گیاهان آپارتمانی که رشد سریع دارند

گیاهان آپارتمانی که رشد سریع دارند

یک گیاه آپارتمانی به طور طبیعی سریع رشد می کند، اما این موضوع به این معنی نیست که بهترین عملکرد خود را ارائه خواهد داد و نتیجه مطلوبی را از آن می توان گرفت.  پس توجه کنید که در ابتدا برای شروع پرورش گیاهانی آپارتمانی که رشد سریع دارند باید ریشه ها را به طور منظم بررسی کنید و مطمئن شوید که گیاه به ریشه متصل نیست و سپس کار خود را شروع کنید.

رشد بوسیله برگ‌ها و کرانه‌ها

گیاهان آپارتمانی مانند مردم، بهار و تابستان را با ساعات بیشتری از نور روز ترجیح می‌دهند و در طول زمستان کمی غرق می‌شوند و راکد می‌شوند. برخی به سمت بالا یا بیرون رشد می کنند در حالی که برخی دیگر به سمت جلو پیش می روند، اما همه آنها با رشد فراوان پاداش تلاش های شما را می دهند.

 • گیاه سر پیکان

  این گیاه به خاطر برگهای نوک پیکانی شکل با رنگهای سبز و سفید شناخته شده است، اما بسیاری از ارقام مدرن به گونه ای پرورش داده شده اند که کمتر دوقلو و مرتب تر باشند – البته رنگارنگ تر!

 • الوئه ورا

در تابستان، گلدان‌های پر از آلوئه ورا می‌توانند به سرعت خشک شوند، بنابراین در ماه‌های گرم‌تر و زمستان‌ها به آبیاری کمتر نیاز خواهید داشت.

گیاهان آپارتمانی که رشد سریع دارند

 • پیچک انگور

باغبان فکر می‌کند پیچک انگور بیشتر شبیه سم است. پیچک نسبت به تاک انگور، رشد کند تری دارد اما با این وجود رشد دهنده قوی است.

بیشتر بخوانید: کود کلاته

 • فیلودندرون

فیلودندرون به معنای «درخت عشق» است، و این گیاهی است که دوست داشتن آن آسان است، با برگ‌هایی به شکل قلب که پربار تولید می‌شود و مبتدیانی را که موفقیت چندانی در زمینه سبزی دیگر نداشته‌اند، دلگرم می‌کند. این گیاهان که اغلب در باغچه ها در مراسم تشییع جنازه ظاهر می شوند، عادت رشد آسانی دارند که به باغبان های تازه کار اجازه می دهد تا خاطره یک عزیز را زنده نگه دارند.

 • پوتوس

  پوتوس یکی از خدایان عشق یونانی بود، و باغبانان مبتدی به روش‌های رشد سریع درخت انگور که به نام او نامگذاری شده بود دل می‌بندند. پوتوس برای حفظ ظاهر خوب خود فقط به نور و آب متوسط ​​نیاز دارد.

 • گیاه شور بنفش

 به راحتی می توان به گیاهی علاقه داشت که دارای برگ های بنفش مخملی با لبه های دندانه دار است. اگرچه اگر نور متوسط ​​تا روشن و آب متوسط ​​داشته باشد، به سرعت رشد می کند، شور بنفش با افزایش سن رنگ متمایز خود را از دست می دهد. خوشبختانه این گیاه به راحتی از طریق قلمه ها تکثیر می شود. شکوفه های نارنجی و زرد عنکبوتی آن بوی نامطبوعی را منتشر می کنند که با بوی جوراب های شسته نشده مقایسه شده است، اما کنتراست طلایی با تمام آن مخمل سلطنتی ایجاد می کند. . جالب است بدانیدکه گیاه شور بنفش  دارای رنگ بنفش عمیق گیاه بنفش شگفت انگیز هستند، آنقدر روشن و قوی که در واقع غیر واقعی به نظر می رسد! در واقع شما می توانید با ایجاد حاشیه‌های پرشده از شگفت‌انگیزترین رنگ بنفش بنفش و قسمت‌های میانی سبز تیره، شاخ و برگ‌های غنی این گیاه در هر اتاقی که آن را قرار دهید آن مکان بدون شک مرکز توجه قرار می‌گیرد.

گیاهان آپارتمانی که رشد سریع دارند

 • اشک ملکه 

 بگذارید که این گیاه را با استفاده از تفسیری متفاوت شرح دهم تا بهتر با آن آشنا شوید. وقتی صحبت از خانواده سلطنتی شد، نام گیاه اشک ملکه به خاطر شهد شفافی است که از دسته گل‌های سبز رنگ و لبه‌های آبی که از براکت‌های صورتی آویزان بالای رزتی از برگ‌های دندانه‌دار بیرون می‌آیند، «گریه می‌کند». این بروملیاد آسان دوست دارد فنجانش (مرکز) پر از آب در آفتاب جزئی نگهداری شود. پس از گلدهی، ملکه اصلی می میرد و تاج را به فرزندانی که تا آن زمان در اطراف او جمع شده اند واگذار می کند.

 • سیلور اسکیل

 گاهی اوقات به دلیل برگهای خالدارش گیاه پلنگ نیز نامیده می شود، این گیاه از طریق تکثیر پیازهای قرمز کوچکی که از آن رشد می کند، به سرعت زمین را می پوشاند. در فصل بهار، گلهای سبز مایل به سفیدی با رنگ صورتی تولید می کند. پیازهای آن باید همیشه حداقل دو سوم بالاتر از خاک باشد تا از پوسیدگی آنها جلوگیری شود.

 • گیاه عنکبوتی

این گیاهان با گل های رز خود از برگ های معمولاً متنوع که مانند پاهای عنکبوتی قوس دارند، ممکن است حس گزگز عنکبوت شما را ایجاد کنند. طبق گزارش‌ها، «بزرگ‌ها» اگر در طول غروب برای چند هفته در پاییز تاریک باشند، بهترین گلدهی را دارند.

 • پیچک سوئدی

اگرچه انواع مختلفی از گونه های Plectranthus از جمله کولئوس رنگارنگ تر وجود دارد، یکی که اغلب به عنوان یک گیاه آپارتمانی رشد می کند پیچک سوئدی است که به نام چارلی خزنده نیز شناخته می شود. در واقع آفریقای جنوبی به جای سوئدی، دارای برگ‌های سبز مایل به گرد با لبه‌های دلمه‌ای و گهگاهی از گل‌های اسطوخودوس یا سفید است.

گیاهان آپارتمانی که رشد سریع دارند

 • زنبق راهپیمایی

عنبیه راهپیمایی که در اکثر مهدکودک‌ها موجود نیست، در واقع به نظر می‌رسد که در مسابقه راه می‌رود و در هر سنبله گل، گیاهچه‌های جدیدی تولید می‌کند که به سمت خاک می‌روند و در آنجا ریشه می‌دهند.

بیشتر بخوانید: کود کامل 10Xshock برای نخود فرنگی

 •  وینتربورن

 فیلودندرون وینتربورن، که معمولاً به عنوان Xanadu یا فیلودندرون برگ بریده شناخته می شود، یک گیاه آپارتمانی کلاسیک با رشد سریع است که به خاطر برگ های زیبا، مومی شکل و سبز تیره اش مورد علاقه است، اما من شما را به اصیل بودن دعوت می کنم… Winterbourn، یا Philodendron xanadu دفتر یا اتاق نشیمن شما را با برگ های براق لوب بلند، رنگ زمردی غنی و با دنده های روشن تر که در امتداد لوب ها قرار دارند، روشن می کند.

این گیاه بسیار تزیینی است، با ساقه های عمودی و سپس برگ های قوسی بلند به صورت توده، که آن را برای گلدان های بزرگ نیز مناسب می کند، جایی که گوشه عجیب و غریب چشمگیری ایجاد می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366