کود کامل ده ایکس شوک برای سیب

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

 کود کامل آرزوی هر باغداری است. زیرا با تهیه کود کامل، دیگر نیازی به استفاده از کود­های شیمیایی نمی بیند. کودهای شیمیایی بسیار گران هستند و مواد زیان باری در دل خود دارند. کود کامل ده ایکس شوک برای سیب مواد معدنی مغذی را دارد. کود ده ایکس شوک یک کود وارداتی آمریکایی است که اثر بخشی فوق العاده آن بر روی گیاهان به اثبات رسیده است. کمتر کودی را می توان پیدا کرد که این گونه کامل باشد. این کود شامل کلسیم، بور، اسید فولیک، اسید هیومیک، جلبک دریایی، آمینو اسید، آهن و غیره است که هریک از این عناصر نقشی حیاتی را برای رشد و پرورش درختان ایفا می کنند.

 تاثیرات و مزیت­های کود کامل ده ایکس شوک بسیار زیاد است. به طوری که اگر از این کود کامل در مدت کوتاهی برای درختان سیب استفاده کنید متوجه تاثیر شگرف آن خواهید شد. این کود سبب می شود تا محصولات بسیار با کیفیت به بار آورید و میوه­های شما بسیار خوشمزه تر شوند.

همچنین کود کامل ده ایکس شوک برای سیب سبب می شود تا ریشه‌­های درختان حجیم شوند و درختان در برابر هر گونه عوامل آسیب زای بیرونی مقاوم شوند. عوامل بیرونی شامل حشرات موذی، باد و باران و غیره می تواند اثرات نامطلوبی بر روی درختان بگذارد. چنانچه درختان را با این کود مغذی تغذیه نمایید می توانید آن­ها رات بسیار قوی نمایید تا از هر گونه خطرات بیرونی مصون بمانند.

بیشتر بخوانید: علت میوه ندادن درخت سیب

خصوصیات محصول

 کود کامل ده ایکس شوک به شکل مایع است. این کود به شکل آبیاری و محلول پاشی برای درختان سیب قابل استفاده است. از خصوصیت مفید این کود این است که خاصیت سوزانندگی ندارد. در حالی که کودهای شیمیایی تقلبی حاوی کلر و سدیم بالایی هستند و میزان شوری خاک را افزایش می دهند و این برای رشد درختان مضر و زیان بار است. زیرا خاک حاصلخیزی خود را از دست می دهد.

 کود کامل ده ایکس شوک حاوی اسید هیومیک، اسید فولیک و عصاره جلبک دریایی است. بنابراین کمتر کودی را می توانید پیدا کنید که چنین خصوصیاتی داشته باشد.

 کود ده ایکس شوک  دارای مقداری اسید هیومیک است. اسید هیومیک برای بهبود خاک مفید است. آمینو اسید جهت پیشگیری از وارد شدن استرس به درختان سیب بسیار تاثیر گذار است. عناصر نیتروژن، فسفر، پتاسیم، آهن، کلسیم، بور و عصاره جلبک دریایی در کود کامل ده ایکس شوک موجود است.

کود کاما ده ایکس شوک را می توان در همه فصل­های سال برای رشد درختان مصرف نمود. هر زمان که درختان سیب کمبود مواد مغذی داشته باشند لازم است تا درختان را با این کود مغذی غنی سازید و اثرات معجزه آسای آن را به نظاره بنشینید. برای مثال بهره گیری از این محصول در اول فصل باعث می شود تا رشد درختان بسیار عالی شود و میوه­های بسیار لذیذ و با کیفیت و مرغوب که بسیار مورد پسند بازار هستند را برداشت نمایید.

 خصوصیت بسیار مفید کود کامل ده ایکس شوک، توانایی مخلوط شدن با سایر کودها مانند اسید هیومیک را دارد و هیچ گونه تداخلی در استفاده از سایر کودها به وجود نمی آید.

کود کامل ده ایکس شوک برای سیب

مزایای استفاده از کود کامل ده ایکس شوک

 این محصول معجزه گر آمریکایی است. کیفیت بسیار بالایی دارد و با پیشرفته ترین تکنولوژی ساخته شده است. این کود مزایای بسیار زیادی دارد. در زیر به حسن­های استفاده از این کود کامل می پردازیم.

 با کود کامل ده ایکس شوک احتیاجی به مصرف کودهای شیمیایی ندارید. بنابراین می توانید با هزینه بسیار مناسب به تهیه این کود کامل بپردازید و از مزایای شگرف آن بهره ببرید.

 کود ده ایکس شوک باعث افزایش رشد درختان سیب می شود.

 کود ده ایکس شوک انحلال پذیری بسیار بالایی دارد. بنابراین در هر سیستم آبیاری قابل استفاده است. همچنین از طریق محلول پاشی نیز با بازدهی بالا جذب می شود.

کود کامل ده ایکس شوک برای سیب شامل میزانی از اسید هیومیک برای اصلاح و بهبود خاک است. همچنین اسید فولیک برای انتقال بهتر مواد مغذی به ریشه بسیار موثر است. آمینو اسید نیز برای ممانعت از وارد شدن استرس و هر گونه تنش به درختان مفید فایده است. همچنین سبب جدب سریعتر عناصر غذایی در درختان می شود. عناصر نیتروژن نیز برای رشد درختان سیب بسیار مهم است.

 پتاسیم نیز جهت بالا بردن سیستم ایمنی گیاه در برابر عوامل آسیب زننده تاثیر گذار است. فسفر هم برای رشد ریشه، آهن برای بهتر شدن طعم و مزه سیب­ها و سبزینگی درختان، کلسیم جهت مقاومت سلولی است.

تحلیل مواد غذایی موجود در کود کامل ده ایکس شوک

  • نیتروژن به مقدار 5 درصد
  • فسفر به مقدار 20 درصد
  • پتاسیم به مقدار 20 درصد
  • کلسیم به مقدار5 درصد
  • بور به مقدار 5 درصد
  • آهن به مقدار 10 درصد

مواد آلی

  • اسید فولیک به مقدار 10 درصد
  • اسید هیومیک به مقدار 10 درصد
  • عصاره جلبک دریایی به مقدار 10 درصد
  • آمینواسید به مقدار 5 درصد

بیشتر بخوانید: تاثیرات شگفت انگیز عصاره جلبک دریایی بر روی میوه و درخت سیب

نقش مواد موجود در کود کامل ده ایکس شوک

اسید هیومیک

 اسید هیومیک در کود کامل ده ایکس شوک باعث بهبود و اصلاح ساختار خاک می شود. همچنین اسید هیومیک موجود در این کود سبب می شود تا عنصرهای درشت به فرم قابل جذب توسط درختان بدل شوند. استفاده از اسید هیومیک منجر به بزرگ شدن ریشه درختان می شود و باعث می شود درختان به مدت طولانی تری بتوانند رطوبت را در خاک حفظ نمایند. بنابراین در میزان مصرف آب صرفه جویی می شود. همچنین جذب عناصر مغذی به درختان بیشتر می شود.

اسید فولیک

 ماده آلی  و مفید دیگری که در این کود موجود است اسید فولیک است. اسید فولیک وظیفه هدایت و منتقل ساختن عنصرهای غذایی را به داخل ریشه درختان دارد تا گیاه بتواند به سادگی از آن­ها برخوردار شود. همچنین این ماده مفید باعث بهتر شدن تقسیمات سلولی می شود. بنابراین رشد بهتر درختان را بر عهده دارد.

آمینواسید

آمینو اسیدها  از برترین ترکیبات برای پیشگیری از وارد شدن هر گونه استرس و تنش به درختان، بالا بردن مقاومت و استحکام درختان سیب در برابر آفات بیرونی و سرما زدگی، حمله آفت­ها و بالا بردن متابولیسم و تسریع انتفال و جدی مواد مفید و مغذی در درختان هستند.

 در پایان لازم است تا یاداوری کنیم که حتما کود ده ایکس شوک کامل خرید نمایید. بنابراین لازم است تا خرید خود را از مراکز معتبر انجام دهید. برای خرید می توانید با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

کود کامل ده ایکس شوک برای سیب
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *