کود ۱۹۶۳ برای زردآلو

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

 کود ۱۹۶۳ برای زردآلو چگونه است؟ کود ۱۹۶۳ را اکثر کشاورزان به عنوان بهترین کود برای رشد گیاهان و درختان ومخصوصا درختان زردآلو می‌دانند.  اما لازم است برای کود دهی درختان میوه فقط به دنبال یک کود خاص نباشید و فکر نکنید که تنها با استفاده از کودهای حیوانی می توانید محصولات خود را افزایش دهید و کیفیت آنها را ارتقا دهید. باید سه تا چهار سال برای درختان زردآلو وقت گذاشت تا بهترین نتیجه را بگیرد. توجه داشته باشید که به یک برنامه غذایی نیاز دارید که باید به طور مرتب آن را اجرا کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

البته این نیاز به صرف زمان و هزینه دارد. اما ارزش آن را دارد که محصولاتی تولید کنید که از نظر کیفیت بهترین باشند. اینگونه است که این محصولات در بازار محبوب می شوند و با فروش آنها می توانید سود بسیار بالایی کسب کنید. این دقیقا همان کاری است که باغداران نمونه در هر استان انجام می دهند و بهترین نتیجه را کسب می کنند. لازم است بدانید که درختان میوه نمی توانند به سرعت واکنش نشان دهند و مانند انواع تابستانی میوه دهند.

برای رسیدن به ایده آل خود باید زمان بیشتری صرف کنید. اما اگر می خواهید به نتایج سریع برسید راه حلی وجود دارد که در اینجا قصد ارائه آن را داریم و آن این است که می توانید از کود ۱۹۶۳ برای درختان میوه استفاده کنید. کود ۱۹۶۳بهترین کود برای درختان زردآلو است.

بهترین کود برای درختان زردآلو

با استفاده از این کود مغذی می توانید در مدت یک سال به درختان زردآلو کود داده و از آن محصولات باکیفیت بسازید. با استفاده از این کود می توان بهره وری درختان زردآلو را 30-40 برابر افزایش داد و بهترین نتیجه را به دست آورد. این تنها کودی است که به دلیل فرمول خاص خود به سرعت عمل می کند. برای درختان زردآلو کودهای شیمیایی و آلی در نظر گرفته می شود. درختان زردآلو زمانی به حداکثر رشد خود می رسند که مواد مغذی مانند نیتروژن، پتاسیم و فسفر به آنها داده شود.

 کود ۱۹۶۳ برای زردآلو نیتروژن

نیتروژن به رشد رویشی به بهترین شکل کمک می کند.

فسفر

 فسفر همچنین به رشد ریشه و جوانه درختان کمک می کند.

پتاسیم

 پتاسیم یا پتاس نیز به درختان زردآلو کمک می کند تا در برابر بیماری های مختلف مقاوم باشند و در واقع سیستم ایمنی بدن آنها را تقویت می کنند.

بیشتر بخوانید: کود ۱۹۶۳ برای درختان انار

 بهترین کود برای زردآلو، کود ۱۹۶۳ محلول در آب است که مخصوصاً برای درختان جوان زردآلو استفاده می شود. مراقب باشید بیش از حد به درختان زردآلو کود داده نشود. زیرا درختان ممکن است تعادل خود را در رشد از دست بدهند که این امر می تواند تاثیر زیادی در تولید محصول داشته باشد و درخت را مستعد ابتلا به انواع بیماری ها و آفات کند. نیتروژن، فسفر و پتاسیم در خاک سالم وجود دارد. بنابراین درختان زردآلو می توانند از آنها بهره ببرند و به خوبی رشد کنند. اما ممکن است خاک ناسالم باشد، به این معنی که مواد مغذی مورد نیاز برای رشد درختان کم یا وجود ندارد. در این مورد، تقویت خاک ضروری است.

 کود ۱۹۶۳ برای زردآلوریزمغذی ها و درختان زردالو

 درختان زردآلو به عناصر ریز مغذی زیادی در خاک نیاز دارند که می تواند ریزمغذی های موجود در خاک را به راحتی در اختیار این درختان قرار دهد. به عنوان مثال، مولیبدن برای تثبیت و بهبود نیتروژن در خاک بسیار مفید است. مس و روی نیز از ایجاد لکه های رنگی روی برگ درختان جلوگیری می کند. کلسیم یکی دیگر از ریزمغذی‌های مفید است که به رشد و پرورش درختان زردآلو کمک می‌کند و باعث می‌شود برگ و میوه این درختان مرغوب باشد. درختان زردآلو به خاک مرطوب و با زهکشی خوب نیاز دارند و نسبت به خاک رس موجود در زمین واکنش ضعیفی نشان می دهند. آنها همچنین در خاک غنی شده با مواد آلی به خوبی رشد می کنند. افزودن کمپوست یا مواد آلی مانند کود دامی پوسیده یا برگ های خرد شده به خاک تمام نیازهای درختان زردآلو را برطرف می کند. زیرا این مواد می توانند ساختار خاک را بهبود بخشند و سطح رطوبت خاک را افزایش دهند. افزودن مواد مغذی مانند نیتروژن و فسفر بسیار مهم است.

 کود ۱۹۶۳ برای زردآلومالچ

 مالچ ارگانیک این ماده برای رشد درختان زردآلو نیز بسیار مهم است. مالچ به ریشه های درختان زردآلو کمک می کند تا خنکی را تجربه کنند و با کاهش تبخیر، سطح رطوبت خاک را بهبود می بخشد. این در آب و هوای گرم که درختان زردآلو رشد می کنند بسیار خوب عمل می کند.

بیشتر بخوانید: افزایش باردهی خیار

 مالچ درختان زردآلو را تغذیه می کند و به آرامی شروع به تجزیه می کند و نیتروژن و مواد آلی را در خاک آزاد می کند. مالچ های ارگانیک مانند تراشه های چوب یا پوست خرد شده که در یک لایه 4 اینچی در اطراف درختان زردآلو قرار می گیرند بهترین نتیجه را به شما می دهند. مالچ باید 12 اینچ از تنه درختان زردآلو فاصله داشته باشد زیرا تماس مداوم با سطح درختان باعث پوسیدگی و بیماری های قارچی درختان می شود.

 کود ۱۹۶۳ برای زردآلو
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *