بهترین کود برای رشد سریع ذرت

خرید کود کامل X10

بهترین کود برای رشد سریع ذرت

کود شوک ده ایکس بهترین کود برای رشد سریع ذرت بکار می رود.

قیمت کود شوک x10

 

در مورد قیمت کود شوک ده ایکس بیشتر بدانیم

 

علوفه سبز ذرت، به ویژه هنگامی که دارای ساقه و برگ باشد، خوراکی غنی از انرژی برای حیوانات نشخوارکننده است. در حالی که علوفه ذرت معمولاً در مناطق سردتر مورد استفاده قرار می‎گیرد، لذا تولید ذرت در طول سال در مناطق گرمسیری ممکن است امکان برداشت مداوم علوفه سبز را فراهم سازد. در مناطقی که شرایط سخت است و علوفه کمیاب است، علوفه سبز ذرت منبع ارزشمند غذا برای حیوانات نشخوارکننده است. همانطور که می‎دانید، ذرت یک غذای پرانرژی است و بهتر از سایر محصولات علوفه ای گرمسیری، قابل هضم است، درنتیجه رشد و پرورش آن می‎تواند بسیار مفید باشد. در مناطق گرمسیری، علوفه ذرت طی سه ماه بالغ می‎شود و فقط یک بار برداشت می شود و نیازی به نیروی کار زیاد و هزینه بالای ماشین آلات ندارد، لذا در اینجا به منظور آشنایی بیشتر با این ترکیب، لازم است بدانیم بهترین کود برای رشد ذرت علوفه ای چیست و شامل چه مواردی است؟

نکات قابل توجه در بررسی انتخاب بهترین کود برای رشد سریع ذرت علوفه ای

در حقیقت، ذرت محصولی گیاهی است که بسیار مورد استقبال قرار گرفته و در سراسر جهان به طور فزاینده ای مصرف می‎شود. ذرت علوفه ای شامل لپه های نارس گیاهان ذرت است که طی 2-3 روز پس از ظهور ابریشم و قبل از گرده افشانی برداشت می‎‌شوند. ذرت را می‎توان از همان دورگه های دیگر محصولات ذرت یا از هیبرید های اقتباس شده که کوتاهتر هستند و چندین ساقه ایجاد میکنند، تهیه کرد. هم چنین این محصول ترکیبی است که بسیار سریع رشد میکند و بین کاشت و برداشت فقط 55-60 روز زمان نیاز دارد. از آنجا که در مراحل اولیه رشد، این محصول برداشت می‎شود، لذا بقایای محصول شامل ساقه، برگ، پوسته و ابریشم علوفه تازه با کیفیت بسیار خوبی تهیه و فراهم می‎‌شود.

 

خرید کود شوک ده ایکس

اطلاعات تکمیلی در خصوص کود شوک ده ایکس

 

 

در مناطق گرمسیری، می‎توان آن ها را در تمام طول سال کشت و مورد استفاده قرار داد. نکته ای که اینجا حائز اهمیت است این است که باید بدانید که برای رشد سریع این محصول لازم است از بهترین کود برای رشد ذرت علوفه ای استفاده کنید، چرا که انتخاب کود مناسب نقش موثری در رشد ریشه و افزایش باروری ذرت دارد.

  • توزیع

ذرت بومی آمریکای مرکزی است که به کارائیب و آمریکای جنوبی و شمالی گسترش یافته است. به لطف انتخاب ژنتیکی و دورگه شدن آن، در حال حاضر در سراسر جهان از کانادا و روسیه گرفته تا شیلی و آرژانتین رشد می‎کند، پس به راحتی می‎توان آن را کشت داد و مورد استفاده قرار داد. در قرن های 18 و 19، ذرت یک گونه چند منظوره در اروپا بود. در فرانسه، ذرت به صورت متراکم کشت می‎شد تا علوفه سبز ارائه دهد. در اواخر تابستان تا اولین یخبندان، زمانی که علف‎های دیگر کمیاب بودند، از این محصول در جیره‎های دام استفاده می‎شد. این سیستم علوفه ای تا دهه 1970 مورد استفاده قرار گرفت، زمانی که هیبریدهای اولیه و جدید امکان تولید علوفه ذرت را فراهم کردند. با گذشت زمان به منظور رشد بهتر این محصول، از بهترین کود برای رشد ذرت علوفه ای استفاده کردند تا هم خاک به درستی تغدیه شود و هم ریشه‎ها به خوبی رشد کنند. شرایط بهینه جهت رشد ذرت علوفه ای در دمای 18-21 درجه سانتی گراد در روز است. میزان بارندگی سالانه بیش از 750 میلی متر بوده و خاک‎های غنی جهت رشد این محصول، دارای زهکشی بسیار خوبی است. با این حال، ذرت در برابر بارندگی‎های سالانه بین 230 تا 4100 میلی متر، دارای pH بین 4.3 تا 8.7 است و در مقابل تنوع زیادی از خاک، مقاومت می‎کند. از آن جایی که سرمازدگی و یخبندان گیاهان را می‎‌کشد، لذا مراقبت و محاظفت از این دسته از گیاهان امری ضروری است که باید بدان توجه نمود. خشکسالی برای گلدهی ذرت مضر است، زیرا گرده افشانی را تحت تأثیر قرار می‎دهد و عملکرد آن ها را مختل می‎کند.

بیشتر بخوانید: مناسب ترین کود برای رشد سریع ریشه

عوامل موثر در بررسی بهترین کود برای رشد ذرت

  • اثرات زیست محیطی

از آن جایی که ذرت علوفه ای مواد مغذی را از خاک تخلیه می‎کنند، پس از مرحله نهال به خوبی با علف‎های هرز رقابت نمی‎کنند و در معرض بسیاری از بیماری‎ها و آفات هستند، لذا، کشت ذرت پرمصرف نیازمند سطوح بالای کود و علف کش‎ها، آفت کش‎ها و قارچ کش‎ها است که برای تنوع زیستی و حفاظت خاک مضر است. کودهای سنگین می‎توانند باعث شستشوی نیترات و فرسایش خاک شوند. علف کش‎ها ممکن است آب‎های زیرزمینی را آلوده کنند، در حالی که آفت کش ها تنوع زیستی را تغییر می‎دهند. در کشورهای در حال توسعه، که کودها برای استفاده عمومی بسیار گران هستند، جذب مواد مغذی بیشتر از زمانی است که کودها به طور مرتب استفاده می‎شوند، در نتیجه این امر باروری خاک را کاهش می‎دهد و باعث تخریب بیشتر خاک می‎شود. انتخاب بهترین کود برای رشد ذرت علوفه ای می‎تواند توسط باغبانان و کارشناسان متخصص در این حوزه صورت گیرد که امری بسیار مهم است که باید بدان توجه نمود.

نتیجه گیری بهترین کود برای رشد سریع ذرت :

بحث در مورد تاثیرات زیست محیطی و انتخاب بهترین کود برای رشد ذرت علوفه ای کمی پیچیده است و نیازمند کسب دانش و اطلاعات کافی در این حوزه است، سعی کنید به منظور استفاده از این نوع کودها، قبل از آن حتما با کارشناسان متخصص در این حوزه مشورت کنید.

با تشکر از توجه شما آل کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366