کود مخصوص گریپ فروت

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

گریپ فروت میوه ای از خانواده مرکبات است. نحوه رسیدگی و محصول دهی این درخت نیز تشابه بسیاری به درختانی چون پرتقال دارد. مقدار فسفری که درخت های مرکبات نیاز دارند کم می باشد پس یک کود مرکبات متناسب نسبت NPK  به پتاسیم و نیتروژن سنگین دارد، معمولا کود های درخت های گریپ فروت به طور خوبی متعادل اند و از لحاظ داشتن فسفر و پتاسیم و نیتروژن در مقدار های زیاد معمولا برابر و تعداد بیشتری ریز مغذی اند. اگر می خواهید بدانید که کود مخصوص گریپ فروت چه نوع کودی اشت این مقاله را مطالعه کنید.

درخت های گریب فروت از چه چیز هایی تغذیه می کنند؟

برای این که زیبایی درخت را حفظ کنید و از چرخه رشد سالم درخت اطمینان پیدا کنید بهتر است که از کود استفاده کنید اول با یک سوم فنجان کود سولفات آمونیوم در سال های اول بعد ازکاشت شروع بکنید و سپس تمام کود را به ۲ نوع منبع تغذیه جدا از هم تقسیم بندی کنید.

کود مخصوص گریپ فروتمدت زمانی که برای به بار رسیدن درخت گریپ فروت هست چه قدر می باشد؟

به یاد داشته باشید که درختان گریپ فروتی که به تازگی کاشته شده اند کمِ کم ۳ سال قبل از تولید میوه ی باکیفیت طول می کشد و اگر میوه ای در سال های اول و دوم تنظیم گردد لازم است که حذف شود و  بااین کار بتواند کل انرژی خود را به سوی رشد کردن هدایت بکند.

بیشتر بخوانید: کود k60 برای درخت موز

آیا بارور کردن درخت های مرکبات امکان پذیر است؟

زمانی که درخت بزرگ تر می شود می توانید کود دادن در فصل خفته را پرش کرده ومقدار زمان بین کود دادن رشد کردن فعال را هر دو الی سه ماه یک بار بیشتر کنید، زمانی که درخت از نظر ظاهری سالم باشد کود بیش از اندازه درواقع موجب می شود که میوه فرومایه تولید گردد، درخت های گریپ فروت حساسیت بسیاری در برابر دمای بسیار پایین دارند و همچنین نیازمند به یک آبیاری برنامه ریزی شده و خورشید کامل هستند، از جذاب ترین خوراکی های تزئینی برای یک آب و هوای معتدل و مناسب گل های بهاری سفید و خوشبو است که به دنبالش میوه های خوراکی رنگارنگی قرار دارد و هم برای باغچه ها و پاسیو وظرف های کوچک تر متناسب است، درختی کوتوله ای که کوچک تر است درخت گریپ فروت می باشد که می توانددر یک ظرف پاسیو در آفتاب رشد کامل کند، درخت های گریپ فروت درحالت استاندارد می تواند به ۲۰ الی ۲۵ ارتفاع برسند،همچنین ترکیبی بین پوملو و پرتقال نسخه ای بزرگتر ازرنگ سبز به رنگ زرد و همچنین شیرین و زردتر از گریپ فروت ترش تر می باشد.

کود مخصوص گریپ فروترشد ایده آل گریپ فروت چه شرایطی باید داشته باشد؟

گریپ فروت برای این که بهترین عملکرد را داشته باشد درمرحله رشد کردن به آب و هوای گرم و آفتابی نیاز دارد، در مناطق مرزی هم می توانید باایجاد کردن یک میکروآب وهوای محافظت شده باعث رشد گریپ فروت شوید، درخت های گریپ فروت را در نزدیک های یک دیوار غربی یا جنوبی با رنگ های روشن مانند سفید رنگ بکنید تا گرما و خورشید را منعکس کنند هم چنین درخت های گریپ فروت را می توانید در نزدیک جایی که همیشه سبز است بکارید تا از آن ها در مقابل وزش باد شدید و هوای سرد تر حفاظت بکنید.

محاسبه کردن نیتروژن کود گریپ فروت

عدد های زیر اسم کود نسبت به وزن عنصر نیتروژن، پتاسیم و فسفر را نمایش می دهد، نیتروژن در شماره اول می باشد و سولفات آمونیوم هم که معمولا به خاطر مقدار زیاد و بالای عنصر نیتروژن مورد استفاده قرار می گیرد22تا00 دارد به این معنا که ۲۱ درصد عنصر نیتروژن دارد پس ۵ فولت سولفات آمونیوم دارای 1.05 پوند ازت واقعی می باشد، ۵ الی ۱۰ پوند سولفات آمونیوم که دارای ۱ الی ۲ پوند ازت می باشد، ۳ الی ۶ پوند نیترات آمونیوم که دارای ۱ تا ۲ پوند ازت هست، ۲ الی ۴ پوند اوره دارای ۱ تا ۲ پوند ازت می باشد.

کود مخصوص گریپ فروتچگونه می توان از درخت های گریپ فرون حفاظت کرد؟

درست است که محافظت کردن از درخت گریپ فروت برای این که تولید کلی و سلامتش حفظ شود ضروی است بعد از کاشت هم لازم است که برای چند هفته ی اول  هرچند روز آب بدهید و بعد از آن هم می توانید آب را به شکل عمیق یک بار در هفته انجام دهید مگر در دوره های خشک که وقتی امکان دارد به آب اضافی و بیشتری نیاز باشد، هم چنین در طول آبیاری هم می توانید ۴ تا ۶ هفته کود سبک اضافه بکنید، درخت گریپ فروت خود را هرس نکنید، مگر برای این که بخواهید شاخه های مرده و ضعیف قدیمی را از بین ببرید.

بیشتر بخوانید: کود مناسب برای بنجامین | رشد گیاه| نحوه کوددهی

محافظت از زمستان امکان دارد برای منطقه هایی که استعداد یخ زدگی و یا سرما زدگی می باشند لازم است، گرچه خیلی از انسان ها ترجیح بر این دارند که به آسانی مالچ اطراف درخت گریپ فروت را بپوشانند، توصیه می گردد که حداقل یک پا از فضای بین تنه و مالچ بگذارید تا از رخ دادن هر مشکلی در پوسیدگی ریشه جلوگیری شود.

کود مخصوص گریپ فروت
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *