کود کامل 10Xshock برای انجیر

کود کامل 10Xshock برای انجیر

درخت انجیر جزو درختان مقاومی است که می‌تواند در اکثر مناطق با آب‌ و هوای مختلف به رشد خود ادامه دهد. اما به‌ طور معمول برای داشتن محصولاتی مرغوب‌تر لازم است از آن به‌ صورت اصولی مراقبت کنید و کار تغذیه رسانی را هم به‌ خوبی انجام دهید. تغذیه کردن درخت انجیر نیز مانند دیگر درختان میوه بسیار راحت است و هر کسی می‌تواند با استفاده از کودهای غنی، در سریع‌ ترین زمان ممکن این کار را انجام دهد. کود کامل 10Xshock برای انجیر یکی از بهترین و عالی‌ترین گزینه‌هایی است که تمام باغداران می‌توانند از آن بهره بگیرند.

این کود غنی به‌ صورت مایع تولید می‌شود و شما می‌توانید آن را با استفاده از روش‌های محلول پاشی و آبیاری برای درختان انجیر استفاده کنید. کود شوک 10X برخلاف اکثر کودهای شیمیایی که در بازار وجود دارند، هیچ‌ گونه شوری در خاک ایجاد نمی‌کند و همچنین موجب سوختگی ریشه یا برگ درختان نیز نخواهد شد.

دقت داشته باشید هر باغدار برای داشتن محصولاتی با کیفیت و سالم باید یک برنامه کوددهی منظم داشته باشد و با توجه به آن در زمان‌های مناسب کار تغذیه رسانی را انجام دهد تا درختان دچار کمبود تغذیه نشوند و رشد عالی داشته باشند.

از این رو اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره تغذیه کردن درخت انجیر با استفاده از کود شوک 10 ایکس به دست آورید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: کود کامل شوک 10x برای یونجه

طریقه کوددهی درخت انجیر با استفاده از کود شوک 10X

همان طور که در ابتدای مقاله نیز گفته شد، کود کامل 10Xshock برای انجیر را می‌توانید به روش محلول پاشی و آبیاری استفاده کنید. برای تغذیه کردن درختان خود با استفاده از روش آبیاری کافی است ابتدا کود مورد نظر را با آب رقیق کنید و سپس آن را به‌ صورت مستقیم پای درختان بریزید تا مواد غذایی از طریق ریشه جذب شوند و اثرگذاری کنند.

در روش محلول پاشی نیز پس‌ از آماده کردن محلول شوک 10 ایکس، می‌توانید با استفاده از سم‌پاش کود را به قسمت‌های مختلف درخت بپاشید تا مواد مغذی از طریق برگ‌ها و شاخه‌ها جذب شوند و اثرات بی‌نظیر خود را به‌ جای بگذارند.

برای به دست آمدن نتیجه‌ای بهتر، سعی کنید از هر دو روش محلول پاشی و آبیاری برای تغذیه کردن درختان انجیر بهره بگیرید تا مواد ضروری به‌ خوبی جذب ریشه و قسمت‌های مختلف گیاه شوند و نتیجه مطلوب‌تری نیز حاصل شود.

همچنین دقت داشته باشید تغذیه کردن درختان انجیر با استفاده از روش محلول پاشی نباید در روزهایی که هوا بارانی صورت بگیرد زیرا در چنین شرایطی ممکن است کود موجود بر روی شاخه یا برگ‌ها شسته شود و دیگر کود عملکرد فوق العاده‌ای نداشته باشد.

 کود کامل 10Xshock برای انجیر

بهترین زمان مصرف کود شوک 10 ایکس برای درخت انجیر

در نظر داشته باشید کود کامل 10Xshock برای انجیر باید در زمان‌های مناسب و به‌ صورت برنامه‌ ریزی‌ شده مصرف شود تا نتایج عالی به دست آید. بنابر این سعی کنید کار کوددهی را در دوره‌های مختلف انجام دهید و این کار را به یک زمان کوتاه محدود نکنید. زیرا درخت انجیر برای رشد مناسب نیاز دارد که در زمان‌های مختلف تغذیه شود.

کوددهی درخت انجیر با توجه به سن درخت و نیاز درخت زمان‌های متفاوتی دارد اما به‌ طور کلی می‌توان گفت زمان ایده‌آل برای مصرف این کود، فصل بهار یا اوایل تابستان است. تغذیه درختان انجیر در این زمان موجب می‌شود میزان تولید محصولات به شکل ویژه‌ای افزایش یابد و همچنین کمبود تغذیه‌ای نیز وجود نداشته باشد.

کوددهی درختان انجیر در فصل پاییز نیز بسیار مؤثر است و موجب می‌شود مقاومت ریشه در برابر سرما کاهش نیابد و همچنین درختان در برابر یخ‌زدگی دچار آسیب نشوند. به همین علت بهتر است از کوددهی درختان در این زمان غافل نشوید تا مقاومت محصولات‌تان در سال بعد کاهش نیابد.

بیشتر بخوانید: گلدان برگ انجیری

مزایای کود شوک 10X برای درختان انجیر

 • کود کامل 10Xshock برای انجیر بسیار مفید است و شما می‌توانید با بهره گرفتن از آن به‌ راحتی درختان خود را تغذیه کنید و عناصر غذایی را نیز بهتر به ریشه و قسمت‌های مختلف درخت برسانید.
 • این کود غنی از وارد شدن تنش و استرس به درختان انجیر تا حدود زیادی جلوگیری می‌کند و اجازه نمی‌دهد رشد محصولات دچار اختلال شود.
 • کود 10X کیفیت میوه‌ها را افزایش می‌دهد و طعم آن‌ها را نیز بهبود می‌بخشد.
 • این کود بی‌نظیر را می‌توانید به راحتی با سایر کودها مخلوط کنید و نگران ایجاد اختلال در عملکرد آن نباشید.
 • با بهره گرفتن از کود شوک 10 ایکس دیگر نیازی به خرید کودهای شیمیایی ندارید و همین امر نیز موجب می‌شود در هزینه‌های‌تان تا حدود زیادی صرفه‌ جویی کنید.
 • این کود غنی میزان باردهی درختان انجیر را چندین برابر می‌کند و همچنین موجب تحریک رشد ریشه می‌شود.
 • باغدارانی که از کود شوک 10X برای تغذیه کردن درختان انجیر استفاده می‌کنند، می‌توانند تمام بیماری‌ها، آفات، باکتری‌ها و ویروس‌ها را از بین ببرند و سیستم ایمنی گیاه را نیز تقویت کنند.
 • این کود کامل می‌تواند رشد علف‌های هرز اطراف درخت را متوقف کند و آن‌ها را نیز از بین ببرد.
 • کود شوک 10 ایکس جلوی فعالیت باکتری‌های مضری که در خاک زندگی می‌کنند را می‌گیرد و اجازه نمی‌دهد آن‌ها صدمه‌ای به ریشه درخت انجیر برسانند.

با مصرف کود شوک 10X می‌توانید شادابی درختان خود را چندین برابر افزایش دهید و همچنین جلوی ریزش برگ‌ها را بگیرید.

 • این کود کامل جوانه‌زنی درختان را افزایش می‌دهد و از ضعیف شدن یا شکنندگی شاخه‌ها نیز جلوگیری می‌نماید.
 • کود کامل شوک 10 ایکس حاصلخیزی خاک را افزایش می‌دهد و با کمک آن می‌توانید بافت خاک زمین باغ‌تان را اصلاح کنید.
 • این کود مغذی میزان ظرفیت نگهداری آب در خاک را چندین برابر می‌کند و از خشک شدن یا پوسیدگی ریشه نیز جلوگیری می‌نماید.

سخن پایانی

به طور معمول تمام باغداران می‌توانند از کود کامل 10Xshock برای انجیر بهره بگیرند و با استفاده از آن به بالاترین بهره‌وری دست پیدا کنند. شما نیز اگر می‌خواهید این کود مغذی و کامل را به صورت مرغوب تهیه کنید و در سریع ترین زمان ممکن نیز نتیجه‌ای فوق العاده عالی به دست آورید، بهتر است برای سفارش و به دست آوردن اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366