کود افزایش باردهی درخت انگور

کود افزایش باردهی درخت انگور

کود افزایش باردهی درخت انگور : انگور میوه ای بسیار لذید و خوش ظاهر و خوش رنگ می باشد که به رنگ های سبز، قرمز و مشکی در بازار و پیاده رو ها به فروش می رسد. خوردن انگور در میان ایرانیان از زمان های بسیار قدیمی وجود داشته و خوردن آن انرژی فوری و آنتی اکسیدان طبیعی بدن را فراهم می کند. انگور را به عنوان ملکه میوه ها می نامند و دارای انواع یاقوتی، کشمشی یا بی دانه  انگور شاهانی یا سلطانی، انگور عسگری و چند مورد دیگر می باشد. تنوع انگور و خوش طعم بودن و استفاده چند منظوره از آن به صورت غوره و نرسیده، رسیده و خشک شده بسیاری از کشاورزان را به کاشت درخت انگور متمایل کرده است.

شرایط کشت درخت انگور:

جهت برداشت محصولات باکیفیت و فراوان انگور از باغات، نیاز است تا کشاورزان و باغداران فعال در این زمینه آگاهی خود را در مورد مواد ضروری جهت رشد و باروری بهتر درخت انگور افزایش دهند تا شاهد سود فراوان از زحمات خود شوند. زیرا کشاورزان محترم پس از ماه ها و سال ها زحمت و شب بیداری باید به نتیجه دلخواه خود برسند تا خستگی از تن آن ها به در رود.

در این مقاله قصد داریم در مورد خاک و کود افزایش باردهی درخت انگور بپردازیم زیرا یکی از مواردی که در افزایش برداشت انگور ها از باغات و افزایش طول مدت نگهداری آن ها پس از چیدن بسیار موثر می باشد، مسئله کود افزایش باردهی درخت انگور می باشد.

کود مخصوص انگور

خاک مناسب جهت کاشت درخت انگور:

درخت انگور از جمله درختانی می باشد که در خاک های اسیدی و شور رشد خوبی ندارد اما در خاک های سبک و عمیق شنی رسی که دارای مقدار کمی آهک نیز باشد به خوبی و با عملکرد بهتر رشد خواهد کرد. این گونه خاک سبب می شود آب به راحتی جریان یابد و به ریشه گیاه برسد؛ به عبارتی آب را به طور موثری از خود عبور می دهند.

نکته: هرچه رنگ خاک محل کشت درخت انگور تیره تر باشد، جذب نور خورشید و تولید محصول بیشتر خواهد شد.

کود افزایش باردهی درخت انگور:

کود افزایش دهنده باردهی درخت انگور، میزان تولید و برداشت و فروش محصول زراعی انگور را به مقدار قابل توجهی افزایش خواهد داد و کشاورز و باغدار را در رسیدن به مقصودش بسیار جلوتر خواهد برد و منجر به تولید انواع متنوع انگور و فروش انبوه آن خواهد شد.

بهره بردن از کود در باروری درخت انگور بسیار اثر بخش می باشد و سبب می شود درختان مو شادابی همیشگی خود را حفظ کنند و جوانه های جانبی با کیفیتی تولید کنند تا در سال های بعدی با رسیدگی باغدار بتوانند انگور های بیشتری تولید کنند.

کود درخت

کوددهی و تامین عناصر ضروری درخت انگور:

کشاورزان محترم باید توجه داشته باشند که اگر واقعا به فکر باغ خود و زحماتی که کشیده اند هستند، به هیچ وجه در مصرف و رساندن کود به درخت انگور زیاده روی نکنند و عمر تولید محصولات خود را کاهش ندهند.

کودی برای افزایش باردهی درخت انگور مناسب می باشد که غنی از مواد غذایی نظیر نیتروژن، پتاسیم، روی، بور، آهن، پتاسیم و منگنز باشد تا به خاصیت کوددهی و اثر بخشی موثر آن اطمینان و تکیه کرد.

بالطبع درخت انگور مانند هر گیاه و جاندار زنده دیگری برای ادامه حیات و رشد و تولید محصولات بی نظیر نیازمند عناصر ضروری اشاره شده دارد؛ بدین منظور استفاده از کودهایی که از چنین مواد مغذی برخوردار می باشند اولویت دارد. در حقیقت چنین کودی مخصوص بالا بردن باردهی درختان انگور خواهد شد.

تامین نیتروژن درخت انگور:

به منظور افزایش باردهی باغ های انگور لازم است تا نیتروژن یا ازت موردنیاز درختان مو تامین شود. نیتروژن می تواند از طریق ریشه و یا حتی برگ با غلظت کمتر از یک درصد برسد و درخت انگور کمبودی از بابت آن نداشته باشد.

همانطور که کم رسیدن نیتروژن برای درخت انگور مضر می باشد، زیاده رسیدن آن نیز سبب رشد نا هماهنگ بخش های مختلف انگور، رشد بیش از حد، اختلال دررشد طبیعی گل ها و در نتیجه کاهش مزه و کیفیت حبه های انگور خواهد شد. بنابراین به منظور عملکرد بهتر کود افزایش باردهی درخت انگور باید از آن به حد اندازه استفاده کرد.

کود مخصوص انگور

پتاسیم:

عنصر مهم دیگر که جهت کمک به ساخت برگ ها، چوبی و سخت کردن ساقه ها و شاخه ها و از همه مهم تر برای رسیدن خوشه های انگور موردنیاز است، عنصر پتاسیم می باشد. کودی که جهت افزایش باردهی محصولات انگور به کار می رود باید دارای این عنصر نیز باشد.

منیزیم:

یکی دیگر از مهم ترین عناصری که در کود افزایش باردهی وجود دارد، عنصر منیزیم می باشد؛ وجود این عنصر برای ساخت کلروفیل و انجام فتوسنتز ضروری است و به کمک آن دی اکسید کربن توسط برگ های درخت انگور جذب شده و مراحل تولید قند در درخت تکمیل می شود.

کلسیم:

در کودی که به منزله افزایش باردهی درخت انگور مورد استفاده قرار می گیرد باید مقدار کافی کلسیم باشد تا گیاه از استحکام کافی برخوردار شود و روند رشد و تولید حبه ها را به خوبی به پایان برساند.

مزیت استفاده از کود افزایش باردهی درخت انگور برای کشاورزان:

وقتی از این گونه کودها بهره می برید، در حقیقت مقدار محصولی که از زمین زراعی خود برداشت می کنید بسیار بیشتر خواهد بود و چون انگور چه قبل از رسیدن و چه بعد از رسیدن میوه ای است که مصارف خوراکی بالایی دارد، در نتیجه سود فراوانی بدست خواهید آورد.

آبغوره که از انگور نرسیده حاصل می شود، خود میوه انگور که از نوع رسیده می باشد، کشمش که پس از خشک کردن انگور بدست می آید و شیره که از انگور رسیده و پس از جوشاندن و مراحل پخت آماده می شود، همه و همه از مصارف بالای انگور حکایت دارد که اگر شما کمی هوشیارانه عمل کنید تمام خستگی چند ماهه و چند ساله مراقبت و رسیدگی را از تن به در خواهید کرد.

نتیجه گیری:

در این مقاله در مورد کود افزایش باردهی درخت انگور صحبت کردیم که می تواند یک ماده کمکی برای کشاورزان و باغداران به حساب آید تا علاوه بر تضمین سلامت خود و جامعه، محبوبیت میوه های تولید شده در بازار را نیز افزایش دهد.

با تشکر از توجه شما جهت افزایش سطح علمی و تجربی آل کود ما را از نظرات، پیشنهادات و بخصوص انتقادات سازنده خود بهره مند سازید.

آل کود

  

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366