کود کامل شوک ده ایکس برای پسته

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

در طول دوره ی  کاشت تا برداشت ، هر کشاورز سعی بر این دارد تا بهره برداری باغ را افزایش دهد . تمامی این افراد در تلاشند تا از باروری پایین مزرعه یا باغ جلوگیری کرده ؛ و به روش های مختلف ، بهره برداری را بهبود بخشند .در این مقاله میخواهیم درباره کود کامل شوک ده ایکس برای پسته صحبت کنیم.

یکی از روش هایی که باعث می شود که درختان میوه  از جمله درخت پسته ، ثمره خوبی بدهند ، کود دهی  با مواد مناسب و مصرف اصولی آن است  . از بهترین کود هایی که می توان برای درخت پسته استفاده کرد ،   می توان  به کود کامل شوک  ده ایکس  برای پسته اشاره نمود . این کود  با کیفیت آمریکایی دارای  تمام مواد معدنی و ضروری برای درخت پسته می باشد . اما لازم به ذکر است که روش مصرف کود برای درخت پسته باید به صورت اصولی انجام شود ؛  در غیر این صورت منجر  به آسیب دیدن درخت می شود. در این مقاله میخواهیم درباره کود کامل شوک ده ایکس برای پسته صحبت کنیم.

کود شوک ده ایکس چیست ؟

 این کود دارای املاح ضروری شامل ؛ پتاسیوم ، نیتروژن ، آهن ، آمینو اسید ، فسفر ، کلسیم ، فولیک اسید ، بور ، هیو میک اسید و عصاره جلبک دریایی بوده و ان را در اختیار گیاه قرار می دهد .

این مواد ، اصلی ترین مواد غذایی مورد نیاز برای درخت پسته هستند . در نتیجه با افزایش حاصلخیزی خاک ، بستر رشد گیاه را بهبود می بخشند .

کود کامل شوک ده ایکس برای پسته

علاوه بر این ، حضور پتاسیم ، کمک می کند تا گیاه از کیفیت بیشتری برخوردار شده و علاوه بر باردهی بالا ، محصولات از سطح کیفی بیشتری نیز برخوردار شوند .

مزایای کود کامل شوک  ده ایکس  برای پسته

این کود علاوه بر تغذیه درخت پسته ، باعث جلوگیری از رشد علف های هرز اطراف درخت پسته می شود . این مساله باعث می شود تا درخت پسته بدون هیج مزاحمتی رشد کند . کود کامل ده ایکس شوک ، با جلوگیری از یخ زدگی ریشه درخت پسته در فصل زمستان باعث می شود که درخت پسته در زمستان رشدشان متوقف نشود .

بیشتر بخوانید: کود شوک برای یونجه

 استفاده از این کود باعث مقاوم شدن تنه و شاخه های درخت پسته می شود و از شکسته شدن شاخه ها بر اثر وزش باد های شدید جلوگیری می کند  . از همین رو ، از شکسته شدن شاخه ها در اثر سنگین شدن توسط میوه ها  نیز جلوگیری می کند . در نتیجه درخت ثمره بیشتری خواهد داد .

این کود با داشتن املاح بسیار زیاد از درخت پسته در برابر باکتری ها و میکروب ها محافظت می کند و عمر درختان را تا حدود بسیار زیادی افزایش می دهد . این کود علاوه بر اثراتی که بر روی درخت به جا می گذارد باعث می شود که خاک هم غنی و حاصلخیز شود . با این اتفاق علاوه بر اصلاح خاک ، مواد مغذی از طریق ریشه درخت که در کود موجود بوده است را به سایر قسمت های درخت انتقال دهد .

کود کامل شوک ده ایکس برای پسته

 با استفاده از کود کامل ده ایکس شوک  ، نیازی به دیگر کود ها و مکمل ها نیست . این کود با دارا بودن تمام مواد مغذی و معدنی مورد نیاز درخت  حتی خاک ، غذایی کامل برای گیاه محسوب می شود . همین امر ، در زمینه های اقتصادی نیز کمک کرده و نیاز کشاورز به خرید دیگر مکمل ها و کود ها از بین می برد .

 اگر از کود کامل ده ایکس شوک استفاده می کنید ، درختان پسته شما با سرعت بیشتری رشد خواهند کرد وعلاوه بر آن رشد بیشتری نسبت به درختانی خواهد داشت که از این کود استفاده نمی کنند ، در پی این اتفاق درختانی که از کود کامل ده ایکس شوک استفاده کرده اند محصولات بیشتری و با کیفت مرغوب تری تولید خواهند کرد . یکی از بهترین مزیت های این کود این است که آن را در هر زمانی که درخت نیاز به کود داشته باشد را ، به درخت مصرف کنید . اسفاده از این کود بسیار ساده و سریع است و در حداقل زمان و با محلول کردن با آب می توان آن را به درخت مصرف کرد .

طریقه مصرف کود کامل شوک ده ایکس برای پسته  :

قبل از شروع مصرف ، باید آزمایشاتی  روی خاک انجام داد تا نوع بافت خاک ، ph   و میزان شوری خاک مشخص شود . بعد از مشخص شدن جواب آزمایش و با توجه به آن نتیجه ، کار کود دهی را می توان انجام اغاز نمود .

از آنجا که کود کامل شوک  ده ایکس  برای پسته  به شکل مایع است ، می توان آن را به صورت آبیاری و یا با استفاده از دستگاه محلول پاش ، بر روی درخت انجام داد . با ایجاد غلظت مناسب از کود ، نگرانی بابت سوختگی برگ یا ریشه درخت وجود نخواهد داشت .این کود  حتی باعث شور شدن خاک و ایجاد تخریب در این قسمت هم نخواهد شد .

بیشتر بخوانید: شرایط نگه داری از گیاه پیله آ

 به دو روش می توان از این کود برای در خت پسته استفاده کرد . در مرحله اول اگر قصد پاشیدن آن بر روی شاخ و برگ های درخت پسته  از طریق وسایل مورد نظر این کار را دارید ، در ابتدا باید  محلول کود شوک ده ایکس را به طور کامل با آب رقیق کرده  و سپس مورد استفاده قرار داد تا بهترین نتیجه از این کار حاصل شود . اما در روش بعدی ، به صورت آبیاری ، محلول آماده شده باید مستقیم به قسمت سایه انداز درخت اضافه شود تا املاح معدنی از طریق ریشه جذب و به نقاط مختلف درخت  برسد .

کود کامل شوک ده ایکس برای پسته

زمان مناسب برای کوددهی به درخت پسته

این کود ، نوعی ماده ی  غذایی برای گیاه محسوب می شود . در نتیجه معمولا می توان آن را در تمامی فصول به خاک اضافه کرد . یا این حال ، بهترین زمان برای انجام این کار ، در اوایل فصل رشد است . در صورتی که کوددهی پیش از فصل رشد اغاز شود ، کمک می کند تا خاک حاصلخیز تر شده و محیط  ، امادگی بیشتری برای شروع فصل باردهی داشته باشد .

در این شرایط ، رشد میوه های درخت پسته سریع تر بوده ، میزان آن بیشتر است و پسته ها از ارزش غذایی بیشتری نیز برخوردار خواهند بود .

کود کامل شوک ده ایکس برای پسته
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *