تاثیر فروت ست بر روی گوجه سبز

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

گوجه سبز نیز یکی از میوه هایی است که درخت آن در طول رشد با عوارض زیادی رو به رو می شود که رایج ترین آن، خشکی برگ ها در هنگام تابستان است. این اتفاق پس از برداشت محصول رخ می دهد و این بخاطر این است که تا زمان قرار داشتن میوه در درخت، مواد غذایی مستقیما از برگ به سوی میوه منتقل می شود و حال پس از برداشت این مواد غذایی به سوی ریشه درخت جریان می یابد.  برای این که چنین اتفاقی دیگر رخ ندهد دو راهکار وجود دارد که یکی استفاده از کود فروت است که مواد مورد نیاز درخت گوجه سبز را به اندازه کافی تامین می نماید و موجب حفظ سبزینگی برگ ها می گردد و دومین راهکار این است که از برداشت زود هنگام محصول جلوگیری شود. در اینجا می خواهیم به راهکار اول یعنی تاثیر فروت ست بر روی گوجه سبز بپردازیم.

پرورش درخت گوجه سبز

عامل دیگری نیز در خشکی برگ های این درخت موثر است که آب ناکافی می باشد. تنش خشکی این درخت زمانی رخ می دهد که آب در زمان مورد نظر به آن نرسد و در نتیجه این تنش، درخت از بین خواهد رفت. برای این که بفهمید چه زمان درخت آب ناکافی دارد به برگ ها مشاهده نمایید و اگر مشاهده کردید که برگ ها جم شده و حالت رول شدگی پیدا کرده، بدانید که آب لازم به درخت نرسیده است. تمامی درختان در شرایط کم آبی به این صورت در خواهند آمد و این اتفاق منحصر به درخت گوجه سبز نیست.  در همان ابتدای کار از تنش خشکی درختان جلوگیری به لمل بیاورید زیرا پس از گذشت زمان و عدم رسیدگی دیگر هیچ چاره ای برای آن ها وجود نخواهد داشت.

تاثیر فروت ست بر روی گوجه سبزفایده فروت ست برای درخت گوجه سبز

از آنجایی که درخت گوجه سبز یک درخت سرد سیری است و مقاومت خوبی را در این دما دارد،گاهی پیش می آید که دمای هوا بیش از حد پایین آمده و میوه های سرد سیری نیز با سرما زدگی روبه رو می شوند. از این رو کود فروت ست برای این درخت، او را از هر گونه خطر احتمالی به دور می دارد و خیال تولید کنندگان نیز از این بابت راحت خواهد شد. با استفاده از فروت ست، دیگر محصول در اثر تگرگ و برف و باران از بین نمی رود و دارای مقاومتی بیش از قبل است.

بیشتر بخوانید: تاثیر فروت ست بر خرمالو

سال آوری که از جمله عواملی است که در بین همه درختان رایج است، زیان بار ترین عامل کساد و ضرر اقتصادی محسوب می شود. افزایش و بهبود تغذیه درخت گوجه سبز تنها عامل پیشگیری از این عامل است و عناصر مورد نیاز بسیاری از درختان در کود فروت ست یافت می شود. تولید کنندگان در پی اقدام در سوی جلوگیری از سال آوری، بهتر است این محصول را نادیده نگیرند چرا که در بین انواع کود های شیمیایی اثر بخش ترین کود ها فروت ست می باشد.

اگر درخت گوجه سبز شاخساره های خشکی داشته باشد، نشان از این است که رشد و نموی درخت کاملا ضعیف صورت گرفته و ریشه آن نیز بسیار ضعیف گشته است. برای رفع این عوامل به عاملی چون بور نیاز است. وجود این عنصر در انتقال کربوهیدرات و ساخت پروتئین و زنده شدن درخت الزامی است که تنها می توان در کود فروت ست آن را یافت. همچنین کمبود این عنصر ریزش گل را به همراه دارد و در نتیجه درخت به طور کامل از بین خواهد رفت پس در پی استفاده از کود الزامی است که از کود فروت ست استفاده نمود.

تاثیر فروت ست بر روی گوجه سبزدر ترکیبات فروت ست روی نیز وجود دارد که این عنصرا را تمامی درختان نیازمند هستند. این روی است که سبب سنتز آمینو اسید ها می شود و به فعال سازی آنزیم ها کمک می کند. وجود روی از جمله عواملی است که درختان و گیاهان را در برابر سرما مقاوم می سازد. کلروفیل موررد نیاز برگ ها نیز از طریق همین عنصر تشکیل می گردد.

برای بهبود عمل فتوسنتز درخت گوجه سبز وجود مگنز الزامی است. وجود این عنصر با نیتروژن موجود در فروت ست همکاری کرده و سبب عملکرد بهتر فتوسنتر درخت شده و در نتیجه میوه دهی را بهبود می بخشد. مگنز نیز در دسته عملان اصلی برای بقای درختان محسوب می شود و نبود آن رشد درخت کاملا متوقف می گردد. به همین منظور فروت ست از این عنصر نیز بهره مند بوده و می توان در جهت رفع این نیاز از درخت از این محصول استفاده نمود.

تاثیر فروت ست بر روی گوجه سبزشیوه مصرف فروت ست برای درخت گوجه سبز

بکارگیری فروت ست برای درختان و گیاهان بصورت محلول پاشی صورت می گیرد. این عمل خود دلیلی دارد و دلیل آن این است که در مواقعی چون آخر های فصل زمستان  جوانه ها تورم می یابند و به نوعی درخت خواب زمستانی خود را گذرانده است و پس از آن ریشه عملکرد خود را شروع نکرده است و گویا تازه از خواب بیدار شده و فعالیت مطلوبی ندارد.از این رو برای اینکه بتوانید به نتیجه مطلوبی برسید باید در زمان مناسب کوددهی را انجام دهید تا تاثیر فروت ست بر روی گوجه سبز را ببینید.

بیشتر بخوانید: کود کامل 10Xshock برای فلفل سبز

در این صورت باید محلول پاشی فروت ست را انجام داد تا عناصر غذایی سریعا به درخت برسد تا فعالیت خود را شروع کند. بعضی ها فروت ست را در آب مخلوط کرده و سپس برای درخت استفاده می کنند که در این صورت نتیجه بسیار کند انجام می شود پس جهت تغذیه درخت به صورت اضطراری بهتر است شیوه محلول پاشی را استفاده نمود.

تاثیر فروت ست بر روی گوجه سبز
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *