بهترین کود برای رشد بادمجان -با کیفیت -مناسب -عمده

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

موضوع مقاله : بهترین کود برای رشد بادمجان

فروش مناسبترین کود شیمیایی مخصوص بادمجون

بادمجان ها فیدرهای سنگینی هستند که به لقاح منظم نیاز دارند.باغبانان خانگی به دلیل تطبیق پذیری آن در دستور العمل ها ، اغلب بادمجان ها را به عنوان یکی از محصولات خود برای رشد در فصل تابستان انتخاب می کنند. بادمجان ها به حداقل یک فصل رشد طولانی و گرم حداقل 7 ساعت از نور خورشید و دمای بین 70 تا 80 درجه فارنهایت نیاز دارند. مطابق با اعلام دانشگاه هاوایی در گروه مانوای گیاهان و خاکهای گرمسیری مانوآ ، دمای زیر 55 درجه فارنهایت از رشد و نمو گیاهان جلوگیری می کند. برای تهیه مواد مغذی برای تولید میوه سنگین خود ، بادمجان ها به مقادیر متوسط ​​کود نیاز دارند

 

انتخاب بهترین کود برای رشد بادمجان

برای تولید میوه خود سبزیجات اغلب به مقادیر متوسط ​​و کافی کود نیاز دارند. کودهای دانه ای غالبا ارزان هستند ، اما برای رسیدن مواد مغذی به ریشه گیاهان نیاز به کار در خاک و آبگیری پس از استفاده دارند. کودهای مایع گرانتر هستند ، اما راحت تر ، فقط به رقیق شدن و کاربرد آن نیاز دارند. علاوه بر این ، باغبانان می توانند از کودهای مصنوعی یا ارگانیک استفاده کنند. کودهای مصنوعی از ترکیبات شیمیایی فرآوری شده برای ساخت مواد مغذی گیاه ساخته می شوند. کودهای آلی حاوی مواد کوددهی طبیعی با پردازش کمتری هستند. به طور کلی ، هر دو نوع کود مواد مغذی یکسانی را تهیه می کنند. کودهای مصنوعی مواد مغذی را سریعتر تأمین می کنند ، اما ممکن است تأثیرات منفی بر محیط بگذارد.

کود خوب برای بادمجان

کود قبل از کاشت

بهترین کود برای رشد بادمجان یا کود گوجه فرنگی : کود دادن خاک قبل از کاشت به شروع خوبی برای پیوند کمک می کند. یک کود آلی مانند کود مرغ خشک یا هر نوع کود دیگر کود مناسبی را برای شروع بادمجان های شما ایجاد می کند. کودها به گونه ای فرآوری می شوند که بویی وجود ندارد که بتواند از باغ شما بیرون بیاید. اگر ترجیح می دهید از کود متعادل مانند فرمول 10-10-10 استفاده کنید ، کود را به طور کامل در خاک بریزید.

بهترین کود جانبی پانسمان برای رشد بادمجان

با رشد میوه ، به پر کردن منظم مواد مغذی موجود در خاک نیاز خواهد داشت. این کود معمولاً از طریق پانسمان جانبی تهیه می شود ، فرایندی برای حفر یک سنگر 6 اینچی در اطراف هر گیاه و استفاده از کودی برای آن برای نگه داشتن مواد مغذی در دسترس برای گیاه بر اساس نیاز. برای این منظور از کود 10-20-20 با کیفیت خوب استفاده می شود که حاوی دو برابر فسفر و پتاسیم از نیتروژن است. این مواد مغذی در تولید میوه و جذب مواد مغذی کمک می کنند. به گفته دپارتمان علوم باغبانی دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی ، کود پانسمان جانبی نیازی به ریختن در عمق خاک ندارد. به سادگی کود را با یک لایه سبک خاک بپوشانید و اجازه دهید کار خود را انجام دهد.

باروری کانتینر

سبزیجات پرورش یافته در ظروف به دلیل محدودیت خاک و جریان آب از داخل ظرف ، به کوددهی اضافی احتیاج دارند. این شرایط باعث می شود که کود مکرر کود بیشتری برای تأمین مواد مغذی برای میوه در حال رشد فراهم شود. کود محلول 15-30-15 یا 20-20-20 که یک بار در هر 1 یا 2 هفته اعمال می شود به تأمین مواد مغذی برای تولید میوه خوب کمک می کند.

چگونه می توان تخم ها را بارور کرد

بادمجان های بارور می توانند میوه ها را در تمام فصل ، حتی در گرما تولید کنند.

بادمجان ها سبزیجات گوشتی هستند که در انواع غذاهای فرهنگی مورد استفاده قرار می گیرند و به هر طریقی قابل تهیه هستند. در حالی که گیاهان حتی برای باغبانان تازه کار نیز قابل رشد هستند ، اما از آنها برای کمک به رشد قوی ، تولید گل و میوه استفاده می کنند. از طریق تغذیه مداوم در طول فصل رشد از کاشت تا برداشت اول ، می توانید گیاهان خود را در تمام طول فصل به پتانسیل خود تولید کنید.

خرید کود برای بادمجون

میوه اسفنجی و جاذب این گیاه در بسیاری از غذاهای مختلف در پخت و پز مورد استفاده قرار می گیرد و غالباً با اینكه از نظر گیاه شناسی توت است ، سبزی محسوب می شود. به عنوان عضوی از جنس  Solanum ، مربوط به گوجه فرنگی و سیب زمینی است. مانند گوجه فرنگی ، پوست و دانه های آن نیز قابل خوردن است ، اما مانند سیب زمینی توصیه نمی شود آن را خام بخورید. بادمجان از نظر مواد مغذی و ریز مغذی از نظر مواد مغذی کم است ، اما قابلیت میوه در جذب روغن و طعم دهنده های آن به واسطه پخت و پز از طریق پخت و پز ، استفاده از آن را در هنرهای آشپزی گسترش می دهد.

از نظر گیاه شناسی به عنوان انواع توت ، این میوه حاوی تعداد زیادی دانه کوچک ، نرم و خوراکی است که طعم تلخ را نشان می دهند زیرا در آلکالوئیدهای نیکوتوئیدی مانند دخانیات موجود در آنها حاوی یا پوشانده شده است.

بادمجان،  فلفل و بامیه فیدرهای سنگین هستند اما عناصر مغذی خوبی نیز دارند. آنها مقادیر کمی از عناصر مغذی را در تمام طول فصل در خود دارند. نیتروژن بیش از حد شاخ و برگ زیادی تولید می کند اما در میوه ها زیاد نیست.

اضافه کردن بهترین کود برای رشد بادمجان

بنابراین ، قبل از کاشت ، مقداری کود آلی مانند کود مرغ کم آب ، یا هر نوع کود حیوانی اضافه کنید. همچنین می توانید دو تا چهار کیلوگرم از کود متعادل مانند 10-10-10 را در هر 100 متر مربع خاک کار کنید. اعداد 10-10-10 به درصد ، وزن ، نیتروژن (N) ، فسفر (P) و پتاسیم (K) موجود در کیسه کود اشاره دارد. برای تقویت اضافی در زمان کاشت ، یک مشت کمپوست یا یک قاشق چای خوری 5-10-10 ، مخلوط با مقداری خاک ، داخل ته سوراخ بگذارید و سپس کود را با یک تا 5 سانتی متر خاک بپوشانید. در صورت تماس ریشه با کود ، این گیاهان را از سوزاندن گیاهان محافظت می کند.

کود خوب برای بادمجان

ترفند: بهترین کود برای رشد بادمجان : اگر در گذشته سعی در پرورش بادمجان داشتید و از نتایج ناامید شده اید ، این ترفند را امتحان کنید. بادمجان مانند pH است که کمی در قسمت اسید است (5.5 تا 6.0) ، بنابراین از یک کبریت چند چوب کبریت برداشته و آنها را با خاک و کود موجود در کف سوراخ پیوند مخلوط کنید. سپس این مخلوط را با 10 سانتی متر خاک بپوشانید. ریشه های پیوند نباید با کبریت ها در تماس باشد زیرا گوگرد می تواند به آنها آسیب برساند. گوگرد موجود در چوب کبریت ها ، pH اطراف ریشه را پایین می آورد و به نظر می رسد بادمجان ها آن را دوست دارند.

تنوع این ترفند را می توان با خرید پودر گوگرد در داروخانه ، مخلوط کردن یک مقدار از آن با خاک در زیر سوراخ و پوشاندن آن قبل از کاشت انجام داد.

مراقب کود باشید

همچنین هنگام کود دادن باید مراقب باشید. بعضی اوقات گیاهان بادمجان شکوفه های زیادی خواهند داشت اما میوه کافی ندارند. این ممکن است به دلیل گرمای شدید (درجه حرارت بالای 90 درجه فارنهایت) یا سرما (زیر 55 درجه فارنهایت) باشد. در این شرایط ، شکوفه ها به جای تنظیم ، گیاه را رها می کنند. کمبود منیزیم می تواند به مشکل کمک کند. برای ترمیم منیزیم ، مقداری نمک Epsom را در داروخانه خریداری کنید و حدود یک قاشق غذاخوری را به یک بطری اسپری خالی اضافه کنید. سپس بطری را با آب ولرم پر کنید ، آنرا تکان دهید تا نمک Epsom حل شود و محلول را روی برگها و شکوفه های گیاهان فلفل خود اسپری کنید. اگر در دوره شکوفه چند بار این کار را انجام دادید ، باید فلفل های زیادی بخورید.

کود ارگانیک بادمجان

این مطالعه که در تابستان سال 2011 در ECHO انجام شد ، به منظور مقایسه پاسخ میوه بادمجان با میزان متفاوت یک کود معدنی استاندارد در مقابل کمپوست 6 ماهه قدیمی با کود 25٪ گاو و 75٪ ماده گیاهی (به طور مساوی بین چوب و سبز تقسیم شد) انجام شد. مواد برگ) نرخ های بالا نرخ استاندارد در مزرعه جهانی ECHO بود. تيمارها شامل کود NPK (8٪ -2٪ -8٪) با٪ 0 ، 33٪ ، 66٪ و 100٪ نرخ توصيه شده توسط دانشگاه فلوريدا (200 ليتر در هکتار) و کمپوست در 33٪ ، 66 ٪ و 100٪ از میزان توصیه شده ECHO (1 لیتر در گیاه). کود NPK در سه مقدار مساوی در تاریخ 2 ژوئن (کاشت گیاهان) ، 13 ژوئیه و 5 اوت استفاده شد ، در حالی که تمام کمپوست در 2 ژوئن استفاده شد.

نهال ناشی از بذرهای کاشته شده در گلخانه در 5 مه 2011) Solanum melongenaدر  ژوئن 2011 ، “بازار فلوریدا” به تخت های بزرگ شده منتقل شد. وزن میوه ، به طور متوسط ​​بیش از تمام نرخ ها ، با کود NPK دو برابر بیشتر از مقایسه با کمپوست بود. تأثیر میزان کود بر عملکرد با NPK و کمپوست مشابه بود. با هر دو کود ، تولید بادمجان با افزایش میزان کود افزایش یافت. نتایج نشان می دهد که: 1 NPK تولید بیشتری نسبت به کمپوست به دست آورد.

و پتانسیل عملکرد کامل بادمجان با بالاترین میزان کود بادمجان یا کود خیار حاصل نشده است. اگر کود معمولی NPK با کمپوست جایگزین شود ، در حالی که هنوز هم در همان سطح تولید (به ویژه در خاکهای بسیار شنی در یک فصل رشد اولیه) به همان سطح دست می یابید ، احتمالاً کمپوست با سرعت بالاتری مورد استفاده قرار می گیرد و / یا ترکیب با سایر روشها به عنوان مثال برنامه های تقسیم و مالچ

معرفی بهترین کود برای رشد بادمجان

ماده آلی مواد مغذی را اضافه می کند و میزبان حیات خاک است که به طور مؤثر چرخه مواد مغذی را تشکیل می دهد. از آنجا که ECHO شیوه های مدیریتی را که باعث تولید مواد آلی در خاک مزرعه می شوند ، ضروری است کود شیمیایی کمتری برای دستیابی به بازده معادل آنچه در گذشته با نرخ بر اساس توصیه های دانشگاه فلوریدا (200 کیلو گرم نیتروژن در هکتار) حاصل می شود ، لازم باشد.

کود ارگانیک بادمجان

کود کمپوست کودی با نیتروژن بالا است که به راحتی در سناریوهای کوچک قابل تولید و برداشت است. ارزیابی در برابر کود شیمیایی استاندارد ممکن است اثربخشی نسبی کود کمپوست به عنوان کود را نشان دهد ، در نتیجه راهنمایی برای استفاده به عنوان یک جایگزین شیمیایی در ECHO ارائه می شود.

هدف از این آزمایش دو برابر است: الف) برای تعیین اینکه آیا خاکهای اصلاح شده ECHO نیاز به کود شیمیایی را کمتر از توصیه های IFAS به منظور تولید محصول قابل توجه میوه می خواند.

مواد و روش ها

مواد:

کود دامی NPK کود گاو کمپوست شده 8٪ N-2٪ P-8٪ K

طی دو سال گذشته ، مناطق ایران به طور مداوم با انواع محصولات سالانه برای تولید کاشته شده است. در طول فصل پاییز و زمستان 95-96 ، توت فرنگی و بادمجان به طور اختصاصی در تختخوابهایی که این آزمایش به صورت آزمایشی انجام شد ، کاشت شد. علفهای هرز مقدماتی به منظور تهیه زمینه برای آزمایش تجربی ضروری بود.

طراحی آزمایش

هر چهار تکرار شامل یک تخته جعبه بلند ، طول 86 سانتی متر بود. تکرارهای مربوطه به 7 بخش ، هر 12 سانتی متر طول تقسیم شدند. از طرح بلوک كامل تصادفي براي تعيين ميزان تخصيص تصادفي تيمارها در هر تكرار استفاده شد

ردیف های بافر برای طرح آزمایشی در نظر گرفته شد. پس از بحث در مورد ماهیت محافظت از هر تخت (هر یک از تختخواب جعبه) ، مشخص شد که ردیف های بافر اضافی لازم نیست. دسترسی آسان به هر درمان در بستر ، استفاده دقیق از تیمارها و یک محیط حفاظت شده با رشد گیاهان را تسهیل می کند.

کود ارزان برای بادمجون

درمان

NPK (8٪ -2٪ -8٪) با استفاده از طرح آزمایشی با چهار نرخ متفاوت استفاده شد.

کمپوست 6 ماهه – کمپوست [25٪ کود گاو؛ 75% ماده گیاهی مبتنی بر گیاه به طور مساوی بین قهوه ای (مواد چوبی) و سبزیجات (مواد تازه و برگ دار) تقسیم می شود] در سه نرخ مختلف استفاده شد (جدول 3). طبق تجربه ECHO با کشاورزان در مقیاس کوچک ، 1 لیتر را می توان نرخ بالا با with L یک نرخ مقرون به صرفه تر و واقعی تر برای اعمال کشاورزان در نظر گرفت.

جدول 2: میزان کود NPK برای هر هشت گیاه در هر قطعه و نرخهای معادل آن در کیلوگرم در هکتار اعمال می شود. این نرخ بوته کاشت (2 ژوئن) ، 13 ژوئیه و 5 مرداد اعمال شد. در تاریخ 13 شهریور و 5 مهر ، کود به صورت دایره ای در اطراف هر گیاه ، در زیر ناحیه ای که توسط برگهای هر گیاه پوشانده شده بود ، اعمال می شود.

این مطالعه تجربی در فصل تابستان سال 96 انجام شده است. برای تهیه زمینه برای کاشت ، هر بستر علفهای هرز ، باریک و مالیده شده با یونجه بودند. این اتفاق در ماه مهر 96 رخ داده است.

بادمجان ، در بازار ایلام به دلیل توانایی تحمل شرایط سخت آب و هوایی جنوب غربی ایران در ماه های تابستان ، برای این مطالعه تجربی انتخاب شد و خود را به عنوان یک محصول خوب نشان داد. از مزایای اضافی این نوع بادمجان می توان به مقاومت در برابر بیماری هایی مانند بلوز فوموپسیس و پوسیدگی میوه اشاره کرد.

تخم بادمجان در سلولهای عمیق 50 کاشته شد و در مهر 96 در گلخانه قرار گرفتند. آنها برای توسعه حفاظت شده تا آبان در گلخانه بودند. گیاهان اضافی برای استفاده به عنوان جایگزینی برای پیوندهای اولیه که انجام نشد ، کاشته شدند.

کود 8٪ N – 2٪ P – 8٪ K ( همان کود نیترات کلسیم )به عنوان قبل از گياه در هر ايستگاه گياهي در 2 آ

کود با کیفیت بادمجونبان 96 استفاده شد. پيوندها همزمان با برنامه کود كاشت (2 آبان) وارد شدند. گیاهان با فاصله 18 سانتی متر بین گیاهان در یک ردیف قرار گرفتند. یک ردیف در هر رختخواب

مدیریت آزمایشی کود برای بادمجان

باروری: به دنبال کود 2 آبان ، هر قطعه تیمار دو بار اضافی بارور شد (13 آبان و 5 آذر ، 96). هر دو برنامه اضافی در هر بوته و در یک دایره زیر دهانه برگ توزیع شد.

کاربرد درمان: تیمارهای آزمایشگاهی و داوطلبان منتخب در یک بعدازظهر ، بین ساعات 2:30 و 4:30 بعدازظهر ، به روش کودهای آلی و شیمیایی شیمیایی استفاده شدند. کمپوست کود دامی گاو آلی یک بار از زمان به دست آمد و در طول اجرای اولیه آزمایش آماده استفاده شد. (پردازش کود دامی گاو به صورت کمپوست قابل استفاده در کارمندان آزمایشگاهی آزمایشی مختلف در مزرعه جهانی ECHO انجام گرفت.

آبیاری: گیاهان به طور هفتگی 2-3 بار با استفاده از آبیاری قطره ای آب بارانده شدند. با افزایش باران های تابستان ، آبگیری دستی بر این اساس تنظیم شد.

علفهای هرز تابستان : علفهای هرز تابستانی توسط مجریان آزمایش و داوطلبان در طول محاکمه کشیده شد. مالچ تازه در آبان 96 به هر تختخواب اعمال شد.

کود خوب برای بادمجان

جمع آوری داده ها

داده های بازده 5 بار در طول ماه های آذر و دی ثبت شد. ميوه ها براساس كيفيت بازار قابل خريد جمع آوري شدند. معیارهای مورد استفاده برای تعیین بازار پذیری شامل موارد زیر است:

حداقل اندازه: 5 سانتی متر (طول)

شکل متوسط: باریک در بالا ، گسترده تر در پایه

رنگ: بنفش عمیق با براق

طول = بالای درپوش به پایین

روش برداشت میوه شامل استفاده از هرس و برش حدود ¾ – ½ فاصله بین گره و کلاه هر بادمجان است. داده ها با استفاده از نرم افزار آماری SPSS مورد تجزیه و تحلیل واریانس قرار گرفتند.

نتایج و بحث

به طور کلی ، وزن میوه قابل توجه بدون در نظر گرفتن میزان کود ، از وزن میوه قابل فروش بیشتر بود . این می تواند حداقل تا حدودی به دلیل عدم استفاده از قارچ کش ها باشد. وقایع قابل توجه بارندگی می تواند به عوامل بیماری زا قارچ مؤثر بر کیفیت میوه کمک کند.

کود ارزان برای بادمجون

بهترین کود برای رشد بادمجان : هیچ گونه تعامل نرخ با نوع کود وجود نداشت ، بنابراین بازده با NPK و کمپوست با روندهای نشان داده شده به طور متوسط ​​انجام شد. هنگامی که میزان کود بیش از 80٪ از مقدار متعارف افزایش یافت ، وزن میوه در بازار و قابل توجه به میزان قابل توجهی افزایش یافت. ميزان کود كمتر از 80٪ افزايش حداقلي در وزن ميوه هاي قابل فروش / نامشخص را نشان داد. پاسخ وزن کل میوه به میزان کود همبستگی مثبت مستقیمی داشت. با افزایش سرعت کود ، عملکرد میوه به طور مداوم افزایش یافت.

از نظر كودك قابل فروش ، كاملاً و بدون علامت قابل توجه ، وزن ميوه با استفاده از كود شيميايي در مقابل كمپوست دو برابر شد. بسیار محتمل است که NPK بیشتری نسبت به کمپوست استفاده شود

نتیجه گیری

بازده با موفقيت در کود بادمجان یا کود بادام بيشتر نتوانست در فلات قرار بگيرد. با این حال ، به خصوص هنگام برخورد با مواد معدنی ، کشاورزان خرده فروش نمی توانند مقادیر نامحدودی را اعمال کنند. راه های به حداکثر رساندن بهره وری کود شامل باند یا هدف به عنوان مثال ، در ایستگاه های کاشت در مقابل برنامه های پخش و مالچ است. برای درک کامل تر از اثر بخشی کمپوست در مقابل کود ، مطالعات آینده باید در مدت زمان طولانی تری انجام شود. شاید استفاده مداوم از کمپوست باعث تقویت سلامتی خاک ، بهبود مقاومت در برابر بیماری ها و در نتیجه کیفیت میوه شود. وزن کل میوه های گیاهان کمپوست ممکن است به اندازه کود NPK نباشد ، اما درصد بالاتری از وزن میوه قابل فروش ممکن است در چنین مواردی به بخش بیشتری از وزن میوه قابل شور کمک کن

بادمجان ها را تغذیه کرده و به شما غذا می دهند

بادمجان ها در طول فصل رشد سبزیجات بزرگ و سنگین ایجاد می کنند و مقادیر زیادی از مواد مغذی را از خاک جذب می کنند. برای ادامه تولید ، آنها هنگام کاشت نیاز به تغذیه کود دارند و بعدا وعده های غذایی اضافی. نگهداری مناسب از گیاهان به این معنی است که در اواخر فصل برداشت محصول خوشمزه و مثبتی خواهید داش

تغذیه با استفاده از کود برای رشد بادمجان

کودهای مختلف گزینه های مختلفی ارائه می دهند – مایع یا گرانول ، آلی یا مصنوعی. کودهای مایع بیش از گرانول هزینه دارند ، اما کودهای دانه ای باید در عمق 6 into در خاک کار شوند تا با رشد عمیق تر ریشه های بادمجان ، مواد مغذی ایجاد کنند. پس از رقیق شدن و اعمال آنها ، کودهای مایع به خودی خود فرو می روند. اگر از توانایی جسمی و یا زمان کار کود کود در خاک برخوردار نیستید ، می توانید با استفاده از کود مایع از باغ خود لذت ببرید.

هنگام صحبت از مواد مغذی ، کودهای آلی و مصنوعی برابر هستند. با این حال ، کودهای آلی در مقایسه با کودهای مصنوعی حداقل پردازش را دریافت می کنند. کودهای مصنوعی از مواد شیمیایی فرآوری شده ایجاد می شوند. بادمجان های شما مواد مغذی را سریعتر از کودهای مصنوعی دریافت می کنند ، اما این کودها می توانند اثرات منفی بر محیط زیست داشته باشند.

کودهای آلی که می توانید انتخاب کنید شامل موارد زیر است:

کود پوسیده

دفع مرغ خشک شده

خفاش گوانو

وعده غذایی خون

غذای پنبه ای

برخی از آنها غذاهای گیاهی با نام های سبزیجات مانند غذای گوجه فرنگی Big Boy Burpee را تهیه می کنند

قبل از پیوند بادمجان های خود ، منطقه را با کود مایع درمان کنید یا به ازای هر 100 متر مربع از فضای باغ ، 2 تا 4 کیلو گرم کود 10-10-10 کاملی را درون خاک تا عمق 6 کار کنید. اگر کودهای ارگانیک را ترجیح می دهید ، باغ خود را با کود 2 ″ تا 3 ″ کمپوست یا کود خوب پوسیده بپوشانید و سپس کمپوست یا کود کود را درون خاک کار کنید.

با پیوند بادمجان خود می توانید 2 قاشق غذاخوری کود 5-10-10 کامل را در یک گالن آب حل کنید و 1 فنجان محلول را درون سوراخ برای هر گیاه ریخته یا یک مشت کمپوست را با مقداری خاک مخلوط کرده و داخل آن قرار دهید. سوراخ برای گیاهان شما برای جلوگیری از سوزاندن ریشه ، قبل از انتقال گیاهان به داخل سوراخ ها ، کود یا کمپوست را با 1 ″ تا 2 ″ خاک بپوشانید.

تغذیه گیاه سخت و کارآمد

هنگامی که اولین بادمجان های کوچک ظاهر می شوند ، گیاهان را با ایجاد یک سنگر کم عمق به قطر 6  تا 8 سانتی متردر اطراف گیاهان بچسبانید و یک کود کامل 10-20-20 یا 10-30-10 را در آن قرار دهید. سنگر ، و سپس پوشش کود. همچنین می توانید کود را به صورت دایره ای در اطراف گیاه پخش کنید ، و سپس کود را با خاک بپوشانید یا کود را با دقت کار را درون خاک کار کنید. از کار کردن خیلی نزدیک گیاهانی که ممکن است به ریشه آسیب برساند ، خودداری کنید.

هنگامی که اولین بادمجان آماده برداشت و سپس هر چهار تا شش هفته بعد از آن در طول فصل رشد ، دوباره گیاهان را بپوشید. برای هر 100 متر مربع فضای باغ از 1 تا 1/2 کیلو گرم استفاده کنید. بعد از هر بار استفاده از بادمجان ها را آب دهید. آب کافی برای انتقال کود به ریشه های گیاه فراهم کنید.

کود شیمیایی بادمجون

اگر توجه داشته باشید که گیاهان شما فقط تعداد کمی از بادمجان های کوچک اما شاخ و برگهای ضخیم تولید می کنند ، این نشانگر این است که گیاهان سطح زیادی ازت را دریافت می کنند. در این حالت کود کامل مورد استفاده خود را به یکی با مقدار نیتروژن کمتر تغییر دهید. سطح نیتروژن توسط اولین از سه عدد موجود در برچسب کودهای کامل نشان داده شده است.

تغذیه گیاه گلدان

اگر در یک آپارتمان زندگی می کنید ، می توانید انواع بادمجان ها مانند Hybrid میلیونر Burpee و Hybrid Marble Blue را در ظروف پرورش دهید. با این حال ، به دلیل اینکه گیاهان از خاک کمتری برای جذب مواد مغذی برخوردار هستند و به دلیل آب دادن به گیاهان ، خاک و مواد مغذی را از داخل کانتینر خارج می کنند ، بادمجان های رشد یافته ظروف نیاز به کاربردهای کود محلول 15-30-15 یا 20-20-20-20 دارند. دو هفته.

تغذیه بادمجان ها با تهیه مواد مغذی سالم باعث می شود که آنها غذای سالم بادمجان های خوشمزه را برای شما فراهم کنند.

کود آلی برای رشد بادمجان
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *