کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درخت آلبالو

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

پیش از اینکه به مبحث خواص و مزایای کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درخت آلبالو بپردازیم بهتر است که با درخت آلبالو و شیوه کوددهی آن به همراه ویژگی های کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ آشنا شوید. این درخت جزو درختان مثمر است که شباهت زیادی به درخت گیلاس از نظر شکل و اندازه دارد با تفاوت اینکه میوه آن کوچک تر از میوه درخت گیلاس است و طعم ترشی هم دارد.در ادامه بیشتر به ویژگی های این درخت و کود مناسب برای آن می پردازیم.

درخت آلبالو

میوه درخت آلبالو به شکل گرد و کروی با رنگ قرمز تیره رشد می‌کند و در بیشتر مناطق قابل کشت است و رشد آسان و سریعی دارد به شکلی که از سال چهارم و پنجم شروع به باردهی کرده و از باردهی بالایی هم برخوردار است.

کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درخت آلبالواین درخت برای رشد علاوه بر اینکه به نور کافی، خاک حاصلخیز، آبیاری منظم و دمای مناسب نیاز دارد، کوددهی و هرس به موقع آن هم بر روی میزان باردهی و کیفیت آن تاثیر گذار است. از میوه درخت آلبالو می توان علاوه بر تازه خوری برای درست کردن کمپوت، آبمیوه طبیعی و شربت استفاده کرد که طبق آمار تراز تجاری بالایی هم دارد.

بیشتر بخوانید: کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درخت هلو

این درخت از طریق بذر، پیوند و پاجوش تکثیر شده و باعث می شود که عمر اقتصادی آن بیشتر از ۳۰ سال باشد. لازم است بدانید که هر کشاورز و باغداری پس از یک فصل زراعی به میزان برداشت خاصی می رسد اما در کشاورزی موضوع مهم میزان برداشت است. شما می‌توانید با رعایت یک برنامه غذایی برای درخت از آن دسته کشاورزانی باشید که برداشتشان را افزایش می دهند. این نکته را هم به یاد داشته باشید که اکثر هزینه‌ها در کشاورزی معمولی و پولساز یکی هستند اما یک هزینه تغذیه متفاوت باعث می شود تا هزینه برداشتتان را به دو و یا حتی سه برابر برسانید.

تغذیه درخت آلبالو

پیش از اینکه به مبحث اصلی کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درخت آلبالو بپردازیم باید بدانید که در تغذیه درختان میوه پاییز و زمستان بسیار مهم است. از بین تمامی مراقبت ها در فصل خواب درختان مهم ترین مراقبت استفاده از کودهای مناسب برای افزایش راندمان گیاه در فصل آینده است. درخت آلبالو جزو مهم ترین و محبوب ترین میوه های مناطق معتدل به حساب می آید که ریشه های آن ها در سال های اول کم و کوچک بوده و در نتیجه نیاز به مواد غذایی و عناصر کمی دارند. در این دوره نهال ها نباید با تنش خاکی مواجه شوند و در برنامه غذایی شان مصرف زیاد ازت در تابستان نباید قرار بگیرد. همچنین باید بدانید که برای درختان اصول مدیریت باغ، آبیاری و تغذیه اهمیت بسیاری دارد.

کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درخت آلبالوکوددهی به درخت آلبالو

درخت آلبالو برای رشد کردن نیاز به کود و سموم شیمیایی دارد تا بتواند بهتر رشد کرده و میوه با کیفیتی را تولید کند. این اتفاق منجر می‌شود تا شما به عنوان باغدار یا کشاورز محصول با کیفیتی را روانه ی بازار کنید. امروزه از کودهای شیمیایی برای افزایش گلدهی، باردهی، ریشه‌زایی و افزایش کیفیت میوه استفاده می گردد که یکی از این کودها، کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ است. کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درخت آلبالو باعث افزایش ریشه زایی و دیگر مزایا می شود که در ادامه با آنها آشنا می شوید.

کود 10 52 10

این کود جزو کودهای فسفر بالا محسوب می گردد که توانایی تاثیر گذاری در ریشه زایی انواع گیاهان و درختان را دارد. انواع کود NPK در برنامه غذایی گیاهان به شکل دوره ای مورد مصرف قرار می گیرند که این کود جزو آنهاست. کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درخت آلبالو علاوه بر اینکه به ریشه زایی بیشتر درخت و گیاهان کمک می‌کند، نیاز آنها را به فسفر، نیتروژن پتاسیم و دیگر عناصر تا حد بسیار زیادی برطرف کرده و مصرف آن در مراحل اولیه کاشت بسیار توصیه می شود.

برای کوددهی نهال هایی که یک یا دو ساله هستند باید بیشتر از این کود استفاده کرد چون در مراحل اولیه گیاه باید ریشه زایی بهتری داشته و در زمین به طور کامل مستقر گردد. در این صورت در سال های آتی باردهی رشد خوبی خواهد داشت. برای گیاهان زینتی جهت کمک به جذب مواد غذایی بیشتر و افزایش استقامت گیاه به شکل دوره ای از کود ۱۰ ۵۰ ۱۰ استفاده می کنند.

کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درخت آلبالومشخصات فنی کود 10 52 10

از جمله مشخصات فنی این کود می توان به کود کامل دارای ریز مغذی های ضروری و مورد نیاز گیاه، صد در صد محلول در آب همراه با خلوص بالا، کاهش میزان مصرف در مقایسه با کود های مشابه، عناصر ریز مغذی به صورت کلات EDTA با قابلیت جذب بسیار بالا، بدون سدیم، کلر، بور، مناسب برای خاک های اسیدی، قلیایی و حتی خاک های شور و افزایش دهنده ی گلدهی، میوه دهی و سایز میوه اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: تاثیر کود کامل شوک ۱۰ ایکس بر گردو

مصرف کود 10 52 10

برای مصرف کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درخت آلبالو باید از این کود به شکل محلول پاشی برگی و کود آبیاری استفاده کرد. همچنین کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای انواع کشت های خاکی و هیدروپونیک قابل استفاده است و می توان از آن برای کلیه محصولات کشاورزی استفاده کرد. توصیه می شود که برای درختان میوه از این کود به میزان یک الی سه کیلو در هزار لیتر آب برای مصرف محلول پاشی و همچنین ۱۰ الی ۱۵ کیلو در هر هکتار برای مصرف خاکی استفاده کرد.

کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درخت آلبالو
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *