کود کامل شوک 10x برای یونجه

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

یونجه جزو علوفاتی است که به آن ملکه گیاهان یا طلای سبز گفته می‌شود. یونجه معمولا ۷ سال در خاک محصول می‌دهد و با گذشت زمان ریشه این گیاه عمیق می‌شود. کشاورزان با کاشت یونجه در یک هکتار مزرعه معمولاً  1000 کیلو ازت را به زمین خود اضافه می‌کنند و این مزیت یونجه باعث شده‌ است که باغداران در باغ میوه خود نیز یونجه را بکارند. کشاورزان برای افزایش رشد و کیفیت گیاه یونجه باید از کودی استفاده کنند که تمامی مواد آلی و ریز مغذی‌های مورد نیاز گیاه یونجه را بتواند به‌خوبی تأمین کند. کود کامل شوک 10x برای یونجه یک کود مغذی و اصل آمریکایی است که استفاده کردن از آن هیچ‌ گونه ضرری را برای یونجه ندارد و کشاورزان با خیال راحت می‌توانند از این کود برای محصولات خود استفاده کنند. در ساختار کود کامل شوک هیچ‌ یک از عناصر مضر سدیم و کلر به کار نرفته است و استفاده از این کود هیچ‌ گونه ضرری را برای گیاهان به‌همراه ندارد. کود کامل شوک این خاصیت را دارد که در تمامی دوره‌های رشد گیاه قابل‌ استفاده است و این کود هیچ‌ یک از ضررهای کودهای شیمیایی دیگر را ندارد.

اثرات و مزایای کود کامل شوک برای یونجه چنان زیاد است که کشاورزان با کمترین میزان استفاده از این کود می‌توانند تأثیرات فوق‌العاده‌ی آن را بر روی محصولات خود مشاهده کنند. در صورتی‌ که مایل به تهیه و استفاده از کود کامل شوک برای گیاهان خود با کیفیتی باورنکردنی هستید، می‌توانید با کارشناسان بخش فروش ما در ارتباط باشید و این کود را با قیمتی بسیار کمتر از کودهای شیمیایی دیگر در بازار تهیه نمایید.

بیشتر بخوانید: کود کامل شوک 10x برای پنبه

اهمیت استفاده از کود کامل شوک 10x برای یونجه

کشاورزان برای افزایش رشد و مرغوبیت محصولات کاشته شده باید از یک کود مغذی و تقویتی برای افزایش مرغوبیت این محصولات استفاده کنند که با دارا بودن عناصر ضروری برای رشد و تقویت گیاه بتواند تمامی کمبودهای غذائی گیاه و خاک مورد استفاده را به‌خوبی جبران کند. یونجه جزو گیاهانی است که برای تقویت پیاز و تغذیه آن وجود سه عنصر نیتروژن، پتاسیم و فسفر ضروری است. کشاورزان باید از کودی استفاده کنند که این عناصر به مقدار کافی در آن وجود داشته باشد تا بتواند تمامی کمبودهای گیاه و مواد مورد نیاز گیاهان را به‌خوبی برطرف کند. کود کامل شوک 10x یکی از بهترین کودهای موجود در بازار است که تمامی عناصر گفته شده را به مقدار کافی برای گیاه یونجه دارد و شما با خرید و استفاده از این کود به‌تنهایی می‌توانید موجب رشد فوق‌العاده گیاه یونجه شوید. در ادامه مقاله با ما همراه باشید که نقش هر یک از این عناصر ضروری را برای شما به‌طور کامل توضیح بدهیم.

نیتروژن: نیتروژن مهم‌ترین عنصر برای رشد و تقویت یونجه است، چون نقش اصلی را در فرآیند فتوسنتز گیاه برعهده دارد و باعث سنتز کلروفیل در گیاه می‌شود. کمبود نیتروژن در گیاه یونجه می‌تواند موجب کاهش رشد و زرد شدن برگ‌های این گیاه شود.

پتاسیم: پتاسیم بعد از نیتروژن دومین عنصر ضروری برای افزایش رشد و کیفیت گیاه یونجه است که در انجام فرایندهای مختلف سلولی در این گیاه نقش اصلی را برعهده دارد. پتاسیم با افزایش مقاومت گیاه در برابر شرایط نامطلوب محیطی و تنش‌های موجود که شامل سرما زدگی گیاه، کم ‌آبی، انواع بیماری‌ها و آفات است، می‌تواند رشد گیاهان را به‌طرز فوق‌العاده‌ای افزایش بدهد. کمبود عنصر پتاسیم موجب ایجاد لکه‌های کوچک زرد و سفید بر روی برگ‌ها می‌شود و اغلب اوقات می‌تواند موجب شود که حاشیه برگ‌های گیاه به رنگ قرمز و قهوه‌ای تبدیل شود.

فسفر: فسفر جزو عناصر ضروری برای گیاه یونجه است که موجب فرایند ریشه زایی گیاه می‌شود. فسفر نقش اصلی را در انتقال انرژی گیاه دارد و مصرف بیش ‌از حد آن موجب کاهش جذب عناصر کم‌مصرف دیگر می‌شود. کمبود عنصر فسفر موجب توقیف رشد گیاه، تأخیر در گل‌دهی و باریک و ضعیف شدن گیاه یونجه می‌شود.

کود کامل شوک 10x برای یونجه

نحوه استفاده از کود کامل شوک 10x برای یونجه

کشاورزان برای حصول بهترین نتیجه ممکن با استفاده از کود کامل شوک 10x برای یونجه باید با نحوه استفاده از این کود به‌خوبی آشنا باشند و با استفاده درست و اصولی از کود کامل شوک بتوانند تمامی مواد مغذی و عناصر ضروری موجود در این کود را به گیاه یونجه برسانند و موجب افزایش رشد و کیفیت این گیاه شوند. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا روش‌های کوددهی گیاه یونجه با استفاده از کود کامل شوک را برای شما به‌طور کامل بیان کنیم.

از آنجایی‌که کود کامل شوک 10x به‌صورت مایع تولید می‌شود، به‌طور معمول  به روش‌های آبیاری و محلول پاشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. روش آبیاری بهترین روش ممکن برای کوددهی گیاه یونجه با استفاده از کود کامل شوک است که برای انجام این روش کشاورزان در ابتدا مقداری از کود کامل شوک را که به‌صورت غلیظ است با آب مخلوط می‌کنند تا محلول رقیقی به دست بیاید. سپس این محلول رقیق را به قسمت سایه انداز گیاه یونجه یا پای گیاه اضافه می‌کنند تا بتوانند مواد مغذی و عناصر ضروری موجود در این کود را به ریشه گیاه برساند و موجب افزایش رشد و کیفیت گیاه شوند.

روش محلول پاشی نیز یکی از روش‌های مورد استفاده از کود کامل شوک برای گیاه یونجه است که در این روش مقداری از کود را با آب مخلوط می‌کنند تا محلول یکنواختی به دست بیاید و این محلول یکنواخت را با استفاده از دستگاه سم‌پاش یا تانکر به قسمت‌های مختلف گیاه یونجه اسپری می‌کنند تا بتوانند مواد و عناصر ضروری و ریز مغذی‌های موجود در این کود را به گیاه یونجه برسانند و موجب افزایش باردهی و کیفیت گیاهان با استفاده از این کود شوند.

بیشتر بخوانید: بهترین زمان استفاده از کود کامل

مزایای استفاده از کود کامل شوک 10x برای یونجه

کشاورزان با استفاده از کود کامل شوک می‌توانند تمامی کمبودهای غذائی گیاه یونجه را برطرف نمایند و موجب افزایش کیفیت و رشد این محصولات به مقدار زیادی شوند

کود کامل شوک 10x علاوه‌ بر گیاهان برای خاک مورد استفاده آن‌ها نیز مزایای زیادی را دارد و می‌تواند موجب اصلاح ساختار خاک و افزایش حاصلخیزی خاک زمین‌های کشاورزی شود

کود کامل شوک قابلیت انحلال بسیار زیادی را دارد و به راحتی قابل‌ استفاده با کودهای دیگر است و شما با استفاده از این کود می‌توانید میزان باردهی گیاهان خود را به‌طرز شگفت‌انگیزی افزایش بدهید

کود کامل شوک 10x موجب افزایش حجم ریشه گیاهان به مقدار چندین برابر می‌شود و از پوسیدگی ریشه گیاه نیز جلوگیری می‌کند

کود کامل شوک می‌تواند موجب بهبود فرایند فتوسنتز در گیاهان شود و میزان سرسبزی و شادابی گیاهان را نیز به مقدار چندین برابر افزایش می‌دهد

کود کامل شوک 10x برای یونجه
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *