اسید فولیک برای پسته

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

پسته، یکی از مرغوب ترین و خوش طعم ترین مغزیجات ها در جهان بوده که دارای طرفداران بسیار زیادی است. پسته، طعم بسیار خوشمزه و لذیذی دارد و در کنار آن، خواص درمانی بسیار زیادی دارد. جالب است بدانید که مصرف روزانه پند عدد پسته، می تواند افراد را تا اتمام آن روز سرحال و شاداب نگه دارد و علاوه بر آن، قادر است سلامتی افراد را تا آخر عمر تضمین کند. خوشبختانه کشور ما یکی از بزرگترین صادر کننده های پسته در تمامی جهان است و سالیانه مقدار بسیار زیادی پسته به تمامی کشور های جهان صادر می کند. پیش از آن که بخواهیم به نوش جان نمودن پسته فکر کنیم، می بایست به نحوه کشت و رشد درخت آن بپردازیم. درخت پسته، درخت بسیار سودمند و مفیدی است که قادر است در طول سال کیلوگرم ها پسته برای ما تولید نماید. اما لازم به ذکر است که برای برداشت محصولات زیاد با کیفیت خوب از درخت پسته، می بایست مواد مغذی و مورد نیاز آن را تامین نماییم.در برخی از مواقع، ممکن است خاک درختان پسته به اندازه کافی، دارای مواد معدنی و آلی نباشد؛ به همین دلیل می بایست مواد آلی و معدنی را وارد خاک نماییم تا شاهد باردهی بهتر درختان پسته خود شویم. در ادامه این مقاله به موضوع اسید فولیک برای پسته پرداخته ایم.

فولیک اسید چیست؟

فولیک اسید نوعی مواد معدنی است که از هیومات بدست می آید. فولیک اسید، یکی از قوی ترین مواد های معدنی است که دارای تمامی عناصر مورد نیاز برای رشد گیاهان است. فولیک اسید در زیر خاک بدست می آید و حاصل از پسماند های گیاهان و جانوران است. اما فراموش نکنید که فولیک اسید به صورت مصنوعی بدست نمی آید چرا که می بایست هزینه های بسیار بالایی برای آن صرف شود که مقرون به صرفه نمی باشد. به همین دلیل افراد سعی می کنند که فولیک اسید را از خاک استخراج کنند.

اسید فولیک برای پستهانواع فولیک اسید

همانطور که در بخش قبل به آن اشاره شد، فولیک اسید ماده ای طبیعی است؛ اما این ماده طبیعی به دو صورت فولات و آزاد یافت می شود. فولیک اسید فولات، علاوه بر دارا بودن مواد آلی فراوان، دارای مواد معدنی بسیار زیادی است که این امر سبب شده تا برای درخت پسته و دیگر درختان بسیار مفید باشد. اما فراموش نکنید که برای گیاهان کوچک از جمله گل های آپارتمانی نمی تواند گزینه خوبی باشد چرا که بسیار قوی است و می تواند آسیب های بسیار زیادی به گیاه آپارتمانی شما وارد نماید.

بیشتر بخوانید: کود 63 19

نوع دوم فولیک اسید، که آزاد نام دارد، دارای مواد معدنی و آلی فراوانی است. اما تفاوت فولیک اسید آزاد با فولات این است که در فولیک اسید آزاد ناخالصی های بسیار زیادی وجود دارد و این امر سبب شده است تا بتوان آن را برای تمامی گیاهان مورد استفاده قرار داد. علاوه بر آن، کشاورزان از فولیک اسید آزاد برای کاشت درخت پسته استفاده می نمایند چرا که فولیک اسید آزاد قادر است در رشد درخت پسته بسیار مفید باشد و بتواند در آینده میزان باردهی را افزایش دهد.

اسید فولیک برای پستهآزمایش فولیک اسید بر روی پسته

همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره شد فولیک اسید برای پسته بسیار مفید است و می تواند در افزایش باردهی و رشد به آن کمک بسزایی کند. اما فراموش نکنید که دانشمندان برای اولین بار، متوجه رشد بسیار درخت پسته شدند و با تحقیقات فراوان در نوع خاک به این نتیجه رسیدند که در خاک درخت پسته فولیک اسید قرار دارد. پس از آن، با ازمایشات و نمونه برداری های فراوان متوجه شدند که فولیک اسید دارای مواد آلی و معدنی فراوانی است و همین امر سبب شده است تا استفاده از آن برای گیاه بتواند به رشد و میزان باردهی بسیار کمک کند.

اسید فولیک برای پستهمزایای استفاده از فولیک اسید

در برخی از مواقع کشاورزان با این سوال مواجه می شوند که فولیک اسید چه سودی برای درختان پسته دارد؟ همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، فولیک اسید دارای مواد آلی و معدنی فراوانی است. وجود مواد معدنی و آلی در خاک سبب می شود تا ریشه های درخت پسته قوی تر شوند و در برابر آسیب ها مقاومت بسیار بالا تری داشته باشند. علاوه بر آن، استفاده از فولیک اسید در خاک سبب می شود تا میزان باردهی و رشد درخت پسته شما افزایش یابد.

بیشتر بخوانید: نگهداری درخت انبه در خانه

امروزه بسیاری از کشاورزان که مشغول به کشت درخت پسته هستند، دچار مشکلات بسیار زیادی از جمله کم بار بودن و ضعیف شدن درختان پسته خود مواجه می شوند. اما هیچ جای نگرانی نیست چرا که آن ها می توانند با استفاده از فولیک اسید در خاک درختان پسته خود، آن ها را تقویت نمایند و شاهد رشد و افزایش میزان باردهی زیاد آن ها باشند. فراموش نکنید که مصرف بیش از حد فولیک اسید برای درخت پسته می تواند مضر باشد و به همین دلیل می بایست در مصرف فولیک اسید برای درختان پسته اندازه گیری دقیق داشته باشید.

اسید فولیک برای پسته
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *