اسید فولیک

اسید فولیک

جهت خرید اسید فولیک می توانید از بالای همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

نقش اسید فولیک در گیاهان و انسانها و تاثیر آن در کشاورزی

می توان از اسید فولیک به عنوان یک کود آلی جدید ، راحت و مقرون به صرفه برای افزایش کارآیی گیاه و حفظ مواد مغذی آن استفاده کرد ، از این رو می توان انتظار داشت که اسید فولیک ممکن است تکثیر ویروس را در سلولهای گیاهی کاهش دهد. استفاده از اسید فولیک باعث افزایش عملکرد ، وزن میوه های  گیاهان می شود

اسید فولیک ، ویتامین B9 نیز نامیده می شود ، گیاهان را قادر می سازد عملکرد DNA خود را تنظیم کنند. این اسید اساساً به یک گیاه برای تولید DNA کمک می کند ، که یک اسید نوکلئیک است و اطلاعات ژنتیکی ارگانیسم را در اختیار دارد. اسید فولیک علاوه بر این ، گیاهان را قادر به تولید RNA می کند ، یک اسید نوکلئیک است که اطلاعاتی از DNA به ساختار سلول های گیاهی معروف به ریبوزوم می دهد و به یک گیاه در سنتز پروتئین کمک می کند. گیاهان برای ساختن سازه ها در سلول های خود به پروتئین احتیاج دارند.

سایر اطلاعات اسید فولیک

تنظیم عملکردهای متابولیکی یک گیاه ، یکی دیگر از کمکهای مهم اسید فولیک است. اسید فولیک گیاهان را قادر می سازد تا کربوهیدرات ها ، پروتئین ها و لیپیدها یا مواد چربی را متابولیزه کنند. اسید فولیک در اصل به گیاهان کمک می کند تا به طور سنگین و سالم تر رشد کنند. از آنجا که اسیدفولیک در گیاهان وجود دارد اما هنگام قرار گرفتن در معرض نور قوی به سرعت تجزیه می شود ، توصیه می شود که در طول کاشت ، اسید فولیک اضافی به گیاهان داده شود.

اسید فولیک همچنین در بدن انسان کمک می کند سلول های جدیدی را تولید و نگهداری کند و به جلوگیری از تغییر در DNA که منجر به سرطان می شود کمک می کند. به عنوان یک دارو ، از اسید فولیک برای درمان کمبود اسید فولیک و انواع خاصی از کم خونی (عدم وجود گلبول های قرمز) ناشی از کمبود اسید فولیک استفاده می شود. پس برای تامین اسید فولیک می توان از طریق مصرف میوه و سبزی جات حاوی آن این کمبود را جبران کرد

چه غذاهایی حاوی اسید فولیک هستند؟

سبزیجات سبز برگ مانند اسفناج.

مرکبات مانند آب پرتقال.

لوبیا.

نان.

غلات

برنج.

ماکارونی

عوارض جانبی اسید فولیک

گرگرفتگی

حالت تهوع ، از دست دادن اشتها.

نفخ ، گاز؛

طعم تلخ یا ناخوشایند در دهان؛

مشکلات خواب؛

افسردگی؛ یا.

احساس هیجان یا تحریک پذیری

شش ماده مغذی اساسی برای گیاهان عبارتند از: نیتروژن ، فسفر ، پتاسیم ، منیزیم ، گوگرد و کلسیم. نکته جالب در مورد آنها این است که آنها به ایجاد سلول های جدید که در بافت های گیاهی سازمان یافته اند کمک می کنند.

ویتامین D3 برای رشد گیاه بهترین است. در حالی که ویتامین D2 نیز از نظر خوب محسوب می شود ، ویتامین D3 به جذب بهتر کلسیم در ساقه های گیاه کمک می کند.

ویتامین روزانه با اسید فولیک ممکن است توسط پزشک معالج شما پیشنهاد شود زیرا غذاهای ذکر شده در بالا ممکن است حاوی اسید فولیک کافی برای تأمین نیاز روزانه نباشند.

زنانی که بیشترین خطر را دارند ، آنهایی هستند که دارای یک بارداری قبلی بوده اند که دارای نقص عصبی است. زنانی که رژیم غذایی متعادل را نمی خورند که شامل اسید فولیک است نیز در معرض خطر هستند.

بهترین راه برای پیشگیری از نقص عصبی مصرف 400 تا 800 میکروگرم توصیه شده (0.4 – 0.8 میلی گرم) اسید فولیک روزانه به مدت یک ماه قبل از شروع بارداری و طی سه ماه اول بارداری است. مقدار روزانه نباید از 1000 میکروگرم (1.0 میلی گرم) تجاوز کند.

اسید فولیک یکی دیگر از مواد مغذی اساسی مورد نگرانی است ، به ویژه در بین خانمها ، که به طور متوسط ​​فقط حدود 70٪ از 400 میکروگرم در روز توصیه شده را از رژیم غذایی به تنهایی دریافت می کنند (Thorgeirsdottir و همکاران ، 2011). غلات غنی شده صبحانه منبع اصلی اسید فولیک به همراه سبزیجات و میوه هستند.

مصرف سبزیجات و میوه کم دلیل اصلی این کمبود اسیدفولیک است. در حال حاضر ، هیچ گونه استحکام اجباری با اسید فولیک در ایسلند وجود ندارد ، اما بسیاری از غلات صبحانه آمریکایی با اسید فولیک تقویت می شوند ، از جمله Cheerios محبوب که حاوی 714 میکروگرم در 100 گرم است.

مولتی ویتامین های حاوی اسیدفولیک فقط باید به عنوان یک مکمل تحت نظارت ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما استفاده شوند.

در سلول های پستانداران و گیاهان فولاتها نقش مهمی در چرخه متیلاسیون و چرخه بیوسنتز DNA در بیوسنتز de novo از پورین ها و پیریمیدین ها دارند. کمبود فولات در رژیم غذایی احتمالاً منجر به کاهش ظرفیت سنتز DNA و حفظ میزان معمول تقسیم سلولی خواهد شد. این امر به وضوح منجر به تولید کم خونی ناشی از کمبود فولات به دلیل کاهش بیوسنتز سلول ها در مغز استخوان می شود.

علاوه بر این نشان داده شده است که مقادیر زیادی هموسیستئین پلاسما رخ می دهد که یک عامل خطر مهم در بیماری های قلبی عروقی است.

علاوه بر این نشان داده شده است که کاهش وضعیت فولات مادر با افزایش تدریجی نقص لوله عصبی در نوزادان همراه است. شواهد خوبی برای کمبود فولات در تعداد قابل توجهی از جمعیت در کشورهای توسعه یافته وجود دارد ، حتی در مواردی که مکمل های غذایی فولات مصرف می شود ، برای میزان مصرف بیش از حد رژیم غذایی توصیه شده وجود دارد.

در این مقاله به بررسی مسیرهای اصلی بیوسنتز فولات در گیاهان و پتانسیل افزایش سطح فولاتهای طبیعی از طریق اصلاح گیاهان معمولی و ابزارهای بیوتکنولوژیک می پردازیم. تأثیر فرایندهای اصلی نگهداری مواد غذایی بر سطح فولات موجود در گیاهان نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

اطلاعات موجود در مورد فراهمی زیستی قابل دسترس فولاتها از منابع غذایی گیاهان و چگونگی بهبود این وضعیت ، همچنین خلاصه می شود. فواید مهم سلامتی که از افزایش مصرف فولات در رژیم غذایی ناشی می شود ، انگیزه جدی برای بررسی چگونگی دستیابی به این هدف را فراهم می کند.خرید اسید فولیک

علاوه بر اینکه برای سلامتی انسان ضروری است ، فولات ها برای بهزیستی گیاهان نیز مهم هستند. بنابراین ، عملکرد صحیح متابولیسم فولات برای رشد گیاه ضروری است (گامبنت و همكاران ، 2001 ؛ ایشیكاوا و همكاران ، 2003 ؛ جابرین و همكاران ، 2003 ؛ مهرشاهی و همكاران ، 2010). گزارش شد که فولات نقش مهمی در سیگنالینگ آبشارها (استوکس و همکاران ، 2013) و همچنین در متابولیسم نیتروژن و کربن ایفا می کند (جیانگ و همکاران ، 2013 ؛ منگ و همکاران ، 2014). مکمل فولات برای بهبود مقاومت به تنش بیوتیکی گیاه نشان داده شد (ویتک و همکاران ، 2015). علاوه بر این ، نشان داده شده است كه متابولیسم فولات در پاسخ به شرایط مختلف تنش غیر طبیعی تنظیم می شود (Baxter et al.، 2007؛ Neilson et al.، 2011) كه نشان دهنده اهمیت و تنظیم خاص احتمالی آن در پاسخ به تنش های مختلف است. در مجموع این یافته ها نشان می دهد که نقش های فیزیولوژیکی و تنظیم متابولیسم فولات در طول توسعه و پاسخ به تنش عناصر مهمی هستند که باید در دستیابی به محصولات دارای بازده بهتر و تحمل به استرس مورد توجه قرار گیرند.

 

فولاتها که به عنوان ویتامین های B9 نیز شناخته می شوند ، در واکنش های انتقال یک کربن  به عنوان اهدا کننده و پذیرنده خدمت می کنند. دومی در ترکیب بسیاری از زیست مولکولهای مهم مانند اسیدهای آمینه ، اسیدهای نوکلئیک و ویتامین B5 نقش دارند. فولات ها همچنین نقش مهمی در چرخه متیل دارند که گروه های یک کربن را برای واکنش متیلاسیون فراهم می کند. عملکردهای مهمی که توسط فولاتها انجام می شود ، آنها را در همه موجودات زنده ضروری می سازد. گیاهان ، قادر به سنتز فولاتهای جدید ، به عنوان منبع عالی رژیم غذایی فولاتها برای حیواناتی که فاقد مسیر بیوسنتزیکی مربوطه هستند ، خدمت می کنند.، مهمترین محصولات اصلی محصولاتی مانند برنج ، سیب زمینی و ذرت منابع غلیظ فولات هستند. مصرف ناکافی فولات به عنوان یک اختلال رشدی شدید در انسان شناخته شده است. برای مقابله با کمبود فولات از دو روش استفاده شده است: مکمل دارویی به صورت قرص های فولات و زیست توده گیاهان اصلی. از آنجا که رویکرد پیشین برای بخش عمده جمعیت جهان بسیار پرهزینه و در نظر گرفته می شود ، از بین بردن بیولوژیکی محصولات اصلی به عنوان یک جایگزین مناسب در مبارزه با کمبود فولات مورد بررسی قرار می گیرد. بنابراین ، استراتژی ها ، چالش ها و پیشرفت اخیر تقویت فولات در گیاهان در این بررسی مورد بررسی قرار می گیرد. جدا از نیاز روزافزون به افزایش کیفیت مواد مغذی محصولات زراعی ، جمعیت جهان با فاجعه تغییر اقلیم یا فشارهای محیطی مانند افزایش دما ، خشکسالی ، شوری روبرو هستند که به شدت بر رشد و بهره‌وری محصولات زراعی تأثیر دارند. به دلیل تنوع زیاد عملکردهای بیوشیمیایی ، فولاتها تقریباً در هر جنبه ای از فیزیولوژی گیاهان شرکت می کنند. هرگونه اختلال در متابولیسم فولات گیاه منجر به مهار رشد شدید و در نتیجه بهره‌وری پایینتری می شود. در حالی که امروزه دانش بیوشیمی فولات بسیار عمیق تلقی می شود ، شواهدی درباره نقش های فیزیولوژیکی فولات ها در گیاهان فقط شروع به ظهور می کند. در بررسی حاضر ما به بحث در مورد پیامدهای فولات در جنبه های مختلف فیزیولوژی گیاه و توسعه می پردازیم.

فولاتها اجزای ضروری متابولیسم در کلیه موجودات زنده هستند (Bekaert و همکاران ، 2008). آنها در واکنش های انتقال یک کربن که در تشکیل بیومولکول های مهم مانند اسیدهای نوکلئیک ، پانتوتنات (ویتامین B5) ، اسیدهای آمینه نقش دارند ، از اهداکنندگان و پذیرندگان گروه های یک کربنی استفاده می کنند. فولاتها با تهیه گروههای متیل برای چرخه متیل درگیر در واکنشهای متیلاسیون هستند که در تنظیم بیان ژن فقط از اهمیت اصلی برخوردار نیستند بلکه برای سنتز لیپیدها ، پروتئینها ، کلروفیل و لیگنین نیز ضروری هستند.

فولات ها در باکتری ها ، قارچ ها و گیاهان به صورت سنتز می شوند. انسانها نیز مانند سایر مهره داران کاملاً به رژیم غذایی خود برای تهیه فولات وابسته هستند. گیاهان به عنوان یک مؤلفه مهم رژیم غذایی انسان ، منبع اصلی فولاتها برای جمعیت بشر هستند. متأسفانه ، بیشتر محصولات اصلی مانند سیب زمینی ، برنج ، کاساوا و ذرت از نظر فولات نسبتاً ضعیف هستند. از این رو ، در مناطقی که این عناصر منبع اصلی انرژی (یا تنها) هستند ، کمبود فولات بسیار شیوع دارد (Blancquaert و همکاران ، 2014). گزارش شده است که مصرف ناکافی فولاتها با نقایص و بیماریهای مختلف رشد مانند نقص لوله عصبی و کم خونی مرتبط است. علاوه بر این ، کمبود فولات با افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی ، زوال عقل و برخی سرطان ها ارتباط دارد (بلانکواتر و همکاران ، 2010). به منظور جلوگیری از بروز چنین اختلالات بدخیم ، تقویت مکمل فولات انجام شده است. بهبود ارزش غذایی محصولات اصلی محصولات کشاورزی ارزان قیمت ترین و پایدارترین روش محسوب می شود. گرچه قبلاً موفقیت چشمگیری در تقویت محتوای فولات در تعدادی از گونه های گیاهی مانند برنج ، گوجه فرنگی و کاهو حاصل شده است (دو لا گارزا و همکاران ، 2007 ؛ استروژنکو و همکاران ، 2007a ؛ نونس و همکاران ، 2009 ) ، برخی از موانع در راه برداشت محصولات غنی از فولات برطرف می شود. در واقع ، استراتژی های بیولوژیکی اثبات نشده است به همان اندازه کارآمد برای گونه های مختلف گیاهی ، احتمالا به دلیل تفاوت در تنظیم مسیر بیوسنتزکی. ناپایداری ذاتی استخر فولات (Arcot and Shrestha، 2005؛ Quinlivan et al.، 2006؛ De Brouwer et al.، 2007) یکی دیگر از مشکلاتی است که باید برای جلوگیری از از دست دادن فولات هنگام دستکاری و ذخیره سازی پس از برداشت ، حل شود. . علاوه بر این ، به منظور جلوگیری از تداخل احتمالی در فرآیندهای مهم ، اثرات تولید بیش از حد فولات بر متابولیسم کلی گیاه باید به طور کامل مورد مطالعه قرار گیرد.

کود با کیفیت اسید فولیکبیوسنتز فولات در گیاهان

در حالی که حیوانات کاملاً به منابع غذایی خود برای تهیه فولات وابسته هستند ، گیاهان ، باکتریها و قارچها می توانند فولاتها را به صورت جدید تولید کنند.

در گیاهان ، بیوسنتز THF در 11 مرحله انجام می شود و در سه محفظه درون سلولی بومی سازی می شود قسمتهای Pterin و pABA از مولکول THF به ترتیب در سیتوزول و پلاستیکها سنتز می شوند.

پنج مرحله پایانی مسیر بیوسنتزیک میتوکندری بوده و منجر به تولید پلی اتیلن THG [THF-Glu (N)] می شود. مراحل بیوسنتزیک در بین ارگانیسم ها – تولید کننده فولات ها به خوبی حفظ می شوند.

اسید فولیک یا فولات یک ویتامین B است که برای سنتز پورین و پیریمیدین ، ​​ارتباط اسید آمینه ، واکنش متیلاسیون و تولید و استفاده از فرمت مورد نیاز است.

پیامدهای کمبود فولات شامل کم خونی مگالوبلاستیک ، هیپرهموسیستئینمی (یک عامل خطر بیماری عروقی) ، شروع سرطان ، نقص عصبی و شناختی ، نقص لوله عصبی و سایر پیامدهای منفی هنگام تولد است. استحکام اسید فولیک محصولات غذایی غلات و حبوبات میزان بروز حاملگی های تحت تأثیر NTD را کاهش داده است.

استحکام اسیدفولیک ممکن است بر میزان سرطان ، بیماری عروقی و شدت تظاهرات کمبود ویتامین B12 نیز تأثیر داشته باشد ، اگرچه چنین تأثیراتی بحث برانگیز است و نیاز به بررسی بیشتر دارد.

فولات و اسیدفولیک در فرآیندهای متابولیک انسانی

فولات ها واحدهای یک کربنی را از مولکولهای اهدا کننده پذیرش می کنند و آنها را از طریق واکنشهای مختلف بیوسنتزیکی منتقل می کنند در فرم کاهش یافته آنها فولاتهای سلولی به یک زنجیره پلی گلوتامات کونژوگه می شوند. این فولاتها ترکیبی از تترا هیدروفولاتهای غیر قابل جایگزین پلی گلوتامیل و اشکال مختلف کربن جایگزین تترا هیدروفولات هستند کاهش اشکال ویتامین ، به ویژه فرم های بدون هضم دی هیدرو و تتراهیدرو ، از نظر شیمیایی ناپایدار هستند.

اگرچه فولاتهای طبیعی به سرعت در طی روزها یا هفته ها فعالیت در مواد غذایی را از دست می دهند ، اما اسیدفولیک (به عنوان مثال در غذاهای غنی شده) تقریباً به طور کامل برای ماهها یا حتی سالها پایدار است. از بین رفتن شیمیایی تمام فولاتهای طبیعی که منجر به از بین رفتن قابل توجهی از فعالیت بیوشیمیایی در طول برداشت ، ذخیره سازی ، فرآوری و آماده سازی می شوند ، از بین می رود. نیمی یا حتی سه چهارم فعالیت اولیه فولات ممکن است در طی این فرایندها از بین برود. این برخلاف ثبات شکل مصنوعی این ویتامین ، اسید فولیک است و آن را در برابر اکسیداسیون شیمیایی بسیار مقاوم می کند. با این حال ، اسید فولیک توسط سلولهای آنزیم دی هیدروفولات ردوکتاز به فرمهای دی و تتاهیدرو در سلول ها کاهش می یابد این در سلولهای مخاطی روده اتفاق می افتد و 5 متیل تترا هیدروفولات در پلاسما آزاد می شود.

تاثیر اسید فولیک در زمین های شوره زار

شوری خاک تهدیدی جدی برای محیط زیست محیطی کشاورزی و پایداری کشاورزی است. همیشه افزایش شوری بر روندهای رشد و نمو گیاه تأثیر منفی می گذارد و در نهایت باعث کاهش عملکرد اقتصادی و کیفیت تولید می شود و ممکن است در آینده قحطی جهانی ایجاد کند. بنابراین ، کمک به گیاهان برای انطباق با خاکهای شور و افزایش عملکرد و کیفیت آنها یک ضرورت است. مطالعه ما بر نقش تقویت اسید فولیک برونزگر در کاهش سمیت ناشی از نمک متمرکز شده است. بذر جو قبل از 24 ساعت با 50 میکرومولار FA به مدت 24 ساعت تحت درمان قرار گرفتند و سپس در معرض نمک قرار گرفتند. تغییرات مورفولوژیکی و آناتومیکی در جوانه زنی بذر و مراحل رشد نهال بین تیمارهای مختلف نمک در شرایط آزمایشگاهی مقایسه شد. اثرات سوء نمک در هر دو مرحله جوانه زنی و رشد نهال بستگی به غلظت تیمار نمک دارد (0.0 ، 0.25 ، 0.275 ، 0.30 ، 0.325 و 0.35. نشان داده شد كه كاربرد FA به طور مؤثر مهار ناشي از نمك را كاهش مي دهد و اثرات منفي نمك را بر جوانه زني (شاخص جوانه زني و شاخص قدرت) ، رشد نهال (طول ريشه و كلئوپتيل ، وزن تر) و برگ (روزنه و اپيدرم) كاهش مي دهد. پارامترهای تعداد ، شاخص روزنه ، اندازه روزنه سطح چربی و حفره ای). علاوه بر این ، FA تمام پارامترهای مورد بررسی جو را نیز در شرایط بدون تنش بالا برد. به خصوص ، شاخصهای جوانه زنی و قدرت به طور معنی داری بالاتر از شاهد بودند. نتایج ما نشان می دهد که ماده اگزوژن در مقاومت جو در برابر نمک استرس نقش دارد.

نتیجه گیری

تا همین اواخر ، فولات گیاهی تحت تأثیر مطالعات بیولوژیکی قرار گرفت. اگرچه دانش قابل توجهی در مورد بیوشیمی فولات و بیوسنتز در گونه های مختلف گیاهی جمع آوری شده است ، نقش فولات در فیزیولوژی گیاه تا حد زیادی نادیده گرفته شده است. پیامدهای فولاتها در بسیاری از فرآیندهای اساسی مانند سنتز DNA و اسیدهای آمینه ، واکنش متیلاسیون نشان می دهد که این ترکیبات ممکن است تقریباً بر روی هر فرآیند در گیاهان تأثیر بگذارد. یافته های اخیر شواهد قانع کننده ای را برای درگیری فولات ها در جنبه های مختلف فیزیولوژی گیاهان از جمله توسعه ، پاسخ به نور ، متابولیسم نیتروژن و کربن و پاسخ به استرس ارائه می دهد. آشفتگی هر یک از جنبه های ذکر شده منجر به اختلال در رشد گیاهان و از بین رفتن بهره وری می شود و درنهایت بر ارزش کشاورزی محصولات زراعی تأثیر می گذارد. اگرچه بسیار کمیاب است ، شواهد در مورد نقش فولات در پاسخ به تنش نوید بهبود عملکرد گیاه را در شرایط نامطلوب نشان می دهد. بررسی نقشهای فیزیولوژیکی فولاتها نه تنها درک ما از عملکرد این ترکیبات در گیاهان را عمیق تر می کند بلکه امکان پر کردن شکاف ها در مطالعات مربوط به فرآیندهای مختلف در یک سلول گیاهی را نیز دارد.

اسید هیومیک

با تشکر آل کود

 

 

محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366