کود 36 12 12 برای گریپ فروت

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

قبل از کمک گرفتن از (کود ۱۲۱۲۳۶) بهتر است دلیل استفاده از آن را بدانید همه ما امکان دارد که یک گیاه را نگه داشته باشیم و برای آن گیاه زمان زیادی را سپری کرده باشیم ، یک گیاه علاوه بر اینکه احتیاج به آب و خاک و شرایط مناسب دارد، و پس از گذر زمان به خاطر آبیاری ها گیاهان خاک آن ها شسته و مواد مغذی شده را از دست می دهد و به همین جهت باید از کودها برای تامین نیاز گیاهان استفاده کنیم ، کود ها انواع مختلفی دارد و کود 121236 برای گریپ فروت و سایر گیاهان بسیار کاربردی است.

کود 36 12 12

این نوع کود به عنوان یک کود کامل به حسایب می آید، طوری است که تمام احتیاجات گیاه را برطرف می کند،این کود دارای پتاسیم بالا،فسفر و نیتروژن است و مواد معدنی مختلفی مانند: (آهن، منگنز،بور ،روی) را داراست البته باید توجه داشته باشیم که فاقد عناصر کلر و سدیم و فلزات سنگین است به همین دلیل باعث افزایش گلدهی گیاهان و افزایش کیفیت محصولات کشاورزی می شود، ومزیت مهم این کود این است که قابلیت استفاده در خاک های شور را نیز دارد و بیشتر در سیستم های آبیاری و محلول پاشی استفاده می شود.

کود 36 12 12 برای گریپ فروتنحوه مصرف کود 36 12 12

مناسب ترین زمان مصرف کود 121236 از زمان تشکیل میوه تا 2 هفته قبل از برداشت به نحوه زیر توصیه می‌شود:
استفاده از کود 121236 در باغ ها و زراعت به میزان 5 تا 15 کیلوگرم در هکتار و به شکل آبیاری می‌باشد.

بیشتر بخوانید: کود k60 برای درخت گیلاس

گریپ فروت

گریپ فروت، درختی همیشه سبز است و تا ۶ متر رشد می کند و بعضی از گونه های آن تا ۱۵ متر رشد می کند. این درختچه از خانواده مرکبات است که دارای میوه ای گرد، تخم مرغی، بیضی شکل همانند پرتقال و نارنگی، با مزه ای عالی می باشد. میوه گریپ فروت بسیار گوشتی است که پوستی نازک و رنگ های مختلفی دارد، این میوه بر روی شاخه درخت به صورت خوشه ای است و هر شاخه آن دارای ۱۲عدد رشد می کند.

گریپ فروت سرشار از ویتامین های مختلف مانند: ویتامین ث، پتاسیم، کلسیم و آهن است و همچنین بتاکاروتن زیادی است که این ماده در بدن به ویتامین A تبدیل می شود. از مهم ترین آفت ها و بیماری های گریپ فروت می توان به بیماری های قارچی، شانکر، آفتاب سوختگی، تریپس ها، کنه ها و مگس میوه اشاره کرد. برای جلوگیری از آسیب و تقویت این محصول می توانیم از کود 121236 استفاده کنیم.

کود 36 12 12 برای گریپ فروتگریب فروت برای تقویت به کود نیاز دارد و چه زمانی باید کوددهی شد ؟

درخت گریپ فروت مانند هر درخت دیگری برای رشد بهتر به کود نیاز دارد و کودی که در سال های اولیه کاشت به درخت می دهند بهتر است کود سولفات آمونیوم باشد. برای افزایش کیفیت میوه ها و جلوگیری از آفات استفاده از کودهای مایع و جامد توصیه می شود؛ برای این منظور در فصل پاییز و زمستان می توانید از کود حیوانی پوسیده و سپس از کود 121236 برای درخت گریپ فروت استفاده کنید.

لازم به ذکر است همه درختان میوه برای رسیدن به افزایش باردهی خود نیازمند یک برنامه کوددهی منظم در طول یکسال می باشند. البته ایجاد تعادل در کود دهی به درختان گریپ فروت بسیار مهم است و رعایت نکردن آن به گیاه آسیب می زند، برای رفع کمبود مواد معدنی در درختان گریپ فروت کود دهی از طریق محلول پاشی می تواند روش بهتری باشد. دراین روش مواد مغذی از طریق روزنه برگ ها جذب می شوند و خیلی مهم است که زمان محلول پاشی زمانی باشد که سطح گیاه خشک بوده و هوا خنک باشد.

مقدار و تعداد میوه روی یک درخت می تواند بر اندازه و کیفیت آن تاثیر گذار باشد. مثلا اگر تعداد میوه روی شاخه ها زیاد باشد، طبیعتا درخت نمی تواند به همه آن ها رسیدگی کند و اندازه محصول امسال شما کوچکترمی گردد. بنابراین برای بهبود کیفیت میوه درختان مرکباتتان باید به باغات خود رسیدگی بیشتری کنند.کود 121236 برای درختان گریب فروت بسیار پر اهمیت است و در میزان رشد و کیفیت محصولات بسیار مناسب است.

کود گلدهی و افزایش رشد

یکی از مهمترین ویژگیهای گلدهی و افزایش رشد گیاه دادن کود می‌ باشد. اگر گیاهان و گلهای شما کم گل می‌ دهند و یا رشد خوبی ندارند توصیه می‌شود ازکود 121236 استفاده کنید. این کود مناسب برای انواع گیاهان آپارتمانی (سانسوریا،زانفولیا) بیرونی، درختان، کاکتوس وساکولنت می ‌باشد که باعث افزایش رشد گیاهان و قدرت جذب بسیار بالایی دارد.

کود 36 12 12 برای گریپ فروتمزایای کود 36 12 12

– ترکیبات این کود به گونه ای است که پسماند گیاهانی که از این کود استفاده می نمایند سبب شوری خاک نمی شوند.
– دارای قدرت انحلال بالایی است.
. – به افزایش مقاومت گیاه در برابر سرما، خوابیدگی کمک بسیاری می کند
– باعث افزایش مدت زمان گلدهی می شود.
– به رشد ریشه ی گیاه کمک می کند.
. – به خاطر نبود کلر در این کود برای خاک های شور مناسب می باشد

بیشتر بخوانید: گیاهان آپارتمانی که رشد سریع دارند

ویژگی های کود 36 12 12

از جمله ویژگی های این کود این است که مواد اولیه ی بکار رفته در این کود به صورت کامل می باشد که منجر به کامل بودن هر ذره از این کود می شود.
– از دیگر ویژگی های کود 36 12 12 برای گریپ فروت نتیجه گیری بسیار سریع از این کود به نسبت دیگر کودهای دیگر می باشد.
– استفاده از این کود در باغ ها با در نظر گرفتن سن گیاه و البته دیگر موارد در هرهکتار بین ۷ تا ۱۲ کیلوگرم است.
. – به دلیل استفاده کود در محصولات زراعی در هر هکتار بین ۵ تا ۷ کیلوگرم از کود استفاده می شود – به دلیل مصرف کود در مصارف خانگی در هر ۱ لیتر آب یک قاشق چای خوری کود استفاده میگردد.

کود 36 12 12 برای گریپ فروت
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *