کود فیکوس

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود مخصوص گیاه آپارتمانی

فیکوس الاستیکا

با گیاه زیبا و آپارتمانی فیکوس جلوه ای لوکس و فوق العاده به منزل تان ببخشید. اگر شما هم طرفدار نگهداری گل ها و گیاهان برای روح و جلا بخشیدن به آپارتمان خود هستید، بدون شک با انتخاب گیاه زیبای آپارتمانی فیکوس، ظاهر جذابی به دکوراسیون داخلی منزل خود ببخشید. با نشاط بودن هر موجود زنده ای به ویژه گیاهان نگهداری شده در منزل، شرایط و نیازهای خاصی را می طلبد و با توجه به اینکه گیاه به تنهایی نمی تواند مواد مغذی رشد خود را فراهم نماید، کوددهی با مواد تقویتی مناسب و مخصوص گیاه بسیار اهمیت دارد. در این مقاله سعی بر آن است در کنار معرفی کامل گیاه زیبای فیکوس، شما را در داشتن فیکوس سالم و شاداب برای همیشه یاری دهیم.

کود گیاهان آپارتمانی شوک

جهت خرید کود مخصوص فیکوس در بسته بندی 250 سی سی مخصوص مصارف خانگی از بالای همین صفحه با ما در ارتباط باشید. 

فهرست مطالبی که در این مقاله ارائه خواهد شد

۱)معرفی گیاه آپارتمانی فیکوس

۲) راز و رمز های نگهداری گیاه فیکوس چیست؟

۲.۱نور موردنیاز

۲.۲نحوه آب دادن

۲.۳دمای موردنیاز

۲.۴رطوبت مناسب

۲.۵خاک مناسب

۲.۶کوددهی

۳)بهترین کودهای مورد استفاده برای فیکوس الاستیکا

۳.۱ ویژگی ها و تاثیرات کود های وارداتی آل کود برای گیاه زیبای فیکوس

۳.۲ مواد و عناصر تشکیل دهنده کود های آل کود

کود فیکوس

معرفی گیاه آپارتمانی فیکوس

نام علمی این گیاه زندگی بخش، فیکوس الاستیکا و بومی آسیای استوایی و کشورهای هند و اندونزی می باشد که دارای برگ های چرمی براق بوده و عمدتا در فضای گلخانه ها و منازل رشد خود را از سر می گیرد؛ ارتفاع رشدی این گیاه محبوب در فضای آزاد تا ۳۰ متر هم می رسد. برگ های پهن فیکوس رنگ های مختلفی مانند سبز و ابلق به خود گرفته و علاقه مندان به گل و گیاه در انتخاب آن دستشان کاملا باز می باشد.

 نکته جالب توجه این است فیکوس الاستیکا گونه ای از تیره درختان انجیر بوده که شیرابه ای درون پوست تنه خود دارند؛ این شیرابه مخصوص پس از زخمی شدن پوست از آن خارج می شود. شیوه رشدی گیاه زیبای فیکوس، به صورت درختچه های زینتی می باشد و می تواند ظاهر لاکچری به منازل هدیه دهد اما برای داشتن گیاه شاداب لازم است با شیوه رسیدگی و مراقبت از آن آگاه شوید و با ما تا انتها همراه باشید.

راز و رمز های نگهداری گیاه فیکوس چیست؟

هر گیاهی قلق و شرایط نگهداری مخصوص به خود را دارد که این امر برای گیاه زیبا و چشم نواز فیکوس نیز صدق می کند. از جمله دانستنی های اساسی مربوط به مراقبت و رسیدگی فیکوس شامل: آبیاری، نور، دما، خاک، تغذیه و کوددهی آن می باشد که اکنون نگاه مهربان شما را به این مطالب کاربردی و مهم جلب می نماییم.

نور موردنیاز

فیکوس برای رشد و شادابی خود طالب نور است؛ بهترین شرایط تابش نور از پشت پنجره با شدت متوسط و غیر سوزان می باشد بنابراین حداکثر دو ماه یکبار گلدان را بچرخانید تا برگ ها به صورت یکسان نور خورشید را جذب نمایند‌. هم چنین در صورت تابش نور مستقیم و شدید، برگ های آن که دلیل اصلی زیبایی فیکوس می باشند، کم رنگ و لبه های آن سوخته خواهند شد. از طرفی قرار گیری در محیط سایه وار سبب توقف رشد آن شده و برگ های پایینی می ریزند.

نحوه آب دادن

فیکوس به آب متوسط و محیط مرطوب برای رشد نیاز دارد اما اگر می خواهید گیاه تان شادابی همیشگی خود را حفظ کند، خاک گلدان را با آبیاری زیاد غرقابی یا با آب کم کویری ننمایید. بهترین زمان برای آبیاری این است که منتظر شوید خاک خشک شود و سپس اقدام به آبیاری کنید.

خاک بسیار خیس پوسیدگی ریشه، زرد شدن برگ های پایینی و ظهور لکه های قهوه ای بر سطح برگ ها را سبب می شود ‌از طرفی آبیاری کم سبب می شود لبه های برگ فیکوس به رنگ قهوه ای در بیایند و برگ ها لوله ای و آویزان شوند. هنگامی که هر یک از نشانه های بالا را مشاهده کردید، می توانید میزان آبیاری گیاه تان را تغییر دهید.

دمای موردنیاز

مناسب ترین دما برای رشد درختچه زیبای فیکوس، دمای ۱۸ تا ۲۵ درجه سانتی گراد می باشد اگر این گیاه را در دمای پایین تر از ۱۰ درجه سلسیوس نگهداری کنید، برگ های آن لکه های قهوه ای رنگ به خود می گیرند و به مرور زمان سیاه می شوند و می ریزند. هم چنین توجه داشته باشید گیاه از وارد آمدن شوک حاصل از تغییر ناگهانی دما در امان باشد چون نسبت به این موضوع بسیار حساس است؛ لذا حتی الامکان آن را جابجا نکنید.

رطوبت مناسب

فیکوس عاشق آب و هوای مشابه با محل زادگاه خود یعنی گرم و مرطوب می باشد اما میزان شرجی بودن هوای اطراف گلدان نباید بسیار بالا باشد. اگر رطوبت کافی در فضا وجود ندارد، گلدان ها را نزدیک یکدیگر قرار دهید تا میزان رطوبت هوای اطراف را افزایش دهند.

خاک مناسب

حتما از خاک با قابلیت زهکشی بالا برای گلدان استفاده کنید. بهترین خاک برای رشد فیکوس حاوی اجزا و مواد ارگانیک بوده و بایستی  دارای خاصیت افزایش دهنده کیفیت خاک باشد.

کوددهی

گیاهان آپارتمانی و زینتی همگی بایستی از مقادیر مورد نیاز عناصر نیتروژن، فسفر، ازت، آهن، روی، بور، منگنز به عنوان منابع مغذی بهره مند شوند. حتما می دانید تنها راه موثر جذب این عناصر، از طریق کوددهی می باشد چون مواد تقویتی را به نحو احسن در اختیار گیاه قرار می دهد.

بهترین کودهای مورد استفاده برای فیکوس الاستیکا

فیکوس به عنوان یک گیاه حیرت انگیز، برای رشد و نشاط دائمی خود بایستی از مواد غذایی موردنیاز رشدی خود بهره مند شود. مقدار مواد مغذی به نیازهای گیاه بستگی داشته از این رو سه کود ارگانیک مایع: کود گیاهان آپارتمانی شوک، جلبک دریایی شوک و کود جلبک دریایی جنریت بهترین انتخاب ممکن برای فیکوس خواهند بود. این کود ها مخصوص تغذیه گیاهان زینتی به ویژه فیکوس می باشند و با تامین مواد و عناصر ضروری تقویت و شادابی آنها را تضمین می کنند.

کود های سایت آل کود از نام آشنا ترین مواد تقویتی موجود در بازار ایران و جهان می باشد که از آنها در سراسر جهان به دلیل معتبر بودن و تاثیر صد در صدی برای انواع گیاهان خانگی استفاده می شود.

ویژگی ها و تاثیرات کود های وارداتی آل کود برا گیاه زیبای فیکوس

مدت هاست که نام کودهای عرضه شده در سایت آل کود بر سر زبان ها افتاده و طرفداران بسیاری از اقسا نقاط ایران و جهان سفارش های خود را ثبت می کنند. اما لازم است بدانیم چه ویژگی هایی سبب شده کودهایی مانند کود گیاهان آپارتمانی شوک، جلبک دریایی شوک و کود جلبک دریایی جنریت در صف اول خرید نگهدارندگان گل ها و گیاهان آپارتمانی باشد و مردم ترجیح دهند آنها را در سبد خرید کودی خود جای دهند؟

مواد تشکیل دهنده این کودها دقیقا با در نظر گرفتن نیازهای غذایی گیاه چرم برگ فیکوس طراحی و تولید شده لذا با فرمول تخصصی خود تمامی نیازهای تغذیه ای و مواد ضروری آن را در خود گنجانده است. کودهای سایت آل کود سرشار از عناصر پر مصرف و کمیاب لازم برای رشد فیکوس بوده و سلامتی و زیبایی را برای آن به ارمغان می آورد. سایت آل کود با بهره گیری از نظرات و انتقادات دوستداران گل و گیاه سعی در انجام بهترین عملکرد و ارائه با کیفیت ترین کودها برای علاقه مندان به گیاهان آپارتمانی به ویژه فیکوس می باشد.

کود فیکوس

مواد و عناصر تشکیل دهنده کود های آل کود

کود گیاهان آپارتمانی شوک، جلبک دریایی شوک و جلبک دریایی جنریت هر کدام دارای ترکیبات کاملی از عناصر و مواد مغذی ضروری برای گیاه می باشند که  درصد های مختلفی از آنها را در خود جای داده اند که بسته به بررسی شرایط رشدی گیاه فیکوس و کمبودهای آن یکی یا هر دو نوع از کود های اصل با تاثیر شگفت انگیز توسط کارشناسان توصیه می گردد.

عناصر و مواد تشکیل دهنده

کودهای فوق موثر آل کود درصد بالایی از عناصر روی، بور، آهن، فسفر، پتاسیم، ازت و ماده اصلاحی و تقویت کننده اسید هیومیک را دارا می باشند؛ افزون بر این موارد کود جلبک دریایی شوک و جنریت بیش از ۶۵ گونه هورمون های رشد گیاهی را در ترکیب خود دارند که محرک فوق العاده ای برای رشد و نشاط گیاه زیبای فیکوس خواهند بود.

حضور منگنز و آهن در ترکیب کودهای گیاه آپارتمانی شوک، جلبک دریایی جنریت و جلبک دریایی شوک، سبزینگی دائمی را به برگ های فیکوس هدیه خواهد داد و مانع از ریزش و زردی آنها خواهد شد.

با یکبار استفاده از کود گیاهان آپارتمانی آل کود برای همیشه  شادابی و سبزی برگ های فیکوس خود را از نزدیک تماشا کنید.

کود مخصوص فیکوس
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *