کود کامل شوک 10x برای پرتقال

کود کامل شوک 10x برای پرتقال

پرتقال یکی از بهترین انواع میوه‌هایی است که خواص و فواید زیادی را دارد و طرف‌داران زیادی را نیز در تمامی نقاط جهان دارد. پرتقال جزء میوه‌هایی است که سود فراوانی را می‌تواند نصیب باغداران کند و باغداران همواره به‌دنبال پیدا کردن راهی برای افزایش رشد و باردهی میوه‌های درخت پرتقال هستند که کشاورزان برای افزایش رشد و باردهی پرتغال باید از کودهای مفیدی همچون کود کامل شوک 10x برای پرتقال استفاده کنند تا به وسیله استفاده از این کودها بتوانند تمامی کمبودهای غذائی درختان پرتقال را به‌خوبی جبران کنند و در افزایش رشد و کیفیت این محصولات نیز تاثیر فراوانی را دارند.

کود کامل شوک 10x یک کود اصل آمریکایی است که دارای عناصر ضروری و ریز مغذی‌های فراوان برای افزایش رشد و باردهی درخت پرتقال است. استفاده از کود کامل شوک برای میوه پرتقال هیچ‌ گونه ضرری را ندارد و کشاورزان با خیال راحت می‌توانند از این کود استفاده کنند، چون در ساختار این کود هیچ‌ یک از عناصر مضری همچون سدیم و کلر به کار نرفته است. سدیم و کلر جزو عناصری هستند که موجب افزایش سوختگی و آسیب دیدگی درخت پرتقال می‌شوند و در بسیاری از کودهای شیمیایی موجود در بازار وجود دارند که وجود آن در این کودها علاوه‌ بر این‌که هیچ فایده‌ای را برای گیاه ندارد، بلکه می‌تواند موجب آسیب رساندن به میوه پرتقال نیز شود. شما برای تهیه این کود بسیار ارزشمند می‌توانید با کارشناسان و مشاوران بخش فروش ما به‌صورت مستقیم در ارتباط باشید و این کود را با قیمتی بسیار منصفانه و مقرون به‌ صرفه تهیه نمایید.

بیشتر بخوانید: بهترین کود برای درخت زردآلو

بهترین زمان جهت استفاده از کود کامل شوک برای پرتقال

باغداران برای گرفتن بهترین نتیجه از کود کامل شوک 10x برای پرتقال باید با بهترین و مناسب‌ترین زمان‌ها برای انجام فرآیند کوددهی درختان پرتقال با استفاده از کود کامل شوک آشنا باشند و با شناختن این زمان‌ها و کوددهی درختان پرتقال بتوانند میزان باردهی و رشد این درختان را به مقدار چندین برابری افزایش بدهند تا در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا بهترین زمان‌ها برای کوددهی درختان پرتقال با استفاده از کود کامل شوک را برای شما بیان کنیم.

یکی از بهترین زمان‌ها جهت استفاده از کود کامل شوک 10x برای پرتقال در آغاز فصل بهار و قبل‌ از شکوفه زدن درختان است، چون استفاده از کود کامل شوک در این زمان‌ها می‌تواند موجب افزایش مقاومت درختان پرتقال در برابر انواع بیماری‌ها و استرس‌های محیطی شود. ‌باغداران باید از کوددهی درختان پرتقال در فصل زمستان به‌شدت خودداری کنند، چون در صورتی‌ که درختان پرتقال را با استفاده از کود کامل شوک کوددهی کنند، فقط می‌توانند موجب اتلاف وقت و هزینه مصرفی خود شوند. یکی دیگر از بهترین زمان‌ها برای کوددهی درختان پرتقال با کود کامل شوک قبل از بلوغ و برداشت میوه‌های پرتقال است، چون استفاده از کود کامل شوک در این هنگام می‌تواند موجب افزایش رشد و کیفیت درختان پرتقال شود و از این طریق سود زیادی را نصیب باغداران کند.

لازم به ذکر است که کود کامل شوک 10x این خاصیت را دارد که در تمامی دوره‌های رشد گیاه مورد استفاده قرار بگیرد و باغداران هر زمان که نشانه‌های ضعف و عدم رشد را در درختان پرتقال خود مشاهده کنند، می‌توانند از این کود مفید برای درختان پرتقال استفاده کنید و شادابی و نشاط دوباره را به درختان پرتقال با استفاده از این کود معجزه انگیز ببخشند.

کود کامل شوک 10x برای پرتقال

نحوه کوددهی درختان پرتقال با استفاده از کود کامل شوک 10x

باغداران باید برای به دست آوردن بهترین نتیجه ممکن از کود کامل شوک با نحوه استفاده از این کود برای درختان پرتقال خود آشنا باشند تا بتوانند موجب افزایش رشد و کیفیت درختان پرتقال شوند. معمولاً از کود کامل شوک 10x برای پرتقال به روش‌های آبیاری و محلول پاشی استفاده می‌شود که در زیر این روش‌ها را برای شما به‌طور کامل بیان می‌کنیم.

از آنجایی‌که کود کامل شوک 10x به‌ صورت مایع و بسیار غلیظ تولید می‌شود، باغداران برای استفاده از آن به روش آبیاری باید در ابتدا مقداری از این کود بسیار غلیظ و مایع را با آب محلول کنند تا مخلوط رقیقی بدست بیاید. سپس می‌توانند این محلول رقیق را به قسمت پای گیاه یا قسمت سایه‌ انداز گیاه اضافه کنند تا تمامی مواد مغذی و عناصر ضروری موجود در این کود از طریق ریشه جذب گیاه شود.

روش محلول پاشی نیز یکی دیگر از روش‌های مورد استفاده از کود کامل شوک برای درختان پرتقال است که در این روش کود کامل شوک را در ابتدا با مقداری آب مخلوط می‌کنند تا مخلوط یکنواختی به دست بیاید. سپس این مخلوط یکنواخت را می‌توانند با استفاده از دستگاه سم‌پاش یا تانکر به قسمت‌های مختلف گیاه اسپری کنند و از این طریق مواد مغذی و ضروری موجود در کود کامل شوک را که برای رشد و پرورش درختان پرتقال ضروری است را به این گیاه برسانند.

بیشتر بخوانید: افزایش باردهی درخت پرتقال

فوائد استفاده از کود کامل شوک 10x برای پرتقال

در ساختار کود کامل شوک 10x ماده آلی بسیار مفید هیومیک اسید وجود دارد که موجب اصلاح بافت خاک و افزایش جذب عناصر غذایی توسط ریشه گیاه می‌شود و باغداران با استفاده از این کود برای درختان پرتقال می‌توانند موجب جذب و انتقال آسان‌تر عناصر غذائی موجود به گیاه شوند.

کشاورزان با استفاده از کود کامل شوک می‌توانند تمامی املاح و مواد مورد نیاز برای رشد گیاه را در اختیار آن‌ها بگذارند تا هیچ‌ گونه اختلالی در فرآیند رشد گیاه ایجاد نشود و موجب افزایش رشد، باردهی و کیفیت درختان پرتقال شوند.

کود کامل شوک 10x این خاصیت را دارد که باغداران برای استفاده از آن می‌توانند آن را با کودهای دیگر نیز مخلوط کنند، چرا که این کود قابلیت مخلوط شدن با کودهای دیگر را نیز دارد و در صورت ترکیب شدن با کودهای دیگر همچنان می‌تواند مزایا و خواص خود را حفظ کند و تداخلی نیز در عملکرد آن ایجاد نمی‌شود.

شما با استفاده از این کود بسیار سودمند می‌توانید به بهبود عمل فتوسنتز در گیاه کمک کنید و از زرد شدن، خشکی و ریزش برگ درختان پرتقال جلوگیری کنید.

استفاده از کود کامل شوک برای درختان پرتقال از پوسیده شدن ریشه درختان جلوگیری می‌کند و می‌تواند موجب افزایش رشد چندین برابری ریشه درختان شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366