایش کیفیت محصول خواهد شد.
 • اسید هیومیک پودری جنریت اصلاح خاک را با قدرت هرچه تمام انجام می دهد به نحوی که اگر میزان ماده آلی خاک پایین تر از حد نرمال باشد، با مصرف این محصول تا مدتها خاک غنی و حاصلخیز خواهد بود.
 • نقش تسهیل کننده تبادلات از دیگر ویژگی های موثر این محصول بسیار عالی وارداتی می‌باشد؛ لازم به ذکر است تعداد درشت مولکول های درون خاک که ریشه قادر به جذب آنها نمی باشد بسیار زیاد است اما با استفاده از اسید هیومیک پودری جنریت، این عناصر کلاته و تک عنصر شده و ظرفیت تبادل کاتیونی خاک را افزایش میدهد در نتیجه گیاه با سرعت و قدرت بالایی رشد خواهد نمود.
 • بهبود دانه بندی بستر رشد گیاهان از طریق تغییر در وضعیت خاک، افزایش هوادهی و تخلخل خاک، سبب شده بستر مطمئن و مناسبی جهت کاشت و برداشت محصولات باشد.
 • این محصول آمریکایی دارای تعدادی از عناصر مغذی به ویژه پتاسیم است که با رسیدن به بخش های مصرفی درختان میوه و محصولات زراعی، از چند جهت مفید خواهد بود زیرا ساخت کلروفیل را افزایش داده، سیستم ایمنی گیاه را بالا میبرد، در برای آفات مقاوم میسازد و سبب کیفیت حیرت انگیز محصول و رسیده شدن آن در زمان مناسب میگردد.

طرز استفاده هیومیک اسید پودری

برای مطالعه: اسید هیومیک مایع

مزایای استفاده از اسید هیومیک پودری جنریت

 • تحریک میکروارگانیسم های مفید داخل خاک و تغذیه موثر آنها  در نتیجه به سبب  بالا رفتن سطح سوخت و ساز این موجودات ،افزایش حاصلخیزی خاک سبب رشد موثر گیاه میشود.
 • ریشه زایی گیاه با کود اسید هیومیک پودری جنریت چنان بالاست که گیاه در شرایط کم آبی قادر به تامین نیاز خود از دوردست ترین نقاط باغ و مزرعه خواهد بود.
 • مزیت دیگر این محصول افزایش آستانه مقاومت درختان میوه و محصولات زراعی در برابر آفات، عوامل تهدید کننده بیماری زا، سرما، کمبود آب و خشکی است.
 • کود اسید هیومیک پودری جنریت سبب تحریک جوانه زنی در بذر شده و استفاده از آن در ادامه مراحل رشد سبب قد کشیدن گیاه، رشد عالی ساقه و برگ میگردد.
 • جلوگیری از آسیب عناصر سنگین دیگر مزیت فوق العاده کود اسید هیومیک پودری جنریت است به نحوی که با تشکیل شبکه حفاظتی در اطراف خاک،از تجمع و ورود این فلزات و مواد سمی به گیاه ممانعت می کند.
 • کاهش شوری خاک و از بین بردن نمک های اضافی از ساختار خاک دیگر مزیت این محصول وارداتی است.
 • تنظیم پی اچ خاک امری مهم در روند جذب کودهای تقویتی و عناصر غذایی است که با این کود به بهترین نحو محقق می‌شود. به گونه ای که در خاک های قلیایی منجر به کاهش پی اچ شده و در خاک های اسیدی پی اچ‌‌ را کنترل می نماید. استفاده از اسید هیومیک پودری جنریت جذب عناصر کم مصرف مانند آهن را در خاک های قلیایی بسیار افزایش میدهد.
 • فرسایش خاک سالانه در نقاط مختلف کشور انجام می‌گیرد که سبب تضعیف خاک و از بین رفتن تکیه گاه موثر برای گیاه میشود؛ این ماده حیرت انگیز مانع از فرسایش خاک خواهد شد.

اسید هیومیک پودری بهتر است یا مایع؟

اسید هیومیک مایع بهتر است یا پودری؟

از آنجا که هر دو دسته از این کودها دارای اسید هیومیک مرغوبی می‌باشد و برای خاک و گیاه بسیار مفید هستند، استفاده از آنها بسیار گسترده است. اما تفاوتی که اسید هیومیک پودری با مایع دارد، در سرعت جذب و میزان  انحلال در آب دارد به گونه ای که اسید هیومیک مایع سریعتر و بهتر جذب شده و هیچ گونه گرفتگی در لوله آب آبیاری نخواهد داشت اما اسید هیومیک پودری قدرت جذب پایین ترین نسبت به مایع دارد.

برای مطالعه بیشنر: هیومیک اسید پودری بهتر است یا مایع

خرید اسید هیومیک پودری

خرید اسید هیومیک پودری جنریت

سایت آل کود با بیش از ۱۵ سال سابقه مفتخر به عرضه کودها و محصولات اصل و با کیفیت به کشاورزان و باغداران عزیز می باشد؛ لذا برای سفارش محصول از بالای همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

اسید هیومیک پودری جنریت
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *