بهترین کود برای گلدهی | انواع| طریقه مصرف| تحریک گلدهی

گل

کود مخصوص گلدهی

کود طعم دهنده و کود مخصوص گلدهی را مستقیم از وارد کننده خرید کنید.

جهت خرید کود مخصوص گلدهی و کود طعم دهنده از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

بهترین کود برای گلدهی گیاهان گلدار می توانند افتخار و شادی هر باغی باشند. اما همانطور که هر باغبان می داند ، برای به دست آوردن نتایج زیبایی که می خواهید ، گل های شما به تقویت کود نیاز دارند. این که آیا شما یک کود مصنوعی انتخا میکنید یا ارگانیک بسته به نوع گیاهی که میخواهید پرورش دهید است، باید تعیین کنید که چه زمانی آن را بکار ببرید ، نحوه استفاده از آن و سایر نیازهای گیاهان خود را مشخص کنید.

کود مخصوص گلدهی

خرید و فروش کود گلدهی
ممکن است لازم باشد که آزمایش و خطایی را پشت سر بگذارید ، یا حتی مشاوره بخواهید. گلهای شما بعد از اینکه به طور مناسب بارور شدند ، بسیار دوست داشتنی تر خواهند بود.گیاهان برای رشد به 16 ماده مغذی احتیاج دارند. سه مورد از اینها از هوا و آب گرفته شده است: کربن ، هیدروژن و اکسیژن.
از بین مواد مغذی اساسی باقیمانده ، سه ماده مغذی اصلی محسوب می شوند: ازت ، فسفر و پتاسیم. این سه مورد در مقادیر بیشتر توسط گیاهان جمع آوری می شوند ، رایج ترین آنها کمبود خاک است و سه موردی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. کود کامل ، برای اکثر باغداران گل ، یک کود کامل برای تأمین گیاهان باید دارای سه عنصر اصلی باشد.

کود طعم دهنده

سه عنصر اصلی بهترین کود برای گلدهی

کود مخصوص گلدهی

نیتروژن (N): باعث رشد شاخ و برگ سالم می شود.فسفر یا فسفات (P): سیستم ریشه را تحریک می کند.پتاسیم یا پتاس (K): به شکل گیری گل کمک می کند.عدد سه رقمی روی یک بسته کود به عنوان رتبه N-P-K شناخته شده است که تعداد آنها در مقایسه با مواد پرکننده درصد مواد مغذی را تشکیل می دهد. به عنوان مثال ، 10-10-10 کود شامل 10٪ از هر ماده مغذی است.
مواد تشکیل دهنده پرکننده مواد بی اثر هستند که وزن و حجم آن مانند سنگ آهک ، خاک اره ، خاک رس ، در فرمول های پودری یا آب در کودهای مایع اضافه می شوند.کودهای گل معمولاً نسبت به سایر مواد تشکیل دهنده درصد بیشتری فسفر دارند. گلهای سالم از سیستم های ریشه ای جدی شروع می شوند و تقویت فسفات می تواند گلهای شما را شروع خوبی کند.

طریقه مصرف کود گلدهی

بهترین کود برای گلدهی و کود مخصوص طعم دهنده گل

تولید کنندگان کود با ترکیب مواد شیمیایی معدنی ، کودهای مصنوعی ایجاد می کنند .در حالی که فسفر عنصری است که بیشتر با رشد و تولید گل مرتبط است ، نیتروژن و پتاسیم به همراه مواد مغذی ثانویه و ریز مغذی ها ، همه مهم هستند. نیتروژن عنصر اصلی اسیدهای آمینه است ، که اغلب به آن “بلوک های ساختمانی زندگی” گفته می شود.
نیتروژن رشد سبز قوی تری را تحریک می کند ، که ساقه و برگ سالم را در عین ترویج تولید میوه و دانه فراهم می کند. ازت همچنین به تحریک رشد ریشه ها کمک می کند و برای جذب سایر مواد مغذی لازم است. از طرف دیگر پتاسیم برای چندین منطقه از رشد گیاه از جمله تحمل به خشکی ، مقاومت در برابر بیماری ، مقاومت ساقه ، بهبود بافت ، رنگ و طعم میوه ها و فتوسنتز بسیار حیاتی است.
ترکیباتی مانند نیترات آمونیوم یا سولفات منیزیم را تشکیل دهند. مزیت کودهای شیمیایی این است که گیاهان با رشد سریع مانند گلهای سالانه ، مواد مغذی را به سرعت جذب می کنند ، مگر اینکه فرمول به عنوان کود آزاد کننده طراحی شود. معایب شامل خطر استفاده بیش از حد ، که باعث سوزش می شود ، و عدم وجود هرگونه ویژگی های بهبود خاک است.
کمبود یک ماده مغذی می تواند باعث عدم عملکرد گیاهان از جمله رشد گل مبهم شود. اما بیشتر خاک برای تولید گل کافی است ، به ویژه هنگامی که با مواد غنی ، ارگانیک و سایر نیازهای گیاه اصلاح شود. استفاده از کود گل یا یکی از آنها که بطور خاص برای تولید جوانه و شکوفه طراحی شده است ، ممکن است در دراز مدت کمک کند اما احتمالاً ضروری نیست.
اگر مطمئن نیستید ، یک آزمایش خاک انجام دهید تا ببینید خاک شما در هیچ یک از مواد مغذی ضروری فاقد آن است یا خیر.کودهای شیمیایی طیف وسیعی از فرمولاسیون از جمله گلوله ، کنسانتره مایع و پودرها به دست می آیند. برخی از محصولات در بسته های از پیش اندازه گیری شده طراحی شده اند که اضافه می شوند.

کود طعم دهنده

کود مخصوص گلدهی

کود تحریک گلدهی
این فرمولها باعث می شود تا باغبان بتواند کودهای لازم را برای ظروف ، گیاهان خانگی یا چشم انداز بکار برد.کود سبزیجات ،کودهای شاخ و برگ ، مواد مغذی مایع هستند که گیاهان از طریق برگهایشان جذب می شوند. همه گلها به این روش مؤثر تغذیه نمی شوند ، زیرا موم ها و موهای روی برگ به عنوان مانعی برای جذب مواد مغذی عمل می کنند.
گیاهان گلدار نمی توانند تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را از طریق برگهایشان دریافت کنند .شما می توانید با استفاده از کودهای جوان ، به سرعت برخی از کمبودهای مواد مغذی را برطرف کنید. پتاسیم یکی از مواد مغذی قابل جذب در برنامه های تغذیه ای شاخ و برگ است ، بنابراین برای رفع کمبودهای پتاسیم از کودهای برگ در باغ گل استفاده کنید.
کود های برگ میتوانند جزو بهترین کود برای گلدهی قرار بگیرند.اگر گلهای شما علائم کلروز مانند زرد شدن برگ ها را نشان می دهد ، ممکن است گیاهان شما کمبود آهن داشته باشند. این وضعیت دیگری است که نتایج سریع حاصل از کودهای شاخ و برگ می تواند کمک کند.

کود طعم دهنده گل
کود آلی : کودهای ارگانیک از موجودات زنده مانند کود حیوانات ، امولسیون ماهی یا قالبهای برگ و چیزهای غیر زنده مانند سنگ فسفات یا سبزیجات حاصل می شوند. کودهای حاصل از مواد آلی نه تنها مواد مغذی اساسی گلها را تأمین می کنند بلکه باعث بهبود سطح خاک می شوند. باغبانانی که غذای خود را نمی خورند ، هنوز از کودهای ارگانیک قدردانی می کنند ، زیرا:
گیاهان را نمیسوزانند ،سیستم ایمنی گیاهان را تقویت کنید ،برای حشرات مفید و حیوانات وحشی سمی نیستند،برای مدت طولانی در خاک فعال می باشند.همواره کود های آلی بهترین کود برای گلدهی میباشد اما معایب کودهای آلی شامل هزینه آنها ، جذابیت طعم برخی حیوانات خانگی و فرمولاسیون محدود است. کودهای ارگانیک یک مشکل شبانه نیستند ، بنابراین کمبودهای شدید مواد مغذی را به سرعت برطرف نخواهند کرد.
کود ساده :اگر یک آزمایش خاک نشانگر کمبود یک ماده مغذی اصلی باشد ، می توانید یک کود ساده خریداری کنید ، که حاوی تنها نیتروژن ، فسفر یا پتاسیم به عنوان یک ماده مستقل است. کودهای ساده در آرایش می توانند شیمیایی یا ارگانیک باشند. نمونه ای از کود نیتروژن ساده می تواند یکی از عناصر کود اوره یا آمونیوم سولفات باشد.

کود مخصوص گلدهی

مناسب ترین کود گلدهی
یک کود فسفر ساده ممکن است سوپر فسفات یا مواد معدنی فسفات را به عنوان ماده تشکیل دهنده لیست کند. کود پتاسیم ممکن است موریات پتاس را در ظرف ذکر کند.کود آهسته آزاد:از نظر فنی ، تمام کودهای آلی آهسته رها می شوند ، زیرا زمان لازم برای تجزیه مواد آلی در حضور میکروارگانیسم های خاک است.
کودهای آلی با کمترین عملکرد شامل کودهای معدنی نامحلول مانند پتاس سنگ و سایر پودرهای سنگی هستند.باغبانانی که می خواهند یک بار کوددهی کنند و آن را فراموش کنند می توانند برای خرید کودهای آهسته که از پوشش ها یا پوسته هایی مانند کپسول استفاده می کنند .
برای کنترل ترشح کود در طی یک هفته یا ماه استفاده کنند. این نوع کودها به ویژه در مراقبت از گیاهان خانگی بسیار محبوب هستند. این نوع کود نیز با توجه به ویژگی های خود بهترین کود برای گلدهی در خانه میباشد.کودهایی که بطور مشخص برای رشد جوانه و شکوفه فرموله شده اند ، اغلب در فسفر از دو ماده مغذی اصلی دیگر بیشتر هستند.
دلیل این است که فسفر یک ماده مغذی حیاتی است که در تحریک و تقویت رشد و نمو جوانه ها ، تشکیل بذر و شکوفا شدن نقش دارد. همچنین می تواند به رشد بلوغ گیاه کمک کند. همچنین در فتوسنتز و تنفس بسیار حیاتی است. کودهای تحریک کننده ریشه نیز اغلب در فسفر از دو ماده مغذی اصلی دیگر بیشتر هستند زیرا فسفر به تقویت ریشه های جوان کمک می کند و شروع قوی به آنها می دهد.

کود تحریک گلدهی و کود طعم دهنده گل

درختان شکوفه ، درختچه ها ، سالانه ها و گل های چند ساله شما بیشتر شکوفا است. تمام کودها دارای شماره آنالیز در بسته هستند. این اعداد درصد مواد شیمیایی موجود در محصول را نشان می دهد. به عنوان مثال ، 12-12-12 یک کود معمولی باغ است که شامل 12٪ نیتروژن ، 12٪ فسفر و 12٪ پتاسیم است.

کود طعم دهنده

کود مخصوص گلدهی

بهترین کود برای گلدهی
توضیح سریع این است؛ نیتروژن باعث رشد رویشی یا رشد بیشتر می شود ، فسفر جوانه های گل ، میوه و ریشه را تولید می کند ، در حالی که پتاسیم گیاهان سالم قوی ایجاد می کند.بیشتر چمنزارها گیاهان پرحجم هستند و بنابراین به میزان قابل توجهی ازت بیشتر از گیاهان دیگر در حیاط شما احتیاج دارند. کودهای چمن زنی تجزیه و تحلیل 26-3-3 را انجام می دهد ، که حاوی کود پر ازت است.
شما نمی خواهید از کودهای حاوی چنین درصد زیادی ازت در گیاهان منظره استفاده کنید زیرا سوزاندن آنها بسیار آسان است. همچنین باید در نظر داشته باشید که بسیاری از کودهای چمن شامل قاتلهای علفهای هرز برگ گسترده هستند و بیشتر گیاهان زینتی دارای برگهای پهن هستند. کود این تفاوت را نمی داند ، و باعث آسیب دیدن یا از بین رفتن درختان زراعی و درختچه ها خواهد شد.
در ماه های تابستان سرعت رشد اکثر گیاهان کند می شود و وقتی گیاهان به طور فعال رشد نمی کنند ، به نیتروژن بسیار کمی احتیاج دارند. اگرچه با رشد جدی روبرو نشده است ، بسیاری از گیاهان مانند درختهای چوب ، رودودندرون و آزالیاها بی سر و صدا در حال تولید جوانه های گل برای سال آینده هستند. گل های سالانه و چند ساله نیز مشغول تهیه جوانه های جدید گل هستند.
برای تشویق تولید جوانه گل می توانید کودی استفاده کنید که حاوی درصد کمی ازت ، درصد بیشتر فسفر و کمی پتاسیم باشد. اخیراً یکی از بهتیرن کود برایگلدهی را که کودی مایع با آنالیز 5-30-5 هست را بررسی کرده ایم که برای تولید گل ایده آل است.
از آنجا که این محصول به عنوان یک تولید کننده شکوفه به فروش می رسد ، این محصول همچنین آهن کمی کلات شده ، منگنز و روی را نیز به آن اضافه کرده است که همگی برای گیاهان شما نیز مفید هستند. کودهای مایع هم از طریق ریشه ها و هم به صورت سیستمیک از طریق شاخ و برگ جذب می شوند ، بنابراین سریعتر کار می کنند.
میتوانید از سمپاش استفاده کنید که به انتهای شیلنگ باغ وصل می شود تا کود دهی را انجام دهی ، اما از همان سمپاش انتهای شلنگ که برای کودهای چمن استفاده می کنید استفاده نکنید. مطئن باشید هنوز هم یک قاتل علف هرز باقیمانده هنوز در اسپری وجود دارد.

کود مخصوص گلدهی

کود طعم دهنده

کود گلدهی خانگی
طریقه مصرف بهترین کود برای گلدهی و کود طعم دهنده گل

هر کودی که فسفر بالایی داشته باشد می تواند یک کود تقویت کننده گلدهی تلقی شود ، حتی اگر این برچسب فقط آن را کود نامید.اگر به تعداد کودهای موجود در محصولات تقویت کننده گلدهی نگاه کنید ، سریع متوجه می شوید که فرمولاسیون هر تولید کننده متفاوت است. عجیب است اگر فرمولاسیون خاصی وجود داشته باشد که گل ها را تقویت کند .
فکر می کنید همه تولید کنندگان از همان فرمول استفاده می کنند؟ آنها چنین نمی کنند ، زیرا چنین چیزی وجود ندارد اینها فقط بسته های کودی با کلمات “تقویت کننده گلدهی” است که روی برچسب گذاشته شده است.آیا سطح بالای فسفر تعداد گلدهی را افزایش می دهد؟جواب این سؤال کمی پیچیده تر از آنچه به نظر می رسد است. گیاهان برای رشد صحیح به مقدار مشخصی فسفر نیاز دارند.
اگر فسفر کافی را به همراه سایر مواد مغذی مورد نیاز بدست آورند ، گیاهان به بهترین توانایی خود رشد می کنند و گل زیادی تولید می کنند. اگر آنها نتوانند به اندازه کافی فسفر و سایر مواد مغذی را بدست آورند ، آنها نیز تحت این عملکرد قرار می گیرند.افزودن فسفر به خاک که فسفر کافی دارد ، یا افزودن آن به یکی از مواد مغذی دیگر ، باعث رشد بهتر گیاهان نمی شود.
شما فقط یک منبع طبیعی را هدر می دهید یا بدتر از آن ، خاک خود را سمی می کنید.افزودن یک تقویت کننده گلدهی به خاک که فسفر زیادی دارد ، تعداد شکوفه ها و در نتیجه گلدهی را افزایش نمی دهد.پس مراقب باشید تا با این حیله کودی نا مناسب را تحت عنوان بهترین کود برای گلدهی به شما ندهند.
اگر کودهای تقویت کننده شکوفه و در نتیجه گلدهی را بررسی کنید ، متوجه خواهید شد که برخی از آنها شامل مواد مغذی جزئی ، همراه با مقداری ازت و پتاسیم هستند. در صورت رفع هرگونه کمبود کود در این مواد مغذی دیگر ، گیاهان عملکرد بهتری خواهند داشت. به غیر از نیتروژن ، بیشتر خاکهای باغ از کمبود این مواد مغذی دیگر برخوردار نیستند.

کود مخصوص گلدهی
آیا گیاهان از فسفر زیادی استفاده می کنند؟بیایید نگاه دقیق تری به مواد مغذی مورد نیاز گیاهان داشته باشیم. چه مقدار فسفر به گیاهان نیاز دارد؟هنگام تجزیه و تحلیل بافت گل سرخ ، تعداد کودها به نسبت 6-1-4 (Ref 1) است. آنها حاوی فسفر بسیار کمتری از نیتروژن یا پتاسیم هستند. به گفته جف گیلمن (Ref 3) ، “معمولاً کلسیم ، منیزیم و گوگرد در بافت های گیاهی نسبت به فسفر وجود دارد”.
بنابراین چرا نسبت کود 1-5-1 (تقویت کننده فوق العاده شکوفه پیترس) برای گیاهان خوب است؟فسفر برای رشد گیاه بسیار مهم است ، اما گیاهان به مقدار زیادی از آن احتیاج ندارند. انجمن گل سرخ آمریکایی می گوید: “تولید کنندگان تجاری گل سرخ برای تولید گل برش معمولاً از کودهایی با نسبت 3-1-2 NPK استفاده می کنند.” فکر می کنم این بچه ها می دانند چگونه می توانند شکوفه تولید کنند!
فسفر می تواند سمی باشد ، مقادیر زیاد فسفر موجود در خاک آهن را به هم می زند تا گیاهان قادر به جذب آن نباشند. این منجر به کمبود آهن در گیاه می شود و منجر به کلروز روده ای می شود.فسفر اضافی همچنین مانع از رشد قارچهای میکرووریزی می شود که برای گیاهان بسیار مهم است. این قارچ ها آب و فسفات گیاه را تأمین می کنند. فسفر اضافی برای گیاهان سمی است.

پتاسیم در تولید بهترین کود برای گلدهی

برخی از تقویت کننده های گلدهی همچنین سطح بالایی از پتاسیم را تأمین می کنند ، و برخی افراد احساس می کنند که پتاسیم برای تولید گل مهم است و وجود پتاسیم را دلیل بر بهترین کود برای گلدهی بودن میدانند.پتاسیم برای رشد مناسب و گلدهی گیاهان ضروری است ، اما سطح بالای پتاسیم باعث افزایش گل نمی شود. گلدهی توسط سطح هورمون کنترل می شود – نه از نظر میزان مواد مغذی.

خرید و فروش کود گلدهی
“بیشتر گیاهان رشد یافته فقط برای رشد بهینه به مقادیر حداقل فسفر احتیاج دارند و … کاربردهای کود با درصد بالای فسفر باعث رشد ریشه یا رشد شاخه های گیاهان نمی شود. فسفر باعث رشد گل نمی شود .شواهد کمی وجود دارد مبنی بر اینکه فسفر باعث تقویت گل می شود.از افزودن فسفر به خاک خود دست بردارید!
با توجه به مطالب گفته شده در این جا امیدوارم مراقب کودی که خریداری میکنید باشید و هر کودی را تحت عنوان بهترین کود برای گلدهی انتخاب نکنید . همیشه میزان مواد موجود در کود خود را چک کنید و با علم به این موضوع بهترین کود برای گلدهی خود را انتخاب کنید و بدانید استفاده ی بیش از حد موجب نتیجه ی عکس در کار شما خواهد شد .

کود طعم دهنده

نکاتی مهم در مورد گلدهی

در باغ خود گلهای بیشتری می خواهید؟ در اینجا هفت نکته ای را که باید بدانید برای شکوفا نگه داشتن گیاهان خود آورده شده است.
1.از خاک غنی استفاده کنید: خاکهایی که سبک و سرشار از کمپوست یا کود هستند ، بسیاری از مواد مغذی را به طور مداوم در اختیار گیاهان قرار می دهد. خاک غنی از مواد آلی همچنین فعالیت باکتریایی را تقویت می کند که باعث باروری خاک می شود. هنگام کاشت گیاهان مقداری کمپوست یا کود به خاک خود بیفزایید.
2. گل های پژمرده را جدا کنید:اگر غالباً شکوفه های پژمرده را جدا کنید ، بیشتر گیاهان بهتر رشد می کنند و گلهای بیشتری دارند. وقتی گلهای پژمرده را می بینید ، آنها را بردارید ، بنابراین گیاه می تواند انرژی خود را روی گلهای دیگر هدایت کند و آنها مواد مغذی بیشتری دریافت می کنند. گلهای گشاد شده انرژی و شربت را هدر می دهند. آنها همچنین حشرات و آفات را جذب می کنند.
3. کود دهی :کود برای شکوفه ها و گلدهی بیشتراست .برای داشتن گل بیشتر ، گیاهان را به طور مرتب در طول فصل رشد با کود مایع نیمه مقاومت تغذیه کنید ، باید از بهترین کود برای گلدهی که دارای میزان مناسب از تمام عناصر مورد نیاز است استفاده کنید.
زیرا عناصری که باعث تقویت بیشتر گل ها می شود بینهایت مهم هستند. همچنین ، شما می توانید کود مبتنی بر زمان را در خاک در ابتدای فصل رشد مخلوط کنید. کود دهی گیاهان با بهترین کود برای گلدهی نیاز شما را به داشتن شکوفه و گل های بیشتر بر طرف میکند.
4- خورشید بیشتری فراهم کنید : گلهایی که در آفتاب در حال رشد هستند .نور برای رشد گیاه ضروری است ، تابش مستقیم نور خورشید برای چند ساعت در روز می تواند پیش نیاز بسیاری از گیاهانی باشد که به گل می آیند ، اما گیاهان عاشق سایه تمایل دارند هنگام قرار گرفتن در معرض آفتاب بیشتر تعداد گلها را کاهش دهند.
5- ریشه ها را پرستار کنید :ریشه های گیاهی ،برای داشتن گیاهان سالم و شکوفه های فراوان ، ریشه ها را تغذیه کنید و به یاد داشته باشید که از طریق آنها گیاهان مواد مغذی و آب را از خاک جذب می کنند. مراقبت از ریشه ی گیاهان بسیار مسئله ی مهم و حائز اهمیتی میباشد .

کود طعم دهنده

طریقه مصرف کود گلدهی
هنگام انجام عمل پیوند یا هنگام کاشت خاک در اطراف گیاه ، مراقب باشید ریشه‌ها را برش نخورید یا آسیب نبینید ، گویی که گیاه آسیب دیده مدت زمان بیشتری طول می کشد تا بهبود یابد یا ممکن است بمیرد. این مسئله روی گلدهی گیاه تاثیر بسزایی دارد و حتما دقت زیادی را در هنگام انجام این عمل داشته باشید.
6. مالچ استفاده کنید :گیاهانی که در یک خاک مالچ شده رشد می کنند ، معمولاً نیرومند تر هستند و کمتر در معرض آفات و بیماری ها هستند.
7-آب دهی متوسط انجام دهید :آبیاری گیاهان گلدار،آب دهی بیش از حد تمایل به رشد شاخ و برگ دارد اما می تواند فقدان گلدهی را نیز به وجود آورد. به همین ترتیب ، کمبود آب می تواند باعث شود تا گیاه جوانه های گل را رها کند. بهترین راه انجام آب دهی متوسط (جلوگیری از آبگرفتگی و زیر آب) در فصل گلدهی است.

با تشکر از توجه شما آل کود

آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366