کود مخصوص خیار

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود مخصوص خیار

خیارها  بهترین میوه خود را در روزهای طولانی و گرم تابستان تولید می کنند. برای رشد،  خیارها را  در گلخانه باید طوری قرار دهیم که به صورت عمودی رشد کند زیرا رشد خیلی سریعی دارند، همچنین با استفاده از کود مخصوص خیار می توانیم سرعت رشد و حجم باردهی را به راحتی افزایش دهیم.

عناصر مورد نیاز برای کشت خیار :

خیار از جمله گیاهانی است که کشت آن در گلخانه و حتی در زمین زراعی به عنوان محصول زود بازده و مقرون به صرفه توصیه می شود.

از عناصر مورد نیاز برای خیار که به صورت پر مصرف می باشد می توانیم به سه عنصر ازت ، فسفر و پتاسیم اشاره کنیم.

ولی این سه عنصر به تنهایی کافی نیست : کود مخصوص خیار همچنین باید دارای مقادیر قابل ملاحظه ای از کلسیم، بور ، جلبک دریایی ، اسید آمینه ، هیومیک اسید ، فولیک اسید و آهن باشد.

کود شوک ده ایکس بهترین کود برای خیار با ترکیبات یکجا ده عنصر بالا می باشد.

کود 10X شوک

این ترکیب فوق العاده با سه بسته بندی یک ، پنج و بیست لیتری مود می باشد و همین حالا می توانید از بالای همین صفحه با کارشناسان آل کود تماس گرفته و آن را سفارش دهید.

طریقه مصرف کود شوک ده ایکس به عنوان بهترین کود مخصوص خیار :

از آنجایی که کود شوک ده ایکس سیستمیک می باشد که هم به صورت آبیاری و هم محلول پاشی قابل استفاده است دوز مصرف آن به صورت محلول پاشی یک لیتر در 400 لیتر آب و همچنین آبیاری آن ده لیتر در هکتار توصیه می شود.

بسته بندی بیست لیتری کود شوک ده ایکس به عنوان بهترین کود مخصوص خیار

مواد مغذی مورد نیاز خیار گلخانه ای

گیاهان سبز رنگ  به خاک غنی از مواد مغذی نیاز دارند تا بتوانند تولیدات کافی  داشته باشند.

این گیاهان مواد مغذی را از خاک جذب می کنند. با این حال، از دست دادن  مواد مغذی خاک شما به دلیل محصول قبلی از اهمیت تغذیه ای برخوردار است.

بنابراین برای افزایش عناصر غذایی در خاک باید از کود آلی یا معدنی استفاده کنید. طبیعت دارای 17 ماده مغذی است که برای رشد گیاه ضروری است. اکثر باغداران و کشاورزان از کودهای ان پی کا استفاده می کنند زیرا ترکیبی از چندین ماده مغذی است.

زمانی که گیاه دارای برگ های واقعی است ، باید به آنها کودهای کمپوست شده بدهید،  به عبارت دیگر، ن برای نهال خیار باید پس از 2 هفته بعد کاشت  از کود کمپوست شده استفاده  شود.

بهترین کود برای خیار گلخانه ای

عوامل مختلفی در تعیین بهترین کود برای خیار گلخانه ای تاثیر دارد که شامل :

1-نیازهای کودی خیار

خیار نیاز به نیتروژن کمی دارد، با این حال، مقدار زیادی پتاسیم و فسفر مصرف می کند.  در ارقام تجاری خیار می توان از کودهای سه بیست استفاده کرد.

البته مهم است که بدانیم  خیارها در چه نوع خاکی باید کاشته شوند و به چه  مقدار و چه نوع مواد مغذی نیاز دارد.

خاک های شنی به سرعت مواد مغذی مهم خود را از دست می دهند و دچار کمبود مواد مغذی می شوند. مواد مغذی را می توان در خاک های سنگین ذخیره کرد. بیشتر خاک های مورد کشت را می توان با افزودن کمپوست قبل از کاشت بهبود بخشید.

خاک های شنی سبک از مواد آلی بهره  بیشتری می برند، در حالی که خاک های رسی سنگین از دیگر عوامل مثل رعد و برق  بهره می برند.

2-هنگام کوددهی  خیار، مراقب نیتروژن بیشتر باشید

از کوددهی  بیش از حد خیار خود با کودهای  عمومی با نیتروژن بالا خودداری کنید، اگرچه باعث توسعه و رشد خیار می شود اما رشد قابل توجه نخواهد بود

از آنجایی که خیار نیاز به نیتروژن پایینی دارد، کودهای با نیتروژن بالا باعث رشد  بیشتر می شوند که از میوه دهی  می کاهند. خیارهایی که با نیتروژن تغذیه می‌شوند، انرژی خود را  بیشتر صرف رشد  برگ‌ها و شاخساره‌ها می‌کنند تا شکوفه‌ها و میوه‌ها.

گلهای خیار ممکن است در اثر کودهای با نیتروژن بالا باز نشوند و در نتیجه خیارهای بی میوه به وجود بیایند.

3- استفاده از کود کمپوست کهنه

کود کمپوستی کهنه بهترین کود برای  خیار است،  کمپوست حاوی تنها 2 درصد نیتروژن است که با گذشت زمان به آرامی آزاد می شود. کودهای کمپوست باعث رشد بیش از حد رویشی می شوند، همچنین  ذخایر غذایی را به خاک اضافه می کند که برای مدت طولانی  در خاک ماندگاری دارد.

بدون ایجاد تجمع مواد مغذی اضافی، کمپوست را می توان سالانه به عنوان مالچ استفاده کرد یا قبل از کاشت در خاک قرار داد. خیار به فسفر، پتاسیم و ریز مغذی ها نیاز دارد که همگی توسط  کمپوست در خاک  تامین می شود.

مالچ کمپوست همچنین با کاهش رقابت علف های هرز به خیار کمک می کند تا مواد مغذی خاک را بدست آورد. بهتر است یک ماه قبل از کاشت، کمپوست را در خاک مخلوط کنید.

نحوه  استفاده از کود برای خیار گلخانه ای

برای کوددهی  خیارهای کشت شده در گلخانه  کمپوست را به خاک گلخانه  خود اضافه کنید، همچنین می توانید از کود مایع کم نیتروژن و متعادل و  با پتاسیم بالا استفاده کنید.

1 قاشق غذاخوری کود  به هر بوته در هنگام کاشت و مجدا  هنگامی که خیارها اولین برگ های اصلی خود را دارند اضافه کنید.به محض رشد برگهای اصلی  برای خیارها  هر هفته از کودهای محلول در آب، کم نیتروژن و پتاسیم بالا استفاده کنید.

همچنین هفته ای یکبار کودهای نیمه قوی را اضافه کنید و 2/1 قاشق غذاخوری کود را با 4 لیتر  آب ترکیب کنید و با آن کوددهی را انجام دهید.

انواع کود برای خیار گلخانه ای

تعداد کمی از محصولات کودی وجود دارند که به طور خاص فقط برای خیار استفاده می شوند، اما کودهایی نیز وجود دارند که دارای کارایی خوبی در خیارهای گلخانه ای هستند که  برخی از آنها برای شرایط رشد خاص بهتر از بقیه مناسب هستند. کودهای مناسب خیار گلخانه ای شامل :

دانه ای: این نوع کود شبیه دانه های  ریز است و به تدریج مواد مغذی را آزاد می کند تا گیاهان را برای چند هفته تغذیه کند. این نوع کودها  در یک یا دو سانت بالای خاک مخلوط می شوند، جایی که به آرامی حل می شوند.

مایع: کودهای مایع به شکل غلیظ برای مخلوط کردن با آب یا به عنوان کود آماده برای محلول پاشی در بازار موجود هستند،  کودهای مایع به سرعت توسط گیاه جذب می شوند، اما نسبتاً سریع از خاک خارج می شوند، بنابراین تغذیه مکرر (هر هفته یا بیشتر) ) ممکن است مورد نیاز باشد.

محلول در آب: این نوع کود به صورت دانه ای ریز یا پودر می باشد و طوری طراحی شده است که به سرعت در آب حل می شود. باغبان‌ها می‌توانند آن را در ظرف  آبیاری بریزند و سطح وسیعی از گیاهان را اسپری کنند.

بهترین انتخاب کود برای خیارها کود با نسبت ان پی کا18 N18P18K برند شوک  که دارای  همه  مواد مغذی که مورد نیاز خیارهای گلخانه ای است. این کود برای خیار و سایر سبزیجات به صورت محلول در آب استفاده می شود  که می‌توان آن را برای اسپری کردن شاخ و برگ گیاه استفاده کرد یا با آب در ظرف  آبیاری مخلوط کرد و روی گیاه یا خاک نزدیک پایه گیاه بریزید.

این کود  به سرعت حل می شود که برای رشد سالم و شکوفه های فراوان مفید است. خیارها را می توان با این کود هر 1 تا 2 هفته کوددهی کرد ، یا  در زمانی که بذرها جوانه می زنند یا نهال های خیار به باغ منتقل می شوند. یک بسته حدود 700 گرمی  حدود 18000 سانتی متر  مربع را کوددهی می کند.

دو نوع گیاه مخصوص خیار وجود دارد:

خیار توت و خیار بوش . رایج ترین واریته ها روی تاک های شدید ساییده شده توسط برگ های بزرگ رشد می کند. رشد این گیاهان سریع است و اگر به درستی از آنها مراقبت کنید عملکرد محصول فراوان است.

کود مخصوص خیار
انواع انگور یک شال یا حصار بزرگ می شوند. آنها پاکتر خواهند بود  در مقابل آنهایی که در بالای خاک رشد می کنند – اغلب پربارتر و انتخاب آنها ساده تر است.
خیار بوش اما به خوبی ظروف و باغ های کوچک مناسب است . کاشت های پی در پی (هر دو هفته یکبار برای برداشت مداوم) انجام دهید. در خاک تابستانی قبلاً گرم ، خیارها به سرعت رشد می کنند و در حدود شش هفته رسیده می شوند.

زمان کاشت خیار

گیاهان خیار باید زودتر از 2 هفته پس از آخرین تاریخ یخبندان در خارج از زمین بذر یا پیوند داده شوند . خیارها بسیار مستعد ابتلا به سرما و سرما هستند. خاک برای جوانه زنی باید حداقل 70 درجه فارنهایت باشد. خیلی زود در بیرون گیاه کاشت نکنید.
برای شروع کار ، حدود 3 هفته قبل از پیوند آنها در زمین ، تخم خیار را در خانه بذر بگذارید. آنها گرمای پایین در حدود 70 درجه فارنهایت (21 درجه سانتیگراد) را دوست دارند. اگر یک تشک حرارتی ندارید ، دانه ها را در بالای یخچال قرار دهید یا چند در بالای آبگرمکن را فرو کنید.

انتخاب و تهیه سایت کاشت:

سایتی را با آفتاب کامل انتخاب کنید. خیارها به گرما و نور زیادی احتیاج دارند.خیارها به خاک حاصلخیز احتیاج دارند. قبل از کاشت در کمپوست و یا کود پیری مخلوط کنید تا عمق 2 اینچ داشته باشید و درون خاک 6 تا 8 اینچ عمق کار کنید. اطمینان حاصل کنید که خاک مرطوب و به خوبی زهکشی شده است ، مبهم و فشرده نشده است.

بهترین کود خیار
خاک باید خنثی یا کمی قلیایی باشد پی اچ آن حدود 7.0 باشد.با افزودن ماده آلی خاک رس را بهبود بخشید. با اضافه کردن ذغال سنگ نارس ، کمپوست یا کود پوسیده خاک متراکم و سنگین را بهبود بخشید.
(اگر از نوع خاک خود اطمینان ندارید ، یک آزمایش خاک را انجام دهید ؛ با بخش تعاونی محلی خود تماس بگیرید .) خاکهای سبک ماسه ای برای باغهای شمالی ترجیح داده می شوند ، زیرا در بهار به سرعت گرم می شوند. راهنمای ما برای اصلاحات خاک را مشاهده کنید.

نحوه کاشت مخصوص خیار:

بسته به تنوع ، بذرها را 1 اینچ عمیق و حدود 2 تا 3 پا از هم جدا کنید (برای جزئیات بیشتر به بسته بذر مراجعه کنید). گیاهان فضایی 1 پا از یکدیگر جدا می شوند.
خیار همچنین می تواند در تپه ها (یا “تپه”) که بین 1 تا 2 پا از هم قرار دارند ، کاشته شود ، که در هر توده 2 تا 3 دانه کاشته می شود. پس از رسیدن گیاهان به 4 اینچ ارتفاع ، آنها را در هر تپه به یک گیاه نازک کنید.
اگر در آب و هوای خنک تر زندگی می کنید ، می توانید با پوشاندن تپه یا ردیف با پلاستیک سیاه به گرم کردن خاک کمک کنید.
پس از کاشت ، مالش اطراف نی را با نی ، برگهای خرد شده و یا مالچ ارگانیک دیگر برای نگه داشتن آفات در معرض خیز نگه دارید و همچنین انواع بوته ها را از زمین دور نگه دارید تا از بیماری جلوگیری کنید.
اگر می خواهید تاک صعود کند ، یا فضای کمی دارید ، ایده خوبی است .همچنین از میوه در برابر آسیب دراز کشیدن روی زمین مرطوب محافظت می کند. نحوه ساخت یک شله و پشتیبانی از سبزیجات تاک را مشاهده کنید.
اگر آفات دارید تخم خیار تازه کاشته شده را با توری یا سبد توت بپوشانید این باعث می شود تا آنها از حفر دانه ها جدا نشوند.

ارزان ترین کود برای خیار
چگونه خیار را پرورش دهیم:

نیاز اصلی مراقبت از خیارها ، آبیاری مداوم با آب است! آنها حداقل به یک اینچ آب در هفته نیاز دارند (یا بیشتر اگر دمای هوا از آسمان زیاد است). انگشت خود را در خاک قرار دهید و وقتی از اولین مفصل انگشت خود خشک شد ، زمان آب شدن آن است. آبیاری متناقض به میوه هایی با مزه تلخ منجر می شود.

صبح ها یا اوایل ظهر به آرامی آب را امتحان کنید و از برگ ها خودداری کنید تا بیماری های برگ را که باعث خراب شدن گیاه می شوند ، تشویق نکنید. در صورت امکان ، خیارهای خود را با شلنگ خیس کن یا آبیاری قطره ای آب کنید تا شاخ و برگ خشک نشود.
مالچ برای نگه داشتن رطوبت خاک:
هنگامی که نهال ها ظهور می کنند ، به طور مکرر شروع به آب کنید و پس از شکل میوه ، به یک گالن در هفته افزایش دهید.هنگامی که گیاهچه ها به 4 اینچ بلند و باریک و باریک برسند ، به طوری که حداقل از یک پا با یکدیگر فاصله دارند.

اگر قبل از کاشت مواد آلی را در خاک کار کرده اید ، شاید فقط لازم باشد گیاهان خود را با کمپوست یا کود پوسیده به تن کنید.در صورت تمایل ، از کودهای مایع از فروشگاه باغچه خود مانند مواد گیاهی گیاهی استفاده کنید که دارای فرم کم پتاسیم و پتاسیم بالا و فسفر است.
هنگام کاشت ، 1 هفته پس از شکوفه و هر 3 هفته ، به طور مستقیم در خاک اطراف گیاهان بمالید. یا می توانید کود دانه ای را درون خاک کار کنید. بیش از حد کود داده نشوید و یا میوه ها لکه دار شوند.
اگر فضای محدودی دارید و یا انگورهای عمودی را ترجیح می دهید ، زودتر از موهای خود راه اندازی کنید تا از آسیب رسیدن به نهال ها و تاک ها جلوگیری کنید.برای جذب زنبورها و قرار دادن میوه های بیشتر تاک ها را با آب شکر اسپری کنید.

خرید و فروش کود خیار
آفات / بیماری ها مخصوص خیار:

اگر گیاهان خیار شما میوه نمی دهند ، معمولاً بیماری نیست. احتمالاً یک مسئله گرده افشانی وجود دارد. گلهای اول همه نر بودند. هر دو گل ماده و نر باید همزمان شکوفه دهند.
این ممکن است در اوایل زندگی گیاه اتفاق نیفتد ، بنابراین صبور باشید. (گلهای ماده آنهایی هستند که دارای یک تورم کوچک به شکل خیار در پایه هستند که به میوه تبدیل می شوند.)
کمبود میوه همچنین ممکن است به دلیل گرده افشانی ضعیف توسط زنبورها باشد ، خصوصاً به دلیل باران یا دمای سرما یا حشره کش ها. برای اطمینان خاطر ، همیشه می توانید گرده افشانی کنید. (یک نوک را درون گرده نر فرو کنید و آن را به مرکز گل ماده منتقل کنید.)
به یاد داشته باشید ، هیبریدهای به گیاهان گرده افشانی همراه نیاز دارند.
اشکالات کدو ممکن است به نهال حمله کند.شته ها همیشه ناراحتی برای هر گیاه گیاهی هستند اما به راحتی اداره می شوند.
در صورت خیس شدن برگها (کدر شدن آب در سطح خاک) ، کپک پودری می تواند یک مشکل باشد. قارچ کش ها را در اولین نشانه وجود آن اعمال کنید.سوسک خیار ممکن است به تاکها حمله کند و می تواند باعث بیماری شود.

چگونه خیار را برداشت کنیم:

اجازه ندهید خیارها خیلی بزرگ شوند و یا تلخ شوند.در زمان اوج برداشت ، باید هر دو روز خیار را انتخاب کنید. آنها به سرعت رشد می کنند.
قبل از اینکه دانه های آنها سخت شود ، خیارها بهترین انتخاب می شوند و هنگام نابالغ خورده می شوند.
اجازه ندهید که آنها زرد شوند. خیار وقتی که به طور یکنواخت سبز ، سفت و شفاف باشد ، از بالاترین کیفیت برخوردار است.هر گونه خیار که بیش از حد روی تاک باقی بماند ، پوست سختی نیز خواهد گرفت و بهره وری گیاه را پایین می آورد.
چگونه انتخاب کنیم؟ با استفاده از چاقو یا گیره ، ساقه را در بالای میوه برش دهید. کشیدن میوه ممکن است به تاک آسیب برساند.
آنها را انتخاب کنید. اگر گیاهان بالغ نشوند ، تولید آنها متوقف می شود.

نحوه ذخیره خیار:

خیارها بیش از 90 درصد آب دارند. ان ها را محکم را در بسته بندی پلاستیکی نگه دارید تا رطوبت حفظ شود.آنها را به مدت مناسب در یخچال و فریزر به مدت یک هفته تا 10 روز نگه دارید.

نکات برتر در مورد بهترین کود مخصوص خیار:

اگر تازه وارد دنیای باغبانی هستید ، ممکن است خود را تحت این فرض تصور کنید که همه کودها از نظر نحوه برخورد گیاهان با هم برابر هستند ، کار می کنید.
این در حالی نیست که شما در حال رشد خیار هستید ، که به آنها کمی عشق اضافی برای رشد مناسب آنها نیاز دارد. به همین ترتیب ، مهم است که نه تنها به دنبال کود با کیفیت باشید بلکه از کود مخصوص خیار باشید که به بهترین وجه ممکن در پرورش خیار کمک کنند.

بهترین کود خیار

اهمیت کود مخصوص خیار:

مانند اکثر گیاهان ، استفاده از یک کود خوب می تواند خیار بزرگتری به همراه آورد. همچنین می تواند باعث افزایش کل بازده گیاه شود. این کار را با تحویل کلیه کالاهای خوب مورد نیاز خیار شما (چیزهایی مانند نیتروژن ، فسفر و پتاسیم از جمله سایر موارد) به اشکال آسان برای استفاده انجام می دهد.

بهترین کود مخصوص برای خیار:

در حالی که کود به طور کلی ایده خوبی است ، یادآوری این نکته ضروری است که ، گاهی اوقات ، خاک هایی که می توانید خریداری کنید قبلاً با کودهای مخلوط شده در آن قرار می گیرند ، به خصوص اگر از ترکیب شروع استفاده می کنید ، بنابراین حتماً را بررسی کنید.
اگر خاک شما حاوی کود است ، می توانید مقداری از مواد غذایی خود را اضافه کنید – ما معمولاً فقط توصیه می کنیم آن را با نیمی از قدرت انجام دهید و نتایج را ارزیابی کنید.
نگاهی به مزایای بسیاری از خیار:
انواع دلایل وجود دارد که چرا رشد خیار می تواند گزینه ای فوق العاده باشد. این فیلم با هدف قرار دادن نکات برجسته فواید بیشماری گیاهخواری کار خوبی انجام می دهد.

همانطور که خواهید دید ، رشد خیار ممکن است سرگرم کننده باشد ، اما با توجه به آنچه که آنها باید ارائه دهند ، می تواند یک تجارت جدی باشد.
اکنون که مزایای رشد خیار را مشاهده کرده اید ، ممکن است شما وسوسه شوید که وارد این روند شوید و یک کیسه بزرگ کود را بگیرید. اما قبل از انجام این کار ، مواردی وجود دارد که باید در مورد رشد خیار خود بدانید ، از جمله چند مرحله که باید قبل از تهیه کود برداشته شود.
اول اینکه ، برای جلوگیری از اشباع زیاد در آب ، باید تاک های خیار در خاک مجهز به زهکشی مناسب کاشته شوند ، که می تواند به سبزیجات آسیب برساند.

کود مناسب برای بوته خیار
آنها همچنین باید از تركیب شدن استفاده كنند تا از كاهش موانع رشد مانند بیماریهای قارچی به حداقل برسانند. اگر محصول را در یک ظرف کاشت می کنید ، تهیه بزرگترین ظرف ممکن نیز عاقلانه است.
انواع کود مخصوص خیار موجود در بازار:
وقتی زمان خرید کود کودکی فرا رسیده است ،  کود مخصوص خیار یک  متعادل و تمام عیار ، سبزیجات شما را برای دریافت مواد مغذی مناسب تأمین می کند. با این وجود ، انواع کودهای پیشرفته ای وجود دارد که می توانید به آنها کمک کنید تا خیار خود را در کنار هم قرار دهید.
شاید مشهورترین این کودهای سطح بالاتر ، کودهای دانه ای باشد. قبل از رها شدن مواد مغذی آنها ، سبک اصلی این نوع کودکی با گذشت زمان شکسته می شود تا امکان توزیع یکنواخت تری فراهم شود.
همچنین نسخه های پیشرفته تری از این سبک وجود دارند که دارای خواص آهسته یا کنترل شده هستند که حتی نتایج قابل پیش بینی تر را ارائه می دهند.
همچنین می توانید کودهای دانه ای تهیه کنید که از منابع ارگانیک تهیه می شود مانند کود کود ، کنجاله پنبه ، وعده غذایی خونی یا غذای پر. علاوه بر این ، برخی از کودهایی که می توانید از نظر فنی طبیعی و در عین حال ارگانیک نباشید. برخی از این مواد مغذی مانند کلسیم ، پتاسیم و آهن هستند.
همچنین ممکن است شما بخواهید کودهایی که مایع یا محلول در آب هستند ، مورد توجه قرار گیرند. این نوع کودها نسبت به محصولات ارگانیک معمولی سریعتر عمل می کنند ، که اگر می خواهید نتایج سریع تری داشته باشید ، ممکن است فریبنده باشد. از طرف دیگر ، این محصولات نسبت به مواد جامد کمی کثیف هستند.
موارد دیگری که باید در مورد کود مخصوص خیار بدانید:
اگر خیارهای خود را در خاک خوب زهکشی شده که با کود مخصوص خیار تقویت می شود کاشته می کنید ، هر بار در مسیر رشد خیارهای کامل قرار ندارید. چند معیار دیگر نیز وجود دارد که باید در مورد نتایج بدست آورید تا باعث خوشحالی شما شود.

بهترین کود خیار
به عنوان مثال ، در جایی که محصول خود را کاشتید ، ضروری است. در حالت ایده آل ، شما می خواهید مطمئن شوید کود مخصوص خیار که محلی که انتخاب می کنید مقدار زیادی از نور خورشید را دریافت می کند ، و اینکه هر تاک خیار بین 6 تا 10 اینچ از یکدیگر قرار گرفته است.
اولی رشد خوبی را ترویج می کند ، در حالی که دومی باعث کاهش درگیری دره می شود.هنگامی که دانه های خیار را در خاک غنی از کود کاشت می کنید ، می خواهید مطمئن شوید که آنها در عمق حدود 2 اینچ قرار دارند و سپس می خواهید به کار در عمق 6 تا 8 اینچ بپردازید.
ممکن است بخواهید تا زمانی که شروع به رشد کنند ، تخم ها را با توری بپوشانید تا مطمئن شوید آفات آنها را از بین نمی برند و آنها را نمی خورید.

و گرچه تقریباً ناگفته پیداست که باید خیارهای خود را آب کنید ، مهم است که با روند کار سازگار باشید. اگر اینکار را نکنید ، خیارهای شما ممکن است طعم تلخی به آنها بدهد.

نحوه رشد مخصوص خیار:

خیارها خوشمزه هستند به خصوص وقتی که خودتان آنها را پرورش داده اید. رشد آنها بسیار آسان است. تازه متوجه شده اید که دو نوع اصلی وجود دارد گیاهان گلخانه ای و فضای باز. هر کدام برای تولید محصول مناسب نیاز به یک درمان متفاوت دارند.
شما می توانید خیالتان را بدون توجه به فضای شما ، پرورش دهید. آنها را می توان با موفقیت در گلدان ها ، کیسه های در حال رشد یا به طور مستقیم در زمین پرورش داد. در اینجا چگونه است.

دو نوع اصلی خیار چیست؟

خیارهای شکاری مانند اینها در خارج از منزل پرورش می یابند.
دو خیار اصلی وجود دارد:
گلخانه و فضای باز. گیاهان خیار گلخانه ای میوه های صاف و طولانی و دقیقاً مانند گیاهانی که در سوپر مارکت پیدا می کنید ، تولید می کنند. این گیاهان نیازی به گرده افشانی ندارند در واقع ، شما باید گلهای نر را جدا کنید تا از گرده افشانی جلوگیری شود یا میوه ها تلخ شوند. شما می توانید انواع هیبریدی زنانه مانند خیار بلا را خریداری کنید تا این موضوع مشکلی ایجاد نکند.

در این میان ، انواع در فضای باز ، خیار ریج نامیده می شود. تمایل به کوتاه تر ، لکه دار شدن دارند و پوستی پوستی دارند. این گل ها به دلیل تولید گلهای نر و ماده ، گرده افشانی می شوند. اما این معمولاً مشکلی نیست زیرا حشرات به احتمال زیاد این کار را برای شما انجام می دهند.

کود مناسب برای بوته خیار

خیار در حال رشد از دانه:

وقتی گیاهان خود را کاشت می کنید بستگی به جایی دارد که برای کاشت آنها برنامه ریزی کنید.تخم خیار را باید بین مارس و آوریل در تکثیر کاشت. اما اگر گلخانه شما گرم شده است ، می توانید در ماه فوریه کار خود را آغاز کنید ، و اگر قصد دارید بذرها را به طور مستقیم در بیرون از خانه بذر کنید.
تخم خیار را در دو طرف خود در عمق 1 سانتی متر در گلدان های 7.5 سانتی متری کمپوست بذر بدون تخلیه بکارید. گلدان ها را در یک مبدل قرار دهید یا آنها را درون یک کیسه پلاستیکی با دمای 20 درجه سانتیگراد قرار دهید تا جوانه زده شود. این معمولاً فقط 7-10 روز طول می کشد.
پس از جوانه زنی ، می توانید آنها را به یک ویندوز روشن منتقل کنید و آنها را تا زمانی که به اندازه کافی بزرگ نباشند ، در آنجا رشد دهید. چند نکته را باید در خاطر داشته باشید:

1.سعی کنید حداقل دمای 15 درجه سانتیگراد را حفظ کنید
2.کمپوست را مرطوب نگه دارید اما مرطوب نباشید
3.آنها را از تابش مستقیم آفتاب دور نگه دارید – نهال های خیار می توانند مستعد سوزش باشند.
4.سعی کنید هنگام پیوند آنها از ایجاد مزاحمت جلوگیری کنید

چه زمانی خیار گلخانه ای کاشته اید؟

اگر گلخانه شما گرم می شود ، می توانید گیاهان جوان را در اواخر ماه مارس کاشت کنید. اگر این طور نیست ، منتظر اواخر ماه مه باشید. کمپوست گلدان را مرطوب نگه دارید – قاعده “کمی و اغلب” در اینجا اعمال می شود.

خیار گلخانه ای را چگونه کاشتید؟

دو گیاه خیار را در هر کیسه رشد یا با فاصله 45 سانتی متر از هم قرار دهید.

از خیار گلخانه ای چگونه مراقبت می کنید؟

گلخانه را با سم پاشی یا سد کردن مرتب از مسیرها گرم و مرطوب نگه دارید. ممکن است لازم باشد گیاهان را محافظت کنید تا در روزهای بسیار گرم از سوزش آنها محافظت نشود ، و کودهای مایع کمی در هر دو هفته یا همین حدود طول می کشد.

خرید کود ارزان برای خیار
با انواع دنباله دار چه باید کرد؟

اگر گیاهان را به صعود تشویق کنید ، بازده بهتری خواهید گرفت. بنابراین شاخه های اصلی را برای صعود از عصا عمودی یا رشته ای آموزش دهید و پس از رسیدن به پایان پشتیبانی ، نقطه رشد را در بالای گیاه بچسبانید.
پس از شروع میوه ، انتهای هر شاخه جانبی را بچسبانید و بعد از هر میوه دو برگ باقی مانده است. این امر به تشویق بیشتر دامنها کمک می کند ، که باعث تولید محصولات بزرگتر خیار می شوند.

در مورد گلهای نر و ماده چه باید کرد؟

همیشه گلهای نر را از خیار گلخانه ای جدا کنید . می توانید بگویید که آنها مذکر هستند زیرا آنها فقط ساقه ساده دارند. (گل های خیار زنانه چیزی شبیه به خیار ریز بین قسمت انتهای گل و ساقه دارند.)

چه زمانی خیار در فضای باز کاشت؟

خیارهای ریج باید به تدریج در طی 7-10 روز قبل از پیوند در خاک گرم و به خوبی زهکشی شده با آب و هوای گرم در شرایط فضای باز هماهنگ شوند.

خیار خیابانی را در کجا باید کاشت؟

موقعیت آفتابی را که در اثر وزش باد شدید پناه می برد ، انتخاب کنید.

چگونه خیار ا در فضای باز میتوان  کاشت؟

آنها را در ردیف های منفرد 90 سانتی متری از یکدیگر کاشت کنید. آنها به آموزش نیشکرها نیازی نخواهند داشت. فقط بگذارید آنها روی زمین پراکنده شوند.

چگونه از خیارهای فضای باز مراقبت کنیم؟

خیارهای ریج پس از تشکیل هفت برگ ، می توانند در ساقه اصلی بچسبانند تا تشویق شاخه های جانبی میوه ای برای رشد باشد.

در مورد گلهای نر و ماده چه باید کرد؟

انواع رج در فضای باز نیاز به گرده افشانی توسط یک حشره دارد. بنابراین گیاه برای حضور در هر دو گل نر و ماده نیاز دارد ، بنابراین گلهای نر را از این گونه ها جدا نکنید.

بهترین کود خیار
آیا انواع داخلی و خارجی وجود دارد؟

انواع فضای داخلی:

تنوع به دست آمده را بررسی کنید بعضی از آنها را می توان در داخل خانه یا بیرون از منزل پرورش داد.
بعضی از گونه ها می توانند به طور مساوی در گلخانه یا خارج از منزل رشد کنند. چرخش هیبرید همه زن برای مثال تولید یک محصول سنگین بلند، خیار واضح است که ایده آل برای باغبان آلی هستند. سردست هزنان خواننده اپرا: (تمام ماده) تولید بازده بالا از بی هسته خیار مینی مناسب برای وعده.
نکته مهمی که باید در هنگام انتخاب محل کاشت به یاد داشته باشید اینست که شما هرگز نباید خیارهای ریج را در گلخانه ای به عنوان یک نوع گلخانه ای “همه زن” پرورش دهید. این امر به گرده افشانی متقابل منجر می شود ، و میوه های شما طعم تلخ می شوند.
نکات برتر برای رشد به وسیله کود مخصوص خیار:
گیاهان خیار خود را به خوبی سیراب کنید تا به آنها در برقراری و افزایش بازده کمک کند. شما می خواهید آنها مرطوب ، مرطوب نباشند ، بنابراین کمی و اغلب بهترین آنها هستند.
1.هر دو هفته یکبار گیاهان خیار خود را با مصرف نیتروژن زیاد تغذیه کنید
2.گیاهان خیار مانند آفتاب ، اما مستعد سوزاندن هستند ، بنابراین مقداری سایه ترجیح داده می شود.
3.برای افزایش بازده ، انواع گلخانه را به صعود تشویق کنید.
4.میوه ها را در اوایل روز هنگام خنک بودن جمع کنید.

کود مخصوص خیار
5.اغلب برای برداشت میوه های بیشتر در طول فصل ، مرتباً برداشت کنید.
اکنون می دانید که چگونه بهترین خیار را انتخاب کرده و رشد کنید.

بهترین کود افزایش تناژ گندم
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *