کود کامل 10xshock برای کیوی

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود کامل 10xshock برای کیوی : همه باغداران به دنبال تهیه کود کاملی هستند تا بتوانند محصولات خود را پر بار کنند. بهترین کودی که می توان معرفی کرد که از همه مواد و املاح معدنی مورد نیاز گیاهان غنی باشد، کود کامل ده ایکس شوک است. این کود حاوی جلبک دریایی، آمینو اسیدها، اسید فولیک، آهن، کلسیم، پتاسیم، بور، اسید هیومیک و بسیاری مواد مغذی دیگر است که همه این مواد نقش اساسی در پرورش گیاهان دارند. درختان کیوی نیز از جمله درختانی هستند که برای رشد و نمو و باروری عالی نیاز به کود کامل ده ایکس شوک دارند. این کود وارداتی است و سازنده آن کشور آمریکا است. کمتر کودی دارای چنین خواص کاملی برای گیاهان است.  کلسیم موجود در این کود کمک می کند تا ریشه درخت بسیار مقاوم شود. آهن موجود در کود باعث بهبود بخشیدن به طعم میوه‌‌‌‌ها می شود.

کود کامل 10xshock برای کیوی دارای انحلال پذیری بالایی است و از دو طریق آبیاری و محلول پاشی می توان، این کود را به درختان تغذیه کرد. حتما در نظر داشته باشید تا این کود را از مراکز معتبر خریداری نمایید. زیرا بسیاری از جاها هستند که کود تقلبی را جای این کود می فروشند. بنابراین با خرید کودهای تقلبی نه تنها نمی توانید از اثرات شگرف این کود کامل بهره مند شوید بلکه امکان دارد تا خسارات زیان باری نیز متحمل شوید.

بهترین کود برای کیوی

همه کشاورزان به دنبال کودهای ارگانیک و طبیعی هستند تا بتواند از شر استفاده از کودهای شیمیایی خلاص شوند. زیرا کودهای شیمیایی نه تنها بسیار مضر هستند بلکه قیمت‌‌های گزافی نیز دارند. اگر کودهای شیمیایی تقلبی باشند میزان کلر و سدیم موجود در آن‌‌ها بسیار بالا است که این خود می تواند بسیار صدمه زننده به درختان باشد. مواد مفید موجود در کود ده ایکس شوک می تواند سیستم ایمنی گیاه را تقویت نماید و بنابراین گیاه می تواند در برابر همه عوامل بیرونی مقاومت بسیار خوبی از خود نشان دهد. برای مثال از گزند آفات و حشرات موذی و همچنین طوفان‌‌های سهمگین دوام داشته باشد. در صورتی که از این کود برای گیاه خود استفاده نمایید در طول مدت زمان بسیار کوتاهی از اثرات شگرف آن متعجب خواهید شد. یعنی اثرات بی نظیر آن را به زودی بر روی درختان خود مشاهده می نمایید. استفاده از این کود سبب می شود تا درختان کیوی میوه‌‌های پربار تر و خوشمزه تری را تولید نمایند. طعم چنین میوه‌‌هایی می تواند بسیار بازار پسند باشد. در نتیجه فروش محصولات شما بسیار بالا می رود و سود بسیار خوبی را از طریق فروش میوه‌‌ها به دست می آورید. حتما به این نکته توجه داشته باشید تا این  کود کامل را از مراکز معتبر تهیه کنید تا از خواص کامل آن بهره مند شوید. چون تمام موادی که در این کود وجود دارد می تواند جوابگوی نیاز گیاهان شما از جمله درختان کیوی باشد. این نکته را نیز به خاطر داشته باشید تا زمان کوددهی را مناسب انتخاب کنید. چنان چه زمان کود دهی نامناسب باشد  می تواند آثار مخربی بر روی درختان کیوی بگذارد. برای اینکه از کود دادن اصولی آگاه شوید و اطلاعات جامعی در این زمینه کسب نمایید لازم است تا با کارشنان خبره در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید  بهترین روش کود دادن را انتخاب نمایید. همیشه در نظر داشته باشید که کود دادن به درختان کیوی بر اساس اصول علمی دقیق می تواند محصولات بسیار با کیفیت و مرغوبی را به بار آورد.در زیر به میزان مواد موجود در کود کامل ده ایکس شوک می پردازیم.

بیشتر بخوانید: علت گل ندادن درخت کیوی

بهترین کود برای سیب زمینی

آنالیز مواد غذایی موجود در کود کامل 10xshock

  • آهن به مقدار 10 درصد
  • نیتروژن به مقدار 5 درصد
  • فسفر به مقدار 20 درصد
  • پتاسیم به مقدار 20 درصد
  • کلسیم به مقدار5 درصد
  • بور به مقدار 5 درصد

کود کامل 10xshock برای کیوی

ویژگی‌‌های کود کامل 10xshock

کود کامل ده ایکس شوک باعث سوزانده شدن گیاه نمی شود. این کود به شکل مایع است و با دو روش آبیاری و محلول پاشی می توانید کود را به درختان کیوی بدهید. اما لازم تا قبل از اقدام به کود دادن آزمایش خاک را انجام دهید تا از همه نوع کمبود مواد غذایی در خاک اطلاع به دست آورید. سپس عمل کوددهی را با توجه به تست خاک شروع نمایید.

کود کامل 10xshock برای کیوی دارای مواد کمیابی مانند عصاره جلبک دریایی، اسید هیومیک و اسید فولیک است. کمتر کودی را می توان پیدا کرد که دارای چنین مواد مغذی باشد.

کود ده ایکس شوک مقداری اسید هیومیک دارد که برای غنی ساختن و اصلاح و بهبود خاک بسیار مهم است. همچنین اسید فولیک موجود در این کود سبب انتقال و جذب بهتر مواد غذایی به ریشه گیاه می شود. آمینو اسید موجود در کود کامل ده ایکس شوک برای جلوگیری از استرس و تنش در خاک مفید است. عناصر نیتروژن، کلسیم، بور، فسفر، پتاسیم و جلبک دریایی برای باروری و پرورش درختان کیوی بسیار مفید فایده است.

کود کامل ده ایکس شوک را می توان در همه فصل‌‌های سال برای رشد گیاه به کار برد. زمانی که گیاه دچار کمبود تغذیه شود لازم است تا این کود را به درخت بدهید و تاثیرات بی نظیر این کود را دریابید. با بهره گیری از کود کامل ده ایکس شوک می توانید طعم میوه‌‌ها را بسیار لذیذتر نمایید. همچنین رنگ و مرغوبیت گیاه را افزایش دهید.

کود کامل ده ایکس شوک قابلیت میکس شدن با سایر کودها را دارا است.  برای مثال می توانید این کود را با اسید هیومیک مخلوط نمایید و هیچ گونه تداخلی را احساس نکنید.

بیشتر بخوانید: کود 10Xshock برای زعفران

 در پایان لازم است تا یاداوری کنیم که حتما درختان کیوی نیاز به کود کامل 10xshock دارند که بسیار با کیفیت و مرغوب باشد و اثری از مواد تقلبی در آن نباشد. زیرا امروزه بسیاری از افراد کودهای مضر را به اسم کود کامل ده ایکس شوک به فروش می رسانند. این کودها نه تنها برای پرورش درختان مناسب نیستند بلکه صدمات جدی  و جبران ناپذیر را به درختان وارد می کنند. کود اصل کامل آمریکایی ده ایکس شوک می تواند مثل معجزه برای گیاهان شما وارد عمل شود و در مدت کوتاهی اثرات خود را بر روی باروری گیاه به ظهور رساند. بنابراین لازم است تا برای تهیه کود کامل با ما در تماس باشید تا مشاورین ما شما را راهنمایی نمایند.

کود برای درشتی میوه کیوی

مزایای کود ده ایکس شوک برای درختان کیوی

 کود دهی درختان کیوی بخش مهمی از مراقبت آنها به شمار می آید  و باعث  تولید میوه های خوشمزه و باکیفیت می شود .به علت مقاوم بودن آن  اکنون در بسیاری از مناطق سردتر می توان کیوی خود را پرورش داد.

کود درخت کیوی

تاثیر کود ده ایکس شوک روی درخت کیوی

میوه کیوی روی شاخه ها رشد می کنند و افزودن مقادیر زیادی مواد آلی برای آنها سود آور است، هرس، مالچ پاشی و آبیاری اجزای کلیدی مراقبت ازدرختان کیوی هستند، اما تغذیه  با کود باعث تولید بهتر و میوه های بزرگتر می شود. دانستن زمان کوددهی کیوی باعث ایجاد میوه های بزرگ و پربار می شود.

درختان جوان به کود حساس هستند، بعد از سال اول رشد این مهم را فراموش نکنید.

کود 12 12 36 برای کیوی

کود دهی کیوی با کود ده ایکس شوک

حداقل یک تا دو روز قبل از استفاده از کود ده ایکس  درخت  را آبیاری کنید. مقدار توصیه شده طبق دستور در اطراف ریشه درختان کیوی استفاده می شود،  هر کود مایع را طبق دستورالعمل استفاده کنید.

بهتر کود را فقط  روی ناحیه ریشه اسپری کنید  تا از سوختن آنها جلوگیری شود.

میوه‌های کیوی به کودها حساس هستند و امکان ایجاد سوختگی در آن در اثر مصرف زیاد نیتروژن  وجود دارد، بنابراین باید  دستورالعمل‌های کوددهی را به دقت انجام دهیم تا از آسیب دیدن گیاه جلوگیری شود.

 اگر گیاهان کیوی شما به مواد مغذی بیشتری نیاز دارند، نتایج آزمایش خاک این امر را نشان می دهد. به منظور تضمین تحویل مواد غذایی در طی فرآیند کوددهی، خاک باید رطوبت کافی داشته باشد.

کوددهی  بعد آب شدن برف در بهار برای جوانه زدن و گلدهی مفید است و باعث رشد شاخه های جدید می شود.  قبل از جوانه زنی، عمدتاً با کود نیتروژن سریع الاثر (کود نیتروژن 1/2-2/3 از کود نیتروژن مصرفی سالانه را تشکیل می دهد)، با مقدار کمی کودهای فسفر و پتاسیم استفاده می شود.

بهترین کود برای سیب زمینی

نحوه استفاده از کود ده ایکس  در درختان کیوی

درختان 4 ساله به طور کلی 8-10 کیلوگرم نیتروژن خالص، 4 کیلوگرم فسفر خالص و 4 کیلوگرم پتاسیم خالص مصرف می کنند. کل زمین  را  کود بپاشید و پس از استفاده ۱ تا ۲ بار آبیاری کنید.

30-40 روز پس از گلدهی دوره رشد سریع میوه کیوی است. در این مرحله میوه به سرعت رشد می کند و حجم آن به سرعت افزایش می یابد.

کمبود کود  ده ایکس مانع از گسترش میوه کیوی می شود. کود تقویت کننده میوه باید 20-30 روز پس از گلدهی و عمدتاً با کود مرکب سریع الاثر استفاده شود.

برای  هر درخت 4 ساله می تواند 0.25-0.3 کیلوگرم کود ده ایکس  اعمال شود. پس از استفاده، کل باغ را یک بار آبیاری کنید.

بر ای افزایش وزن تک میوه و بهبود کیفیت، مصرف کود فسفر و پتاسیم یک بار در خرداد و  یک بار تیرماه توصیه می شود. محلول پاشی کود ده ایکس شوک  می تواند باعث افزایش ماندگاری میوه شود، این کوددهی عمدتاً بر اساس محلول پاشی انجام می شود.

پس از برداشت میوه، مقدار زیادی از مواد مغذی در برگ ها از بین می رود، در این زمان تامین مجدد مواد مغذی درخت اهمیت ویژه ای دارد. قبل از برگ‌زدایی، می‌توان برگ‌ها را با محلول 0.5 درصد اوره یکبار اسپری کرد تا فتوسنتز برگ را افزایش و جریان برگشتی مواد مغذی را به ریشه‌ها و ساقه‌ها نیز  افزایش دهد.

بهترین کود برای ریشه زایی گیاهان

تقویت کیوی با استفاده از کود

اگر رطوبت نسبی کم باشد و دما از 26 درجه سانتیگراد بالاتر باشد، بهره وری درختان کیوی را تحت تاثیر قرار می دهد.ضروری است که اقداماتی را برای کاهش تأثیر احتمالی این عوامل انجام شود.

منیزیم یک عنصر مهم است. با توجه به اینکه این عنصر با کلسیم و پتاسیم در تعادل است، کمبود هر یک از این عناصر باعث کمبود منیزیم در محصول می شود.

نیتروژن و پتاسیم  مهمترین عناصر مورد نیاز کیوی در مقادیر نسبتاً زیاد هستند،  نیتروژن در رشد تمیوه و برگ شرکت می کند و به فتوسنتز کمک می کند.

نیتروژن همیشه در اوایل بهار مورد نیاز است زیرا گیاه در حال جوانه زدن مجدد است.

در یک فصل، نیتروژن مورد نیاز میوه کیوی  تقریباً 125 کیلوگرم تخمین زده می شود. به منظور محدود كردن شسته شدن نيتروژن، بايد آن را نزديك به شكستن جوانه اعمال كرد.

پتاسیم برای رشد سریع تاج  مفید واز رشد  جوانه تا تشکیل میوه ضروری است و برای عملکردهای انتقال و کنترل تبادل آب مورد نیاز است. سطوح پایین پتاسیم باعث رشد ضعیف میوه می‌شود و  باعث می شود برگ‌های مسن‌تر در اواخر فصل می‌ریزند.

معمولاً در سیستم‌های زراعی مدرن به 220 کیلوگرم برهکتار پتاسیم  نیاز است. فرم سولفات پتاسیم شوک که حساسیت کمتری به شستشو دارد، ترجیح داده می شود.

تجزیه و تحلیل برگ به منظور نظارت بر تغذیه معدنی توصیه می شود. کلسیم و منیزیم نیز مواد مغذی مهمی هستند، اما بخش بزرگی از آن در موقع هرس استفاده می شود.   گوگرد یک عنصر اصلی است که اغلب توسط کودهای شیمیایی به شکل سولفات تهیه می شود. از نظر عناصر کمیاب، کیوی عمدتاً به آهن، روی، منگنز و بور نیز  نیاز دارد.

اولین علامت کمبود پتاسیم  در درختان کیوی رشد ضعیف در زمان جوانه زنی  است، در کیوی هایی  که  کمبود شدید پتاسیم دارند  برگ ها کوچک و به رنگ سبز مایل به زرد کم رنگ  هستند و کلروز حاشیه ای خفیف در برگ های مسن تر دیده می شود.

اگر  کمبود بیشتر شود، پیچ خوردگی رو به بالا در حاشیه برگ های مسن تر، به ویژه در آب و هوای  گرمتر دیده می شود.  این علائم  را می توان  با کمبود آب اشتباه گرفت.

در مرحله بعد، حاشیه برگ های آسیب دیده به طور دائمی پیچ خورده می ماند و بافت بین رگبرگ های کوچک اغلب به سمت بالا برآمده می شود. کلروز سبز روشن، که در ابتدا در حاشیه برگ ایجاد می شود، بین رگبرگ ها به سمت نوار میانی گسترش می یابد.

بدین ترتیب  ناحیه ای از بافت سبز را در نزدیکی رگبرگ های اصلی و در پایه برگ باقی می گذارد.

بهترین کود افزایش تناژ گندم

سولفات پتاسیم برای کیفیت مطلوب درختان کیوی

کیوی یک درخت  حساس به کلرید  پتاسیم نیست، اگرچه کلرید  پتاسیم می تواند بر برگ ها در باغ های تجاری  کیوی تأثیر بگذارد. با این وجود، در بسیاری از شرایط کشت، سولفات پتاسیم کیفیت میوه ها را بهبود می بخشد.

کلسیم یک ماده مغذی مهم در کیفیت میوه در درختان کیوی است، است. در دسترس بودن کلسیم در خاکهای اسیدی کم و تحرک آن در درخت کیوی محدود است.

با تشکر از توجه شما آل کود

کود کامل 10xshock برای کیوی
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *