کود ۱۹۶۳ برای گیلاس

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود ۱۹۶۳ برای گیلاس کود بسیار مفیدی است که 19 درصد نیتروژن و 63 درصد فسفر دارد. این کود در رشد گیاهان و درختان ، تأثیر بسزایی دارد. از جمله درختانی که تاثیر فوق العاده ای از این کود میپذیرند، درختان گیلاس هستند. درختان گیلاس با تاثیر پذیری از این کود، رشد و شکوفایی خاصی را تجربه می‌کنند.

نحوه استفاده از کود ۱۹۶۳ برای درختان گیلاس

اگر به عنوان یک کشاورز  برنامه غذایی منظم و علمی برای سه تا چهار سال داشته باشید که نیاز به زمان و هزینه دارد، می توانید با کیفیت ترین میوه های آن سال را داشته باشید که از نظر بازار پسندی، طعم و اندازه بالاترین را دارند. کیفیت داشته باشد. دقیقاً راه حلی که کشاورزان در هر استان انجام می دهند. درختان بر خلاف سایر گیاهان، به خصوص گیاهان تابستانی، نمی توانند به سرعت به یک عنصر خاص واکنش نشان دهند و به زمان بیشتری نیاز دارند. تنها راه حلی که باعث افزایش عملکرد و باردهی درخت در همان سال می شود استفاده از کود ۱۹۶۳است. که می تواند حداقل عملکرد درختان میوه را در همان سال 30 تا 40 درصد افزایش دهد.

کود ۱۹۶۳ برای گیلاساین تنها کودی است که به دلیل فرمول خاص خود نتیجه فوری می دهد. اما همانطور که گفته شد برای رساندن درختان به حداکثر بهره وری نیاز به یک برنامه تغذیه مستمر، منظم و علمی داریم و در این راستا کارشناسان آل کد می توانند به بهترین نحو از شما حمایت کنند. گیلاس نوعی میوه شبیه به گیلاس است و بیشتر در نواحی دریای خزر و دریای سیاه یافت می شود. این میوه دیرتر از سایر میوه های هسته دار باز می شود و از یخ زدگی محافظت می شود. درخت گیلاس با شاخه های نرم و لوزی شکل خود فضای کمی در باغ اشغال می کند و محیط خشک و خنک شرایط مساعدی برای پرورش این گیاه خواهد بود.

بیشتر بخوانید: کود پتاسیم بالا برای گلدهی

روش های کشت

معمولاً گیلاس را می توان به سه روش (بذری، پیوندی، پیوندی) کشت و گیلاس معمولی را بیشتر از طریق پیوند کاشت کرد. بهتر است برای کود درخت گیلاس برای باردهی و رشد، پس از استفاده از اسید هیومیک، از کود پتاس استفاده شود، ترکیبات موجود در پتاس به رشد و نمو درخت کمک می کند. گیلاس فقط روی شاخه های یک ساله رشد می کند و در این کشت به جز شاخه های بیمار و شکسته هرس انجام نمی شود. درخت این میوه به ارتفاع 2-4 متر رشد می کند و از شاخه های انعطاف پذیر تشکیل شده است که به راحتی بدون شکستن خم می شوند. درخت گیلاس یکی از میوه های فصل تابستان است که طعم بسیار لذیذی نیز دارد. این میوه از نظر سلامتی و تغذیه فواید بی شماری برای بدن دارد که در این مقاله به برخی از آنها اشاره می کنیم.

کود ۱۹۶۳ برای گیلاسمعده را از آلودگی پاک می کند. میوه ها اشتها آور هستند. پوست را زیبا و شاداب می کند. درد عضلانی را کاهش می دهد. به طور کلی با کاشت درخت گیلاس در حیاط خانه خود علاوه بر استفاده حداکثری از خواص بی شمار آن، می توانید شاهد گل دهی آن در فصل بهار باشید و از زیبایی این درخت لذت ببرید. روش کوددهی و کاشت و کشت آن نیز بسیار آسان است و کودهای مناسب و پیشنهادی ما کود آهن، کود هیومیک اسید و پتاس است که در ادامه توضیح خواهیم داد.

نکات رشد و باردهی بیشتر

درخت گیلاس مانند سایر گیاهان و مرکبات برای باردهی و رشد به مواد مغذی در خاک نیاز دارد که با انتخاب نوع کود درخت گیلاس تامین می شود. گیلاس یکی از محصولات سردسیری است که در فصل تابستان رشد می کند. این درخت برای رشد شاخه ها، گلدهی، رشد میوه و جوانه زدن به غذا نیاز دارد. جذب مواد مغذی در روند رشد میوه بسیار مهم است. کود هیومیک اسید یکی از موثرترین کودهایی است که در تقویت گیاهان و تامین غذای آنها کاربرد فراوانی دارد.

کود ۱۹۶۳ برای گیلاسعناصر اصلی برای تغذیه درخت گیلاس

 در این قسمت به سه عنصر اصلی برای تغذیه درخت گیلاس اشاره می کنیم که برای تولید محصول باکیفیت لازم است. نیتروژن، فسفر و پتاسیم سه عنصر مهم و اصلی در روند رشد درخت گیلاس هستند که محصولی عالی را برای شما به ارمغان می آورند. علاوه بر کوددهی، آبیاری به موقع نیز در این زمینه بسیار مهم است، زیرا باعث جذب مواد غذایی توسط گیاه می شود. در سالهای اولیه رشد، مراقبت و نگهداری از درختان گیلاس و نحوه صحیح آبیاری و کوددهی آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

بیشتر بخوانید: اسید هیومیک پودری

درختان گیلاس در مراحل اولیه از ریشه های بسیار ریز تشکیل شده اند و به همین دلیل باید غذا به مقدار کم به آنها برسد و با کمبود آب مواجه نشوند. عنصر نیتروژن در تابستان نباید زیاد به خاک داده شود و علف هرز باقی بماند. در پایان زمستان، درختان جوان باید دو یا سه بار کود داده شوند. هنگام کوددهی درختان گیلاس حتما به نوع بافت خاک توجه کنید. خاک هایی که سبک و شنی هستند به مواد شیمیایی و آلی بیشتری نیاز دارند.

کود ۱۹۶۳ برای گیلاس
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *