صادرات اسید هیومیک

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

صادرات اسید هیومیک

صادرات اسید هیومیک به افغانستان : امروزه  کاربرد کودهای شیمیایی به دلیل مصرف بی رویه کشاورزان و باغداران و بر جای گذاشتن تاثیرات  مخرب بر محیط زیست، حیات جانوران و انسان در حال کاهش و حتی منسوخ شدن می باشد؛ از این رو اسید هیومیک در سراسر جهان توجه زیادی را به خود جلب کرده و در صنعت و کشاورزی جا باز کرده و  کاربرد های گسترده ای دارد طوری که در سال ۲۵ درصد بر میزان مصرف آن افزوده می گردد. شرکت هایی در کشور وجود دارد که به تولید کودهای آلی به همراه پروانه تاسیس و بهره برداری و گواهی ثبت کودی که از مراکز وزارت جهاد کشاورزی دریافت کرده اند،  می پردازند. محصولات کودی اسید هیومیک که ممکن است مایع یا پودری و در اندازه های مختلف باشد،به کشورهای همسایه مانند افغانستان و پاکستان صادر می شوند. در ادامه مطالب سعی داریم به این پرسش به خوبی پاسخ داده شود که اسید هیومیک دقیقا چه ماده ای است و چرا و چگونه به عنوان جایگزین کودهای شیمیایی قلمداد می شود؟

تولید اسید هیومیک

یک کارخانه تولید اسید هیومیک با تمام توان به تولید محصولات مشتری پسند به ویژه باب میل کشورهای صادراتی می پردازد تا نمونه های مرغوب کود اسید هیومیک را هم به کشورهای خارجی صادر کند و هم به مشتریان در داخل کشور عرضه کند تا محصولات آن ها از جهت کمی و کیفی افزایش فوق العاده ای پیدا کند.

شرکت های تولید کننده از بهترین و مجهز ترین دستگاه ها و تجهیزات در خط تولید خود را به کار می گیرند تا بتوانند اسید هیومیک با کیفیتی را به بازار فروش و مشتری های داخلی ک خارجی عرضه نمایند. لازم به ذکر است در این فرآیند با کمک گرفتن  از افراد متخصص و کارشناس در جهت تولید هر چه بهتر و با کیفیت محصول شان گامی بلند بر می دارند.

مشخصات کلی اسید هیومیک:

این کود کاملا ارگانیک، آلی و طبیعی بوده و به منظور غنی سازی و حاصلخیزی خاک به صورت گسترده توسط کشاورزان و باغداران در ایران و سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

صادرات اسید هیومیک

در بین کشورهای خریدار کود اسید هیومیک، کشور افغانستان درصد بالایی از خرید را به خود اختصاص داده است و حتی بیشتر از کشورهای آسیایی مانند چین طرفدار این کود می باشد زیرا شکل بسته بندی، تنوع کود اسید هیومیک و کیفیت آن با قیمت مناسب و میزان مورد علاقه آنها می باشد.

اسید هیومیک چیست؟ با کاربرد و فواید آن بیشتر آشنا شوید.

اسید هیومیک از جمله کودهای پر ارزش کشاورزی به شمار می رود که قابلیت تاثیر مستقیم بر رشد گیاه را دارد و رشد قسمت هوایی و ریشه گیاه را تحریک می کند تا به صورت طبیعی و بدون داشتن عوارضی در آینده بر گیاه و محیط زیست، سبب تولید محصول پر بار و با کیفیت نیز گردد.

یکی از مهم ترین فواید استفاده از اسید هیومیک، توسعه ریشه و افزایش راندمان عملکرد آن می باشد بدیهی است گیاه بدون ریشه مرده به حساب می آید و این ریشه است که هر چه توسعه یافته تر و قوی تر باشد، از یک طرف مواد مغذی و عناصر را به نحو احسن جذب کرده و در اختیار بخش های مصرف کننده قرار می دهد و از طرف دیگر سبب پایداری گیاه در خاک و عدم تاثیر پذیری از طوفان و بادهای شدید می گردد. وقتی حجم ریشه افزایش می یابد، سیستم ریشه به طور اثر بخش سبب افزایش تولید محصول خواهد شد.

عناصر پر مصرف و کم مصرف برای گیاهان حکم مرگ و زندگی را دارند و در صورت کمبود هر یک گیاه ضعیف و ضعیف تر شده و علائم در بخش های مختلف آن مانند برگ و شاخه ها و میوه نمایان می شود. کار فوق العاده ای که اسید هیومیک انجام می دهد، تامین تمامی عناصر میکرو و ماکرو مورد نیاز گیاهان می باشد که از جمله این عناصر عبارتند از: نیتروژن، پتاسیم، فسفر، کلسیم، منیزیم، آهن، روی و …می باشد.

علائم زردی یا کلروز گیاهان با اسیدهیومیک برطرف می شود زیرا کمبود آهن را برطرف کرده و نگهداری آهن در خاک  به فرم قابل جذب را موجب می شود؛ این عملکرد درخشان اسید هیومیک به ویژه در خاک های قلیایی و آهکی که از کمبود عنصر آهن رنج می برند، موثر می باشد.

اسید هیومیک برای زمین های زراعی تمام مناطق به ویژه مناطق نسبتا خشک بسیار حائز اهمیت است زیرا به فعال سازی میکروارگانیسم های موجود در خاک کمک به سزایی می کند و به گیاهان کمک می کند تا در طول دوران حیات رشد زیادی داشته باشد.

اسید هیومیک به عنوان محرک زیستی و اسیدی ضعیف با پی اچ بین ۳.۸ تا ۵ قابلیت های فراوانی دارد که برای انواع گیاهان، درختان، درختچه ها، بوته ها و حتی گیاهان آپارتمانی مفید و کارآمد می باشند. این ماده آلی به جذب عناصر توسط گیاهان و درختان بسیار کمک می کند ضمن اینکه از آبشویی و هدر رفت آنها جلوگیری می نماید. با استفاده از کود هیومیک اسید از هزینه های سرسام آور کودهای شیمیایی و مسمومیت و سفتی خاک بکاهید!

صادرات اسید هیومیک

از جمله مزیت های اسید هیومیک

-افزایش شادابی و سبزینگی گیاهان و درختان

-تقویت و توسعه حجم ریشه و افزایش راندمان عملکرد آن در جذب و نگهداری عناصر مغذی

-بالا بردن میزان فعالیت بیولوژیکی خاک

-افزایش پایداری و مقاومت گیاه در برابر شوری

-تنظیم نمودن پی اچ خاک و بالا بردن حلالیت عناصر ضروری گیاهان

-افزایش کمی و کیفی محصولات زراعی و باغی

-کمک به جذب بهتر کودهای شیمیایی و آلی در صورت استفاده همزمان همراه آنها

-توانایی بالا در کلات کنندگی عناصر مغذی مانند آهن، کلسیم و … در نتیجه بهبود و افزایش جذب آنها

-ماندگاری بالا در خاک و کمک به نگهداری آب توسط ریشه و خاک در نتیجه مقابله بهتر با خشکی و شوری

-بهبود تهویه درون خاک

-قابلیت استفاده  همزمان با کودهای ازته مانند سولفات آمونیوم

صادرات اسید هیومیک

اگر شما نیز خواهان خریداری اسید هیومیک هستید مطلب پایین را با دقت مطالعه کنید.

همانطور که عرض شد تعدادی مرکز تولید اسید هیومیک در کشور وجود دارد که البته کیفیت آنها نسبت به یکدیگر متفاوت می باشد لذا برای خرید هیومیک اسید صادراتی مرغوب، می توانید با مشاوره از سایت آل کود بهترین نوع آن را خریداری نمایید تا از این طریق قدم بزرگی در تولید میوه ها و محصولات زراعی و سبزیجات بدون‌ داشتن اثرات شیمیایی برداشته باشید. اسید هیومیک شوک و پودری از. جمله موارد رایج نیازهای باغبانان و کشاورزان می باشد‌.

با تشکر از توجه شما جهت افزایش سطح علمی و تجربی آل کود ما را از نظرات، پیشنهادات و بخصوص انتقادات سازنده خود بهره مند سازید.

آل کود

صادرات و گمرک
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *