کود کامل مخصوص درخت پسته

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

درخت پسته بیش از 80 درصد آب و غذای مورد نیاز خود را از عمق 40 تا 80 سانتی متری جذب می کند. ظرفیت تثبیت خاک در اکثر مناطق پسته کاری بالا است. بنابراین با گذاشتن کود روی زمین و بیل زدن هفت، کود را در عمق حداکثر 20 سانتی متری در جایی که ریشه فعال وجود ندارد قرار می دهد. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره کود کامل مخصوص درخت پسته بیشتر بدانید.

احیای خاک باغ پسته  با استفاده از کود کامل مناسب

عموماً در زمستان خاک های شور، قلیایی و سنگین ترمیم می شوند. بهترین اصلاح کننده ای که ارزان و در دسترس است، سولفات کلسیم یا گچ است. گچ باید به طور یکنواخت در سطح خاک پخش شود و هرگز در کانال کود که کودهای فسفر است قرار نگیرد. در صورت تماس با کود سوپر فسفات، گچ آن را به یک سری نمک های کم محلول تا نامحلول تبدیل می کند. بنابراین سعی کنید روی سطح خاک گچ پاشیده و سپس آبیاری شدید انجام دهید.

کود کامل مخصوص درخت پسته

 زمان مناسب برای سمپاشی باغ پسته

در اواخر اسفند که مصادف با مرحله تورم جوانه هاست، لازم است باغ با عناصری که در گرده افشانی و تلقیح اثر مستقیم و تعیین کننده دارند سمپاشی شود. از میان مواد مغذی، سه عنصر روی، بور و نیتروژن هستند. فرمول پیشنهادی شامل کلات روی (2 در هزار) + بور (2 در هزار) + اوره (3-5 در هزار) است.

بیشتر بخوانید: شوک ده ایکس مخصوص پرکردن مغز پسته

برداشت محصول مرغوب پسته با استفاده از کودکامل

برای برداشت محصول خوب باید زمانی اقدام کنیم که گرده افشانی و تشکیل گل و خوشه هنوز انجام نشده باشد. متأسفانه اکثر باغداران از اوایل اردیبهشت که خوشه کامل می شود شروع به تغذیه می کنند. تغذيه و محلول پاشي پس از باز شدن و تشكيل خوشه تاثير بيشتري بر محصول سال آينده نسبت به محصول امسال دارد. البته این اسپری ها روی آنسفالیت موثر هستند.

زمان رشد درخت پسته پس از کود دهی با کود کامل

در ابتدای فصل جوانه ها زودتر از ریشه درخت فعال شده و شروع به رشد می کنند. اگر به درستی تغذیه نشود تعدادی از جوانه ها باز نمی شوند یا اگر باز شوند فقط تعداد کمی بذر روی هر خوشه تشکیل می شود. در فصل زمستان برای باغاتی که ماشین آلات کشاورزی سنگین و سخت لایه هستند استفاده از زیرشکن هر سه تا چهار سال یکبار توصیه می شود.

عناصر مورد نیاز موجود در کود کامل برای رشد درخت پسته

برای رشد و نمو یک گیاه به تعدادی عناصر شیمیایی مختلف نیاز دارد. مهمترین آنها عبارتند از:

  • کربن، هیدروژن و اکسیژن که  از طریق هوا و آب در دسترس است.
  • نیتروژن، فسفر، پتاسیم (با نام مستعار پتاس) :  سه عنصر درشت مغذی و سه عنصری که در بیشتر کودهای بسته بندی شده پیدا می کنید.
  • گوگرد، کلسیم و منیزیم : به عنوان مواد مغذی ثانویه می باشند.
  • بور، کبالت، مس، آهن، منگنز، مولیبدن و روی : ریز مغذی های موجود در کود کامل برای رشد گیاه هستند.

کود کامل مخصوص درخت پستهمهم ترین عناصر موجود در کود کامل برای رشد درخت پسته

مهمترین عناصر موجود در کود کامل (آنهایی که به بیشترین مقدار مورد نیاز گیاه هستند) نیتروژن، فسفر و پتاسیم هستند. اگر مقالات نحوه عملکرد سلول ها و نحوه عملکرد غذا را خوانده باشید، در مورد چیزهایی مانند اسیدهای آمینه، غشای سلولی و ATP شنیده اید. نیتروژن، فسفر و پتاسیم جز عناصر مهم هستند.

در صورت نبود عناصر مهم در کودکامل چه اتفاقی برای درخت پسته می افتد؟

بدون نیتروژن، فسفر و پتاسیم، گیاه به سادگی نمی تواند رشد کند زیرا نمی تواند قطعات مورد نیاز خود را بسازد. مثل کارخانه ماشین سازی که فولادش تمام شود یا خدمه جاده ای که آسفالتش تمام شود. اگر هر یک از عناصر درشت مغذی از بین رفته باشد یا به سختی از خاک بدست آید، این امر سرعت رشد گیاه را محدود می کند. در طبیعت، نیتروژن، فسفر و پتاسیم اغلب از پوسیدگی گیاهانی که مرده اند به دست می آیند. در مورد نیتروژن، بازیافت نیتروژن از گیاهان مرده به گیاهان زنده اغلب تنها منبع نیتروژن در خاک است.

برای رشد سریع تر درخت پسته با استفاده از کودکامل چه اقدامی باید انجام دهیم؟

برای رشد سریع‌تر گیاهان، کاری که باید انجام دهید این است که عناصر مورد نیاز گیاهان را به اشکال در دسترس تهیه کنید. این هدف کود است. اکثر کودها فقط نیتروژن، فسفر و پتاسیم را تامین می کنند زیرا سایر مواد شیمیایی در مقادیر بسیار کمتری مورد نیاز هستند و به طور کلی در بیشتر خاک ها موجود هستند. در دسترس بودن نیتروژن، فسفر و پتاسیم محدودیت بزرگی برای رشد است.

اعداد روی کیسه کودکامل برای درخت پسته نشانه چیست؟

اعداد روی کیسه کود درصد نیتروژن، فسفر و پتاسیم موجود در کیسه را به شما می گوید. بنابراین کود 12-8-10 دارای 12 درصد نیتروژن، 8 درصد فسفر و 10 درصد پتاسیم است. بنابراین در یک کیسه 100 پوندی 12 پوند نیتروژن، 8 پوند فسفر و 10 پوند پتاسیم است. 70 پوند دیگر به عنوان بالاست شناخته می شود و برای گیاهان ارزشی ندارد.

 چرا مردم برای رشد به کود نیاز ندارند؟ زیرا ما هر آنچه را که نیاز داریم از گیاهانی که می خوریم یا از گوشت حیواناتی که گیاهان می خورند به دست می آوریم. گیاهان کارخانه هایی هستند که تمام کارها را برای پردازش عناصر اساسی زندگی و در دسترس قرار دادن آنها در اختیار ما انجام می دهند.

کود کامل مخصوص درخت پستهافزایش حیات خاک با کوددهی کود کامل برای درخت پسته

کودکامل مخصوص درخت پسته یک کنسانتره طبیعی” به اضافه مقدار کمی آهن کلات، مس و روی را دارد. کود کامل مخصوص درخت پسته را به هر شکلی که انتخاب کنید، کودکامل مخصوص شوک ده ایکس می تواند یکی از سودآورترین نهاده هایی باشد که می توانید در عملیات کشاورزی خود استفاده کنید. شما همیشه بازده سرمایه‌گذاری خود را دریافت می‌کنید، خواه از پارامترهای کیفیت بهتری که باعث افزایش قیمت بازار یا افزایش بازدهی محض می‌شوند یا هر دو.

بیشتر بخوانید: بهترین کود برای درخت انجیر

کودکامل مخصوص درخت پسته در جهان

در سطح بین المللی ما در حال حاضر در روسیه، اوکراین، مولداوی، استرالیا، شیلی، غنا، اتریش، اسلواکی، جمهوری چک و آلمان از طریق توزیع کنندگان منطقه ای در آن کشورها فعالیت می کنیم. ما در حال حاضر در حال گسترش فهرست کشورها، به ویژه در اروپا، آفریقا و آمریکای جنوبی هستیم، زیرا ثبت نام تجاری یا مجوزهای واردات و توزیع را دریافت می کنیم. بسیاری از کشورها در مراحل آزمایشی هستند.

کود کامل مخصوص درخت پسته
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *