همه چیز درباره گیاه پاپیتال و کوددهی به این گیاه زیبا

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

پاپیتال(با نام معروف جهانی پیچک انگلیسی یاهمان عشقه)ازجمله گیاهان پررشداست ،که بیشتربه منظور پوشاندن سطح تنه درختان بلند ویاحتی برخی دیوارها کاربردهای فراوانی دارد و به نوعی اثری همچون عایق بندی را می تواند برای ما دارا باشد. اما باید بدانید که مزیت های این گیاه به همین جا ختم نشده چرا که این گیاه زیبا علاوه برموارد کاربردی ای که یاد شد در بهبود (درمان) بعضی ازمرض ها چون سرفه و … هم موثرواقع شده است. پس درادامه همراه ما باشید تا با همه چیز درباره گیاه پاپیتال و کوددهی به این گیاه زیبا بیشتر آشنا شوید و دراین صورت بهترین نتیجه را ازکشت و پرورش این گیاه زیبا داشته باشید.

 گیاه پاپیتال

لازم است قبل ازهرچیزی با ویژگی های ظاهری/فیزیکی این گیاه زیبا شناخت بیشتری پیدا کنید تا قادرباشیم موضوعات جامع تروچه بسا گسترده تر ازنحوه نگهداری و کوددهی این گیاه دراختیارتون قراردهیم.

گیاه پاپیتال به طورمعمول دراَواخِر بهار(تابستان) وهمچنین پاییزگلدهی داشته که دراین حین میتواند شکوفه هایی با رنگ های بسیارزیبا ودوست داشتنی که بعد ها به صورت میوه های بسیارریزبه رنگ های زرد یا نارنجی پدیدار میگردند ، به عنوان غذای بعضی حشرات و حتی پرندگان قرار بگیرد. حالا ممکن است سوال پیش بیاید که چرا حسشرات ؟؟ببینید به طورمعمول این گیاه با شیره هایی که تولید میکند باعث شده اکثرحشرات را به سوی خود جذب کرده وبه عنوان عاملی برای غذای آن ها شمرده شود.

همه چیز درباره گیاه پاپیتال و کوددهی به این گیاه زیبا طبق بررسی هایی که صورت گرفته شیره های تولید شده این گیاه میتوانند غذایی بسیار لذیذی برای تقریبا 71نوع حشره باشند که این ارقام درسته زیاد بالا نیست ولی  باید قبول کرد که این گیاه در بوم سازگان های مختلف باعث بقای اکثرحشرات وحتی حیوانات شده  است.

با فرا رسید فصل بهاربرگ های آن شروع به رشد کرده وباعث ایجاد پوششی زیبا ازبرگ های سبزرنگ خواهد شد.

لازم است توجه داشته باشید که این گیاه به علت مقاوم بودن در برابرشرایط محیطی و… قادراست تا دربرابر طیف وسیعی ازآفات مقابله کند. به همین علت است که به ندرت شاهد آفات مختلف گباهی درآن هستیم.

بیشتر بخوانید: هرس زمستانه انگور

شرایط نگهداری مناسب از گیاه پاپیتال

برای نگهداری از این گیاه لازم است تا به یکسری شرایط توجه لازم را داشته باشید تا بهترین نتیجه را از آن بگیرید:

اولین موردی که در نگهداری از این گیاه باید توجه داشته باشید، فراهم کردن شرایط نوری مناسب برای آن است.از آنجا که این گیاه خیلی با مناطقی با شرایط آب و هوایی گرم سازگارنیست ،پس لازم است آن را در محیطی خنک وبه دوراز نورمستقیم خورشید قرار داد. بنابراین کاشت این گیاه در مجاور یک پنجره، با نورگیری بسیار بالا زیاد مناسب نبوده چرا که ممکن است به کاهش رشد وهمچنین سوختگی برگ ها وحتی خود گیاه منجرگردد.

 البته ناگفته نماند درسته که گفتیم در نور مستقیم قرارنگیرد ولی این طورهم نباشه که دریک محیط تاریک و بدون نورهم قرار داشته باشد.

همان طور که گفته شد، این گیاه به آب وهوای خنک وایده آل نیازدارداما بسیارنوردوست بوده و لازم است تا محیطی روشن برای نگهداری از آن انتخاب شود طوری که بتواند از نورغیرمستقیم خورشید استفاده ومنابع مورد نیازخود را تامین نماید.

همه چیز درباره گیاه پاپیتال و کوددهی به این گیاه زیباکوددهی گیاه پاپیتال

یکی ازمهم ترین عامل ها درنگهداری و پرورش این گیاه استفاده ازکود مناسب برای آن میباشد. ازآن جا که منابع معدنی موجوده درگلدان(محیط کشت) پایین است، پس از مدتی این امکان وجود دارد که غذا رسانی به گیاه کم وگیاه بخاطرعدم دریافت مواد لازم برای خود دچار ضعف درخود گردد. بهترین زمان برای کوددهی به این گیاه طبق جامع آماری ازاوایل فروردین ماه تا اواخرشهریوراست. چرا که گیاه دراین مدت گلدهی داشته و نیاز آن به جهت رشد خود بسیار بیشتر است.

برای کوددهی به این گیاه میتوانید با استفاده ازکود های مایع وبه طور میانگین هردوهفته یکبار عمل نمایید.

فقط قبل ازاین که بخواهیم معرفی بهترین کود مناسب برای این گیاه وهمچنین مزایا ونحوه استفاده از آن را بیان کنیم، لازم است،که بدانیدهیچ گاه خاکی که خشک شده، کوددهی نکنید که در این صورت با کمترین بازدهی موثرازعملکرد خود روبه روخواهید شد.

همیشه دقت داشته باشید که کوددهی را یا همراه با آبیاری گیاه و یا بعد ازآن انجام دهید.

بهترین کودی که میتواند برای تقویت ورشد موثراین گیاه زیبا موثرگردد، استفاده از ((کود مایع 2020)) است. این کود با دارا بودن حدود 20 درصد نیتروژن ،فسفروهمچنین پتاسیم میتواند بهترین گزینه مناسب برای گیاهتان به شمار رود .

باید بدانید که پتاسیم موجود دراین کود می تواند باعث رشد هرچه بیشترگلها وهمچنین افزایش باردهی ((میوه های ریزی که قبل تر یاد شد)) موثرواقع گردد .

نیتروژن موجوده دراین کود هم ،میتواندعلاوه بربالا بردن پروتیین های مورد نیازخاک ، منجربه افزایش رشد ساقه ها وحتی برگها گردد.

فسفرهم که پایه واساس مواد لازم گیاه است که درعمل فتوسنتز گیاه میتواند حایزاهمیت واقع گردد.

جالب است بدانید یکی ازعللی که این کود روبرای این گیاه برگزیدند، شوری خیلی کمتر آن نسبت به سایر کود های موجوده در بازاراست، که آنچنان برای خاک گیاه ما مضررنخواهد بود.

همه چیز درباره گیاه پاپیتال و کوددهی به این گیاه زیبااین کود معمولا به صورت پود های صورتی و سفید ودر حالت مایع به به رنگ سبز روشن و گاهاً بدون هیچ رنگی دیده شده که باید توجه لازم را درجهت اصالت کالا داشته تا باعواقب ناشی ازآن مثل خراب شدن ریشه گیاه بعد ازاستفاده بعضی کود های تقلبی و …روبه رونباشیم .

دقت کنید دوستان درسته که این کود برای گیاه شما عوارضی ندارد، ولی دراین حال این امکان هست که ،درصورت استفاده بیش ازاندازه مورد نیاز،مشکلاتی هرچند کوچک یا بزرگ درگیاه  شما پدیدارآید .برای این منظورشما میتوانید طبق دستوری که روی بسته های آن نوشته شده مقداری به اندازه سر قاشق چایی خوری رو چه مدل پودری و چه در حالت مایع در 1.5لیترآب حل وبه گیاه خود کوددهی کنید

بیشتر بخوانید: کاشت درخت زرشک از ابتدا تا انتها

سخن پایانی

پس به طور کلی در این مقاله به همه چیز درباره گیاه پاپیتال و کوددهی به این گیاه زیبا پرداختیم و فرا گرفتیم که(در ابتدا این گیاه از چه خانواده ای است ونام های دیگرآن چیست؟)  وسپس نحوه وشرایط نگهداری ازگیاه پاپیتال را مورد بررسی قرار دادیم.ودرانتها هم که درباره کوددهی به این گیاه و مناسب ترین کود ونحوه استفاده و مزیت های آن بحث کردیم که شما میتوانید با توجه به موارد ذکر شده در این مقاله بهترین نتیجه موثررا از نگهداری وپرورش این گیاه زیبا تجربه داشته ولذت ببرید.

همه چیز درباره گیاه پاپیتال و کوددهی به این گیاه زیبا
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *