خرید کود مخصوص گلدهی

کود مخصوص گلدهی

گلدهی گل ها و گیاهان آپارتمانی و درختان میوه مسئله مهمی است که در موارد بسیاری این اتفاق با مشکل مواجه میشود یا میزان گلدهی آنطور که باید نیست. گلدهی گیاهان آپارتمانی نشانه رشد عالی و وجود شرایط ایده آل برای نگهداری آنها می‌باشد؛ همچنین تولید شکوفه در درختان میوه نیز نوید بخش باروری بالای درخت و برداشت پربار میوه ها می‌باشد.

وقتی نیاز گیاه به طور کامل برآورده نمیشود، نمی‌تواند از پتانسیل خود برای گلدهی استفاده نماید در چنین شرایطی برای بهبود رشد گیاه و گلدهی، از کود مخصوص گلدهی استفاده میشود تا به عنوان ماده اثربخش تقویتی، سبب تولید گل در گیاه گردد.

استفاده از کود گلدهی برای درختان میوه به ویژه در ابتدای فصل رشد و برای گل های آپارتمانی زمانی که رشد گیاه متوقف شده باشد و یا نیاز به تقویت آن جهت جوانه زنی و تولید پاجوش باشد، اهمیت بسیاری دارد..

برای آشنایی از کود گلدهی،نحوه عملکرد آن و معرفی بهترین کود مخصوص گلدهی، با ما در این مقاله از سایت آل کود همراه باشید.

فهرست محتوا مقاله

۱.چه نیازی به استفاده از کود مخصوص گلدهی میباشد؟

۲.نقش کود مخصوص گلدهی چیست؟

۳.بهترین کود مخصوص گلدهی کدام است؟

۴.خرید کود مخصوص گلدهی

۵.دلایل عدم گلدهی گل های آپارتمانی و درختان میوه چیست؟

چه نیازی به استفاده از کود مخصوص گلدهی میباشد؟

 

  • با اینکه گلدهی در گیاهان آپارتمانی به اندازه درختان ثمر ده ضروری نمی باشد و برخی از انواع گیاهان در شرایط و فصل خاصی شروع به گلدهی می نمایند ، اما اگر به درستی توسط کود مخصوص گلدهی تقویت نشوند، همان گلدهی گهگاهی و زیبایی همیشگی خود را نیز از دست میدهند.

حتی برخی ممکن است دچار ریزش برگ های خود شده و زیبایی ظاهری شأن از بین رود.

اکنون گر ضرورت گلدهی برای درختان میوه را بررسی کنیم، به مسئله بسیار مهمی پرداخته ایم.

  • درخت برای ورود به فاز زایشی و تولید میوه،بایستی بلوغ گلدهی خود را به طور کامل سپری کند تا بتواند محصول عالی را به ثمر برساند به عبارتی اولین گام برای تولید میوه گلدهی می‌باشد زیرا تا وقتی درخت شکوفه ای نداشته باشد، هیچ محصولی نخواهد داد در نتیجه استفاده از کود مخصوص گلدهی برای تشویق درخت به تولید شکوفه بسیار ضرورت دارد.

نقش کود گلدهی چیست؟

 

تغذیه مناسب گیاه ارتباط مستقیمی با گلدهی آن دارد! هر چه عناصر غذایی در زمان مناسب و به مقدار کافی به آن برسد، توان کافی جهت گلدهی پیدا می‌کند. کود مخصوص گلدهی با دارا بودن میزان مناسب و کافی از عناصر پتاسیم، فسفر و ریز مغذی های دخیل در رشد گل ها، منجر به تسهیل روند گلدهی می گردد. در ادامه مقاله با بهترین کود مخصوص گلدهی آشنا خواهید شد.

لازم به ذکر است در انتخاب کود گلدهی بایستی به درصد نیتروژن توجه داشته باشید زیرا ازت محرک اصلی رشد رویشی یا شاخ و برگ گیاه بوده و مقدار زیاد آن سیستم زایشی گیاه را تضعیف می نماید.

بهترین کود مخصوص گلدهی کدام است؟

کود گلدهی شوک با داشتن عناصر پر مصرف دخیل در رشد زایشی و گلدهی به ویژه پتاسیم به همراه عناصر ریز مغذی و غنی از آمینو اسید، بهترین محرک گلدهی برای تمامی گیاهان به شمار می آید.

کود گلدهی شوک کاملا محلول در آب بوده و به راحتی در دسترس گیاهان آپارتمانی و درختان میوه قرار میگیرد از طرفی ساختار آن به نحوی است که جهت افزایش گلدهی تمامی گیاهان قابل استفاده می‌باشد.

این کود به علت داشتن درصد بالایی از عنصر پتاسیم، منجر به فعال شدن و شروع عملکرد آنزیم های موثر در گلدهی شده و موجب میشود گیاه شما صد در صد به گل برود.

کود مخصوص گلدهی شوک محصول کشور آمریکا و به عنوان مرغوب ترین محرک گلدهی، جزء بهترین کودهای گلدهی در بازار به شمار می آید که در بسته بندی های مختلف عرضه می گردد.

خرید کود گلدهی

به منظور تهیه بهترین برند و محصول اصل، بهتر است به طور مستقیم با وارد کننده این کود در ارتباط باشید لذا جهت سفارش محصول کافی است از بالای همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

دلایل عدم گلدهی گل های آپارتمانی و درختان میوه چیست؟

حتما بسیاری از شما این سوال را در ذهن دارید که چرا دیگر گیاه زیبای من گلدهی نمیکند و یا چرا درختی که سالها پر از شکوفه بوده با توقف گلدهی روبرو شده است؟

اکنون در این مقاله از سایت آل کود علت های که در عدم گلدهی دخیل هستند را بررسی می نماییم.

۱)ایجاد شوک به درختان میوه و گیاهان آپارتمانی

یک شوک یا تنش کافی است تا گیاه را از گلدهی بیاندازد! تنش هایی مانند سرما، گرما، خشکی، کمبود آب، شوک تعویض گلدان، آفت و …در عدم گلدهی دخیل هستند.

 خوشبختانه کود مخصوص گلدهی شوک به علت داشتن آمینو اسید به عنوان ترکیب ضد تنش و عناصر مغذی، درخت و گیاه را در شروع مجدد گلدهی یاری نموده و محرک قوی برای گلدهی به شمار می آید. با این کود گیاه حتی با وجود تنش های محیطی نیز قادر به گلدهی خواهد بود.

۲)کوددهی نامتعارف با مقادیر ازت بالا

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد، نیتروژن مانع بزرگی برای گلدهی و سیستم زایشی گیاه می‌باشد که استفاده از آن در دوره گلدهی بایستی به حداقل برسد. گاهی اوقات به دلیل استفاده از کود ازت بالا و عدم آگاهی از این امر، سبب تولید شاخ و برگ بیشتر نسبت به گل میشود.

۳)وجود پاجوش های فراوان روی ساقه گیاه

وقتی تعداد پاجوش هایی که بر سطح ساقه رویش میکنند زیاد باشد، انرژی گیاه به جای اینکه صرف گلدهی شود، برای رشد این پاجوش ها هدر میرود و از طرفی شکل و ساختار بوته نیز بد نامرتب می گردد. لذا پاجوش های اضافی را قبل از اینکه بزرگ شده و منجر به تحلیل رفتن گیاه شود، جدا نمایید و تنها یک ساقه اصلی را تقویت کنید.

۴)وجود برگ های پیر و قدیمی

ممکن است برگ های پیر و بسیار بزرگی که در نزدیکی بخش گل قرار دارند، مانع گلدهی شوند لذا این برگ ها را کنده و به گل ها فرصت خود نمایی دهید. در اثر این اقدام توان گیاه برای توسعه ریشه جهت جذب مواد غذایی و رساندن آن به گیاه برای گلدهی بالا میرود؛ هم چنین با کندن برگ های پیر نور خورشید جهت گلدهی به خوبی به گیاه می‌رسد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366