کود کامل 40-6-10 تانسو

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود کامل 40-6-10 تانسو یکی از پرمصرف‌ترین کودهای NPK است که امروزه برای گیاهان مختلفی به کار برده می‌شود. این کود مفید سرشار از نیتروژن، فسفر و پتاسیم است و خواص بسیار زیادی دارد. ‌بنابراین اگر می‌خواهید محصولی بی‌ضرر و مغذی را برای تقویت درختان یا محصولات زراعی خود تهیه کنید، بهتر است سراغ کود 40-6-10 بروید.

گلخانه‌داران، باغداران یا کشاورزانی که این کود محبوب را برای گیاهان خود خریداری نمایند، می‌توانند در مدت‌ زمانی سریع به نتایج فوق‌ العاده عالی دست یابند و در هزینه‌های خرید کود نیز تا حدود زیادی صرفه‌ جویی کنند. از این‌ رو اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره کود مغذی 40-6-10 به دست آورید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

روش‌های استفاده از کود کامل 40-6-10

کود کامل 40-6-10 تانسو به صورت پودری تولید می‌شود و افرادی که آن را خریداری کنند، می‌توانند گیاهان‌شان را به روش‌های مختلفی تقویت نمایند. البته اکثر کارشناسان کشاورزی توصیه می‌کنند برای به دست آمدن نتایجی سریع‌تر، از روش‌های محلول پاشی و آبیاری بهره بگیرید.

 کود کامل 40-6-10 تانسوبرای انجام این روش‌ها لازم است حتما مقداری آب تصفیه شده را به کود موردنظرتان اضافه کنید تا یک محلول با غلظت استاندارد حاصل شود. برای تقویت گیاهان با استفاده از روش آبیاری باید کودی که حاضر کرده‌اید را به‌ طور مستقیم در قسمت سایه‌انداز گیاه اضافه کنید اما در روش محلول پاشی باید آن را با کمک تانکر کوددهی یا سم‌پاش مخصوص به بخش‌های مختلف گیاه اسپری کنید.

بیشتر بخوانید : کود کلات آهن و روی

نکات مهم برای مصرف کود 40-6-10 تانسو

  • هنگام مصرف این محصول باکیفیت باید حتما به میزان توصیه شده‌ آن توسط شرکت تولید کننده توجه کافی داشته باشید زیرا استفاده‌ نامناسب و بیش‌ از حد می‌تواند منجر به ایجاد خسارت‌هایی در محصولات شود.
  • توجه داشته باشید کود کامل 40-6-10 تانسو برای محصولات زراعی باید حدود 5 الی 10 کیلوگرم در هر هکتار یا 2 الی 4 کیلو گرم در 1000 لیتر آب، درختان میوه 12 الی 20 کیلوگرم در هر هکتار یا 3 الی 5 کیلوگرم در 1000 لیتر آب و همچنین گیاهان گلخانه‌ای حدود 10 الی 14 کیلوگرم در هر هکتار یا 1 الی 2 کیلوگرم در 1000 لیتر آب مصرف شود.
  • اگر ریشه گیاهان‌تان دچار صدمه یا خشکی شده‌ است، حتماً به‌ طور صحیح و در زمان‌های مناسب از این کود مناسب بهره گیرید و به درمان آن بپردازید.
  •  کود کامل 40-6-10 تانسوبهترین زمان برای انجام کوددهی به روش محلول پاشی، اوایل صبح یا بعدازظهر است زیرا در این زمان هوا خیلی گرم نیست و کود می‌تواند بهتر اثرات مطلوب خود را به‌ جای بگذارد.
  • در روزهایی که وزش باد بسیار شدید بوده یا این‌ که احتمال بارندگی وجود دارد نیز بهتر است کوددهی به روش محلول پاشی را انجام ندهید زیرا در چنین شرایطی املاح مغذی موجود بر روی اجزای مختلف گیاهان شسته می‌شود و نتیجه عالی به دست نمی‌آید.
  • قبل از این که کود کامل 40-6-10 تانسو را با سموم دیگر مخلوط کنید، ابتدا یک تست حساسیت انجام دهید و مطمئن شوید که هیچ اختلالی در عملکرد آن به وجود نمی‌آید و محصولات نیز دچار صدمه نمی‌شوند.
  • هنگام آماده کردن محلول، اطمینان حاصل نمایید که مقدار آب مصرف شده به اندازه است.
  • در صورتی‌ که تجربه کافی برای انجام کوددهی را ندارید، بهتر است دست به اقدامات نامناسب و خودسرانه نزنید و حتما از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

مزایای بهره‌گیری از کود 40-6-10

کود 40-6-10 NPK حاوی 10% نیتروژن، 6% فسفر و 40% پتاسیم است و هر کدام از عناصر به‌ کار رفته در آن نقش ویژه‌ای در حفظ سلامتی محصولات دارند. این کود محبوب به رشد رویشی گیاهان مختلف کمک شایانی می‌کند و موجب افزایش باروری آن‌ها نیز خواهد شد.

با مصرف کود کامل 40-6-10 می‌توانید رنگ، کیفیت و طعم محصولات را بهبود دهید و برداشت پربارتری داشته باشید. یکی دیگر از خواص مهم این کود، افزایش سبزینگی و افزایش شادابی برگ گیاهان است.

کود کامل 40-6-10 با ساختار منحصر به‌ فردی که دارد، مقاومت گیاهان و محصولات را در برابر تنش‌ها چندین برابر می‌کند و همین امر موجب می‌شود آن‌ها با شرایط نامساعد به بهترین شکل ممکن مقابله کنند و از بین نروند. این محصول با میکروالمنت‌هایی مهم نظیر بور، آهن، منگنز، روی و مولیبدن غنی‌ شده و از این طریق نیز جلوی رسوب شدن عناصر در خاک را می‌گیرد.

 کود کامل 40-6-10 تانسواگر خاک زمین مورد نظرتان از حاصلخیزی کافی برخوردار نیست و یا این که در ساختار آن مواد شیمیایی مضری وجود دارد، بهتر است از کود کامل 40-6-10 جهت اصلاح آن قبل از کشت استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: کود کامل 10Xshock برای نارنگی

در نظر داشته باشید تمام خواص و مزایای کود کامل 40-6-10 تانسو زمانی قابل‌ مشاهده خواهند بود که کار تغذیه رسانی را با دقت و به بهترین شکل ممکن انجام دهید. به‌ همین خاطر نیز سعی کنید نکات مهم ذکر شده را با احتیاط کافی دنبال کنید و همچنین کود مورد نظر را هم از مراکز فروش دارای اعتبار خریداری نمایید تا با برخی مشکلات احتمالی مواجه نشوید و عالی‌ترین نتیجه ممکن نیز حاصل شود.

کود کامل 40-6-10 تانسو
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *