کود اسید آمینه

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

معرفی کود اسید آمینه شوک

کود آمینو اسید محرک زیستی مبتنی بر اسید آمینه که ترکیبی از اسیدهای آمینه مختلف ، ریز مغذی ها و مواد آلی است. این یک محرک زیستی ارگانیک است که رشد برگ ها، گل ها و میوه ها را افزایش می دهد.

فواید استفاده از کود اسید آمینه برای گیاهان

ساختار خاک را بهبود می بخشد:

با تجزیه آنزیم ها و هضم مواد آلی به تکثیر میکروارگانیسم های مفید در خاک کمک می کند تا خاک را سالم و حاصلخیز کند. این کار باعث تهویه خاک و تحریک فعالیت ریشه می شود.

عملکرد و کیفیت محصول را افزایش می دهد:

 اسیدهای آمینه ای که به جذب سریعتر و کارآمدتر مواد مغذی توسط گیاه کمک می کند. طعم میوه ها و سبزیجات را بهبود و  محصول را افزایش می دهد و در کیفیت  مطلوب گیاهان موثر است.

ایمنی گیاه را افزایش می دهد:

 استرس هایی مانند دمای بالا، رطوبت کم، یخبندان، حمله آفات و سیل با کاهش متناظر در کیفیت گیاه، تأثیر منفی بر متابولیسم گیاه دارند. استفاده از کود اسید های آمینه قبل، حین و بعد از شرایط تنش، آمینو اسیدهایی را که مستقیماً با فیزیولوژی تنش در ارتباط هستند را در اختیار گیاهان قرار می دهد و در نتیجه اثر بازدارندگی و بازیابی دارد.

کود آمینو اسید

نحوه مصرف کود اسید آمینه شوک 

بهتر قبل استفاده از نحوه استفاده از آن آزمایش خاک انجام شود. این محصول را می توان به عنوان کود پایه، آبیاری قطره ای، کود برگی و یا کود خاک استفاده کرد. همچنین می توان آن را با اکثر کودهای زراعی  و آفت کش ها مخلوط کرد. در صورت استفاده به صورت محلول پاشی می توان  1 میلی لیتر از کود آمینو اسید را با 1 لیتر آب کاملاً مخلوط کرده و بعد از غروب آفتاب روی گیاه اسپری کنید. برای استفاده روی خاک گیاهان:   3 میلی لیتر  از کود آمینو اسید  را با 1 لیتر آب کاملاً مخلوط کرده و اطراف گیاه آبیاری کنید.

مقدار استفاده از کود اسید آمینه شوک

میزان استفاده از آن بر اساس روش کاربرد متفاوت است.

محلول پاشی و آبیاری ریشه:

کود مایع را به طور یکنواخت در دو طرف جلویی و پشتی برگ ها با غلظت 4500 تا 6000 بار در هکتار به ازای هر کود مایع 200 تا 250 گرم یا با نسبت کود  پاشی  با دستگاه 3000 تا 4500 بار اسپری کنید. توجه داشته باشید سمپاشی ظرف 8 ساعت پس از باران برای کوددهی مجدا اقدام کنید .  در زمان گلدهی محصول کوددهی نکنید، می توانید آن را با آفت کش های اسیدی مخلوط کرد.

به صورت آبیاری ریشه:

به نسبت  مناسب با آب رقیق کنید و مستقیماً روی ریشه گیاهان بپاشید . در هر هکتار از 500 تا 800 گرم کود استفاده کنید. می توانید  با کود پایه نیز  مخلوط کنید:  0.15 تا 0.2 کیلوگرم به کود پایه اضافه کنید. به طور کلی محصولات یکساله در مرحله نهال  که برای اولین بار  با این کود سمپاشی شدند،  سپس هر 15 تا 20 روز یکبار  مجدا باید کوددهی انجام شود. گیاهان چندساله برای اولین بار روی  برگ ها سمپاشی می شوند، سپس هر 20 تا 25 روز یکبار سمپاشی  تکرار می شوند. محصولات کوتاه مدت هر 7 تا 10 روز یکبار سمپاشی می شوند.

بهترین کود آمینو اسید

مزایای کود اسید آمینه شوک

کود آمینو اسید شوک یک کود گیاهی طبیعی است که باعث رشد سالم گیاه می شود. این ماده حاوی آمینو اسیدهای آلی است که به راحتی توسط گیاهان جذب می شود و دارای یک ترکیب متعادل از مواد مغذی ازت، فسفر و پتاسیم است. این نوع کود برای انواع گیاهان مناسب است و می توان از آن به عنوان محلول پاشی استفاده کرد یا مستقیماً به خاک اضافه کرد. سازگار با محیط زیست و استفاده آسان، بدون مواد شیمیایی مضر است. با استفاده منظم از کود آمینو اسید شوک می‌توان گیاهان قوی‌تر و سالم‌تر با افزایش عملکرد و شکوفه‌های پر بار را تولید کرد.

 1. به طور گسترده در انواع محصولات زراعی، سبزیجات، درختان میوه، گیاهان آپارتمانی، چمن، گیاهان و غیره به عنوان کود آبیاری زمینی، محلول پاشی یا قطره ای استفاده می شود.
 2. آمینو اسید به عنوان یکی از محرک های زیستی طبیعی، آزادسازی طولانی مدت نیتروژن آلی و بهبود فرآیند فتوسنتزی و افزایش تحمل محصول به تنش را فراهم می کند.
 3. باعث افزایش جذب از طریق ریشه می شود.
 4. مقاومت محصول را در برابر شرایط نامطلوب مانند خشکی، یخبندان، شوری، تگرگ و بیماری افزایش می دهد.
 5.  طعم، رنگ، سفتی و حفظ میوه ها را بهبود می بخشد.
 6. تولید پروتئین خود را برای گیاه آسان تر می کند که باعث صرفه جویی در انرژی لازم برای تولید اسیدهای آمینه می شود.
 7. برای تشکیل پروتئین ها و سلول های گیاهی مفید است.

مشخصات کود اسید آمینه شوک

نیتروژن اسید آمینه:  حداقل  12.8٪

تلفات هنگام خشک شدن: حداکثر 5.00٪

PH: 5.0 ~ 7.0

کود آمینو اسید منبع گیاهی استخراج شده از کنجاله سویا از طریق فرآیند هیدرولیز آنزیمی سازگار با محیط زیست، حداکثر فعالیت بیولوژیکی اسیدهای آمینه را حفظ می کند.

حاوی 18 L-آمینو اسید، محتوای کل کود آمینو اسید حدود 80 درصد

عملکرد کود اسید آمینه شوک در گیاهان

 1. این محصول تغذیه جامع، پایدار و متعادلی را فراهم می کند که نیازهای رشدی محصول را در طول دوره رشد آن برآورده می کند.
 2. واکنش های فیزیولوژیکی و بیوشیمیایی گیاهان را تسریع می کند و باعث تجمع مواد می شود و در نتیجه حدود 10 روز محصولات به زودرسی می رسند.
 3. باعث بهبود تولید و افزایش کیفیت محصولات کشاورزی می شود. بنابراین منجر به رنگ بهتر، افزایش محتوای قند، دوره گلدهی طولانی تر برای گل ها، رنگ های روشن تر و برگ های سبز روغنی می شود. همچنین باعث رشد قوی گیاه می شود.
 4. رشد گیاه را تقویت می کند و مقاومت در برابر عوامل استرس زای محیطی را افزایش می دهد.
 5. خواص خاک را بهبود می بخشد، محیط زیست محیطی را بهینه می کند و به تشکیل یک ساختار دانه ای پایدار در خاک کمک می کند و در عین حال عناصر مضر را غیرفعال می کند.

نحوه خرید کود آمینو اسید

جهت استعلام قیمت و نحوه خرید کود آمینو اسید و همچنین هماهنگی برای نحوه ارسال آن که معمولا توسط تیپاکس یا اتوبوسرانی صورت میگیرد شما میتوانید از بالای همین صفحه با کارشناسان آل کود در ارتباط باشید.

خرید کود آمینو اسید
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *