کود افزایش گلدهی زعفران

کود افزایش گلدهی زعفران

کود افزایش گلدهی زعفران

زعفران گران قیمت ترین ادویه موجود در جهان است که افزایش گلدهی زعفران و بهبود کیفیت و عطر و طعم آن در گرو استفاده از بهترین کود افزایش گلدهی زعفران میباشد. با بالا رفتن درصد گلدهی زعفران، میزان برداشت و به تبع آن سود آوری اقتصادی رشد چشمگیری پیدا خواهد نمود.

 از آنجا که رتبه اول کشور تولید کننده زعفران در جهان به سبب دستان توانمند زعفران کاران عزیز و زحمات آنها به کشور ایران تعلق دارد، استفاده از کودی که بتواند در کیفیت صادراتی زعفران و میزان رنگ و عطر آن موثر باشد، بسیار ضرورت دارد.

 در این مقاله از سایت آل کود به معرفی عالی ترین کود افزایش گلدهی زعفران با عملکرد بی نظیر خواهیم پرداخت و شما را با ویژگی های این محصول بی نظیر آشنا خواهیم نمود تا دلیل برتری این محصول شگفت انگیز برای زعفران را بدانید.

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید نمود:

۱. اهمیت استفاده از کود افزایش گلدهی زعفران

۲. دلیل استفاده از کود مخصوص زعفران شوک آمریکایی چیست؟

۳. کود مخصوص زعفران شوک آمریکایی چه تاثیری بر میزان گلدهی زعفران دارد؟

۴. زمان استفاده از کود مخصوص زعفران شوک

اهمیت استفاده از کود افزایش گلدهی زعفران

با توجه به اینکه زعفران گیاه چند ساله بوده و هر سال به سبب گلدهی و تولید محصول مقدار زیادی از عناصر غذایی از دسترس گیاه خارج می گردد، در صورتی که گیاه با کود مناسبی تغذیه نگردد، توان باروری آن هر ساله افت خواهد نمود؛ کما آنکه زعفران کاران بسیاری از کاهش میزان زعفران تولیدی گله مند هستند. در کشور ما بیشترین میزان تولید زعفران در استان های خراسان جنوبی و رضوی بوده و پس از آنها استان های یزد، فارس، اصفهان، کرمان و … نیز به کشت زعفران میپردازند.

یکی دیگر از دلایل مهم بر استفاده از کود افزایش گلدهی زعفران، این است که گاهی اوقات با اینکه مزرعه زعفران پر از پیاز و علف زعفران میباشد، اما گل زعفران بسیار کم مشاهده می گردد و این اتفاق ناراحت کننده ترین اتفاقی است که ممکن است کشاورز زحمت کش شاهد آن باشد.

اما خبر خوش این است با کود مخصوص زعفران شوک ۵ لیتری وارداتی و محصول کشور آمریکا، مزرعه زعفران شما به طرز شگفت انگیز پر از گل و محصول خواهد شد. در ادامه مطالب با عملکرد این کود به طور کامل آشنا خواهید شد.

دلیل استفاده از کود مخصوص زعفران شوک آمریکایی چیست؟

تولید حجم بالایی از محصول درجه یک زعفران به میزان تقریبی ۴۰ الی ۸۰ درصد به عناصر غذایی و کود افزایش گلدهی زعفران و ۱ الی ۱۰ درصد نیز به آبیاری این گیاه گرانبها بستگی دارد. از آنجا که زعفران کاران  زعفران را به عنوان محصول اقتصادی و سرمایه بزرگ تلقی میکنند، در نتیجه برای افزایش تولید و سود هنگفت در واحد سطح، حفظ توان بهره وری این گیاه چند ساله برای مدت زمان طولانی بسیار ضرورت دارد. نحوه عملکرد این گیاه بسته به استفاده از کودهای مغذی ارگانیک و شیمیایی دارد.

اما نکته قابل تامل، اثرات منفی کودهای شیمیایی و کاهش قدرت خاک و میزان مواد آلی موجود در آن به عنوان بستر کشت زعفران میباشد؛ هم چنین کودهای شیمیایی با سرعت بالا جذب شده و به راحتی شسته میشوند لذا از سوی دیگر به سبب گران بودن قیمت کودهای شیمیایی، کشاورز در تهیه چندین بار آن به مشکل برخواهد خورد.

اما راه حل چیست؟

کود مخصوص زعفران شوک ۵ لیتری دارای تمامی عناصر غذایی، معدنی، ویتامین های ضروری گیاه زعفران و هورمون های رشدی این گیاه است که با قیمت مناسب و عملکرد درجه یک خود، به عنوان کود کامل برای تغذیه زعفران به کار می رود.

کود مخصوص زعفران شوک آمریکایی چه تاثیری بر میزان گلدهی زعفران دارد؟

■با توجه به نیاز شدید زعفران به مواد غذایی، ویتامین های گیاهی و انواع هورمون های رشد، اگر کشت زعفران را با هدف تجاری انجام داده اید، باید بگویم بهترین انتخاب شما کود مخصوص زعفران شوک ۵ لیتری میباشد.

■با کود مخصوص زعفران شوک حداقل بالاتر از ۱۰ کیلوگرم سر گل زعفران را در هر هکتار برداشت خواهید نمود و این یعنی با یک محصول شگفت انگیز طرف هستید.

■کود مخصوص زعفران شوک برای تقویت تمامی بخش های گیاه زعفران کاربرد داشته و منجر به تقویت پیاز مادری، پیاز دختری، علف زعفران و افزایش بیش از حد گلدهی در این گیاه می گردد.

■این محصول نه تنها منجر به افزایش رشد گیاه زعفران می گردد، بلکه کیفیت زعفران و عطر و طعم آن نیز با کود مخصوص زعفران شوک تضمین شدنی است.

■استفاده از کود مخصوص زعفران شوک در جابجایی بهتر مواد غذایی و بالا رفتن تحرک آنها در گیاه زعفران کمک شایانی میکند در نتیجه تمامی بخش گیاه از مواد معدنی به راحتی تغذیه می نمایند.

■کود مخصوص زعفران شوک آن چیزی است که هم گیاه میخواهد و هم زعفران کار زیرا:

 این کود به طور صد در صد و تضمینی به افزایش وزن، رنگ پذیری و گلدهی گیاه زعفران منجر شده و درصد گل آوری با رنگ قرمز پر رنگ را سبب می گردد؛ این محصول را میتوان هدیه ای بزرگ برای مزارع زعفران و کشت گلخانه ای زعفران به شمار آورد که با مصرف آن بازار پسندی زعفران فوق العاده افزایش خواهد یافت.

نحوه استفاده از کود افزایش گلدهی زعفران شوک

کود مخصوص زعفران شوک در حجم پنج لیتری بوده و ساخت کشور آمریکا میباشد. این محصول با تکنولوژی بسیار پیشرفته ساخته شده و قابلیت استفاده به هر دو شکل محلول پاشی و آبیاری را دارد.

زمان استفاده از کود مخصوص زعفران شوک

زاج آب زعفران یا به عبارتی اولین آبیاری طلای سرخ پس از برداشت زعفران، نقش بسیار مهمی در تولید زعفران دارد که حتما بایستی در این آبیاری از کود کامل مخصوص زعفران شوک استفاده گردد زیرا:

پس از گل دادن و تولید محصول در گیاه زعفران، فعل و انفعالاتی در گیاه انجام میگیرد از جمله:

۱)اکثر توان گیاه صرف گلدهی شده و مواد غذایی بسیار زیادی از گیاه تخلیه می گردد.

۲)گیاه مادر کم کم خود را آماده تبدیل به پیاز دختری می نماید.

۳)گیاه زعفران شروع به رشد علف زعفران می کند.

این اعمال در گیاه نیازمند انرژی بسیار بالا و تغذیه موثر با کود مخصوص زعفران شوک می باشد.

از این محصول بی نظیر همچنین میتوان در تمامی آبیاری های زعفران مانند زرد آب و یخ آب و محلول پاشی علف زعفران نیز استفاده نمود؛ در حقیقت با یک کود بی نقص طرف هستید.

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366