تاثیرات استفاده از کود جلبک دریایی در افزایش تناژ برداشت گوجه

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

گوجه‌ فرنگی یکی از پرطرفدارترین محصولاتی است که شرایط نگهداری ساده‌ای دارد و امروزه افراد زیادی اقدام به کشت بذر آن می‌کنند. به‌ طور معمول گوجه‌ فرنگی برای داشتن رشدی سالم و تولید میوه باکیفیت، باید عناصر غذایی مورد نیاز خود را به‌ طور کامل فراهم کند. از این‌ رو افرادی که اقدام به کشت آن می‌کنند، باید مواد مغذی همچون کلسیم، ازت و پتاسیم و… را در اختیار گیاه قرار دهند تا کیفیت و گل‌دهی گیاه کاهش نیابد. کود جلبک دریایی جزو کودهای طبیعی و مغذی است که می‌تواند به بهترین شکل ممکن نیازهای بوته گوجه‌ فرنگی و خاک را تأمین نماید. تاثیرات استفاده از کود جلبک دریایی در افزایش تناژ برداشت گوجه بسیار عالی است و با مصرف آن می‌توانید نتایج فوق العاده‌ای به دست آورید.

در واقع فواید بسیار زیاد کود جلبک دریایی برای محصولات کشاورزی موجب شده‌ است افراد زیادی از این کود طبیعی بهره بگیرند و با مصرف آن نتایج بی‌نظیری به دست آورند. کود جلبک دریایی کمک می‌کند گوجه‌ فرنگی‌های باکیفیت‌تر و سالم‌تری داشته باشید و میزان برداشت محصولات را هم تا حدود زیادی افزایش می‌دهد‌.

این کود مفید تمام املاح مورد نیاز را برای گیاهان فراهم می‌کند و اجازه نمی‌دهد محصولات دچار کمبود تغذیه شوند و از بین بروند‌. کود جلبک دریایی نقش بسیار زیادی در تعیین رنگ‌گیری و اندازه گوجه‌ فرنگی دارد و تا حدود زیادی طعم محصولات را بهبود می‌دهد.

نحوه مصرف کود جلبک دریایی برای گوجه‌ فرنگی

شما می‌توانید با استفاده از روش‌های مختلفی از کود جلبک دریایی بهره بگیرید و  محصولات خود را تغذیه کنید. روش محلول پاشی یکی از بهترین روش‌هایی است که برای استفاده کردن از آن باید کود جلبک دریایی مایع یا پودری را با مقدار مناسبی آب مخلوط کنید و سپس آن را به‌ صورت محلول پاشی به قسمت‌های مختلف گیاهان اسپری نمایید تا مواد مغذی توسط گیاه جذب شوند و رشد میوه‌ها نیز دچار اختلال نشود.

با بهره گرفتن از روش محلول پاشی می‌توانید عوامل بیماری‌زا، آفات و قارچ‌های موجود را در سریع‌ترین زمان ممکن از بین ببرید و جوانه‌زنی محصول را نیز افزایش دهید. یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید از آن بهره بگیرید، روش آبیاری است.

در روش آبیاری نیز باید کود جلبک دریایی را با آب ترکیب کنید و سپس آن را به‌ صورت مستقیم پای بوته بریزید تا جذب خاک شود و از طریق ریشه مواد مغذی را به قسمت‌های مختلف گیاه برساند.

تاثیرات استفاده از کود جلبک دریایی در افزایش تناژ برداشت گوجه

در نظر داشته باشید؛ تاثیرات استفاده از کود جلبک دریایی در افزایش تناژ برداشت گوجه زمانی نمایان می‌شود که از این کود به‌ صورت صحیح و اصولی استفاده کنید. روش پخش سطحی نیز یکی دیگر از روش‌های مناسبی است که می‌توانید با کمک آن گوجه‌ فرنگی‌ها و خاک زمین مورد نظرتان را تقویت کنید. این روش معمولاً پیش‌ از کاشت بذر گوجه‌ فرنگی انجام می‌شود اما می‌توانید بعد از کشت نیز آن را انجام دهید.

اگر پیش‌ از کاشت بذر گوجه‌ فرنگی اقدام به کوددهی زمین‌تان کردید، کود جلبک دریایی پودری را به‌ طور مساوی بر روی سطح خاک پخش کنید و سپس آن را با خاک مخلوط کنید.

اما و اگر بعد از کاشت بذر تصمیم به انجام این کار گرفتید، از مخلوط کردن کود با خاک بپرهیزید زیرا ممکن است به بذر و ریشه گیاهان آسیب وارد شود و دیگر محصول‌دهی مناسبی نداشته باشید. در این زمان باید کود را بر روی خاک بریزید و اجازه دهید به مرور زمان توسط موجوداتی که در خاک زندگی می‌کنند، با خاک ترکیب شود.

خرید کود جلبک دریایی 

بهترین زمان برای کوددهی گوجه با استفاده از جلبک دریایی

برای کوددهی گوجه‌ فرنگی معمولاً زمان تعیین ‌شده‌ای وجود ندارد و شما می‌توانید با توجه به نیاز گیاه و خاک، در زمان‌های مختلف، کار کوددهی و تغذیه کردن را انجام دهید.

البته اغلب کارشناسان کشاورزی توصیه می‌کنند کار کوددهی گوجه‌ فرنگی را در دوره رشد گیاه انجام دهید زیرا در این زمان اگر املاح و مواد معدنی به میزان کافی برای گیاه فراهم نشود، محصولات آسیب جدی می‌بینند و با کاهش کیفیت مواجه می‌شوند.

قبل‌ از کاشت بذر نیز لازم است حتما خاک زمین مورد نظرتان را تغذیه کنید تا بستر عالی و مناسبی برای رشد گوجه‌ فرنگی فراهم شود و صدمه‌ای به محصولات‌تان وارد نشود. همچنین بهتر است بدانید؛ کوددهی بعد از برداشت محصولات نیز می‌تواند بسیار مؤثر باشد زیرا در این زمان، زمین مورد نظرتان برای کشت محصولات در سال بعد آماده‌تر خواهد شد.

تاثیرات استفاده از کود جلبک دریایی در افزایش تناژ برداشت گوجه

مزایای کود جلبک دریایی برای گوجه‌ فرنگی

  • کود جلبک دریایی دارای هورمون‌ها و املاح بسیار زیادی است که همه آن‌ها در کنار هم کمک می‌کنند رشد گوجه‌ فرنگی دچار اختلال نشود و تا حدود زیادی افزایش یابد.
  • تاثیرات استفاده از کود جلبک دریایی در افزایش تناژ برداشت گوجه نیز بسیار عالی است و با بهره گرفتن از آن می‌توانید حجم و اندازه محصولات را چندین برابر کنید.
  • با مصرف این کود مغذی می‌توانید سیستم ایمنی و دفاعی گیاه‌تان را تا افزایش دهید و از آن‌ها در برابر شرایط پرتنش، محافظت کنید.
  • کود جلبک دریایی کمک می‌کند رشد ریشه گوجه‌ فرنگی بهبود یابد و در برابر کم‌آبی دچار خشکی و آسیب نشود.
  • این کود ارگانیک، عملکرد کلروفیل گیاه را بالا می‌برد و سبزینگی بوته‌ها را نیز چندین برابر می‌کند.
  • اگر از کود جلبک دریایی برای بوته‌های گوجه‌ فرنگی به‌ صورت استاندارد و صحیح بهره بگیرید، می‌توانید جوانه‌زنی گوجه‌ فرنگی را بیشتر کنید و محصولات بهتری برداشت نمایید.
  • کود جلبک دریایی می‌تواند طول عمر مفید محصولات را حتی بعد از برداشت افزایش دهد و اجازه ندهد آسیبی به آن‌ها وارد شود.
  • این کود غنی در برابر سرمازدگی و گرما نیز از گیاهان‌تان به‌ خوبی محافظت می‌کند و اجازه نمی‌دهد آن‌ها صدمه‌ای به سلامت محصولات وارد کنند.
  • کود جلبک دریایی ساختار خاک را نیز به خوبی اصلاح می‌کند و اگر از آن به‌ صورت برنامه‌ریزی‌ شده استفاده کنید، می‌توانید خاک سالم‌تری داشته باشید.

سخن پایانی

اگر می‌خواهید تاثیرات استفاده از کود جلبک دریایی در افزایش تناژ برداشت گوجه را به بهترین شکل ممکن مشاهده کنید، حتما موارد ذکر شده در این مقاله را در نظر بگیرید و با توجه به آن‌ها اقدام به تغذیه کردن گیاهان خود کنید تا مشکلی برای سلامت محصولات و خاک به وجود نیاید و دچار ضرر نیز نشوید.

برای خرید اسید هیومیک با همکاران ما در آلکود در ارتباط باشید

تاثیرات استفاده از کود جلبک دریایی در افزایش تناژ برداشت گوجه
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *