همه چیز درباره درخت سیب و شرایط کوددهی

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

درخت سیب یکی ازمحبوب ترین وشاید عام ترین میوه درکل جهان باشه که جامعیت موجودات آن را دوست میدارند .طوری که حتی درعصرحال حاضرازآن به فناوری فوق پیشرفته یاد کرده اند.جالب است بدانید که این درخت درخت سیب)جزء گونه های قدیمی به حساب آمده که تقریبا 5999سال است که کشت آن درحال انجام میباشد .این درخت معمولا وقتی به5الی6سال سن پیدا میکند میتواند باردهی خودش روآغاز، وعاملی برای رونق بازار های بین المللی به جهت کسب درآمد و… گردد. پس لازم است همه چیز درباره درخت سیب و شرایط کوددهی و خرید کود مناسب برای آن را بدست آوریم تا بتوانیم به یکی ازموفق ترین تولیدکنندگان میوه دراین زمینه تبدیل شویم.

درخت سیب و پرورش آن

سیب ازجمله میوه هایی است که علاوه برزیبایی ظاهری که دارد مزه فوق العاده لذیذی رو به مخاطب خود خواهد چشاند.به همین جهت است که جزو یکی ازمحبوب ترین میوه های حال حاظرجهان به حساب می آید .یک نکته ای که حتما باید به آن شاره داشته باشیم این است که میوه سیب ازگونه خانواده گل رز به حساب آمده ودرحقیقت علت بوی معطری که، این میوه از خود برجای میگذارد، وباعث محبوبیت بیشترآن شده است. و جالبه که بدانیداز همان زمان های قدیم بزرگان ما توصیه داشتند ،که این میوه با پوستش خورده شود چرا که باعث جذب بیشترمواد مغذی موجود درآن به دستگاه گوارش مان خواهدشد.

این درخت درفصل گلدهی خود پرازشکوفه هایی به رنگ صورتی روشن شده که میتواند درنهایت میوه هایی خوشمزه چون سیب روبرای ما به وجود آورد.

همه چیز درباره درخت سیب وشرایط کوددهی و خرید کود مناسب برای آناین همه چیز درباره این درخت(میوه سیب)گفتیم حالا لازم است به مزایایی که درامرتغذیه ای این میوه ارزشمند برای ما دارد کمی صحبت داشته باشیم ازجمله آنها میتوان به :وجود فیبرفراوان دراین میوه اشاره کرد که میتواند نیازبدنمان را در کل روز برای فیبر را تامین نماید .از مزایای دیگر آن میتوان به بهبود و درمان یوبوست شدید اشاره نمود .

سیب ها معمولا درطیف رنگ های متفاوتی درگیتی وجود داشته، که به طورعامیانه رنگ آن ها ازسبز مایل لیمویی گرفته تا قرمز(سرخ تیره). نوع سبز آنها به طور کلی ترش مزه تراند نسبت به بقیه الوان آن .

نکته جالبی که وجود دارد:((که به نظرم مهم ترین فایدها وچه بسا آسان ترین آنها هستند به طور کلی میتوان به : خنثی کردن بوی بد دهان،خاصیت آنتی اکسیدانی آن وهمچنین تقویت کننده طبیعی برای سلول های مغزی اشاره کرد .

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره گیاه پاپیتال و کوددهی به این گیاه زیبا

کود مناسب برای درخت سیب

برسیم به شرایط کوددهی این گیاه که باز هم به نظرم از مهمترین ها شمرده شده و میتواند نقش نهایی و تعیین کننده در بازده کاری شما از کاشت این محصول رو متحمل شود .

کوددهی وهمچنین نوع کود مصرفی برای این درخت به یکی ازدغدغه های باغداران عزیز در شاخه کشت و پرورش سیب تبدیل شده است. و باید راه حلی درباره این موضوعات بدست آوریم تا با بهره گیری ازآنها بتوانند بهترین بازده رو ازکارخود کسب نمایند.

درخت سیب علاوه بر شرایط عمومی همه انواع درختان یعنی آبیاری وهرس کردن سالیانه، به نوعی کوددهی اصولی که بتواند نیازهای غذایی اش را تامین کند هم احتیاج دارد، تا به بهترین شکل ممکن رشد و نموکرده ومیوه(سیب)تولید نماید .

همه چیز درباره درخت سیب وشرایط کوددهی و خرید کود مناسب برای آنباید بدانید که یکی ازراهکارهابه جهت بارورشدن این درخت وهمچنین رشد بهترآن استفاده درست از کود مناسب است . کوددهی این درخت ارزشمند را وقتی انجام میدهیم که شکوفه ها هنوز خفته باشند (به عبارت دیگرهنوز بازنشده باشند).فقط لازم است دقت داشته باشید که کوددهی به این درخت را طبق یک اصول و قاعده ای درست پیش ببرید که در غیر این صورت ممکن است خلاف انتظار شما نتیجه منفی ازخود برجای گذارد و باعث آسیب به درختتان گردد.

کوددهی این درخت درواقع به منظور رشد و تولید محصول بیشترصورت میگیرد لذا بایستی به نحوه انجام آن وهمچنین مناسب ترین نوع کود برای این درخت آشناییت کامل پیدا کرده تا با شناختی جامع وکامل بتوانید برای خرید این محصول اقدام کنید .

شرایط کوددهی درخت سیب

بهترین نوع کود که میتوان ازآن برای این درخت زیبا استفاده نمود، (کودترکیبی)است. این کود که دربردارنده گستره وسیعی از کود های ضروری برای آن ،مثل کود های آلی و به خصوص ریزمغذی ها میباشد میتواند نیاز های غذایی گیاه را تا حد بسیار زیادی تامین نماید . جالب است که بدانید این درختان نیازمند کوددهی ویژ در یکسری زمان های خیلی خاص میباشند. به طوری که میتوان از بعضی از آن ها به کوددهی درحین زمستان ،بعد از اتمام و به عبارت دیگر فروریختن شکوفه های درخت،حالت فندق مانند پیداکردن سیب ها ،تورم زیاد در جوانه های آن ،طول دوره رشد و نمو میوه ها و همچنین مرحله برداشت محصول و …اشاره کرد. که در صورت عدم استفاده از کود مناسب دراین مراحل ممکن است ، با مشکلات فراوانی مواجه شوید. به طور مثال میتوان به اُفت کیفیت و باردهی محصول و همچنین سرحالی درخت اشاره هایی رو نمود.

پس لازم است تا حالا که با این کود فوق حرفه ای آشناییت پیدا کردید با انواع کودهاو خریدشان بحث هایی را داشته باشیم .

طبق فرضیه های زیست شناسان در شاخه تخصص گیاهی یکی از انواع کود هایی که در این امر به شدت موثر واقع شده استفاده از ((کود پتاس)) است .

همه چیز درباره درخت سیب وشرایط کوددهی و خرید کود مناسب برای آناین کود با دارا بودن پتاسیم یکی از نیازهای اساسی گیاه را برطرف کرده و از طرف دیگر این کود میتواند با بالابردن آنتوسیانین ها (نوعی ماده رنگب ذخیره شده در واکوئل)باعث کاهش اثرات منفی ازته گردد وتا حدودی آنها را خنثی نماید.

اگر باغداری برایش رنگ عالی میوه، بزرگ جلوه کرده باشد میتواند از کود هورتی کالر اسپری استفاده نماید به این صورته که، این کود دربردارنده مقدار زیادی پلی ساکارید و پتاسیم که خوب همان طور که گفته شد باعث رشد بیشتر گیاه و ذخیره هرچند بیشتر آنتوسیانین و درنتیجه پر رنگ تر شدن محصول رو برای ما همراه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: آیا صفر تا صد کاشت گندم را می‌شناسید؟

سخن پایانی:

پس به طور کلی فراگرفتیم که به همه چیز درباره درخت سیب و شرایط کوددهی و خرید کود مناسب برای آن پرداختیم. حالا شما قادر خواهید بود با توجه به اطلاعاتی که کسب کردید بهترین نوع کود را برای باغ (محیط کشت خود )تهیه نمائید .

همه چیز درباره درخت سیب وشرایط کوددهی و خرید کود مناسب برای آن
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *