کود کمپوست| خانگی|برای درخت| برای گلدان| طرز تهیه

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود کمپوست آیا یک کود آلی است

تا حدودی کمپوست برای باغ خوب است ، زیرا مواد مغذی را برای گیاهان اضافه می کند. این مانند کود به نظر می رسد. اما تقریباً هر چیزی که می خوانید می گوید کمپوست کود نیست. چیزی معنی ندارد – بیایید نگاهی دقیق تر بیندازیم.

کود  چیست

قبل از اینکه به کمپوست نگاه کنیم باید اصطلاح کود را درک کنیم. در اینجا چند تعریف از فرهنگ لغت اینترنت آورده شده است:

خرید و فروش کود کمپوست
1.یک ماده شیمیایی یا طبیعی است که برای افزایش باروری آن به خاک یا زمین اضافه می شود.
2.هر ماده ای که برای لقاح خاک استفاده می شود.
3.هر یک از تعداد زیادی از مواد طبیعی و مصنوعی ، از جمله کود ، نیتروژن ، فسفر و ترکیبات پتاسیم ، برای افزایش ظرفیت خود در حمایت از رشد گیاه روی خاک کار می کنند.
مطمئناً به نظر می رسد که کمپوست در این گروه جای می گیرد ، اما هیچ تعریفی که پیدا کردم در واقع کمپوست را لیست نمی کند.
معلوم است که تعاریف فوق تعاریفی در استفاده مشترک است. وقتی در مورد تعریف قانونی کود سؤال می کنیم ، پاسخ بسیار متفاوتی می گیریم. از نظر قانونی ، حداقل در بعضی از مناطق آمریکای شمالی ، کود “اصلاحی خاک است که حداقل درصد مواد مغذی را تضمین می کند حداقل حداقل درصد ازت ، فسفات و پتاس کود آلی کودی از منابع آلی است. کلمات کلیدی “حداقل درصد” هستند.
از آنجایی که کمپوست از مواد گیاهی تهیه می شود و ورودی ها بسیار متغیر هستند ، تولید کنندگان برای کنترل مقدار مواد مغذی موجود در محصول نهایی کار سختی دارند. از آنجا که آنها نمی توانند “حداقل درصد” از دسته ای به دسته دیگر را تضمین کنند ، نمی توانند از نظر قانونی کمپوست را به عنوان کود معرفی کنند.

شماره کود در کمپوست:

بسیاری از منابع اطلاعاتی کمپوست را به عنوان “منبع ضعیف مواد مغذی” عنوان می کنند. آنها می گویند کمپوست دارای مواد مغذی بسیار کمی است. آیا این درست است؟
کمپوست ساخته شده خانگی حاوی نیتروژن ، فسفر و پتاسیم – تعداد کودهای NPK – در مقادیر حدود 3/5 تا 5/5 است. مهمترین ماده مغذی که ممکن است در خاک کمبود باشد ازت است و کمپوست خانگی تقریباً 3٪ ازت دارد و دامنه آن بین 1 تا 6٪ است. منابع تجاری برای گزارش سطح 1-1-1 کمپوست. من گمان می کنم کمپوست ساخته شده خانگی ازت بالاتری ازت دارد زیرا کمتری به پایان رسیده است.

خرید و فروش کود کمپوست
این مقدار کمی ازت برای کود است ، اما این را در نظر بگیرید. کود ماهی به عنوان کود بسیار خوبی محسوب می شود و به طور متوسط تعداد کودهای 5-1-1 با دامنه نیتروژن بین 2 تا 5 درصد دارد. تفاوت آن با کمپوست خانگی متفاوت نیست.
در مقایسه با کود تجاری که ممکن است 20٪ ازت داشته باشد ، کمپوست دارای مواد مغذی کمتری است. اما 3٪ نیتروژن یک کود نسبتاً خوب در مقایسه با سایر محصولات ارگانیک طبیعی است. به عنوان مثال این مقدار بالاتر از قهوه است که به عنوان “منبع خوبی ازت” شناخته شده اند.
همچنین مهم است بدانید که چه مقدار کود به باغ اضافه می شود. معمولاً مقادیر بسیار کمی کود تجاری را در مقایسه با کمپوست اضافه می کنید. اگر کود تجاری 20٪ و کمپوست 2٪ ، نیتروژن باشد ، و شما 10 برابر کود کمپوست اضافه می کنید – سپس هر دو برنامه همان مقدار ازت را به خاک ارائه می دهند.
کمپوست همچنین حاوی مقداری معقول از مواد مغذی خرد است. این منطقی است. از آنجا که گیاهان برای رشد به ریز مغذی ها نیاز دارند و کمپوست از مواد گیاهی تهیه می شود ، کمپوست نیز باید شامل میکروب مغذی هایی باشد که توسط گیاه جذب می شود.

آیا گیاهان خوراک کمپوست هستند؟

فکر می کنم این یک سوال گنگ است ، اما من از آن می پرسم زیرا بسیاری از وب سایت ها چنین چیزی را می گویند: ”به ساده ترین شرایط ، کودها گیاهان را تغذیه می کنند. کمپوست خاک را تغذیه می کند “- واضح است که نشان می دهد کمپوست گیاهان را تغذیه نمی کند.
این یک حرف گنگ است. اول از همه ، خاک نیاز به تغذیه ندارد – زنده نیست. چیزها در خاک زندگی می کنند ، اما خود خاک زنده نیست. چیزهایی ، همچنین در هوا زندگی می کنند اما ما به این معنا نیستیم که هوا را به عنوان یک موجود زنده بنامیم که باید تغذیه شود!
کمپوست مواد مغذی موجود را در دسترس موجودات زنده قرار می دهد. همانطور که در پست های آینده خواهیم دید ، ساختار خاک را نیز بهبود می بخشد بنابراین محیط را برای موجودات زنده بهبود می بخشد.

مطمئناً بین کمپوست و کودها تفاوت هایی وجود دارد ، اما تفاوت ها هیچ ارتباطی با تغذیه خاک ندارند. هر دو مواد مغذی برای موجودات زنده از جمله گیاهان تأمین می کنند.

خرید و فروش کود کمپوست
نوع کود کمپوست چیست؟

اول از همه این ماده آلی است. مهمتر از همه ، کمپوست نیز کود آهسته ای است که در پست من توضیح داده شده است. ارزش واقعی کودهای آلی . برخلاف کود تجاری ، کمپوست طی چندین سال مواد مغذی را به آرامی به خاک اضافه می کند.
در آخرین پست من این واقعیت را مطرح کردم که به اصطلاح “کمپوست تمام شده” هنوز در حال تجزیه است . این تجزیه ادامه ، انتشار آهسته پایدار از مواد مغذی به خاک را فراهم می کند.
اصطلاح جدیدی که در اطراف آن شناور می شود ، “کود بیولوژیکی” است و به نظر می رسد این اصطلاح مناسب کمپوست باشد. متأسفانه ، اصطلاح کودهای بیولوژیکی در حرکت ارگانیک توسط بسیاری از افراد مورد استفاده قرار گرفته .
این اصطلاح دیگر تعریف پذیرفته شده ای ندارد. تا زمانی که این آشفتگی مرتب نشود ، بهتر است از این اصطلاح برای توصیف هر چیزی استفاده نکنید.

مزایای بسیاری از کمپوست

کمپوست شبکه غذایی خاک را که از باکتریها و قارچهای میکروسکوپی تشکیل شده است ، به همراه کرمهای خاکی ، جیرجیرکها و بسیاری از اشکال دیگر زندگی ، انرژی می بخشد.
بسیاری از قارچها با ریشه های گیاهی مشارکت همزیستی یا پاداش دهنده ای ایجاد می کنند ، این امر باعث می شود که سبزیجات بتوانند خود را با کارآیی بیشتری تغذیه کنند.
تحقیقات نشان می دهد کمپوست توانایی گوجه فرنگی و سایر سبزیجات را در برابر بیماری های شایع تقویت می کند و باعث بهبود طعم و غذای آنها می شود.
کمپوست همچنین به خاک کمک می کند رطوبت را حفظ کند. از طریق کمپوست شما توانایی باغ خود را در رشد گیاهان سالم افزایش می دهید و در عین حال حجم زباله های خود را کاهش می دهید.
کمپوست توسط برخی باغبانان به طلای سیاه گفته می شود. خاک را غنی می کند و باغی پربارتر می کند.
کمپوست سازی زباله های باغی و سایر سبزیجات را به یک ماده خاک تاریک و غنی و سازنده تبدیل می کند که باغبانان آن را طلای سیاه می نامند.

از کجا می توان کمپوست را تهیه کرد:

شما می توانید کمپوست بسته بندی شده را خریداری کنید ، اما بهترین منبع خانگی است. مانند سوپ خانگی ، کمپوست بسته به نوع مواد داخل آن ، هر زمان متفاوت است و به طور کلی هیچ لیست کاملی از مواد لازم برای تهیه یک محصول مناسب وجود ندارد.

خرید و فروش کود کمپوست
مواد تشکیل دهنده معمولی شامل چاشنی میوه و سبزیجات از آشپزخانه شما ، گیاهان قدیمی باغچه سبزیجات شما و برگها و بریده های چمن از حیاط شماست. بیشتر باغبانانی که به طور فعال کمپوست می کنند ، هنوز نیاز به خرید کمپوست هر از گاهی ، به صورت عمده و کیف دارند.
ضایعات آشپزخانه و باغ مواد سبز را برای کمپوست شما فراهم می کند.مایعات آشپزخانه را از میوه ها ، گیاهان و سبزیجات برای کمپوست جمع آوری کنید. چیدمان های گل پژمرده و دستمال کاغذی آلوده نیز مواد کامپوست خوبی دارند.

تفاوت کمپوست و کود چیست؟

ساده ترین روش برای تمایز بین کمپوست و کود ، به یاد آوردن این نکته است:
کمپوست خاک را تغذیه می کند و کود گیاهان را تغذیه می کند.کود به مواد مغذی خاک اضافه می کند ، اما به جای تغذیه شبکه مواد غذایی خاک ، مواد موجود در کودها برای رفع نیاز گیاهان با رشد سریع در نظر گرفته شده اند.
در حالی که مقدار توصیه شده کمپوست می تواند کاملاً عمومی باشد ، میزان کاربرد کود براساس نیاز گیاهان است. کودهای ارگانیک یا معمولی برای سبزیجات به خوبی کار می کنند ، اما کودهای ارگانیک با شبکه مواد غذایی خاک دوستانه تر هستند.
کود شیمیایی همچنین می تواند کمپوست را تغذیه کند ، اما استفاده مداوم ممکن است شیمی خاک را از تعادل خارج کرده و میکروب ها را نادیده بگیرد.
کمپوست و کودهای آلی می توانند با هم کار کنند. ماده آلی موجود در کمپوست مواد مغذی کود را تا زمانی که مورد نیاز گیاهان قرار نگیرد اسفنج می کند. کمپوست همچنین بسیاری از مواد مغذی مورد نیاز گیاهان را در مقادیر کمی از جمله بور فراهم می کند. شما می توانید از کود بدون کمپوست استفاده کنید ، اما چرا فرصتی را برای افزایش باروری خاک و توانایی آن برای حفظ رطوبت از دست نمی دهید؟
خاک که به طور مرتب اصلاح می شود (بهبود یافته است) با کمپوست به طرز شگفت انگیزی تاریک و خرد می شود و اغلب به کود کمتری نسبت به خاک نیاز دارد که هنوز از کمک های منظم کمپوست بهره ای نبرده است.

طرز تهیه کمپوست

طبیعت باعث ایجاد کمپوست در همه زمان ها می شود:

برگ ها و شاخه ها روی کف جنگل می افتند که میکروب ها به زمین بیشتری تبدیل می شوند.
از طرف دیگر انسانها برای تهیه یا “پخت” کمپوست باید کمی سخت تر کار کنند ، اما اگر حیاط خلوت دارید و عاشق یک پروژه DIY هستید ، در اینجا مراحلی برای برداشتن است.

کود کمپوست ارزان
ابتدا به یک ظرف برای کمپوست خود نیاز دارید. می توانید سطل کمپوست یا طبل را با قیمت حدود 50 تا 100 دلار خریداری کنید یا خود را از چوب بسازید. فقط اطمینان حاصل کنید که حداقل 3 فوت عرض 3 فوت داشته باشد ، که حاوی جرم کافی برای تغذیه فرایند کمپوست است.
“می گوید: باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا هسته داخلی شمع شروع به گرم شدن کرده و آن گرما را حفظ کند. یک روش آسان این است که چهار پالت چوبی را به صورت مربع بکشید (نیازی به کف ندارد. اگر فقط روی زمین بنشیند ، خوب است).
از آنجا که کمپوست می تواند بوی بد بو دهد ، آن را نسبتاً دور از خانه خود نگه داریددر مرحله بعد ، کف سطل خود را با حدود یک پا شاخه های گشاد لایه کنید.

این اجازه می دهد تا هوا از طریق شمع گردش کند. بعد پر کردن آن را با مواد مناسب شروع کنید. یک روش برای ایجاد کمپوست سریع ، روش “لازانیا” است که در آن لایه هایی ایجاد می کنید.
از روی شاخه های خود ، با یک لایه 6 اینچی “قهوه ای” از برگهای خرد شده شروع کنید. همچنین می توانید از برگهای کامل استفاده کنید اما خرد شده سطح بیشتری دارند و سریعتر تجزیه می شوند.
با یک لایه “سبز” 3 اینچی از بریده های چمن ، گیاهان صرف شده (بدون سر بذر) دنبال کنید و ضایعات جداول تهیه کنید. از افزودن گوشت که هنگام تجزیه می شود و جوندگان و اشکالات را بوجود می آورد ، خودداری کنید.
گرد و غبار با نیم اینچ خاک باغچه ، که کمپوست را با میکروب تلقیح می کند.مرحله قبل را تکرار کنید ، تا خاک قهوه ای ، سبز و باغی را لایه لایه کنید تا جایی که سطل شما پر شود.
برای میکروب ها با آب بپاشید. باران باید در پیشروی کافی باشد ، اما اگر در منطقه خشک زندگی می کنید حتماً شمع کمپوست خود را مرطوب نگه دارید تا میکروب ها سالم بمانند.
یک ظرف کوچکتر از اندازه گالن را با درب در آشپزخانه خود نگه دارید که در آن می توانید تکه های میز را پرتاب کنید تا هر چند روز یکبار به سطل بیرون منتقل شود.

کود کمپوست برای درخت
بهترین درجه حرارت کمپوست در فضای باز 65 تا 85 درجه فارنهایت است. اما اگر تعجب کرده اید که چگونه کمپوست را بسازید ، خبر خوبی است! شما می توانید سطل کمپوست را در هر زمان شروع کنید – حتی در زمستان جادوی خود را ، حتی آهسته تر انجام می دهد ، بنابراین دلیلی برای انتظار وجود ندارد.

کمپوست چگونه از یک باغ بهره می برد؟

برای پاسخگویی کامل به این سؤال ، بیایید موازی سریع با فرآیندی که به طور طبیعی در بدن شما اتفاق می افتد ، ترسیم کنیم:
بدن شما برای تقویت استخوان ها و سالم نگه داشتن قلب و ماهیچه ها به کلسیم تکیه می کند. اما اگرچه کلسیم فشار مثبتی را به خود اختصاص می دهد ، بدن برای پردازش و جذب آن بدون منیزیم تلاش می کند.
کمپوست اصلاحی خاک محسوب می شود ، یا محصولی است که باعث بهبود وضعیت و ساختار خاک می شود. بهبود بافت خاک و ترویج غیرمستقیم خاک باغ سالم که توسط کمپوست ارائه می شود همان چیزی است که باعث می شود این اصلاح خاک به “منیزیم” تبدیل شود که به گیاهان شما اجازه می دهد مواد مغذی و آب بیشتری جذب کنند.

کود کمپوست
چرا کاربران غیر کمپوست باید کمپوست را در نظر بگیرند؟

کمپوست یک روش اثبات شده برای ترویج خاک سالم باغ و تولید هر سال برداشت بیشتر است. حداقل سه دلیل وجود دارد که چرا باغبانان مبتدی و کهنه نمی توانند با استفاده از کمپوست اشتباه بگیرند.

کمپوست ساختار خاک را بهبود می بخشد:

خاک از عناصر آلی و معدنی تشکیل شده است. خاک سالم نباید بیش از حد به هم بچسبد و باید با تأمین فضای آب و اکسیژن ، تنفس شود. این به نوبه خود اجازه می دهد تا ریشه های گیاه رشد و شکوفا شوند.
کمپوست پروتئین ها را به خاک معرفی می کند که این کیفیت اتصال را ارائه می دهد ، در حالی که به خاک اجازه می دهد مواد مغذی اساسی گیاه را نگه داشته و آب بیشتری را جذب کند.

گیاهان سالم تری رشد دهید

وقتی سیستم ایمنی بدن شما به خطر بیفتد ، آیا تا به حال متوجه شده اید که دوباره بیمار شدن چقدر آسان است؟
به همین ترتیب ، خاک خشک یا بدون ساختار فرصتی به حشرات و بیماری ها می دهد تا به گیاهان شما آسیب برساند. اما ، با بهبود بافت خاک با کمپوست ، گیاهان شما از بیماری و آفات محافظت می شوند. این به تنهایی باعث می شود کمپوست ایده خوبی برای باغ شما باشد.

چگونه کود کمپوست را بهبود می بخشد؟

ممکن است فکر کنید که با کمپوست ، کود ضروری نیست. پس از همه ، آنها به اندازه کافی نزدیک به یک چیز هستند ، درست است؟
همانطور که قبلاً گفتیم ، کمپوست چیزی است که به عنوان “اصلاح خاک” شناخته می شود. کود کودوست با کمپوست متفاوت است زیرا کود مواد مغذی را مستقیماً به خاک شما اضافه می کند.
حداقل دو دلیل وجود دارد که باید کود را به کمپوست اضافه کنید:
1.کود باعث تغذیه خاک شما می شود.
بعضی اوقات حتی با وجود ساختار خاک به طرز چشمگیری بهبود یافته گیاهان هنوز ممکن است فاقد مواد مغذی خاصی باشند. کود به طور مستقیم مواد مغذی مانند کلسیم و منیزیم را از بین سایر گیاهان به طور مستقیم به گیاهان شما منتقل می کند.
2.کمپوست و کود مکمل هستند.
ساختار بهتر خاک که با استفاده از کمپوست همراه با مواد مغذی اضافی از کود حاصل می شود ، یک حلقه مناسب را ایجاد می کند.

کود کمپوست برای درخت
شما می توانید با استفاده از کود سریع رها شده ، که به سرعت آن مواد مغذی را به گیاهان شما می دهد ، کنترل کنید که چگونه بسیاری از مواد مغذی وارد خاک شما می شوند. همچنین می توانید کود آهسته ای را ارائه دهید ، که اندازه گیری و تحویل مداوم مواد مغذی را ارائه می دهد.
در هر صورت ممکن است کود و کمپوست با هم یک مشت قدرتمند 1-2 را ایجاد کنند.

برای تقویت شمع کمپوست از چه کودهایی می توان استفاده کرد؟

در اینجا ما چندین کود تولید کرده ایم که می توانید از آنها برای تقویت نتایج حاصل از کمپوست خود استفاده کنید. این شامل:

آزومیت:

وقتی بیشتر مردم کلمات “آتشفشان” یا “خاکستر آتشفشانی” را می شنوند احتمالاً چیزی نیست که بلافاصله به ذهن خطور می کند.از طرفی بین افزایش عملکرد محصول ، سلامتی بهتر گیاه و توانایی آن در جلوگیری از آفات هنگام استفاده در گیاهان ، آزومیت ارزش خرید را دارد.

دولومیت:

اگر با خاک باغ اسیدی مشکل دارید ، دولومیت دقیقاً همان چیزی است که گیاهان شما به آن احتیاج دارند.این کود آهسته عمل می کند که به شما امکان می دهد خاک را قبل از فصل کاشت آماده کنید و کمپوست شما را با کمک به فرآیند تجزیه تقویت می کند. برای باغبانانی که در حال رشد درختان میوه هستند ، نمی توانید با این یکی اشتباه کنید.

وعده غذایی خون:

آیا با خرگوش خرگوش روی محصولات خود مشکلی دارید؟ آیا گوزن ها در باغ شما به یک مسئله تبدیل می شوند؟
به دلیل تأثیر آن به عنوان یک سموم دفع آفات طبیعی ، مورد استفاده قرار می گیرد ، وعده غذایی خون برای باغبانانی که می خواهند رشد سریع و خاک باغی اسیدی تر داشته باشند ، ایده آل است. این کود به 13 درصد نیتروژن مجهز شده است و به سرعت کار می کند ، این کود به خوبی با کمپوست کار می کند.

وعده غذایی استخوان:

این کود از این نظر منحصر به فرد است که حاوی 24 درصد کلسیم ، 15 درصد فسفر و 3 درصد ازت است.نیتروژن باعث افزایش بیشتر پروتئین می شود ، در حالی که فسفر رشد ریشه و بذر را ترغیب می کند.
با توجه به اینکه کلسیم باعث تقویت جوانه زدن و شکوفه شدن در هنگام پوسیدگی پوسیدگی انتهای شکوفه در جوانه تحت اللفظی می شود ، کود معدنی استخوان یک انتخاب خارق العاده برای گل یا میوه است. به طور خاص خیار و گوجه فرنگی از غذای استخوان سود می برند.

خرید و فروش کود کمپوست
وعده غذایی یونجه:

یونجه آلفا یک گزینه پایدار و محکم برای باغبانانی است که می خواهند کود مؤثر و همه کاره داشته باشند و در ضمن دلسردی کرم ها ، سختی را ترغیب کنند.
توانایی آن در تقویت مواد آلی ، رشد و تحریک کمپوست ، آن را به یک شریک ایده آل برای شمع کمپوست شما تبدیل می کند. در صورت نیاز به تجدید خاک ، ازت و آماده سازی خشکسالی این گزینه را به عنوان یک اصلاح خاک به عنوان یک گزینه عالی انتخاب می کند.

ارگانیک:

تمام کودهای ما با مواد آلی ساخته می شوند. وقتی از ما خرید می کنید ، لازم نیست نگران شیمیایی باشید که سلامت طولانی مدت باغ و خانواده شما را به خطر اندازد.

فلزات سنگین:

در این مرحله ، همه ما در مورد خطرات سلامتی مرتبط با خاک آلوده به فلزات سنگین می دانیم. با کودهای ما ، خاک شما در دست خوبی است زیرا تمام محصولات ما بدون فلزات سنگین ساخته می شوند.
نتیجه:
اگر می خواهید باغ شما شکوفا شود ، رشد کند و تولید بیشتری کند ، پس به خاک باغ سالم نیاز دارید. کمپوست و توانایی آن در بهبود ساختار خاک بخش اصلی این معما است. کود هنگامی که همراه با کمپوست استفاده می شود ، تقریباً در هیچ زمان و به هیچ وجه نمی تواند تلاشهای باغبانی شما را به سطح بعدی برساند.

کودهای آلی بدون فلز سنگین شامل وعده غذایی استخوان ، وعده های غذایی خون ، وعده های غذایی یونجه ، دولومیت و آزومیت است .

ورمی کمپوست:

کرمهای قرمز موجود در سطل آشغال ها از ضایعات مواد غذایی ، برش های حیاط و سایر مواد آلی برای ایجاد کمپوست تغذیه می کنند. کرم ها این ماده را به کمپوست باکیفیت موسوم به ریخته گری تقسیم می کنند.
سطل های کرم ساخت آسان است و برای خرید نیز در دسترس هستند. یک پوند کرم بالغ (تقریبا 800-1000 کرم) می تواند روزانه تا نیم پوند از مواد ارگانیک بخورد. سطل ها را می توان اندازه داد تا با حجم قراضه های غذایی که به ریخته گری تبدیل می شوند مطابقت داشته باشد.
برای تولید ریخته گری قابل استفاده معمولاً سه تا چهار ماه طول می کشد. ریخته گری را می توان به عنوان خاک گلدان استفاده کرد. محصول فرآورده دیگر vermicomposting موسوم به “چای کرم” به عنوان کود مایع باکیفیت برای گیاهان و گیاهان استفاده می شود.

خرید کود کمپوست ارزان
کمپوست در کشتی:

کمپوست سازی درون کشتی می تواند مقادیر زیادی زباله را بدون استفاده از روش بادگیر ، به مقدار زیادی پردازش کند و می تواند تقریباً هر نوع پسماند آلی را در خود جای دهد (به عنوان مثال ، گوشت ، کود حیوانی ، بیوسولیدها ، ضایعات مواد غذایی).
این روش شامل تغذیه مواد آلی در یک درام ، سیلو ، سنگر بتونی یا تجهیزات مشابه است. این امر امکان کنترل خوب از شرایط محیطی مانند دما ، رطوبت و جریان هوا را فراهم می آورد. برای اطمینان از هوادهی مواد ، مکانیکی چرخانده یا مخلوط شده است. اندازه کشتی می تواند از نظر اندازه و ظرفیت متفاوت باشد.
این روش فقط چند هفته کمپوست تولید می کند. چند هفته یا چند ماه دیگر طول می کشد تا آماده استفاده شود زیرا فعالیت میکروبی لازم است به تعادل برسد و شمع نیاز به خنک شدن داشته باشد.

کود کمپوست برای گلدان
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *